Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Dlaczego warto zainwestować w niskoenergetyczny, drewniany dom?

Budowa domu w technologii drewnianej nie tylko ma wymiar ekonomiczny, bo po 8 tygodniach od rozpoczęcia inwestycji możemy w domu zamieszkać, ale również zastosowanie surowca naturalnego sprawia ze nasz dom w użytkowaniu jest „oszczędny”. Wraz z nadchodzącą w 2021 roku zmianą Warunków Technicznych inwestorzy stają przed wyzwaniem budowy obiektów efektywnych energetycznie. Już dziś większość producentów budynków realizowanych w technologii szkieletowej, prefabrykowanej lub modułowej oferuje domy spełniające te wymagania. Perspektywa dużych oszczędności związanych z kosztami eksploatacji obiektu sprawia, że bardzo popularne na zachodzie Europy budownictwo niskoenergetyczne z roku na rok znacznie poszerza grono zwolenników także w Polsce. Niskie zużycie to jednak nie najważniejsza zaleta.

Historia domów z bali i ich wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie

Można obecnie zaobserwować rosnące zainteresowanie domami z bali. Ta sprawdzona, stara technologia zawdzięcza swój powrót niewątpliwemu urokowi domów, oraz faktowi, że z bali buduje się łatwo i szybko. Wielu rodziców każdego dnia zmaga się z infekcjami lub alergią swoich dzieci, wydając przy tym niemałe pieniądze na leki. Alternatywą może być medycyna naturalna albo... zamieszkanie w domu z bali. Sosny, z których są produkowane mają wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie.

Jak zaoszczędzić przestrzeń w magazynie? Regały magazynowe w systemach jezdnych i przepływowych

Wydajność procesów magazynowania jest ściśle powiązana z prędkością realizowania zadań oraz stopniem wykorzystania kubatury obiektu. Rozbudowa magazynu to kosztowna i skomplikowana inwestycja, wymagająca znacznych nakładów finansowych. Pierwszym krokiem, który warto rozważyć, jest wdrożenie nowych wewnętrznych systemów składowania, które zwiększą przestrzeń użytkową obiektu.

Szybkobieżne bramy składane do hal przemysłowo - magazynowych

Najnowsza oferta bram przemysłowych to elastyczne szybkobieżne bramy składane. W tych bramach charakterystyczne jest to, że kurtyna składa się, a nie roluje, jak w zwykłych elastycznych bramach szybkobieżnych. Duża prędkość ich otwierania i zamykania usprawnia pracę, ogranicza przeciągi i zmniejsza straty ciepła.

Zalety domów szkieletowych

Domy szkieletowe z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność.

5 argumentów za wyższością hali stalowej nad murowaną

Nowoczesne hale stalowe sukcesywnie zastępują budynki murowane w wielu branżach. Niskie koszty budowy i utrzymania oraz coraz bardziej technologicznie zaawansowane rozwiązania sprawiają, że konstrukcje tego rodzaju stają się standardem. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie zalety posiadają hale stalowe i dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju rozwiązanie.

Budowa hali – od projektu do realizacji

Budowa hali to złożony proces, który wymaga precyzyjnego zgrania organizacyjnego. Nic dziwnego, że najlepiej radzą sobie z tym zadaniem firmy o dużym doświadczeniu, wykorzystujące nowoczesne technologie. Jakie są poszczególne etapy realizacji tego rodzaju inwestycji?

Co warto wiedzieć o halach modułowych?

Hale modułowe spełniają wszystkie najważniejsze wymagania większości przedsiębiorców. Są tanie, proste w budowie i wytrzymałe. Poznaj ich specyfikę.

Jakie są najważniejsze kryteria wyboru magazynu?

Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na przeprojektowanie istniejących obiektów, aby lepiej wykorzystać ich przestrzeń dzięki wykorzystaniu technologii automatyzacji i inteligentniejszego przechowywania zapasów. Niektórzy zdecydują się zbudować swój istniejący obiekt i powiększyć go, aby sprostać zwiększonym wymaganiom. Jeszcze inni decydują się zbudować całkowicie nowy magazyn, aby dostosować się do wzrostu swojej firmy. Podejmując decyzję o budowie zupełnie nowego obiektu, menedżerowie stają przed kolejnym pytaniem: w jakiej lokalizacji powinien zostać zbudowany dany obiekt. Jakie kryteria wyboru należy wziąć pod uwagę, aby mieć pewność, że wybiera się właściwe miejsce do swoich potrzeb logistycznych?

Materiały wykorzystywane do budowy hal stalowych

Wzniesienie hali stalowej wymaga użycia odpowiednich materiałów. Nie jest to bowiem, jakby się mogło wydawać, konstrukcja zrobiona z samej stali.


Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15821 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 102

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >