Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO 2011 Targi Wyposażenia Wnętrz MODNE WNĘTRZE

Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO 2011 Targi Wyposażenia Wnętrz MODNE WNĘTRZE

Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO oraz Targi Wyposażenia Wnętrz MODNE WNĘTRZE – to największa impreza wystawiennicza z zakresu budownictwa i wyposażenia wnętrz na Mazowszu. Czytaj dalej

 Bogaty program wydarzeń towarzyszących, spotkania i prelekcje, niebanalne pokazy i warsztaty, czy bezpłatne porady specjalistów w Targowym Centrum Bezpłatnych Porad to tylko nieliczne atrakcje targów. Do tego promocje cenowe i konkursy. Na targach prezentują się, obok firm z Polski, także producenci i dystrybutorzy m.in.: z Niemiec, Czech, Słowacji, Finlandii, Włoch. Sponsorami MUREXPO 2011 są firmy: DACHMUR Nowosiński, Steczkowski s.j. JWCH Produkcja Budowlana.

 

Wystawcy prezentują

Na targach można zapoznać się z popularnymi i poszukiwanymi produktami i usługami. Nie zabraknie jednak nowości i niestandardowej oferty rynku. Ponad 200 wystawców to producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym.

Zwiedzający MUREXPO na stoiskach znajdą oferty materiałów budowlanych i izolacyjnych, okien dachowych, dachów, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, rekuperatorów, rurowych kolektorów próżniowych, materiałów akustycznych w budownictwie, kotłów grzewczych, klimatyzatorów i wentylatorów.

Planujący budowę swojego domu będą mieli możliwość odwiedzenia stoiska składającego się z modelu ścian i fragmentu dachu z wykonaną izolacją natryskową z pianki Sealection 500.

Targi MUREXPO to prezentacja nowych technologii w budownictwie, m.in.: nowoczesnej niemieckiej technologii prefabrykacji, przyspieszającej i zmniejszającej koszty prac na placu budowy, zaprezentowanej przez firmę JWCH Produkcja Budowlana oraz energooszczędne domy fińskie firmy Fincomfort..

Na targach będzie można sprawdzić ofertę firm prezentujących m.in.: ogrodzenia betonowe, stalowe i aluminiowe, bramy garażowe i automatyczne systemy sterowania bram, żaluzje fasadowe i poziome, meble ogrodzeniowe, blachy profilowane, kurtyny przeciwkurzowe.

 

Swoje produkty przedstawi wiele firm z branży wykończenia i dekoracji wnętrz.

Prezentowane będą m.in.: szyby, przechodzące od stanu neutralnego do ciemnoniebieskiego w zależności od nasłonecznienia, pory roku lub warunków atmosferycznych, panele szklane, promieniujące wibrującym, chromatycznym światłem i tworzące interaktywne efekty. Oferowane będą niekonwencjonalne akwaria sterowane dotykowym panelem LCD z możliwością wykorzystania morskiej przyrody, meksykańskie umywalki z ręcznie malowanymi zdobieniami. Na wielbicieli ogniska domowego czeka bogata oferta kominków. Ponad tysiąc kształtów kafli, w tym kafle wyrabiane według wzorów stosowanych niegdyś w polskich pałacach i zamkach, pomoże stworzyć klimat szlacheckiego dworku. Na targach nie zabraknie firm zajmujących się aranżacją, wykończeniem, adaptacją wnętrz, projektami i wykonaniem mebli kuchennych, szaf wnękowych, stylizowanych podłóg drewnianych i marmurowych, mebli dębowych, schodów drewnianych od najprostszych po schody gięte. Będą również wystawcy oferujący sztukaterię elewacyjną, firmy zajmujące się kowalstwem artystycznym, produkujące estetyczne, wielokolorowe, nowoczesne grzejniki ścienne i podłogowe, a także producenci saun fińskich, rzymskich oraz typu Infrared.

 

Dzień Branżowy

Tematem wiodącym pierwszego dnia (8 kwietnia) tegorocznej edycji Targów MUREXPO i MODNE WNĘTRZE jest konferencja na temat Akustyki Zrównoważonego Budownictwa. Organizatorami konferencji są Fabryka Ciszy oraz Balance Education. Program obejmuje cztery wykłady merytoryczne przeplatane prezentacjami producentów wyrobów budowlanych. Tematem konferencji jest „Hałas w środowisku zbudowanym a odszkodowania”. Wykład pierwszy dotyczy obciążenia budynków hałasem w praktyce. Poświęcony będzie m.in. omówieniu działania hałasu na budynek oraz podstawowych zasad doboru parametrów akustycznych. Wykład drugi to „Okno i fasada przeszklona w powłoce budynku”. Omówione zostaną zasady doboru okna w powłoce budynku oraz zasady podawania parametrów dla wyrobów budowlanych w projekcie budowlanym i wykonawczym. Wykład trzeci będzie podejmował „Tezy Akustyki zrównoważonego budownictwa”. Omówione zostaną tezy związane z zarządzaniem dźwiękiem w środowisku zbudowanym. Szczegółowe omówienie dwóch tez związanych z podstawowym kryterium użyteczności i bezpieczeństwa użytkowania przestrzeni wspólnej i prywatnej. Na ostatnim wykładzie zostaną omówione „Techniczne aspekty prowadzenia spraw sądowych o odszkodowanie za hałas w OOU”. Podczas konferencji zostaną wręczone reprezentantowi Ministerstwa infrastruktury Tezy Akustyki Zrównoważonego Budownictwa.

 

Złoty Medal MUREXPO 2011

Targom towarzyszy Konkurs o Złoty Medal MUREXPO 2011. Przedmiotem Konkursu jest ocena wyrobów
i technologii prezentowanych w ramach Targów. Zgłoszone wyroby podlegały ocenie według kryteriów: nowatorstwo zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i technologiczno-organizacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o środowisko, wartość techniczna i użytkowa produktu, jakość i precyzja wykonania, estetyka i funkcjonalność, parametry ekonomiczne użytkowania

 

Warsztaty, pokazy i... fachowa pomoc

Nazwa targi pojawiająca się w tytule imprezy ma szersze od tradycyjnego znaczenie, część wystawiennicza, bowiem stanowi tylko jeden z elementów większej całości. Równie ważny jest program wydarzeń towarzyszących – spotkań, prelekcji, konferencji, warsztatów.

 

Targowe ekspozycje wzbogacają liczne pokazy, podczas których w atrakcyjny sposób prezentowane są najnowsze technologie i materiały budowlane.

 

Na targach działać będzie Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG. Miasteczko, o łącznej powierzchni 400 mkw, podzielone będzie na dwie strefy: Strefę Szkoleń dla ekip wykonawczych oraz Strefę Edukacji dla wszystkich zainteresowanych budową domu: inwestorów indywidualnych, firm budowlanych, architektów, studentów czy uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym.

 

Odbiorcy indywidualni w ramach Strefy Edukacji będą mogli:

  • uzyskać bezpłatne porady ekspertów m.in. na temat planowania i kosztów budowy domu, wyboru i adaptacji projektu gotowego domu, technologii murowania, wyboru materiałów budowlanych, wymaganych dokumentów oraz formalności związanych z budową domu
  • porozmawiać z firmami wykonawczymi oraz architektami zajmującymi się aranżacją wnętrz
  • wziąć udział w pokazach murowania prowadzonych przez instruktorów, a także samodzielnie wznieść fragment ściany

 

Z myślą o ekipach budowlanych zaplanowano fachowe szkolenia tematyczne dotyczące zagadnień związanych z wszystkimi etapami murowania ścian oraz remontami i wykończeniem wnętrz.

 

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Po części edukacyjnej będzie również czas na indywidualne konsultacje z instruktorami SILKA YTONG.

 

W Targowym Centrum Bezpłatnych Porad wszystkim odwiedzającym zapewniona jest wszechstronna pomoc w podejmowaniu decyzji o wyglądzie ich mieszkań, domów i ogrodów - w zgodzie z potrzebami funkcjonalnymi i estetycznymi. Na targach radzą: inżynierowie budownictwa, projektanci instalacji, czy specjaliści w zakresie izolacji termicznej i akustycznej okien i systemów okiennych. Można także liczyć na porady architektów, projektantów wnętrz, specjalistów ds. wentylacji czy architektów krajobrazu.

 

Specjalnie dla gości na MUREXPO w stoisku me-mieszkania.pl w sobotę i w niedzielę dyżurują przedstawiciele firmy Ogrody Urbański. Wszyscy odwiedzający stoisko me-mieszkania.pl z projektem ogrodu otrzymają pomoc w zaplanowaniu przebudowy i aranżacji.

 

Inne wydarzenia towarzyszące

Targom MUREXPO i MODNE WNĘTRZE towarzyszy bogaty program edukacyjny poświęcony kolejnym etapom budowy domu pod klucz. Uwadze gości polecany jest szczególnie cykl prelekcji dedykowanych projektowaniu domów jednorodzinnych w rożnych technologiach ze szczególnym uwzględnieniem systemów energooszczędnych. W czasie wykładów i prelekcji goście poznają m.in.: innowacyjne rozwiązania dla osób starszych i niepełnosprawnych w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, najnowsze trendy w nowoczesnym budownictwie skandynawskim oraz energooszczędne budowanie w Systemie 20 cm. Zainteresowani mogą wziąć udział w wykładach i prelekcjach poświęconych m.in.: wentylacji mechanicznej wywiewnej oraz nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła w budynkach jednorodzinnych. Planujący zakładanie ogrodu będą mogli poznać skąd biorą się różnice cenowe w ofertach firm wykonujących usługi ogólnoogrodnicze. Bardzo szeroko zostaną omówione zagadnienia dotyczące aranżacji wnętrz. Będzie można skonsultować jak stworzyć wnętrze mieszkania lub domu, tak aby było dopasowane do indywidualnych  potrzeb, jak funkcjonalnie urządzić wnętrze i podzielić na strefy, oraz jak  ciemnych barw i kontrastowych zestawień kolorów.

 

Targi można zwiedzać

8-10 kwietnia w godzinach 10.00-17.00

Bilet jednokrotnego wstępu kosztuje:

  • po rejestracji w serwisie www.targibudowlane.pl (do dnia 6 kwietnia) – 8 zł
  • w kasie targów – 12 zł

 

Osoby z widoczną niepełnosprawnością wchodzą w towarzystwie opiekuna na teren targów bez konieczności zakupu biletu wstępu. Dzieci do lat 15 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.

 


Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO 2011
Targi Wyposażenia Wnętrz MODNE WNĘTRZE 2011


Termin:             8-10 kwietnia 2011 roku
Miejsce:            Centralny Ośrodek Sportu TORWAR, ul. Łazienkowska 6A
Organizator       Murator EXPO Sp. z o.o.

Informacje dodatkowe:   

Wojciech Niewiński, tel. (22) 829 66 35, tel. kom. 662 109 048
e-mail: wniewinski@muratorexpo.pl


Więcej informacji:     www.targibudowlane.pl

Zapraszamy na targi!

 

 

Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO 2011
Targi Wyposażenia Wnętrz MODNE WNĘTRZE 2011


Termin:                8-10 kwietnia 2011 roku
Miejsce:            Centralny Ośrodek Sportu TORWAR, ul. Łazienkowska 6A
Organizator            Murator EXPO Sp. z o.o.
Patronat honorowy        Minister Infrastruktury - Cezary Grabarczyk                                 Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
Instytut Techniki Budowlanej
Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa
                
Sponsor            DACHMUR Nowosiński, Steczkowski s.j.
JWCH Produkcja Budowlana
Współpraca Merytoryczna         Fabryka Ciszy
                    Balance Education
                    Premiere Design
Stowarzyszenie Polska Wentylacja
Patronat Medialny         Murator
                    Zbuduj Dom
M Jak Mieszkanie
Moje Mieszkanie
Dobre Wnętrze
Muratorplus.pl
Urzadzamy.pl
Radio VOX FM
Grupa e- budownictwo.pl
Forumbudowlane.pl
Zumi.pl
Współpraca medialna        48poland.com
Budnet.pl
Chemiabudowlana.info
Dachy.org
Dziennik Metro Fakty Magazyn Gospodarczy
Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Grupa e-budownictwo.pl
Info – Inwest
Klimatyzacja.pl
Mazowiecki Serwis Gospodarczy
Meble.pl
Mury.pl
Oferta Warszawska Gazeta Bezpłatnych Ogłoszeń
Ogrzewnictwo.pl
Okna.pl
Pasmo
Świat Kominków
Twój Kurier Regionalny
Wawa Kobieta
Informacje dodatkowe:     Wojciech Niewiński, tel. (22) 829 66 35, tel. kom. 662 109 048
e-mail: wniewinski@muratorexpo.pl
Więcej informacji:     www.targibudowlane.pl

2011-04-01
Źródło: Murator EXPO/budnet.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Baterie kuchenne Liczba postów: 6 Grupa: Trudne tema... Też jestem na etapie remontu swojego mieszkania i zastanawiam się jakie baterie kupić. Są różne sklepy stacjonarne ale ja mimo wszystko wolę zakupy online. Dlat...
  • Skuteczny marketing w branży budowlanej Liczba postów: 48 Grupa: Aktualności Organizacja warsztatów i szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, gdzie uczestnicy otrzymują odblaski reklamowe z logo firmy, to znakomity sposób na budowanie świadomo...
  • Co zrobić z rzeczami w czasie przeprowadzki Liczba postów: 40 Grupa: Trudne tema... Przeprowadzka to często stresujący, ale też ekscytujący moment w życiu. Jednym z kluczowych aspektów tego procesu jest odpowiednie zarządzanie rzeczami. Oto kil...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1587 Grupa: Trudne tema... Godnych polecenia psychologów którzy mogą pochwalić się dużą skutecznością w pomocy wielu ludziom znajdziecie w https://kulepszemu.pl/strefa-sexualnosci /
  • samochód Liczba postów: 90 Grupa: Trudne tema... W poszukiwaniu nowego samochodu koniecznie zajrzyjcie do salonu samochodowego https://dyszkiewicz.dacia.pl/ Posiadają bardzo bogata ofertę która jest w stanie z...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19062 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >