Perłowa podłoga - Deska barlinecka brzoza

Perłowa podłoga - Deska barlinecka brzoza

Jasne podłogi to uniwersalne rozwiązanie wielu dylematów w aranżacji wnętrz. A deska barlinecka brzoza jest ich doskonałym reprezentantem. Sprawdzi się zarówno w małych jak i dużych mieszkaniach, tych nasłonecznionych i z północną ekspozycją. Delikatny perłowy blask brzozowej podłogi rozświetli każdy pokój. Czytaj dalej


Właściwie dobrany kolor i wzór podłogi może zmienić bardzo wiele. Szczególnie małe i słabo nasłonecznione mieszkania wymagają dużo uwagi przy ich urządzaniu. Nie dla nich intensywne i raczej ciemne barwy podłóg egzotycznych. Ale nic straconego. Deska barlinecka brzoza doskonale sprawdzi się nawet w niewielkim i ciemnym pomieszczeniu. Jej pastelowa, jasnożółta barwa sprawi, że pokój stanie się optycznie większy, a także bardziej przytulny. To jednak nie wszystko. Charakterystyczny dla brzozy opalizujący połysk dodatkowo odbija światło, czyniąc pomieszczenie jeszcze jaśniejszym. Ten perłowy blask stanowi ponadto piękną dekorację wnętrza.

Brzozowa podłoga świetnie komponuje się z różnymi stylami aranżacyjnymi. Pasuje zarówno do wnętrz minimalistycznych, np. w stylu orientalnym, ale także pomieszczeń urządzonych romantycznie lub po „skandynawsku”. Podłogi z tego gatunku polecane są często do pokoi mniej uczęszczanych np. do sypialni, także z uwagi na dodatkowe właściwości zdrowotne brzozy. Drewno tego gatunku ujemnie jonizuje powietrze, działa na ludzi uspokajająco i wzmacniająco, a także neutralizuje niekorzystne działanie cieków wodnych.

Drewno brzozy charakteryzuje się średnią twardością. Aby podwyższyć naturalne parametry tego gatunku, w desce barlineckiej zastosowano wysokiej jakości lakiery. Niezależnie od serii − Life czy Professional − w jakich oferowana jest podłoga z tego gatunku, półmatowe pokrycia wykonywane są od razu na linii produkcyjnej. Powłoka składa się z aż 7 warstw i jest m.in. utwardzana promieniami UV. Taka technologia lakierowania nie jest możliwa do odtworzenia w warunkach domowych. Seria Life charakteryzuje się standardowymi dla domów i mieszkań parametrami lakieru. Jeśli jednak zapragniemy mieć brzozową podłogę w pokoju dziennym, warto wybrać wersję deski barlineckiej z serii Professional, z lakierem o podwyższonej odporności na ścieranie i zarysowania. Znacznie skuteczniej niż standardowy chroni on drewno przed uszkodzeniami mechanicznymi, w tym mikrozarysowaniami, które są szczególnie widoczne w pierwszym okresie użytkowania.

Aby jednak podłoga służyła nam przez lata, lakier musi być także elastyczny. Cecha ta jest szczególnie istotna w przypadku wgnieceń, powstających np. przy uderzeniu upadającego na podłogę ciężkiego przedmiotu. Znacznie wyższa od standardowej elastyczność pokrycia deski barlineckiej z serii Professional pozwala na wgniecenie się lakieru bez niszczenia jego powłoki (pękania, łuszczenia się). Dzięki czemu zachowuje on w pełni swoje właściwości ochronne.

Deska barlinecka brzoza to także idealna propozycja dla tych, którzy zwracają uwagę na umiarkowaną cenę produktu i niski koszt montażu. Sugerowana cena podłogi z lakierem standardowym, z serii Life, to 124,00 zł/m2, natomiast z serii Professional − 170,00 zł/m2. Bezklejowy sposób układania deski oraz fabryczne wykończenie warstwy wierzchniej, eliminują koszty usług cyklinowania i lakierowania oraz tzw. „chemii”. Gwarancja na podłogę wynosi 20 (seria Life) i 30 lat (seria Professional).
Jakość produktów marki Barlinek potwierdzają certyfikaty: CE, FSC i Real Wood, a bezpieczeństwo dla zdrowia atest PZH.

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 266

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >