Estetyczne rozwiązanie dla funkcjonalnej toalety

Estetyczne rozwiązanie dla funkcjonalnej toalety

Nowa propozycja firmy TECE – terminal WC TECElux, łączy cechy innowacyjnego urządzenia sanitarnego i estetycznej ozdoby w łazience. Idealnie płaska, szklana płyta urządzenia zamyka otwór rewizyjny, skutecznie ukrywając spłuczkę, przyłącza wody, prądu i - zależnie od stopnia rozbudowy - również oczyszczacz powietrza.Coraz częściej toaleta wyposażona jest w różne, współpracujące ze sobą elementy instalacyjne. Zawansowane funkcje urządzeń sanitarnych, takie jak czujniki ruchu, spłuczka z elektronicznym mechanizmem spłukującym czy oczyszczacz powietrza wymagają jednak większej ilości miejsca, a także dodatkowego przyłącza prądu lub przyłącza wody. Niestety tradycyjne wyposażenie techniczne montowane jest bezpośrednio na ceramice, a niezbędne rury i przewody instaluje się w widocznym miejscu - obok sedesu. Innowacyjny terminal WC – TECElux, uwzględniając w równym stopniu estetykę i funkcjonalność łazienkowej zabudowy, skutecznie przełamuje te ograniczenia.

 

 

Niewidoczna instalacja

Terminal WC TECElux, dzięki prostej estetyce, doskonale dopasowuje się do aranżacji każdej łazienki. Pierwszeństwo dla prostej formy, precyzja wykonania, klasyczne kolory i nowoczesne materiały sprawiają, że rozwiązanie to współgra z różnego rodzaju armaturą i ceramiką łazienkową. Składająca się z dwóch części szklanych, idealnie dopasowana do powierzchni ściany, obudowa terminalu podnosi walory estetyczne wnętrza. Rozwiązanie to jednocześnie stanowi barierę oddzielającą użytkownika od technicznego wyposażenia terminalu, zainstalowanego w module ścianki przedniej. Bezproblemowy dostęp do spłuczki zapewnia duży otwór rewizyjny. Całość instalacji tworzy zintegrowany system wyspecjalizowanych elementów: moduł WC TECElux górny, szklany przycisk spłukujący z jednostką obsługową oraz dolna płyta mocująca WC przystosowana do różnych typów przyłączy prądu i wody.

 

Czytaj również: Zestawy ułatwiające zachowanie czystości w mieszkaniach

 

Moduł TECElux dostępny jest w trzech różnych wariantach rozbudowy: TECElux 100, TECElux 200 i TECElux 400. Wszystkie modele powstały w oparciu o samonośną, stabilną ramę montażową, która wytrzymuje obciążenie do maks. 400 kg. Tak stabilna konstrukcja umożliwia różne opcje montażu: narożny, w profilu C, UA, TECEprofil, lub w ścianie z profili drewnianych. Terminal TECElux połączony z górnym, szklanym przyciskiem spłukującym i dolną, szklaną płytą WC pasuje do najpopularniejszej ceramiki z rozstawem montażowym. 180 mm. Zintegrowany z konstrukcją hamulec nożny w dużym stopniu ułatwia regulację wysokości modułu. Specjalne nóżki do montażu podłogowego w  zakresie regulacji od 0 do 200 mm ułatwiają mocowanie terminala na podłodze lub na specjalnej szynie TECEprofil. Dopełnieniem instalacji TECElux jest kolano odpływowe WC z adapterem DN 90/100 oraz zestaw przyłączeniowy do WC z bidetem i spłuczką umożliwiającą spłukiwanie dwiema ilościami wody. 

 

Zintegrowany system użytecznych elementów

Najnowsze rozwiązanie firmy TECE posiada szereg użytecznych funkcji. Jedną z nich jest elektroniczna spłuczka „sen-Touch“ wyposażona w czujnik ruchu, który uaktywnia się (zapala się podświetlanie przycisków) w momencie zbliżenia się osoby do urządzenia. W celu uruchomienia spłukiwania - małą lub dużą ilością wody - wystarczy lekko dotknąć przycisk opuszkami palców. Co istotne, optymalne oświetlenie elektronicznej spłuczki zapewniają energooszczędne diody LED. W przypadku zastosowania w systemie TECElux mechanicznej spłuczki, spłukiwanie następuje za pomocą tradycyjnie uruchamianych przycisków.  

 

Czytaj również: Łazienka urządzona na potrzeby osób niepełnosprawnych

 

Dodatkowym atutem terminalu WC TECElux jest system oczyszczania powietrza „ceramic-Air“, który odsysa nieprzyjemne zapachy w miejscu ich powstawania, a oczyszczone w ten sposób powietrze ponownie doprowadza do pomieszczenia.  Wart uwagi jest fakt, że, funkcja „ceramic-Air“, zintegrowana z czujnikiem ruchu, uruchamia się natychmiast po wykryciu osoby w pobliżu urządzenia i wyłącza automatycznie gdy w łazience nikogo nie ma (posiada regulację opóźnienia czasu wyłączenia wentylatora) . Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne ale i w znacznym stopniu pomaga ograniczyć niepotrzebne zużycie prądu. Niekwestionowaną zaletą systemu jest też ceramiczny filtr z wkładem węglowym, który wymaga wymiany dopiero po 5 latach użytkowania.

 

 

Dopełnieniem funkcjonalności nowości produktowej firmy TECE jest interfejs „smart-Connect“, który umożliwia integrację wyposażenia technicznego w module ścianki przedniej w niewidoczny i bezpieczny sposób. Najnowsze rozwiązanie firmy TECE pozwala przełamać dotychczasowe ograniczenia aranżacyjne, nadając łazience pełen szyku i elegancji wyraz. Nowoczesny design w połączeniu z innowacyjnymi funkcjami urządzenia, którego wysokość można swobodnie regulować po zamontowaniu, sprawiają, że terminal WC TECElux stanowi niezwykle estetyczne rozwiązanie dla funkcjonalnej toalety dostosowanej do potrzeb wszystkich domowników w każdym domu. 

 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17209 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >