Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Są trzy typy wiat garażowych: przejazdowe, wolno stojące i przylegające do budynku, którą wybrać

Wiaty garażowe niezmiennie cieszą się sporą popularnością wśród posiadaczy domów jednorodzinnych. Mogą stanowić zarówno alternatywę dla garażu, jak i jego uzupełnienie – jako dodatkowe lub tymczasowe miejsce postojowe.

Drewniana wiata garażowa - estetyczny dodatek do budynku

Drewniane konstrukcje sprawdzają się nie tylko, jako elementy wypoczynkowej architektury ogrodowej, ale także inne funkcjonalne budowle. Stylowa i nowoczesna drewniana wiata cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród posiadaczy domków jednorodzinnych, głównie ze względu na podniesienie wartości estetycznej architektury przydomowej. Na co warto zwrócić uwagę podczas użytkowania?

Drewniany dom - trwały i ekologiczny

Domy drewniane - choć wciąż nie tak popularne jak te z cegieł - mają wiele zalet. Korzystnie wpływają na środowisko i nasze zdrowie, a ponadto są trwałe i bezpieczne. By wznieść piękny, drewniany budynek warto zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, jak wytrzymałe na warunki atmosferyczne płyty drewnopochodne.

Siding winylowy - najszybszy sposób na odnowienie elewacji w domku letniskowym

Nadchodzi czas spotkań w plenerze, wyjazdów za miasto i błogiego relaksu na świeżym powietrzu. To także moment, w którym planujemy remont lub choćby odświeżenie naszych na nowo odwiedzanych domków letniskowych. Jak zrobić to sprawnie, łatwo i nie narażając się na duże koszty? Na przykład za sprawą sidingu winylowego.

Gdzie wykorzystywane są hale stalowe?

Hale stalowe są uniwersalne, funkcjonalne i dość tanie. Nie powinno zatem dziwić, że zainteresowanie nimi stale rośnie.

Zastosowanie hal stalowych w handlu, przemyśle i rolnictwie

Hale stalowe z roku na rok zyskują na popularności wśród inwestorów z różnorodnych branż. Ich sekret tkwi niewątpliwie w szerokim spektrum przeznaczenia. Przyjrzyjmy się zatem dzisiaj kilku głównym kierunkom ich zastosowania w nowoczesnej gospodarce.

Architektoniczne wyzwanie: magazyn na miarę nowoczesności

Magazyny kojarzone są jako wielkie stalowe konstrukcje o cienkich i falistych blachach, podobne w swoim wyglądzie do blaszanych garaży, tylko że kilkakrotnie od nich większych. I faktycznie, taka wizja magazynu sprawdzała się jeszcze dziesięć albo piętnaście lat temu. Współcześnie także i w tej sferze zapanowała nowoczesność, a hale magazynowe coraz częściej przypominają zaawansowane i inteligentne centra transportowe.

Konstrukcje stalowe w Polsce

Sektor konstrukcji stalowych niewłaściwie rozumiany jest jako zbiór firm dostarczających i montujących zamówione projekty, np. takich jak hala stalowa. W ramach branży funkcjonuje wiele podmiotów, m.in. zaplecze naukowo-badawcze, projektowe, przemysł farb antykorozyjnych, transport, producenci narzędzi, wytwórcy materiałów złącznych, czy hutnictwo. Jak funkcjonuje i z jakimi problemami zmaga się branża?

Co warto wiedzieć na temat hal namiotowych

Te optymalne rozwiązania z roku na rok stają się coraz popularniejszą alternatywą dla budynków murowanych. Czym są hale namiotowe? Co przyczynia się do ich sukcesu? Czy ich konstrukcja sprawia, że przetrwają w różnych warunkach pogodowych? Jaka jest ich trwałość? Pytania i wątpliwości rozwiewają eksperci budowlani.

Dom na wodzie alternatywa dla tradycyjnego - jakie koszty generuje?

Zwykle to my – Polacy – z lubością inspirujemy się skandynawskim stylem życia i urządzania wnętrz. Zakochaliśmy się w prostych formach, stonowanych brawach i mistrzowskiej ergonomice – wszystkim, co nie jest typową dla naszych mieszkań wielką, brzydką i niewygodną meblościanką. Jednak w przypadku budownictwa to my inspirujemy Skandynawów, a produkowane w Polsce energooszczędne i pasywne domy ERH EcoReadyHouse podbijają tamtejszy rynek. Również te pływające.


Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18698 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 216

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >