Poduszka lateksowa profilowana

Poduszka lateksowa profilowana

Ból karku, jaki odczuwamy zaraz po przebudzeniu, może mieć kilka przyczyn. Jeśli całe dnie spędzamy w pozycji siedzącej, na przykład przed komputerem albo w samochodzie, nasz kręgosłup drętwieje. Tak samo dzieje się, gdy śpimy na niewygodnej poduszce.

Napięte mięśnie karku prędzej czy później dadzą o sobie znać. Ból, który odczuwamy po przebudzeniu spowodowany jest właśnie tym napięciem. Siedzący tryb życia, praca za biurkiem lub za kierownicą i niewielka aktywność fizyczna nie pomagają w pozbyciu się dolegliwości. O ile zmiana pracy jest sprawą niełatwą, często wręcz niemożliwą, o tyle trochę ruchu jesteśmy w stanie sobie zaaplikować. Wystarczy robić krótkie przerwy na proste ćwiczenia rozluźniające. Przyczyną napięć w obrębie karku jest też źle dobrana poduszka. Nie może być ona zbyt twarda, ani zbyt miękka.

 

 

Najlepiej, aby dopasowywała się do kształtu głowy. Firma Janpol, producent m.in.  materacy, łóżek oraz poduszek, posiada taki model w swojej ofercie. Jego lateksowy profilowany wkład z pionowymi kanałami powietrznymi umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Profil ten sprawia, że poduszka dopasowuje się do kształtu naszej szyi, co gwarantuje komfortowe ułożenie podczas snu. Dzięki temu poranki nie będą kojarzyły się z bólem karku, a przez resztę dnia mięśnie nie będą tak napięte.

 

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 93

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >