Budowa i remont – lista artykułów

Metody i techniki wykrywania nieszczelności

Powszechnie znanym i stosowanym sposobem sprawdzania szczelności nowo wyko-nywanych dachów płaskich są próby wodne. Zaletą tej metody jest to, że dobrze pokazuje ona ewentualne nieszczelności. Nie wskazuje jednak ich lokalizacji. Ponadto, stosując tę metodę, nie jesteśmy w stanie wykryć miejsc, które w czasie badań charakteryzują się małą nieszczel-nością.

Dom przyjazny dziecku - jakość płytek ceramicznych i dachówki

Taki, w którym nie trzeba na każdym kroku uważać, by czegoś nie popsuć. Gdzie aranżacja przestrzeni nie ogranicza dziecięcej wyobraźni, a troska o spokojny sen sąsiadów nie każe stale uważać na natężenie śmiechów i chichów wydawanych podczas udanej zabawy. Dom, w którym panuje dobry klimat. Po prostu.

Dachy strome i płaskie - Wykorzystanie styropianu do izolacji dachów

Przez dach ucieka około 30% ciepła. Niezależnie więc od tego czy budujemy dach stromy czy płaski powinniśmy dobrze wybrać materiał izolacyjny. Tak, aby w przyszłości nie borykać się z problemem chłodu w zimie i tropikalnych upałów w lecie.

Jaki wybrać tynk do wykończenia ścian zewnętrznych - tynki silikonowe czy slikonowo-akrylowe - zastosowanie, porady, instrukcje

Trwałe kolory, doskonała ochrona elewacji przed opadami atmosferycznymi, słońcem i mrozem oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne to główne zalety nowych silikonowych i silikonowo-akrylowych tynków cienkowarstwowych marki BOLIX.

kolektory solarne - instalacja i montaż

Nadchodzące wraz z latem słoneczne dni dają nam okazję nie tylko do wypoczynku, ale i do znacznych oszczędności. W większości domów bezpłatną energię słoneczną można z powodzeniem wykorzystywać do ogrzewania wody.

Dachówka ceramiczna - porady

Ceramiczne pokrycia dachowe od wieków cieszą się szacunkiem klientów i uznaniem wykonawców. Niepalne, nienasiąkliwe, dźwiękoszczelne, odporne na promieniowanie słoneczne i wahania temperatury. Nie wymagające konserwacji przez cały czas użytkowania. Ich trwałość liczona jest w dziesiątkach, a nawet setkach lat.

Membrany paroprzepuszczalne – co kryje się pod tą nazwą?

Nowoczesną generację membran dachowych cechuje ogroma liczba zalet. Przede wszystkim są one paroprzepuszczalne (czyli „oddychające”). Coraz częściej klienci w Polsce poszukują membran paroprzepuszczalnych. Istotnym i popełnianym przez nabywców błędem jest jednak założenie, że wszystkie membrany są takie same. Nic bardziej mylnego. Jakość i wykonanie są niezwykle zróżnicowane. Którą membranę powinni więc Państwo wybrać?

Jak prawidłowo przyklejać płyty styropianowe do ściany?

Do przyklejania płyt styropianowych służą klej BOLIX Z, uniwersalny klej BOLIX U oraz zimowe zaprawy klejowe BOLIX UZ i BOLIX UZB (biały).

Montaż płyt styropianowych termoizolacyjnych - porady jak nie popełnić błędu

Przy mocowaniu warstwy termoizolacyjnej często spotykanym błędem jest rozmieszczenie zaprawy klejącej na płytach tylko w postaci "placków". Błąd ten powoduje, że przewieszony poza "placek" fragment płyty ugina się nawet pod małym naciskiem, co w efekcie utrudnia poprawne ułożenie warstwy zbrojonej i osłabia skuteczność mocowania klejącego oraz może doprowa­dzić do powstania pęknięć na styku płyt materiału termoizolacyjnego.

Metody ocieplania budynku - metoda bezspoinowa

Najpopularniejszą metodą ocieplania budynków jest technologia bezspoinowego systemu ociepleń (BSO), zaś najczęściej stosowanym materiałem termoizolacyjnym są płyty styropianowe. Nic dziwnego, bo ocieplanie styropianem w technologii BSO to ekonomiczny, szybki i łatwy w realizacji sposób na ciepły dom.


Stron: 982 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  979 980 981 982  ▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19135 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >