Bramy rolowane to dobra alternatywa dla najczęściej montowanych bram segmentowych

Bramy rolowane to dobra alternatywa dla najczęściej montowanych bram segmentowych

Dzięki innowacyjnemu systemowi sprężyn naciągowych mogą one być stosowane zarówno z napędem elektrycznym, jak i z obsługą ręczną. Najtrwalsza, najcieplejsza i najatrakcyjniejsza wizualnie brama rolowana Decotherm SB wykonana jest z bardzo sprężystej, a jednocześnie twardej stali typu full hard. Bramy rolowane SB uruchamiane ręcznie stanowić mogą niedrogie zamknięcie niezbyt często użytkowanych otworów, na przykład w budynkach małych zakładów rzemieślniczych, w gospodarstwach rolnych lub sklepach. Czytaj dalej

 

Innowacyjny system sprężyn

 Ciężar pancerza bramy jest równoważony przez - zaprojektowany i skonstruowany przez firmę Hörmann -innowacyjny system sprężyn naciągowych. Dzięki temu do otwarcia i zamknięcia bramy potrzeba bardzo niewielkiej siły, nawet w przypadku dużych bram. Bramy rolowane Decotherm SB o maksymalnych wymiarach 5 metrów szerokości i 4,5 metrów wysokości można więc bez trudu obsługiwać ręcznie i zatrzymywać w dowolnym położeniu. To zapewnia możliwość szybkiego przechodzenia nawet przez wysokie bramy bez konieczności ich całkowitego otwierania. W bramach z napędem funkcja ręcznego, awaryjnego otwierania przydatna jest natomiast np. w przypadku awarii zasilania.

 

Komfortowe napędy

Bramy rolowane SB wyposażone w napęd są szczególnie komfortowe w obsłudze. Dopasowany do ich konstrukcji napęd z ograniczeniem siły nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale  posiada też funkcję łagodnego rozruchu i wyhamowania. Opatentowany system Soft Start & Soft Stop oszczędza mechanizm bramy i zapewnia jej bardzo cichą pracę, co pozwala na zastosowanie w garażach wielostanowiskowych. 

 

Czytaj również: Oczyszczanie, konserwacja elementów mechanicznych, sprawdzanie uszczelek oraz odśnieżanie to czynności niezbędne zimą, aby brama garażowa dobrze działała


Bramy rolowane dobra alternatywa dla najczęściej montowanych bram segmentowych

 

Brama rolowana Decotherm SB 

Bramy rolowane SB można wyposażyć w różne pancerze: od stalowych pancerzy z profili Decotherm S z wypełnieniem z pianki poliuretanowej po nieocieplane pancerze z aluminiowych profili HR 120 A i z perforowanych profili HR 120 aero.

 

Bramy rolowane dobra alternatywa dla najczęściej montowanych bram segmentowych

 

Czytaj również: Uszczelnienie bram magazynowych do ochrony towaru podczas przeładunku

 

Nagrodzona Złotym Medalem MTP targów Budma 2018 brama rolowana Decotherm SB wykonana jest z bardzo sprężystej, a jednocześnie twardej stali typu full hard. Ponieważ oferowana jest w dowolnym kolorze z palety RAL, z łatwością dopasujemy ją do każdej elewacji. Ponadto najwyższej jakości opatentowana technika nakładania farb, wykorzystująca system powłok z użyciem cząsteczek poliamidu, oprócz wyciszenia pracy, sprawia, że powierzchnia bramy jest niezwykle odporna na ścieranie. A właśnie tarcie powstające podczas rolowania pancerza jest w tego typu bramach największym problemem.

 

Bramy rolowane dobra alternatywa dla najczęściej montowanych bram segmentowychInnowacyjny mechanizm sprężyn naciągowych wspomaga ręczne otwieranie i zamykanie  bramy.


Bramy rolowane dobra alternatywa dla najczęściej montowanych bram segmentowych

Profile bramy rolowanej Decotherm SB, wykonane z bardzo trwałej i sprężystej stali full hard, wypełnione są pianką poliuretanową, co zapewnia płycie bramy dużą stabilność oraz zwiększa jej izolacyjność cieplną.


Źródło: PEM / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16009 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >