Klimakonwektory kasetonowe z nawiewem powietrza

Klimakonwektory kasetonowe z nawiewem powietrza

Dla biur i budynków opieki zdrowotnej, utrzymanie komfortowych warunków wewnątrz pomieszczeń jest kluczowe. Dlatego Trane, wiodący dostawca systemów i rozwiązań komfortu do pomieszczeń oraz marka Ingersoll Rand, wprowadza nowe klimakonwektory kasetonowe z nawiewem powietrza w jednym kierunku stworzone z myślą o tych specjalistycznych środowiskach.

 

CFAS wyposażony został w skrzynkę rozprężną z nawiewnikami, które nawiewają powietrze  w jednym kierunku, równolegle do sufitu. Efekt Coanda jest w osiągalny przy każdej prędkości wentylatora, zapewniając maksymalny poziom komfortu w pomieszczeniu. Liniowa kratka powrotna wyposażona jest  w żaluzje nachylone pod kątem 45 °, co sprawia, że zasysane  i nawiewane powietrze nie mieszają się ze sobą.

 

Czytaj również: Jak ochronić się przed upałami? Przydatne wentylatory

 

Pracując w bezpośredniej bliskości osób przebywających w pomieszczeniu, nowy klimakonwektor kasetowy jest prawie niesłyszalny osiągając, przy średniej lub mniejszej prędkości, poziom głośności 35 dBA.

 

 

Aby maksymalnie zwiększyć atrakcyjność wizualną, powierzchnia klimakonwektora CFAS oraz odbiornik na podczerwień są  zintegrowane z płytami sufitu podwieszanego. Nachylona kratka powietrza powrotnego skrywa filtr, sprawiając, że ten jest zupełnie niewidoczny. Gwarantuje to czysty wygląd, nawet wtedy, gdy filtr wymaga czyszczenia. Klimakonwektor CFAS liczy tylko 306mm wysokości i można go wpasować w każdą wolną przestrzeń w suficie podwieszanym.

 

Czytaj również: Na czym polega różnica między chłodzeniem pasywnym, a aktywnym?

 

Kratka powietrza powrotnego w klimakonwektorach CFAS charakteryzuje się 100 procentowym otwarciem, w przeciwieństwie do dostępnych obecnie na rynku, perforowanych kratek  o 60-65 procentowym otwarciu. Kratka CFAS pozwala na równomierne wyłapywanie pyłu przez całą powierzchnię filtra, oferując pełną zdolność filtrowania. W rezultacie, filtry CFAS muszą być czyszczone i wymieniane rzadziej, co wpływa na zmniejszenie kosztów utrzymania.

 

Źródło: East Side Consulting GmbH / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Elewacja domu Liczba postów: 87 Grupa: Budowa i re... Szukam firmy, która wykona docieplenie elewacji we Wrocławiu. Możecie kogoś polecić? Znalazłam już firmę ale szukam jeszcze innych, porównać ceny i zakres usług...
  • Drzwi zewnętrzne z motywem naturalnego kamienia Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Sprawdź ofertę krakowskiego Kenbudu. Sprzedają i montują bramy garażowe, okna i drzwi najlepszych producentów.
  • Budowa domu energooszczędnego Liczba postów: 43 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Gość: RoboRobbo napisał: Ja właśnie mam panele fotowoltaiczne i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony. Rachunki prawie zerowe, tylko opłaty st...
  • Schody z kamienia Liczba postów: 19 Grupa: Firmy budow... Ja mam schody z granitu. Mega fajnie się sprawdzają. Do tego jest zrobione delikatne podświetlenie LED. Uważam, że granit na schody to idealny materiał. Jak szu...
  • Jakie efekty daje ozonowanie pomieszczeń? Liczba postów: 15 Grupa: Budowa i re... Ozonowaniem pomieszczeń różnego typu jak magazyny, hale, biura zajmuje się firma Efekt DDD https://efektddd.pl/ozonowanie_pomieszcz en__andrychow Mi oni cyklicz...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17192 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >