Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Nowoczesne budownictwo w technologii modułowej zyskuje coraz więcej zwolenników

Szybko, proekologicznie i bez ograniczeń – taka jest przyszłość nowoczesnego budownictwa. Produkcja wysokiej jakości w pełni umeblowanych modułów w fabryce nie niesie za sobą ryzyka przekroczenia budżetu, co często zdarza się w tradycyjnej technologii. Co więcej, budownictwo modułowe obniża negatywny wpływ na środowisko i koszty inwestycji oraz redukuje czas pracy na budowie aż o 70 procent. W ten sposób powstają już nie tylko szkoły czy szpitale, ale także luksusowe hotele za oceanem czy domy jednorodzinne.

Konstrukcje drewniane w budownictwie - jakie złącza ciesielskie i wkręty są obecnie stosowane

Wkręty do drewna zaprojektowane z myślą o tworzeniu wytrzymałych połączeń, które przenoszą duże obciążenia i pozwalają bezpiecznie łączyć większość typowych konstrukcji dekarskich i ciesielskich. Dzięki specjalnej budowie przenoszą duże obciążenia, są odporne na siły ssące wiatru i pomagają wzmocnić łączenia belek. Sprawdzą się przy izolacji dachu, wzmacnianiu wrębów czy naprawie uszkodzonych belek. Wąski łeb walcowy pozwala optymalnie przekazywać siły działające na daną konstrukcję bez ryzyka rozszczepienia drewna. W budownictwie drewnianym przydadzą się szczególnie przy wzmacnianiu osłabionych belek.

Montaż konstrukcji stalowej

Montaż konstrukcji stalowej w ostatnich latach cieszy się sporą popularnością wśród przedsiębiorców w wielu gałęziach przemysłu. Wszystko dlatego, że doświadczony i profesjonalny generalny wykonawca wykona go znacznie szybciej i taniej niż równie funkcjonalne rozwiązania tradycyjnego budownictwa. Co więcej hale przemysłowe są po prostu znacznie praktyczniejsze w naprawdę wielu branżach. Jak wygląda montaż konstrukcji stalowej?

Dlaczego warto zainwestować w niskoenergetyczny, drewniany dom?

Budowa domu w technologii drewnianej nie tylko ma wymiar ekonomiczny, bo po 8 tygodniach od rozpoczęcia inwestycji możemy w domu zamieszkać, ale również zastosowanie surowca naturalnego sprawia ze nasz dom w użytkowaniu jest „oszczędny”. Wraz z nadchodzącą w 2021 roku zmianą Warunków Technicznych inwestorzy stają przed wyzwaniem budowy obiektów efektywnych energetycznie. Już dziś większość producentów budynków realizowanych w technologii szkieletowej, prefabrykowanej lub modułowej oferuje domy spełniające te wymagania. Perspektywa dużych oszczędności związanych z kosztami eksploatacji obiektu sprawia, że bardzo popularne na zachodzie Europy budownictwo niskoenergetyczne z roku na rok znacznie poszerza grono zwolenników także w Polsce. Niskie zużycie to jednak nie najważniejsza zaleta.

Historia domów z bali i ich wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie

Można obecnie zaobserwować rosnące zainteresowanie domami z bali. Ta sprawdzona, stara technologia zawdzięcza swój powrót niewątpliwemu urokowi domów, oraz faktowi, że z bali buduje się łatwo i szybko. Wielu rodziców każdego dnia zmaga się z infekcjami lub alergią swoich dzieci, wydając przy tym niemałe pieniądze na leki. Alternatywą może być medycyna naturalna albo... zamieszkanie w domu z bali. Sosny, z których są produkowane mają wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie.

Jak zaoszczędzić przestrzeń w magazynie? Regały magazynowe w systemach jezdnych i przepływowych

Wydajność procesów magazynowania jest ściśle powiązana z prędkością realizowania zadań oraz stopniem wykorzystania kubatury obiektu. Rozbudowa magazynu to kosztowna i skomplikowana inwestycja, wymagająca znacznych nakładów finansowych. Pierwszym krokiem, który warto rozważyć, jest wdrożenie nowych wewnętrznych systemów składowania, które zwiększą przestrzeń użytkową obiektu.

Szybkobieżne bramy składane do hal przemysłowo - magazynowych

Najnowsza oferta bram przemysłowych to elastyczne szybkobieżne bramy składane. W tych bramach charakterystyczne jest to, że kurtyna składa się, a nie roluje, jak w zwykłych elastycznych bramach szybkobieżnych. Duża prędkość ich otwierania i zamykania usprawnia pracę, ogranicza przeciągi i zmniejsza straty ciepła.

Zalety domów szkieletowych

Domy szkieletowe z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność.

5 argumentów za wyższością hali stalowej nad murowaną

Nowoczesne hale stalowe sukcesywnie zastępują budynki murowane w wielu branżach. Niskie koszty budowy i utrzymania oraz coraz bardziej technologicznie zaawansowane rozwiązania sprawiają, że konstrukcje tego rodzaju stają się standardem. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie zalety posiadają hale stalowe i dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju rozwiązanie.

Budowa hali – od projektu do realizacji

Budowa hali to złożony proces, który wymaga precyzyjnego zgrania organizacyjnego. Nic dziwnego, że najlepiej radzą sobie z tym zadaniem firmy o dużym doświadczeniu, wykorzystujące nowoczesne technologie. Jakie są poszczególne etapy realizacji tego rodzaju inwestycji?


Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >