Wszystko o malowaniu...

Wszystko o malowaniu...

Wykonane z metalu ogrodzenia, balustrady czy meble ogrodowe, choć sprawiają wrażenie wytrzymałych, narażone są na stopniowe powstawanie zniszczeń. Malowanie, regularna konserwacja i zabezpieczanie metalowych sprzętów i obiektów, szczególnie tych użytkowanych na zewnątrz – to działania niezbędne dla utrzymania ich w dobrej kondycji.

 

Przed przystąpieniem do malowania, warto wcześniej przygotować wszystkie potrzebne produkty i narzędzia, takie jak: Jedynka® do Drewna i Metalu, Jedynka® Antykorozyjna, Jedynka® Rozcieńczalnik Niskoaromatyczny, pędzle (szeroki i wąski), kuweta malarska, papier ścierny i rączka do niego, folia i taśma malarska, nóż, szczotka druciana, szmatka i mieszadło do farby.

 

 

Czytaj również: Trendy w aranżacji - białe sufity

 

W przypadku powierzchni wcześniej malowanych, musimy ocenić przyczepność starej powłoki, a wszystkie niespójne elementy – zeskrobać. Następnie powierzchnię  - również nową, malowaną po raz pierwszy – oczyszczamy przy użyciu szczotki drucianej z ewentualnych ognisk rdzy. Szlifujemy papierem ściernym w celu wyrównania i zmatowienia, dokładnie odpylamy i w razie potrzeby odtłuszczamy odpowiednim preparatem (Jedynka® Rozcieńczalnik Niskoaromatyczny). Kolejnym etapem jest gruntowanie powierzchni. Farbę gruntującą (Jedynka® Antykorozyjna) dokładnie mieszamy, a następnie malujemy powierzchnię przy użyciu pędzla.

 

Czytaj również: Magia błękitu

 

Po około 24 godzinach od nałożenia farby gruntującej, powierzchnię malujemy emalią Jedynka® do Drewna i Metalu – po wcześniejszym dokładnym wymieszaniu produktu. Po minimum 24 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy, powtarzamy czynność. Po zakończeniu malowania, należy dokładnie umyć narzędzia, używając do tego Rozcieńczalnika Niskoaromatycznego marki Jedynka®.

Źródło: Publink / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18806 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >