Syfon z czujnikiem - prawidłowa reakcja w każdej sytuacji

Syfon z czujnikiem - prawidłowa reakcja w każdej sytuacji

Tego czego nie widać, nie można uszkodzić. Syfon z czujnikiem jest niezwykle wygodny zarówno dla użytkowników, jak i dla właściciela obiektu. Nie musi on regularnie wymieniać płytek uruchamiających, przerywać ciągłego spłukiwania, czy usuwać naklejek z czujnika podczerwieni. Czytaj dalej

 

Czujnik montowany jest bezpośrednio w syfonie i połączony z nim na stałe. Pasuje do większości dostępnych na rynku pisuarów i niezawodnie uruchamia spłukiwanie w zależności od przepływu i różnicy temperatur. Dzięki zamkniętej osłonie z tworzywa sztucznego czujnik jest całkowicie niewidoczny.

 

 

Prawidłowa reakcja w każdej sytuacji

Oprócz aktualnego stanu użycia pisuaru czujnik rozpoznaje również niepożądane sytuacje i zawsze reaguje w odpowiedni sposób. Jeśli na przykład zarejestruje obecność powietrza - czyli obniżenie poziomu wody w syfonie do tego stopnia, że pojawią się nieprzyjemne zapachy – automatycznie uruchamia spłukiwanie. Aby uniknąć niepożądanych osadów w czasie, gdy pisuar nie jest używany, po 24 godzinach następuje automatyczne „higieniczne” spłukiwanie. Operacja ta ulega zastopowaniu jeśli pisuar zostanie zatkany jakimikolwiek ciałami obcymi. Czujnik rozpoznaje zator na podstawie bardzo małego przepływu i zapobiega przepełnieniu pisuaru poprzez wstrzymanie spłukiwania.

 

Czytaj również: Ceramika z powłoką Clean PRO przeciwdziałająca powstawaniu kamienia i osadów

 

Wszystko zależy od ustawień

Ponadto syfon z czujnikiem posiada trzy dowolnie wybierane programy spłukiwania. Oprócz tych, w których odbywa się ono po każdym użyciu, zawsze trzema litrami (ustawienie fabryczne) lub jednym litrem wody, można również wybrać program zależny od częstotliwości użytkowania. Rejestruje on częste korzystanie z pisuaru i automatycznie zmniejsza ilość wody z 3 do 1 litra. Zapewnia to duże oszczędności dla właścicieli obiektów w sytuacjach takich jak przerwa w meczu piłkarskim lub w teatrze. Jest to również korzystne z punktu widzenia ochrony zasobów naturalnych.

 

Czytaj również: Antybakteryjne przyciski w służbie higieny i czystości

 

Programy spłukiwania oraz programy serwisowe, takie jak 5-minutowe zatrzymanie spłukiwania na czas prac konserwacyjnych lub diagnostyki systemu, można wygodnie uruchomić za pomocą małego elektromagnesu.

 

 

System Eco Plus firmy Viega z wbudowanym syfonem z czujnikiem.

 

 

Aby nie powstawał nieprzyjemny zapach, czujnik rozpoznaje niski poziom wody w syfonie i uzupełnia ją poprzez krótkie spłukiwanie

Źródło: irmedia / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18802 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >