Elektroniczne przyrządy pomiarowe

Elektroniczne przyrządy pomiarowe

Spotykane są w nauce, handlu, biznesie. Wagi elektroniczne to nieodłączny atrybut laboratoriów przemysłowych i naukowych. Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest precyzyjny pomiar, a różnice rzędu jednego miligrama mogą mieć znaczenie.

 

 

Jaka powinna być waga analityczna lub techniczna? Na pewno super dokładna i zdolna zważyć nawet najmniejsze cząstki, ledwo widoczne gołym okiem. Aptekarska precyzja i niezawodność to cechy, które powinna posiadać każda waga elektroniczna. Dlatego nie warto oszczędzać na tego rodzaju urządzeniach. Lepiej zainwestować w produkty sprawdzonych, światowych producentów. Gdzie znajdziemy najlepsze wagi elektroniczne i czym się kierować przy ich zakupie?

 

Po pierwsze: asortyment sklepu

Przy zakupie takich urządzeń, jak wagi elektroniczne, wybierz sklep specjalizujący się w urządzeniach pomiarowych. Kupując w sklepie takim, jak np.  Wagi Wielkopolska, zyskujemy gwarancję otrzymania sprzętu najwyższej jakości, wykorzystującego najbardziej zaawansowane technologie produkcji. Do renomowanych firm produkujących wagi należą m.in. Radwag i Ohaus.

 

Elektroniczne przyrządy pomiarowe

 

Czytaj również: Leica Geosystems – to, co najlepsze w aparaturze pomiarowej

 

Ponadto w profesjonalnym sklepie specjalizującym się w konkretnych urządzeniach powinniśmy bez trudu znaleźć wszelkie akcesoria kompatybilne z tymi urządzeniami. W przypadku wagi elektronicznej mogą to być drukarki do wag, akumulatory, szalki, dodatkowe wyświetlacze czy walizki do przewożenia wagi.

 

Po drugie: możliwość legalizacji wagi

W przypadku zakupu wagi istotne jest, czy nabywamy urządzenie z legalizacją. Jeśli waga nie posiada legalizacji, dobrze aby sklep prowadził także działalność legalizacyjną. Dzięki temu zaoszczędzimy czas dopełniając formalności od razu przy zakupie. Warto przypomnieć, że na mocy Prawa o miarach (ustawa z dn. 11 maja 2001 r.) każdy właściciel wagi jest zobowiązany do przestrzegania terminów legalizacji. Za zaniedbanie tego obowiązku grozi grzywna w wysokości 50-500 zł, m.in. w zależności od rodzaju wagi i czasu jaki minął od ostatniej legalizacji.

 

Po trzecie: kompetentny personel

Fakt, że potrzebujemy specjalistycznych wag precyzyjnych, technicznych czy laboratoryjnych nie musi oznaczać, że sami się na tym wystarczająco znamy. Brak wystarczającej wiedzy w tym obszarze i nieznajomość nowinek technicznych może spowodować, że dokonamy nietrafionego zakupu, którego będziemy żałować. Jeśli chcemy kupić wagę elektroniczną spełniającą potrzeby naszego przedsiębiorca, warto skorzystać z doradztwa wykwalifikowanego personelu. W we wspomnianym sklepie Wagi Wielkopolskie spotkamy się z profesjonalną obsługą ze strony pracowników posiadających wieloletnie doświadczenie w zakresie urządzeń pomiarowych. Dzięki temu dokonując zakupu, nie będziemy zdani na siebie.

 

Po czwarte: Usługi serwisowe

Nawet solidny sprzęt najwyższej jakości może z czasem odmówić posłuszeństwa. Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć, dobrze jest poddawać urządzenia pomiarowe regularnemu serwisowi. Wykrycie ewentualnych usterek na wczesnym etapie awarii pozwoli na szybką i znacznie tańszą naprawę niż w sytuacji, kiedy szkody będzie już nieodwracalne.

 

Czytaj również: Niwelatory laserowe. Krok w stronę precyzji

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16441 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >