Okna w pokoju malucha - jakie okna wybrać do pokoju dziecka

Okna w pokoju malucha - jakie okna wybrać do pokoju dziecka

Aranżując wnętrze dziecięcego pokoju staramy się stworzyć ciepłą i wesołą atmosferę. Dbamy o właściwy dobór kolorów oraz elementów wyposażenia, które sprawią, że nasza pociecha będzie czuła się w nim szczęśliwa i bezpieczna.

Warto przy tym pamiętać, że w pokoju dziecka niezwykle istotną rolę odgrywa okno. Firma Stolbud Włoszczowa oferuje stolarkę okienną, która  nie tylko wpływa na ogólny efekt wizualny pomieszczenia, ale także dzięki swoim właściwościom gwarantuje warunki dla prawidłowego rozwoju i zdrowia dziecka.

Dziecko w pierwszych latach swojego życia przechodzi najintensywniejszy etap rozwoju. To czas, w którym krok po kroku poznaje otaczający je świat i nabiera coraz więcej umiejętności fizycznych oraz intelektualnych. Efekty tej decydującej fazy życia są zależne od warunków, jakie mu zapewnimy. Dlatego ważne jest, by pokój, w którym mieszka mały człowiek był dostosowany do jego potrzeb, a także zapewniał mu spokój i bezpieczeństwo. W tym celu warto zadbać o jak najlepiej dobrane okno, które sprawi, że wnętrze stanie się w pełni komfortowe i przytulne. Firma Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) oferuje bardzo szeroki asortyment stolarki okiennej. Dzięki zastosowanym w nich nowoczesnym rozwiązaniom technicznym z łatwością wybierzemy model idealnie dostosowany do sypialni malucha.

 


Przyjazny i ciepły klimat wnętrza

Wybierając okno do każdego wnętrza warto zadbać o to, by wpuszczało ono do środka jak najwięcej światła. Jasny pokój sprawia wrażenie bardziej przestrzennego i przyjaznego, a także sprzyja lepszemu samopoczuciu, co w przypadku pokoju dziecka jest szczególne ważne. Aby duże powierzchnie szklane nie narażały nas na duże straty ciepła, zwróćmy uwagę na parametry termoizolacyjności stolarki. Okna firmy Stolbud Włoszczowa charakteryzują się niskim współczynnikiem przepuszczalności cieplnej, dzięki czemu bez względu na to, czy na zewnątrz jest mróz, czy upał, w pokoju można zachować temperaturę zalecaną dla zdrowego rozwoju małego dziecka (18 - 21°C). Dodatkową zaletą stolarki jest jej dźwiękoszczelność, która sprawia, że we wnętrzu panują doskonałe warunki do spokojnego snu. To bardzo istotna cecha zwłaszcza w pokojach niemowląt, które przesypiają niemal całą dobę. Sen jest dla nich niezwykle cenny, gdyż wówczas wydziela się hormon wzrostu, dzięki któremu maleństwo rośnie, a także w tym czasie dojrzewa jego układ nerwowy.

Zdrowie i komfort

Materiał, z jakiego jest wykonana stolarka okienna może mieć duży wpływ na zdrowie naszego malucha. Drewno jest naturalnym surowcem, dlatego stanowi materiał całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Nie emituje ono żadnych wywołujących alergię, czy powodujących złe samopoczucie oparów. Ponadto cechuje je trwałość oraz oryginalny wygląd, który sprawia, że pokój staje się ciepły i przytulny. Nasze dzieci uwielbiają przebywać w kolorowych pomieszczeniach, przypominających zaczarowany bajkowy świat. Możliwość pomalowania okien w kolorach drewnopodobnych ale również w dowolnych kolorach z palety Ral z pewnością uczyni pokój atrakcyjnym i barwnym miejscem zabaw. Musimy również pamiętać, aby w pomieszczeniach, w których przebywają małe dzieci, nie zabrakło stałego dopływu świeżego powietrza. Wyposażenie okien w nawiewniki gwarantuje efektywną wentylację pokoju bez konieczności wietrzenia. Dzięki temu powietrze w jego wnętrzu ma wciąż zachowaną optymalną wilgotność oraz wystarczającą zawartość tlenu.

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Dając o bezpieczeństwo dziecka, warto zadbać o dodatkowe elementy okna, takie jak zamki w klamkach, czy szyby antywłamaniowe. Małe dzieci są bardzo ruchliwe i ciekawe wszystkiego, co je otacza. Często ta ciekawość skłania je do ryzykownych zabaw, które mogą zagrażać ich zdrowiu, a nawet życiu. Zamykając okno na zamek i chowając klucz, unikniemy sytuacji, w której maluch mógłby wdrapać się na parapet i samodzielnie otworzyć okno.

Dodatkową zaletą jest również możliwość zastosowania bezpiecznego zestawu szybowego. Podwyższona odporność na rozbicie ma  ogromne znaczenie w przypadku, gdy dziecko uderza lub rzuca przedmiotem w okno. Szyba tego typu stawia wysoki opór na dziecięce działania, a w przypadku rozbicia, rozpada się na kawałki, które nie kaleczą.Urządzając pokój dziecięcy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na te elementy wyposażenia, które mają wpływ na komfort i zdrowie dziecka. Niewątpliwie jednym z najważniejszych jest stolarka okienna. Właściwie dobrana zapewnia naszemu maluchowi dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Dzięki temu może on czuć się beztrosko i w pełni cieszyć się urokami dzieciństwa.

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >