Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Budować, czy nie budować z drewna?

Technologia lekkiego budownictwa szkieletowego zdobywa coraz więcej zwolenników. Wciąż jednak wokół drewnianej konstrukcji toczą się dyskusje, w których argumenty nie zawsze oparte są na faktach. Te najbardziej nieracjonalne obalamy poniżej.

Jak wybudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Budowa energooszczędnego domu.

Budując dom na pierwszym miejscu stawiamy jego funkcjonalność i wygląd, zapominamy jednak o tym, że wybór projektu oraz materiału budowlanego wpłynie w poważny sposób na koszty jego utrzymania. O czym zatem należy pamiętać, aby dom był nie tylko funkcjonalny, ale i oszczędny?

Energooszczędny i trwały dom z drewnianego szkieletu prefabrykowanego

Dziś przy budowie domu coraz większą uwagę przywiązuje się nie tylko do wysokiej jakości wykonania i materiałów oraz solidności i trwałości domu, ale również do czasu, w jakim taki dom ma powstać.

Domy z modułów. Na co zwrócić uwagę przy budowie domu w technologii skandynawskiej?

Konstrukcje z prefabrykatów są trwałe, przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji. To właśnie cena bywa często powodem, dla którego inwestorzy decydują się na samodzielny montaż modułów.

Czy można wybudować dom energooszczędny w technologii prefabrykowanej?

Różnego rodzaju technologie prefabrykatowe od lat cenione i powszechnie stosowane w światowym budownictwie z każdym rokiem znajdują w Polsce coraz liczniejsze grono odbiorców.

Rozwój technologii modułowej w Polsce

W zachodniej Europie w technologii modułowej budowane są szpitale, szkoły i dworce kolejowe - w Polsce system dopiero raczkuje. W podwrocławskich Bielanach powstaje wielorodzinny dom, który jest tańszy od tradycyjnych domów.

Skandynawski dom szkieletowy jako nowy trend w budownictwie

Domy szkieletowe stają się coraz popularniejsze w Polsce. Czym zjednują sobie coraz więcej zwolenników? Jakie parametry decydują o wyborze budownictwa modułowego? Technologia budowania domów zmienia się z każdym rokiem.

100 procent ekologii

Domy szkieletowe budowane w Systemie Kronopol spełniają najwyższe standardy ekologii począwszy od procesu produkcji komponentów, na eksploatacji gotowego budynku skończywszy...


Stron: 13 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  11 12 13

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17203 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 238

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >