Malowane kwiaty na szkle

Malowane kwiaty na szkle

Zastosowanie motywów kwiatowych w aranżacji wnętrza sprawia, że staje się ono przytulniejsze, cieplejsze, bardziej przyjazne. Zazwyczaj kwiaty pojawiają się na tkaninach – zasłonach, poduszkach, obrusach, narzutach. Pokazujemy, że kwiaty fenomenalnie prezentują się również na szklanych powierzchniach lamp.

 

Czarno-biały folklor

W zależności od rozmiaru, kolorystyki i charakteru kwiatowy wzór wpasować może się w różne trendy aranżacyjne. Drobne motywy w pastelowych kolorach doskonale wpiszą się w rustykalne czy prowansalskie kompozycje. Jednobarwne, zdecydowane, duże kwiaty o prostej linii będą stanowiły świetny detal w nowoczesnych, a nawet minimalistycznych wnętrzach. Większe motywy w naturalnych kolorach to piękne uzupełnienie klasycznego stylu.

 

Kolekcja lamp Blossom White marki Nowodvorski Lighting, jak sama nazwa wskazuje, utrzymana jest w białej kolorystyce. Motyw kwiatowy naniesiony na mleczne szkło pokrywa niemal całą jego powierzchnię. Biały kolor sprawia, ze wyglądają niemal jak mroźne rysunki na szybach. Całość, mimo dużego elementu dekoracyjnego, wygląda wyjątkowo delikatnie i subtelnie, a mimo wszystko przyciąga wzrok. Kolekcja Blossom Black natomiast to te same wzory pociągnięte czarną kreską. To rozwiązanie w odbiorze jest zdecydowanie bardziej charakterystyczne, stanowi mocny detal w aranżowanym wnętrzu.

 

Zarówno Blossom White, jak i Blossom Black to wzornictwo opracowane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Pieczołowicie wykonana kwiatowa aplikacja wydaje się niezwykle skomplikowana, kojarzy się z folklorystycznymi trendami. Połączenie z prostą kolorystyką sprawia, że plafony dobrze będą wyglądały tak w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych stylizacjach. Żeby całość nie wyglądała na przerysowaną ważne jest, aby tło dla lamp było jednolite, najlepiej bez żadnych dodatkowych zdobień czy wzorów.

 

 Czytaj również: Oświetlenie w biurze

 

 

 

Lampy wchodzące w skład kolekcji Blossom White i Blossom Black marki Nowodvorski Lighting, dzięki różnym kształtom i rozmiarom, dobrze dopasowują się do zróżnicowanych pomieszczeń.


W każdej z linii znajdziemy 6 wersji plafonu, co pozwala na zbudowanie spójnej kompozycji według indywidualnych potrzeb. W kolekcjach znajdziemy dwa kwadratowe klosze w różnych rozmiarach, trzy prostokątne oraz jeden okrągły. Zarówno aranżacje oparte na geometrycznych, prostych liniach, jak i te skupione na miękkich, zaokrąglonych kształtach mogą czerpać z oferty obu linii. Oprawa dobrze współgra z mlecznym, chłodnym szkłem, a elementy chromowane są przy tym na tyle delikatne, że nie przyćmiewają tego, co najważniejsze, czyli kwiatowego motywu stanowiącego główny walor estetyczny tego rozwiązania. Cztery modele z każdej linii przystosowane są do instalacji jednej żarówki, dwa natomiast do dwóch.

 

Zdania na temat motywów kwiatowych w aranżacji wnętrz są podzielone. Jedno jest pewne – ich potencjał jest nieograniczony. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Kolekcje plafonów Blossom White i Blossom Black marki Nowodvorski Lighting, dzięki oszczędnej kolorystyce i niepowtarzalnemu wzornictwu, pozwalają wyczarować magiczną kompozycję w każdym pomieszczeniu.  

 

Czytaj również: Lampy w nowoczesnym stylu

 

Źródło: Nowodvorski / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17334 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >