Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Czy warto budować dom o konstrukcji drewnianej?

Kto nie marzy o własnym domu? Chyba tylko ten, kto już go teraz ma! Dla poszukujących lokum ważna jest nie tylko cena sprzedaży samej nieruchomości. Równie ważna jest kwota utrzymania samego domu. Szczególnie biorąc pod uwagę nasze położenie geograficzne i co się z tym wiąże – niemałe rachunki za ogrzewanie. Jak się okazuje, potrzeba matką wynalazku. Coraz popularniejsze w Polsce stają się domy o konstrukcji drewnianej, budowane w systemie skrzynkowo-ramowym. Dlaczego? Bo Polaków na nie stać.

Współczesne domy z bali są nie tylko ekologiczne, zdrowe ale i estetyczne

Zapach sosny przywodzi nam na myśl Boże Narodzenie i wprawia w wyjątkowy nastrój. Pomaga się odstresować i wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Mieszkając w domu z bali sosnowych klimat ten można mieć cały rok. Drewno jest przy tym eleganckie i zawsze modne, warto więc otaczać się nim wszędzie.

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na domy z drewna?

Niedrogi, szybki w budowie i tani w eksploatacji dom – tak w telegraficznym skrócie można opisać dom z drewna. Okazuje się, że coraz więcej osób wybiera to rozwiązanie – świadczyć o tym może chociażby liczba firm, oferujących albo gotowe drewniane domki z prefabrykatów, albo też materiały budowlane do budownictwa drewnianego. Dlaczego tak wielu Polaków decyduje się na dom z drewna? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Garaż blaszany - prosty sposób na zabezpieczenie samochodu

Samochód dla każdego właściciela to wartość, która obejmuje nie tylko sferę finansową. Nie dziwi więc dbałość i zapewnienie należytej ochrony pojazdom, a przede wszystkim dobrego i bezpiecznego garażowania.

Zalety drewna klejonego w konstrukcjach.

Wytrzymałość materiału jakim jest drewno, a także łatwość jego obróbki sprawiło, że jest to jeden z najstarszych materiałów wykorzystywanych w budowaniu konstrukcji budynków i wielu wiat o rozmaitych rozmiarach. Początkowo wykorzystywane było drewno lite. Obecnie wykorzystywanym drewnem jest tzw. drewno klejone warstwowo. Warto dowiedzieć się, jakie zatem wartościowe zalety posiada drewno klejone w konstrukcjach?

Budownictwo szkieletowe - podstawowe wiadomości

Domy drewniane są coraz częściej budowane w Polsce. Budownictwo to popularność zawdzięcza przede wszystkim zaletom drewna: jego odporności konstrukcyjnej, wysokiej izolacyjności, małego rozprężenia termicznego, dobrej obróbce oraz niewątpliwym wartościom estetycznym.

Hale stalowe nie tylko dla orłów.

Potrzebujesz rozbudować swój magazyn, halę produkcyjną, centrum logistyczne lub chcesz szybko zwiększyć powierzchnię Twoich budynków? Klasyczne budownictwo nie sprawdza się w Twojej branży (np. posiadasz salon samochodowy, stację paliw lub potrzebujesz hangaru do Twojego samolotu)? Rozwiązaniem są lekkie konstrukcje stalowe, które sprawdzą się we wszystkich wymienionych powyżej przypadkach.

Modułowa mobilność w biznesie

Realizacja projektu w kilka tygodni oraz elastyczność inwestycji dla potrzeb klienta. To tylko część z wielu zalet budownictwa modułowego. Jest to rozwiązanie mobilne, które coraz częściej wykorzystuje się w nowoczesnej przestrzeni biurowej, sportowej, artystycznej czy nawet w szkolnictwie.

Domek kanadyjski

Wbrew nazwie ''kanadyjki'' nie pochodzą z Kanady. Ich ojczyzną są kraje skandynawskie, w szczególności zaś Szwecja. I właśnie wraz ze szwedzkimi emigrantami technologia budowy domów o szkielecie drewnianym przywędrowała do Kanady.

Efektywne i efektowne budowanie

Na ile da się połączyć funkcjonalność i estetykę? To kluczowa kwestia dla wszystkich producentów, inwestorów, deweloperów. Z łączeniem tych cech dobrze radzi sobie budownictwo modułowe, które oferuje konkurencyjne rozwiązania, zarówno efektywne, jak i efektowne.


Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 23899 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >