Cztery żywioły - malujemy elewację

Cztery żywioły - malujemy elewację

Kolorystyczne wykończenie elewacji ma ogromne znaczenie dla finalnego efektu prac budowlanych bądź remontowych. W trosce o wygodę oraz czas właścicieli domów stworzono bogatą paletę barw farb elewacyjnych, inspirowanych pięknem natury.

 

Dom jest spełnieniem marzeń wielu osób, którzy w jego budowę oraz wyposażenie wkładają całe swoje serce. Szukają na rynku materiałów oraz produktów chemii budowlanej, których właściwości izolacyjne stoją na wysokim poziomie, ale także pozwolą im nadać indywidualny charakter obiektu. To właśnie z myślą o nich marka Ceresit stworzyła wyjątkową paletę kolorów, łączącą w sobie wysoką funkcjonalność z ponadprzeciętną estetyką. Koncept kolorystyczny Colours of Nature®, odpowiada na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania właścicieli domów, których jedynym ograniczeniem jest wyłącznie fantazja.

 

Czytaj również: Farby do malowania elewacji

 

- Paleta barw Colours of Nature® czerpie z piękna natury, która obfituje w bogactwo kolorów od delikatnych błękitów mórz po soczyste odcienie zieleni. Dostępne kolory przypisaliśmy czterem czytelnym grupom tematycznym – WATER (woda), SAND (piasek), EARTH (ziemia) oraz FOREST (las). Klienci mogą wybierać spośród 211 barw z podziałem na gradacje kolorystyczne, od najjaśniejszych do ciemniejszych odcieni – mówi Łukasz Woronowicz specjalista ds. marki produktu Henkel Polska.

 

Czytaj również: Wiosna, lato, jesień, zima. Kolorowe pory roku w mieszkaniu

 

Spośród szerokiej gamy kolorów możemy wyróżnić 4 główne barwy - niebieski, żółty, brązowy i zielony - nawiązujące do głównych grup tematycznych Colours of Nature®. Błękitny w palecie symbolizuje poczucie spokoju i komfortu, z kolei różne odcienie żółci, kremów i pomarańczy wywołują pozytywne emocje i radość życia. Kolor brązowy pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa, natomiast ostatni kolor – zielony, oddaje spokój, harmonie i umiłowanie natury.

 

 

 

Źródło: Core PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17083 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >