Sufitowy system ogrzewania i chłodzenia - promienniki sufitowe.

Sufitowy system ogrzewania i chłodzenia - promienniki sufitowe.

Nowoczesna architektura jest zdominowana przez przestrzeń i światło. Jednocześnie przy projektowaniu budynków i ich instalacji coraz częściej zwraca się uwagę zarówno na energooszczędność, jak i estetykę urządzeń. Czytaj dalej

Szybkie, wydajne energetycznie promienniki sufitowe Zehnder Carboline łączą funkcje ogrzewania i chłodzenia, dając przy tym architektom dowolność w kształtowaniu wnętrza.

 

Współczesne budynki użyteczności publicznej stanowią wyzwanie dla architektów i projektantów. Wygląd pomieszczeń jest nieodłączną wizytówką instytucji, dlatego dąży się do uzyskania w nich jak najlepszego efektu wizualnego. Z drugiej strony zastosowane instalacje oraz urządzenia powinny umożliwiać zminimalizowanie kosztów ogrzewania i chłodzenia budynku przy utrzymaniu wysokiego komfortu przebywania w pomieszczeniach. Charakterystyka energetyczna obiektu posiada bowiem niemały wpływ na jego atrakcyjność rynkową. Sufitowy system ogrzewania i chłodzenia Zehnder Carboline to opatentowana innowacja pozwalająca na pogodzenie sfer architektury i efektywności energetycznej.

Harmonijny element architektury


Obowiązujący trend we współczesnej architekturze wnętrz to pomieszczenia przestronne, jasne i czyste. Wysokowydajny system Zehnder Carboline wyróżnia się dużą elastycznością, pozwalającą na projektowanie indywidualnych rozwiązań. Jest to system sufitowy – powierzchnie podłóg i ścian pozostają do dyspozycji architekta. Dyskretna forma i szerokie możliwości dostosowania Zehnder Carboline pozwalają na jego łatwą integrację z podwieszanymi sufitami kasetonowymi. Każdy promiennik jest estetycznie obudowany stalową blachą lakierowaną standardowo w bieli RAL 9016, a na życzenie klienta w dowolnym kolorze z palety barw Zehnder, stosownie do kolorystyki i charakteru wnętrza. Obudowa występuje w wersji o powierzchni gładkiej lub perforowanej o właściwościach dźwiękochłonnych. W sercu urządzenia znajduje się warstwa grafitu ekspandowanego z mocowanymi kształtowo miedzianymi rurkami. Materiał ten, uformowany w lekkie płyty budowlane, charakteryzuje się niewielką wagą. Jest przy tym niepalny i odporny na starzenie. Zehnder Carboline pozwala również na bezproblemową integrację innych systemów: oświetlenia, głośników, czujek pożarowych czy nawiewników. Promienniki dostępne są w dwóch standardowych szerokościach i pięciu długościach. Carboline może zostać zrealizowany również w wykonaniach specjalnych: wymiarach dostosowanych do życzeń klienta lub też w wersji 4-rurowej: grzewczo-chłodzącej. Wszystko to sprawia, iż promiennik wpasowuje się w każdą architekturę i funkcję wnętrza.

 

Przytulny klimat dla każdego wnętrza

Promienniki Zehnder Carboline ogrzewają pomieszczenia dzięki zjawisku promieniowania. Polega ono na przenoszeniu energii drogą promieniowania z jednego obiektu na inny. Ciepło z rur wypełnionych gorąca wodą przekazywane jest do grafitowego wkładu, który nagrzewając się równomiernie przekazuje energię metalowej powierzchni obudowy. Stąd ciepło promieniuje do otoczenia. W trybie chłodzenia promienniki pobierają ciepło od ludzi i przedmiotów chłodząc w ten naturalny sposób otoczenie.

Wysoką wydajność systemu Zehnder Carboline gwarantuje umieszczony w rdzeniu promiennika grafit ekspandowany, który produkowany jest w procesie zwiększania objętości grafitu naturalnego o ponad 200 razy. W ten sposób powstaje idealny przekaźnik energii o wyjątkowej wydajności i szybkości działania.

Dzięki zastosowaniu wysokowydajnego grafitowego rdzenia system reaguje znacznie szybciej niż tradycyjne systemy promiennikowe. Pozwala to na precyzyjne regulowanie temperatury we wnętrzu budynku bez zbędnych strat energii. Grafit gwarantuje również jednorodne rozłożenie temperatury na powierzchni promiennika, a co za tym idzie pozwala na równomierne rozprowadzenie energii w pomieszczeniu. Sam Carboline jest łatwy w eksploatacji. Nie wymaga czyszczenia, tak jak w przypadku innych systemów grzewczo-chłodzących. Ze względu na mechanizm działania nie powoduje unoszenia się kurzu, co ma ogromne znaczenie dla alergików.
To atut również w tych miejscach, które muszą być utrzymywane w sterylnej czystości, jak szpitale czy gabinety lekarskie (Carboline posiada atest higieniczny).

Zehnder Carboline doskonale sprawdza się tam, gdzie wymagane jest szybkie ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń, między innymi w biurach, salach konferencyjnych czy szkołach. Innowacyjna konstrukcja oraz szybki czas reakcji urządzeń pozwala na duże oszczędności energii przy zachowaniu komfortowego klimatu pomieszczeń.

 

 

Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 106

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >