Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Domy modułowe – czemu warto w nie inwestować?

Posiadanie własnych czterech kątów to marzenie każdej młodej rodziny i podstawowa potrzeba człowieka. Jednak wybudowanie domu spełniającego nasze oczekiwania zwykle ciągnie się miesiącami, pociągając za sobą kolejne koszty i zszargane nerwy. Prostą i nowoczesną alternatywę stanowią domy modułowe.

Jak będą budowane domy w niedalekiej przyszłości w Polsce

W niedalekiej przyszłości sposób budowania domów będzie się znacznie zmieniać. Już dzisiaj coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych sposobów budowania na rzecz prefabrykacji elementów budynku, a nawet tworzenia gotowych modułów mieszkaniowych w fabryce i przewożenia ich na plac budowy. Nowe domy są również coraz bardziej ekologiczne i energooszczędne. Chcąc rozwijać polskie technologie budowlane, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpoczęło w zeszłym roku finansowane z Funduszy Europejskich przedsięwzięcie „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”.

Drewniane wiaty garażowe - osłona na twój samochód

Parkowanie samochodu „pod chmurką” niesie za sobą poważne konsekwencje. Wystawianie auta na działanie czynników atmosferycznych sprawia, że szybciej ulegają zniszczeniu jego metalowe elementy i skraca się czas jego eksploatacji.

Czy domy drewniane spełniają nowe warunki techniczne WT 2021

Od 1 stycznia br. obowiązują w Polsce nowe Warunki Techniczne (WT 2021)[1]. Zgodnie z nimi projektowane i budowane budynki muszą spełniać rygorystyczne normy dotyczące izolacyjności cieplnej. Na wprowadzeniu wymagań skorzysta zarówno środowisko, jak i mieszkańcy. Mniejsza utrata ciepła to niższe koszty utrzymania. W przypadku budynków projektowanych przez Polskie Domy Drewniane oszczędności mogą wynieść nawet 20%. Obecnie obowiązująca norma zapotrzebowania budynków na energię nieodnawialną to 70 kWh/mkw. Budynki PDD będą miały zapotrzebowanie na energię nieodnawialną rzędu 55-60 kWh/mkw., co oznacza, że mieszkańcy zapłacą nawet 20% niższe rachunki za prąd niż w typowym, obecnie powstającym budynku betonowym.

Najmniejszy w Polsce dom niskoenergetyczny

Dom pokazowy firmy Elmot, partnera programu MULTICOMFORT Saint-Gobain, ma powierzchnię 50m² i wszystko, czego potrzeba, aby nazwać go niskoenergetycznym i komfortowym. Mogłaby zamieszkać w nim czteroosobowa rodzina. Budowa i wykończenie domu zajęły tylko 45 dni!

Jak długo powstaje dom drewniany?

W Polsce brakuje ok. 2 mln mieszkań, żeby osiągnąć poziom średniej w Unii Europejskiej, gdzie na 1 tys. mieszkańców przypada 440 lokali mieszkalnych – wylicza Ministerstwo Rozwoju. Z kolei z analiz GUS wynika, że w 2019 roku liczba mieszkań oddanych do użytku przekroczyła 207 tys. Takie tempo pozwoliłoby zasypać lukę mieszkaniową w 10 lat, jednak ze względu na epidemię koronawirusa, w tym roku ten wynik będzie trudny do osiągnięcia. Eksperci Polskich Domów Drewnianych wskazują jednak, że w kolejnych latach na przyspieszenie tempa budowy, może wpłynąć upowszechnienie budownictwa drewnianego, które jest znacznie szybsze i niezależne od pory roku.

Twój wymarzony drewniany dom

Marzysz o drewnianym domu? Dowiedz się, jak spełnić to marzenie. Zastanawiasz się, jaka technologia budowy domu z drewna będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Czym charakteryzuje się dom szkieletowy? Czy warto zdecydować się na dom kanadyjski? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji o domach z drewna.

Czym się charakteryzuje dom w stylu skandynawskim?

Prosta forma, naturalne materiały i urokliwa elewacja z dobrej jakości drewna – jednorodzinne domy w stylu skandynawskim od lat święcą triumfy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Niezależnie od metrażu, bazują one na prostych kształtach, przytulności oraz funkcjonalnych rozwiązaniach Dzięki temu skutecznie podbijają serca miłośników minimalizmu w architekturze i designie. Opowiadamy o charakterystycznym budownictwie oraz wystroju wnętrz zaczerpniętym z dawnych krain Wikingów.

Hale przemysłowe Opolskie - zalety i zastosowanie

Nowoczesne hale przemysłowe są coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Przedsiębiorcy decydujący się na montaż konstrukcji stalowej oszczędzają w ten sposób pieniądze i zyskują możliwość niemal zupełnego dostosowania przestrzeni do ich zmieniających się stale potrzeb. Stawiają na nie również ci, którym zależy na czasie - tego rodzaju budynki powstają znacznie szybciej. Co równie ważne, dzisiaj są wykorzystywane już nie tylko jako magazyny, ale także hale produkcyjne czy nawet chłodnie. Poznaj ich największe zalety i przekonaj się, gdzie z pewnością się sprawdzą.

Budowa domu drewnianego – co warto wiedzieć i komu zlecić wykonanie?

Domy z drewna powstają szybko, a ich budowa (oprócz wylania fundamentów) może trwać także zimą. Producenci domów z drewna oferują klientom duży wybór projektów, a same budowle są trwałe, szczelne, dobrze izolują ciepło i mogą być energooszczędne. Z czego więc wynikają wątpliwości części inwestorów i dlaczego domy szkieletowe są w Polsce nadal mniej popularne niż domy murowane? Sprawdź, co warto wiedzieć o domach z drewna i komu zlecić budowę.


Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16543 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >