Co potrafią traktory ogrodowe?

Co potrafią traktory ogrodowe?

Traktor ogrodowy, jako maszyna większa i bardziej wydajna od innych typów maszyn do koszenia - kos spalinowych, kosiarek elektrycznych i spalinowych - przeznaczona jest do koszenia powierzchni powyżej 1 500 m2. Jego podstawową zaletą jest to, że znacząco skraca czas pracy i nie wymaga od operatora praktycznie żadnego wysiłku fizycznego. Ale dziś traktor ogrodowy nie jest zwykłą maszyną do koszenia - potrafi o wiele więcej. Czytaj dalej

 

„Najnowsze traktory ogrodowe to maszyny nowej generacji. Reprezentują wysoki stopień zaawansowania technicznego i spełniają oczekiwania wymagających użytkowników, których potrzeby znacznie ewoluowały w ciągu ostatnich  lat.” – wyjaśnia Mariusz Czarnocki z Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce. „Dlatego dziś, dobry traktor ogrodowy, to maszyna służąca do wykonywania całego spectrum różnych prac przez cały sezon, również zimą. To maszyna przyjazna dla otoczenia z obniżonym poziomem emisji spalin oraz głośności,  paliwo-oszczędna i łatwa w obsłudze.”

 

Czytaj również: Kosiarka bębnowa - koszenie oszczędne i wygodne

 

Kosiarki traktorowe Honda są maszynami nowej generacji i dostosowane do oczekiwań nowoczesnego użytkownika, który potrzebuje niezawodnych maszyn do wykonywania wielu różnorodnych prac na terenie posesji. Maszyny Honda HF 2417 i HF 2622 służą do:

 

Koszenia

Podstawową funkcją traktora ogrodowego jest koszenie. Maszyny Honda HF są rekomendowane do pracy na powierzchni 2 000 – 7 000m2. Dzięki praktycznej szerokości roboczej 92 - 122 cm, liczba przejazdów traktorem ogrodowym Honda jest ograniczona, co też bezpośrednio przekłada się na skrócenie czasu pracy.  Maszyny te oferują rozwiązania zapewniające precyzyjne i sprawne koszenie, np.: wielostopniową regulację wysokości koszenia, zsynchronizowany system podwójnych noży, system Optiflow – linearny, silny przepływ powietrza unosi darń pionowo zapewniając bardzo dokładne cięcie i jednocześnie wrzuca pokos do kosza ze zwiększoną energią; udoskonalony system mocowania kosza.

 

 

Mulczowania

Mulczowanie, coraz popularniejszy zabieg pielęgnacyjny trawnika, jest jedną z opcji ekologicznej utylizacji pokosu. Polega na skoszeniu, rozdrobnieniu roślin i pokryciu powierzchni trawnika cienką, równomierną warstwą ściętej darni, która, ulegając rozkładowi, staje się naturalnym nawozem odżywczym. Jednocześnie mulczowanie zmniejsza parowanie wody z gleby i darni, zapobiega erozji gleby, spowalnia wzrost chwastów. ”Mulczowanie, wykonywane według zasad sztuki ogrodniczej, ułatwia zagospodarowanie pokosu, a każdy starannie pielęgnowany trawnik produkuje go w sezonie spore ilości. Stąd też i coraz większe zapotrzebowanie naszych klientów na kosiarki z opcją mulczowania.” – wyjaśnia Mariusz Czarnocki. Traktory ogrodowe Honda HF  2417 HM/HT i HF 2622 HM/HT są wyposażone w uproszczony system mielenia zmiennego Versamow®, który może być włączony lub wyłączony jednym ruchem dźwigni, zależnie od potrzeb - panujących warunków i kondycji darni.

 

 

Aeracji trawnika

Traktor ogrodowy może również służyć do aeracji - napowietrzania trawnika. Posiadając traktor ogrodowy, możemy nim także przeprowadzić zabieg aeracji – napowietrzania trawnika. Wystarczy do niego dołączyć dodatkowe narzędzie – walec z kolcami.

 

Rozsiewania nasion i nawozu w sezonie ogrodniczym oraz piasku i soli zimą

Traktor ogrodowy Honda może być łączony również z piaskarką, przednią lub tylną, dzięki czemu możemy szybko rozsiać równomierną warstwę nasion. Przy użyciu tego samego zestawu możemy także rozsiać nawóz. Warto o tym pamiętać w bieżącym deszczowym sezonie, ponieważ obfite opady wypłukują część nawozu rozrzuconego wiosną i dobrze jest uzupełnić te niedobory po ustaniu deszczu. Dodatkowo, traktor ogrodowy z piaskarką doskonale sprawdza się zimą w roli piaskarko-solarki w celu zabezpieczenia chodników, ścieżek i wąskich dróg.

 

 

Czytaj również: Armatura zewnętrzna niezawodna przez cały rok

 

Mielenia liści

Traktor ogrodowy znajduje zastosowanie także do zbierania liści z powierzchni trawnika, a modele – jak Honda HF 2417  i HF 2622 - wyposażone w system mielenia zmiennego dodatkowo je rozdrabniają, co znacznie ułatwia zagospodarowanie liści i ich dalszą utylizację. 

 

Sprzątania nawierzchni

Sprzątanie nawierzchni na terenie posesji - wokół domu, na podjeździe, jak i chodnika przylegającego do nieruchomości, może być czasochłonną i męczącą pracą, jeśli jest wykonywana z pomocą prostych narzędzi typu miotła. Ale tę samą pracę można wykonać znacznie szybciej i bez obciążania własnych mięśni przy zastosowaniu traktora ogrodowego z dodatkowym osprzętem – w tym przypadku, z zamiatarką przednią ze zbiornikiem. Tego typu zestaw bez zbiornika doskonale sprawdza się także zimą do usuwania cienkiej warstwy świeżego śniegu.

 

Transportu narzędzi

Każdy z proponowanych przez Honda traktorów ogrodowych współpracuje z przyczepą o ładowności do 350 kg, tworząc bardzo wygodny, całoroczny środek transportu wszelkiego rodzaju narzędzi i urządzeń, które zamierzamy wykorzystać do pracy w pewnej odległości od domu. Dodatkowo docenimy to rozwiązanie w przypadku konieczności przewiezienia zebranych liści, ziemi, zrębków czy śniegu.

 

 


Odśnieżania

Zakończenie sezonu ogrodowego i jesieni nie musi oznaczać odstawienia traktora ogrodowego do zimowego odpoczynku, ponieważ maszyna połączona z lemieszem umożliwia szybkie i sprawne odgarnianie śniegu.

 

Honda HF 2417 HME

Niezawodny i wielozadaniowy traktor ogrodowy Honda HF 2417 HME jest wyposażony w 4-suwowy silnik Honda GCV 530 o mocy 12,8KM z elektrycznym rozrusznikiem, napęd hydrostatyczny, duży zbiornik paliwa o pojemności 8,4l. Posiada wygodną szerokość koszenia 102 cm, dzięki której zmniejszona jest liczba przejazdów maszyną na danej powierzchni. Precyzyjne koszenie zapewnia 7-stopniowa regulacja wysokości koszenia w zakresie 30-90 mm oraz innowacyjny system Optiflow, którego kluczowym elementem są wentylatory, ponieważ powietrze przez nie przechodzące unosi trawę pionowo umożliwiając tym samym podwójnym nożom dokładne i równe cięcie roślin. Wydajność pracy maszyny została zwiększona dzięki zastosowaniu nowego rozwiązania jakim jest synchronizacja podwójnych noży, utrzymująca właściwie położenie noży względem siebie. Pokos kierowany jest do pojemnego (300l) kosza mocowanego na udoskonalonych prowadnicach lub, po włączeniu opcji uproszczonego systemu mielenia zmiennego Versamow®, jest równomiernie rozłożony na powierzchni trawnika. Maszyna ma wzmocniony układ kierowniczy, zwiększający bezpieczeństwo kierowania i manewrowania maszyną, zderzak przedni chroniący obudowę prze ew. mechanicznymi uszkodzeniami i zwiększający odporność maszyny na wybicia  oraz opony nie niszczące darni.

 

 

Honda HF 2622 HTE

Traktor ogrodowy Honda HF 2622 HTE jest podobny w konstrukcji i wyposażeniu w udogodnienia do HF 2417 HME, ale różni się kilkoma elementami: - HF 2622 HTE  pracuje na najlepszym i najbardziej ekologicznym w swojej klasie silniku na rynku GXV 660 o mocy 21,5 KM / 16 kW (punkt pracy w traktorku przy 13,8 kW), który gwarantuje doskonałą wydajność w trudnych warunkach, - ma większą szerokość roboczą - 122 cm i bardziej pojemny – 350l -  kosz z automatycznym systemem opróżniania.

 

Traktory ogrodowe Honda HF 2417 i 2622, jak i pozostałe modele z serii HF, współpracują z osprzętem i mogą być z powodzeniem wykorzystywane do pracy na terenie posesji przez cały rok jako kosiarki, aeratory, maszyny do mulczowania, mielenia liści, sprzątania nawierzchni, odśnieżania, transportu narzędzi i innego rodzaju ładunków. Są to maszyny łatwe w obsłudze. Ich wysoka jakość wykonania zapewnia wieloletnią, niezawodną eksploatację. 

Źródło: comunicat / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jakie ogrodzenie wybrać? Liczba postów: 82 Grupa: Ogród i dzi... Ja uwielbiam prostotę. Dlatego spodobało mi się takie: https://www.aleogrodzenia.pl/pl/p /Panel-ogrodzeniowy-Nylofor-3D-630x2500/ 147 Rzeczywiście świetne rozwiąz...
  • Ogród w wielkim mieście Liczba postów: 2 Grupa: Ogród i dzi... U nas na osiedlu taka pomoc, by się przydała, bo szaroburo i ponuro na wiosnę i w lecie…
  • Jaką kostkę brukową wybrać na podjazd do garażu? Liczba postów: 69 Grupa: Ogród i dzi... To prawda takie firmy od spraw budownictwa drogowego to szeroki temat i do takich zadań trzeba wybierać tylko sprawdzone firmy. Ogólnie to do każdych działań z...
  • Inwestycja w ogród Liczba postów: 216 Grupa: Ogród i dzi... Myślę, że w kontekście ogrodu warto pomyśleć o jacuzzi:) Tutaj można przeczytać więcej o jacuzzi całorocznym, gdyby ktoś zastanawiał się, co wybrać http://total...
  • Jacuzzi w ogrodzie lub na tarasie Liczba postów: 23 Grupa: Ogród i dzi... Jacuzzi jest super! Tutaj można przeczytać więcej o jacuzzi całorocznym, gdyby ktoś zastanawiał się, co wybrać http://totalspa.pl/jacuzzi-zewnetrzne-ca loroczne-...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17341 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 388

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >