Brama automatyczna z bezpiecznym napędem FAAC S418.

Brama automatyczna z bezpiecznym napędem FAAC S418.

Brama skrzydłowa, która otwiera się automatycznie, szybko, sprawnie i bezpiecznie to wygodne rozwiązanie. Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo ludzi i zwierząt, którzy mogą znaleźć się w pobliżu otwierającej się czy zamykającej bramy. Czytaj dalej

 

Jeśli więc szukacie bardzo bezpiecznego napędu, to warto wybrać model zasilany napięciem 24 V. Takim napędem jest na przykład FAAC S418 zasilany bezpośrednio z centrali sterującej E024S lub E124. Cały system jest standardowo wyposażony w funkcje zapewniające bezpieczeństwo użytkowe, czyli zabezpieczenie antyzgnieceniowe oraz enkoder wykrywający przeszkody i odwracający ruch skrzydła bramy. Jest to wyższy niż standardowy poziom zabezpieczeń antyzgnieceniowych.

 

F:\PLIKI REKLAMOWE\3275 FAAC. Promocja FAAC - MARZEC 2013\03_MATERIALY\S418.png

 

 

Czytaj również: Napęd do bramy przesuwnej – szybki i bezpieczny

 

Napęd FAAC S418 z centralą E024S lub E124 jest przeznaczony do zastosowań przydomowych. Może obsługiwać skrzydło bramy o długości do 2,7 metra (z elektrozamkiem). Pracuje z prędkością 1,8 cm na sekundę. Jedną z jego zalet są regulowane mechaniczne ograniczniki ruchu, dzięki  którym można wyeliminować odboje mechaniczne montowane w podłożu. Dlaczego takie rozwiązanie jest lepsze? Po pierwsze jest estetyczniejsze niż odboje montowane w podłożu, po drugie zabezpiecza przekładnię napędu przed uszkodzeniami mechanicznym, a po trzecie daje możliwość zainstalowania elektrozamka, który rygluje bramę i zdecydowanie utrudnia jej sforsowanie.

Istotną cechą siłownika S418 są nowe uchwyty mocujące o regulowanej długości, a to oznacza, że montaż napędu jest łatwiejszy, można go zainstalować zarówno na słupkach metalowych (z reguły wąskich), jak i murowanych (na ogół szerszych). Dzięki regulacji uchwytów nie będą potrzebne przeróbki słupków (np. wykonywanie wcięć pod montaż uchwytu do siłownika), a więc nie wzrosną całkowite koszty instalacji.

Do systemu z siłownikami S418 łatwo też podłączyć i skonfigurować dodatkowe akcesoria zabezpieczające. Dzięki wbudowanym w centrale sterujące złączom BUS można podłączyć do 16 par fotokomórek za pośrednictwem dwużyłowego przewodu.

 

Czytaj również: Jak automatyka zabezpiecza bramę garażową?Źródło: FAAC / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15718 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 308

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >