Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Drewniana wiata garażowa - estetyczny dodatek do budynku

Drewniane konstrukcje sprawdzają się nie tylko, jako elementy wypoczynkowej architektury ogrodowej, ale także inne funkcjonalne budowle. Stylowa i nowoczesna drewniana wiata cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród posiadaczy domków jednorodzinnych, głównie ze względu na podniesienie wartości estetycznej architektury przydomowej. Na co warto zwrócić uwagę podczas użytkowania?

Drewniany dom - trwały i ekologiczny

Domy drewniane - choć wciąż nie tak popularne jak te z cegieł - mają wiele zalet. Korzystnie wpływają na środowisko i nasze zdrowie, a ponadto są trwałe i bezpieczne. By wznieść piękny, drewniany budynek warto zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, jak wytrzymałe na warunki atmosferyczne płyty drewnopochodne.

Siding winylowy - najszybszy sposób na odnowienie elewacji w domku letniskowym

Nadchodzi czas spotkań w plenerze, wyjazdów za miasto i błogiego relaksu na świeżym powietrzu. To także moment, w którym planujemy remont lub choćby odświeżenie naszych na nowo odwiedzanych domków letniskowych. Jak zrobić to sprawnie, łatwo i nie narażając się na duże koszty? Na przykład za sprawą sidingu winylowego.

Gdzie wykorzystywane są hale stalowe?

Hale stalowe są uniwersalne, funkcjonalne i dość tanie. Nie powinno zatem dziwić, że zainteresowanie nimi stale rośnie.

Zastosowanie hal stalowych w handlu, przemyśle i rolnictwie

Hale stalowe z roku na rok zyskują na popularności wśród inwestorów z różnorodnych branż. Ich sekret tkwi niewątpliwie w szerokim spektrum przeznaczenia. Przyjrzyjmy się zatem dzisiaj kilku głównym kierunkom ich zastosowania w nowoczesnej gospodarce.

Architektoniczne wyzwanie: magazyn na miarę nowoczesności

Magazyny kojarzone są jako wielkie stalowe konstrukcje o cienkich i falistych blachach, podobne w swoim wyglądzie do blaszanych garaży, tylko że kilkakrotnie od nich większych. I faktycznie, taka wizja magazynu sprawdzała się jeszcze dziesięć albo piętnaście lat temu. Współcześnie także i w tej sferze zapanowała nowoczesność, a hale magazynowe coraz częściej przypominają zaawansowane i inteligentne centra transportowe.

Konstrukcje stalowe w Polsce

Sektor konstrukcji stalowych niewłaściwie rozumiany jest jako zbiór firm dostarczających i montujących zamówione projekty, np. takich jak hala stalowa. W ramach branży funkcjonuje wiele podmiotów, m.in. zaplecze naukowo-badawcze, projektowe, przemysł farb antykorozyjnych, transport, producenci narzędzi, wytwórcy materiałów złącznych, czy hutnictwo. Jak funkcjonuje i z jakimi problemami zmaga się branża?

Co warto wiedzieć na temat hal namiotowych

Te optymalne rozwiązania z roku na rok stają się coraz popularniejszą alternatywą dla budynków murowanych. Czym są hale namiotowe? Co przyczynia się do ich sukcesu? Czy ich konstrukcja sprawia, że przetrwają w różnych warunkach pogodowych? Jaka jest ich trwałość? Pytania i wątpliwości rozwiewają eksperci budowlani.

Dom na wodzie alternatywa dla tradycyjnego - jakie koszty generuje?

Zwykle to my – Polacy – z lubością inspirujemy się skandynawskim stylem życia i urządzania wnętrz. Zakochaliśmy się w prostych formach, stonowanych brawach i mistrzowskiej ergonomice – wszystkim, co nie jest typową dla naszych mieszkań wielką, brzydką i niewygodną meblościanką. Jednak w przypadku budownictwa to my inspirujemy Skandynawów, a produkowane w Polsce energooszczędne i pasywne domy ERH EcoReadyHouse podbijają tamtejszy rynek. Również te pływające.

Czy warto budować dom o konstrukcji drewnianej?

Kto nie marzy o własnym domu? Chyba tylko ten, kto już go teraz ma! Dla poszukujących lokum ważna jest nie tylko cena sprzedaży samej nieruchomości. Równie ważna jest kwota utrzymania samego domu. Szczególnie biorąc pod uwagę nasze położenie geograficzne i co się z tym wiąże – niemałe rachunki za ogrzewanie. Jak się okazuje, potrzeba matką wynalazku. Coraz popularniejsze w Polsce stają się domy o konstrukcji drewnianej, budowane w systemie skrzynkowo-ramowym. Dlaczego? Bo Polaków na nie stać.


Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18420 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >