Dlaczego warto wybrać balkony francuskie

Dlaczego warto wybrać balkony francuskie

Czy balkon to zawsze kilka metrów kwadratowych płyty, na których można zrelaksować się po długim dniu w pracy? Niekoniecznie. Istnieją bowiem także balkony francuskie, które w zasadzie ograniczają się do okna i balustrady. Okazuje się jednak, że nie są montowane tylko tam, gdzie nic innego nie wchodzi w grę. Coraz częściej ludzie, którzy planują postawienie własnego domu, szukają projektów z właśnie takim wykończeniem. W takim razie jakie zalety mogą mieć balkony francuskie? Co sprawia, że coraz chętniej widzimy je na swoich domach? Czytaj dalej

 

Balustrady francuskie to nic nowego - pojawiały się w architekturze już w czasach baroku. Dzisiaj przeżywają pewnego rodzaju odrodzenie. Coraz częściej po takie rozwiązania sięgają architekci, bo okazuje się, że balkony francuskie nadają budynkowi klasy i nowoczesnego stylu. Pozwalają bez trudu wysmuklić optycznie bryłę budynku i pasują do obecnie modnej, szarej kolorystyki - zwłaszcza balustrady francuskie ze stali nierdzewnej. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że estetyka to nie wszystko. Balkony francuskie mają znacznie więcej zalet, które sprawiają, że często naprawdę warto się na nie zdecydować! 

 

Dlaczego warto wybrać balkony francuskie

 

Balkony francuskie - jakie mają zalety?

Balkony francuskie nie dają możliwości odpoczynku, nie można na nie wstawić mebli ogrodowych, nie zmieścisz na nich nawet niewielkiej suszarki na pranie. Mimo to, na nowych osiedlach - zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w blokach - można obecnie zobaczyć ich całe mnóstwo. Co sprawia, że architekci wykorzystują takie rozwiązanie w projektach?

 

Czytaj również: Nawiewniki okienne wszystko co powinieneś wiedzieć

 

Dlaczego warto wybrać balkony francuskie

 

  • CENA

Patrząc bardzo praktycznie, nie sposób nie zauważyć, że balkony francuskie muszą być tańsze od swoich klasycznych odpowiedników. Nie ma tu bowiem płyty, którą trzeba dodatkowo wzmocnić. Koszty budowy są ogromne, dlatego często każdy zaoszczędzony grosz się liczy. Balkony francuskie to złoty środek pomiędzy posiadaniem tradycyjnego balkonu lub okna.

 

  • DOSTĘP DO ŚWIATŁA DZIENNEGO

Dlaczego balkony francuskie to lepsze rozwiązanie niż klasyczne okno? Bo wpuszczają do środka więcej światła. Standardowe balkony mają zadaszenia, które je ograniczają. Klasyczne okna są natomiast znacznie mniejsze. Zatem to właśnie balkony francuskie będą idealnym rozwiązaniem. Okazują się nim zwłaszcza wtedy, gdy przewidujesz w swoim domu lub mieszkaniu wąskie i długie pomieszczenia. Właśnie w nich najczęściej w ogóle nie jest możliwe zrealizowanie “normalnego” balkonu. 

 

  • BEZPIECZEŃSTWO

Balustrady francuskie przylegają do okna, tym samym niemal zupełnie uniemożliwiając wypadnięcie. To zatem doskonałe rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, które na pewnym etapie są naturalnie ciekawe klamek i tego, co się stanie, gdy je przekręcą. Rodzice mogą czuć się znacznie spokojniej.

 

  • ESTETYKA

Jak już wspominaliśmy, balustrady francuskie - zwłaszcza te ze stali nierdzewnej - podkreślają nowoczesny styl budynku. Optycznie wyszczuplają całą bryłę i doskonale wpisują się w obecne trendy. Żyjemy w czasach estetycznego minimalizmu, a balustrady francuskie dają elegancki efekt bez zbędnego przepychu. 

 

Czytaj również: Okno dedykowane kuchni - kilka pytań zanim wybierzemy najlepsze

 

To, jaki projekt domu wybierzesz, zależy przede wszystkim od ciebie. Pamiętaj jednak, że balkony francuskie nie muszą być wcale rozwiązaniem ostatecznym, gdy już nic innego nie da się zrobić. Mnogość ich zalet zdecydowanie sprawia, że warto wziąć je pod uwagę od razu. Co ważne - ich obecność nie wyklucza możliwości posiadania także klasycznych balkonów. Dla estetyki budynku jednak pamiętaj, by zachowane były w jednakowym stylu. Z pewnością jednocześnie praktycznym i estetycznym rozwiązaniem będą balustrady ze stali nierdzewnej. 

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15827 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >