Dlaczego tak popularny jest ciepły montaż okien?

Dlaczego tak popularny jest ciepły montaż okien?

Firmy budowlane oferujące usługi z zakresu stolarki otworowej posiadają w swojej ofercie różne rodzaje montażu ościeżnic okiennych. Jednym z droższych, ale też najpopularniejszych systemów tego typu jest tzw. ciepły montaż okien. Coraz częściej można go spotkać zarówno w budynkach prywatnych, czyli po prostu domach i mieszkaniach, jak i placówkach użyteczności publicznej, choćby bankach, urzędach, szkołach czy szpitalach. Dlaczego ten rodzaj montażu cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, ale najpierw wyjaśnijmy pokrótce, czym jest w ogóle ciepły montaż okien. Czytaj dalej

Czym wyróżnia się ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien opiera się na Soudal Window System (SWS), innowacyjnym rozwiązaniu technologicznym, składającym się z trzech kluczowych komponentów: pianki poliuretanowej, taśm paroizolacyjnych i taśm paroprzepuszczalnych. Pianka stanowi w tej instalacji termiczny i akustyczny izolator, taśmy natomiast zabezpieczają ją przed zawilgoceniem, ponieważ pozwalają na łatwe odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, a jednocześnie zapobiegają jej przenikaniu do wewnątrz. W niektórych przypadkach, na przykład wtedy, gdy w grę wchodzi wymiana stolarki okiennej w zabytkowym budynku, taśmy mogą zastąpić płynne membrany marki Soudal, charakteryzujące się wysoką elastycznością i niewymagające gruntowania podłoża. Niezależnie od tego, czy postawimy na taśmy, czy membrany marki Soudal, ciepły montaż okien wykonany wyżej opisaną techniką zagwarantuje nam trwałe i szczelne połączenie ramy okiennej z ościeżem, o wiele trwalsze i szczelniejsze niż to, które zapewniają tradycyjne, jednowarstwowe systemu montażu.

 

Czytaj również: Jak dopasować stolarkę okienną do stylu i charakteru budynku?

 

Dlaczego tak popularny jest ciepły montaż okien?

 

Dlaczego ciepły montaż okien cieszy się taką popularnością?

Ciepły montaż okien oparty na Soudal Window System zdobywa rosnącą popularność głównie dzięki temu, że pozwala na najlepszą możliwą ochronę budynku przed wilgocią, a co za tym idzie, również jego zagrzybieniem i zapleśnieniem. Konkretne informacje dostępne są na domszczelny.pl. Trzy warstwy zastosowane w tym montażu są w stanie zapewnić nie tylko wysoki stopień termoizolacji (0,035 W/mK), ale też izolację akustyczną na poziomie -63 dB, obniżoną przenikalność powietrza (klasa 4 a ≤ 0,1) oraz wodoszczelność (klasa 9A). Dodatkowo ciepły montaż okien ma też tę zaletę, że w dłuższej perspektywie wiąże się z oszczędnościami. Mniejsze ubytki ciepła oznaczają bowiem mniejsze inwestycje w ogrzewanie.

 

Czytaj również: Bezpieczne okna w pokoju małego dziecka

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 428

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >