Własnoręcznie pomalowane drewniane zabawki

Własnoręcznie pomalowane drewniane zabawki

Koniec roku kalendarzowego to czas wielu okazji do obdarowywania najbliższych, a znalezienie pomysłu na kolejny oryginalny prezent może okazać się nie lada wyzwaniem. Naszych najmłodszych domowników możemy mile zaskoczyć wręczając im własnoręcznie pomalowane, drewniane zabawki lub mebelki. Posiadają one dużą wartość sentymentalną i mogą służyć przez wiele lat. Czytaj dalej

 

Drewno, jako piękny materiał o niepowtarzalnej estetyce, wraca do łask. Jest z powodzeniem wykorzystywany zarówno do produkcji okien, podłóg i drzwi, jak i przy wytwarzaniu zabawek czy dziecięcych mebelków. Drewniane elementy posiadają wiele walorów – są ekologiczne i odporne na uszkodzenia czy zarysowania. Wykonane z drewna zabawki możemy  łatwo odświeżyć, by na nowo nadać im atrakcyjny wygląd. Dzięki temu, klocki, domek dla lalek lub oryginalne krzesełko mogą stanowić wymarzony, mikołajkowy czy świąteczny prezent i cieszyć swym wyglądem nie tylko najmłodszych mieszkańców naszego domu.

 

 

Bezpieczna farba
Biorąc pod uwagę, że malowane przez nas przedmioty będą użytkowane przez dzieci, musimy zwrócić szczególną uwagę na wybór łagodnej i bezpiecznej farby. Zdrowie i bezpieczeństwo małego mieszkańca domu powinny być priorytetem. Istotną wskazówką przy zakupie jest zgodność danego produktu z normami PN-EN 71-2 i PN-EN 71-3, dotyczącymi bezpieczeństwa zabawek. Wymagania tych norm spełnia Śnieżka SUPERMAL® Emalia akrylowa przeznaczona do ochronno-dekoracyjnego malowania drewna i metalu. Wodorozcieńczalna emalia charakteryzuje się łagodnym zapachem i jest rekomendowana do malowania zabawek i elementów wyposażenia placów zabaw.

 

Emalię, bez obaw o bezpieczeństwo naszego malucha, możemy wykorzystywać wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń do malowania takich elementów jak meble, drzwi czy okna. Oprócz tego, że jest przyjazna dla dzieci, zapewnia uzyskanie wytrzymałej, estetycznej i kolorowej powłoki. Bogata gama barw jest  w końcu niezwykle ważna w dziecięcym świecie.

 


Proste i szybkie malowanie
Malowanie drewnianych zabawek i mebelków to czynność, która nie wymaga dużych nakładów czasu i pracy. Przed przystąpieniem do dzieła, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić stan podłoża. Musi być ono czyste, suche i pozbawione zabrudzeń. Ewentualnych zanieczyszczeń pozbędziemy się za pomocą miękkiej szmatki. W przypadku, gdy stare powłoki farb źle przylegają do podłoża, trzeba je usunąć – najlepiej przeszlifować powierzchnię papierem ściernym, a następnie dokładnie ją odpylić. Jeśli chcemy pomalować elementy, które będą użytkowane na zewnątrz pomieszczeń, w celu ich lepszego zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych, zalecana jest uprzednia aplikacja impregnatu DREWKORN Expert w wersji bezbarwnej. Drewno zyska wtedy ochronę przed deszczem czy promieniowaniem UV.

 

Po przygotowaniu podłoża i dokładnym wymieszaniu emalii możemy przystąpić do malowania. Najlepszy efekt końcowy uzyskamy poprzez nakładanie wyrobu płaskim pędzlem z miękkim włosiem lub wałkiem gąbkowym. Na powierzchnię aplikujemy 1-2 warstwy emalii, pamiętając o zachowaniu ok. 4-godzinnej przerwy między naniesieniem kolejnych warstw. W warunkach pokojowych całkowite wyschnięcie i utwardzenie powłoki nastąpi po upływie 24 godzin. Po tym czasie możemy użytkować pomalowany element.

 

Małe nakłady pracy mogą przynieść niezwykły efekt w postaci estetycznego i – co najważniejsze – bezpiecznego wymalowania w pięknych, radosnych kolorach. Dzięki temu, możemy obdarować nasze pociechy niezwykle oryginalnym prezentem, dużo bardziej cenniejszym od dostępnych w sklepach standardowych zabawek produkowanych na masową skalę.  Wykorzystanie łagodnej, bezpiecznej dla dzieci i łatwej w aplikacji emalii to znakomita metoda na ozdobienie nowych elementów i odnowienie tych, które wymagają renowacji. Zacznijmy malowanie od dziecięcych zabawek i mebelków, a gdy już zachwycimy się efektem końcowym, z pewnością zapragniemy go przenieść na któryś z naszych „dorosłych" mebli.

 

 

Drewno, jako piękny materiał o niepowtarzalnej estetyce, wraca do łask. Jest z powodzeniem wykorzystywany zarówno do produkcji okien, podłóg i drzwi, jak i przy wytwarzaniu zabawek czy dziecięcych mebelków. Drewniane elementy posiadają wiele walorów – są ekologiczne i odporne na uszkodzenia czy zarysowania. Wykonane z drewna zabawki możemy  łatwo odświeżyć, by na nowo nadać im atrakcyjny wygląd. Dzięki temu, klocki, domek dla lalek lub oryginalne krzesełko mogą stanowić wymarzony, mikołajkowy czy świąteczny prezent i cieszyć swym wyglądem nie tylko najmłodszych mieszkańców naszego domu. 

Bezpieczna farba

Biorąc pod uwagę, że malowane przez nas przedmioty będą użytkowane przez dzieci, musimy zwrócić szczególną uwagę na wybór łagodnej i bezpiecznej farby. Zdrowie i bezpieczeństwo małego mieszkańca domu powinny być priorytetem. Istotną wskazówką przy zakupie jest zgodność danego produktu z normami PN-EN 71-2 i PN-EN 71-3, dotyczącymi bezpieczeństwa zabawek. Wymagania tych norm spełnia Śnieżka SUPERMAL® Emalia akrylowa przeznaczona do ochronno-dekoracyjnego malowania drewna i metalu. Wodorozcieńczalna emalia charakteryzuje się łagodnym zapachem i jest rekomendowana do malowania zabawek i elementów wyposażenia placów zabaw.

Emalię, bez obaw o bezpieczeństwo naszego malucha, możemy wykorzystywać wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń do malowania takich elementów jak meble, drzwi czy okna. Oprócz tego, że jest przyjazna dla dzieci, zapewnia uzyskanie wytrzymałej, estetycznej i kolorowej powłoki. Bogata gama barw jest  w końcu niezwykle ważna w dziecięcym świecie.

Proste i szybkie malowanie

Malowanie drewnianych zabawek i mebelków to czynność, która nie wymaga dużych nakładów czasu i pracy. Przed przystąpieniem do dzieła, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić stan podłoża. Musi być ono czyste, suche i pozbawione zabrudzeń. Ewentualnych zanieczyszczeń pozbędziemy się za pomocą miękkiej szmatki. W przypadku, gdy stare powłoki farb źle przylegają do podłoża, trzeba je usunąć – najlepiej przeszlifować powierzchnię papierem ściernym, a następnie dokładnie ją odpylić. Jeśli chcemy pomalować elementy, które będą użytkowane na zewnątrz pomieszczeń, w celu ich lepszego zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych, zalecana jest uprzednia aplikacja impregnatu DREWKORN Expert w wersji bezbarwnej. Drewno zyska wtedy ochronę przed deszczem czy promieniowaniem UV.

Po przygotowaniu podłoża i dokładnym wymieszaniu emalii możemy przystąpić do malowania. Najlepszy efekt końcowy uzyskamy poprzez nakładanie wyrobu płaskim pędzlem z miękkim włosiem lub wałkiem gąbkowym. Na powierzchnię aplikujemy 1-2 warstwy emalii, pamiętając o zachowaniu ok. 4-godzinnej przerwy między naniesieniem kolejnych warstw. W warunkach pokojowych całkowite wyschnięcie i utwardzenie powłoki nastąpi po upływie 24 godzin. Po tym czasie możemy użytkować pomalowany element.

Małe nakłady pracy mogą przynieść niezwykły efekt w postaci estetycznego i – co najważniejsze – bezpiecznego wymalowania w pięknych, radosnych kolorach. Dzięki temu, możemy obdarować nasze pociechy niezwykle oryginalnym prezentem, dużo bardziej cenniejszym od dostępnych w sklepach standardowych zabawek produkowanych na masową skalę.  Wykorzystanie łagodnej, bezpiecznej dla dzieci i łatwej w aplikacji emalii to znakomita metoda na ozdobienie nowych elementów i odnowienie tych, które wymagają renowacji. Zacznijmy malowanie od dziecięcych zabawek i mebelków, a gdy już zachwycimy się efektem końcowym, z pewnością zapragniemy go przenieść na któryś z naszych „dorosłych" mebli.

Źródło: Śnieżka SA/RedPen Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Aranżacja wnętrz: zmień charakter mieszkania Liczba postów: 26 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, Śnieżka Plamoodporna to dostępna w 48 gotowych kolorach farba lateksowa, którą z powodzeniem można nanosić na podłoża tradycyjne i gipsowe. Fa...
  • Kręgosłup - rehabilitacja Liczba postów: 42 Grupa: Porady i op... Rehabilitacja bólu kręgosłupa z wykorzystaniem termolezji w https://rehab-gdansk.pl/termolezja/ to dla mnie znakomite rozwiązanie. Przez lata cierpiałem na ból,...
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 358 Grupa: Ciekawe pom... Szanowni Państwo, Warto zadbać o odpowiednią kolorystykę sypialni. Do malowania ścian rekomenduję Śnieżkę Plamoodporną, która jest dostępna w 48 kolorach. Farba...
  • nowoczesny salon Liczba postów: 360 Grupa: Porady i op... Szanowni Państwo, Rekomenduję pomalowanie sufitu oraz ścian na biało. Do malowania można zastosować lateksową farbę Śnieżka Eko Plus, którą można nanosić tradyc...
  • projektant wnetrz warto? Liczba postów: 437 Grupa: Porady i op... Szanowni Państwo, ważnym elementem każdego wnętrza jest dobrze dopasowana kolorystyka. Do malowania ścian wewnątrz pomieszczeń rekomenduję dostępną w 48 gotowyc...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >