Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Garaż czy wiata - co wybrać?

Zakup działki i późniejsze inwestycje to pasmo nieustannych wyborów, które zmuszeni jesteśmy podejmować. Obecnie w każdej rodzinie mamy przynajmniej jeden samochód, a standardem stają się już dwa. Garaż dwustanowiskowy wybudowany w bryle budynku często stanowi graciarnie, w której trudno zmieścić jedno auto. W związku z powyższym w pewnym momencie stajemy przed trudnym wyborem, czy na działce postawić dodatkowy solidny garaż, czy wystarczy wiata samochodowa. Oto plusy i minusy obu rozwiązań.

Domek drewniany to tylko moda?

Różnorodne trendy sprawiają że często nasze życie, zakupy czy wiele innych dziedzin naszego życia do nich dostosowujemy. Jeśli chodzi o budownictwo również widać pewne zmiany i trendy, które sprawiają że budynki zmieniają swój wygląd, wielkość czy nawet stosowane rozwiązania technologiczne wykorzystywane w ich wznoszeniu czy urządzaniu.

Kontenery tymczasowe - gdzie najlepiej zamówić

Kontenery biurowe, kontenery socjalne, a może kontenery mieszkalne? Budownictwo modułowe to dzisiaj gałąź, która cieszy się coraz większą popularnością. Większość z nas kojarzy tymczasowe kontenery umieszczone na placu budowy, jednak wielość rodzajów takich konstrukcji pozwala na znalezienie szerszego dla nich zastosowania. Jeśli nie jesteś pewien czego potrzebujesz dokładnie i na jaki czas, zawsze pozostaje także wynajem kontenerów, jaki zapewnia ci producent kontenerów - G-CON.

Prefabrykacja przyszłością budownictwa - budujemy coraz więcej domów w technologii szkieletowej

Zmiany klimatu, a także wzrost kosztów wyrobów budowlanych na świecie wymusza wprowadzenie optymalizacji w zakresie projektowania, logistyki, przygotowania placu budowy i wznoszenia budynków. Jednym z rozwiązań jest technologia drewniana, a w jej ramach prefabrykacja. Sprzyja ona ograniczeniu strat materiału, a także mniejszej ilości ludzi potrzebnych do montażu domu - to m.in. wnioski z V Forum Holzbau Polska, najważniejszego wydarzenia dla profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych, które odbyło się w Jachrance.

Jak się buduje hale dla zakładów przetwórstwa drzewnego?

Polski sektor stolarki otworowej rozwija się niezwykle dynamicznie. Dzięki boomowi na rodzimym rynku mieszkaniowym oraz rosnącemu eksportowi okien i drzwi, między 2009 a 2019 rokiem nastąpiło podwojenie sprzedaży polskich przedsiębiorstw, a pandemia nie odbiła się negatywnie na jego kondycji. To sprawia, że producenci np. drewnianych okien i drzwi oraz dostawcy drewnianych komponentów do ich produkcji decydują się na zwiększenie mocy wytwórczych, co wiąże się z koniecznością rozbudowy zakładu produkcyjnego lub budową nowej hali. Czym powinien charakteryzować się jej projekt? Jak dobrze wybrać generalnego wykonawcę takiego obiektu? Na te pytania odpowiadają eksperci firmy, która specjalizuje się w budowie hal przemysłowych, m.in. dla firm z branży przetwórstwa drzewnego.

Nowoczesne domy bez pozwolenia

Szukasz rozwiązania, które zapewni wygodę, a jednocześnie nie będzie się wiązało z uciążliwymi formalnościami? Sprawdź domy modułowe, które nie są na trwałe związane z gruntem. Chociaż można zmienić ich lokalizacje, to metraż domku może wynosić nawet 35 metrów.

Domy do 35m2 cieszą się coraz większą popularnością. Skąd takie nagłe zainteresowanie wśród Polaków małymi domkami?

Aktualne potrzeby społeczne mają szansę na dobre zmienić nasze wybory mieszkaniowe. Jesienią ubiegłego roku o własnej działce rekreacyjnej marzyło aż 63% dorosłych mieszkańców miast, do marca tego roku liczba ta urosła do 75%. Jak pokazują najnowsze badania Castoramy, trend ten ciągle zyskuje na sile i determinuje kolejne zmiany. Aż 84% Polaków chciałoby mieć na własność niewielki dom poza miastem.

Coraz częściej Polacy decydują się na domy drewniane. Jakie są zalety domu drewnianego?

W 2020 roku oddano w Polsce do użytkowania ponad 900 domów o konstrukcji drewnianej, a na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się już ponad dwukrotnie – pokazują dane GUS. Wynika to z faktu, że budownictwo drewniane jest bardziej energooszczędne i przyjazne dla środowiska. W całym swoim cyklu życia budynki odpowiadają bowiem za ok. 40 proc. emisji CO2 do atmosfery, a redukcja tego wskaźnika to cel UE uwzględniony w Zielonym Ładzie. Wykorzystanie w budownictwie drewna, które cechuje większa pojemność cieplna i ujemna emisja CO2, może więc mocno się przyczynić do przeciwdziałania zmianom klimatu.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo pożarowe budynków w szkielecie drewnianym?

Zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego budynku to jeden z podstawowych warunków, jaki należy spełnić mając na uwadze komfort użytkowników. Już sama myśl o potencjalnym pożarze domu wpływa negatywnie na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Domy modułowe – czemu warto w nie inwestować?

Posiadanie własnych czterech kątów to marzenie każdej młodej rodziny i podstawowa potrzeba człowieka. Jednak wybudowanie domu spełniającego nasze oczekiwania zwykle ciągnie się miesiącami, pociągając za sobą kolejne koszty i zszargane nerwy. Prostą i nowoczesną alternatywę stanowią domy modułowe.


Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17077 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 265

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >