Nowoczesne, ochronne buty do pracy na budowie i nie tylko

Nowoczesne, ochronne buty do pracy na budowie i nie tylko

Trudne warunki pracy mogą znajdować się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Ciągły ruch, różne rodzaje nawierzchni, w tym nierówna, mokra czy śliska, wahania temperatury powietrza. W takich warunkach pracownicy potrzebują nowoczesnego obuwia roboczego, które jest lekkie, giętkie, mocne, oddychające i komfortowe.

 

 

Nowoczesne obuwie ochronne dla profesjonalistów powinno łączyć w sobie kilka cech: techniczną funkcjonalność, atrakcyjny, najlepiej sportowy wygląd i bezpieczeństwo. Aby spełnić te wymagania i zaoferować najbezpieczniejsze obuwie z możliwych marka Solid Gear współpracuje z dostawcami nowoczesnych technologii i stosuje w swoim obuwiu innowacyjne systemy oraz materiały jak np. Gore-Tex®, Vibram®, czy BOA.

 

Nowoczesne, ochronne buty do pracy na budowie i nie tylko

Oddychające i wodoodporne

GORE-TEX® stosowny jest w membranach obuwia roboczego. Taka membrana jest trwała i nieprzemakalna, zapewnia stopom suchość i komfort przez cały dzień pracy nawet w bardzo mokrych warunkach oraz pozwala im skutecznie oddychać. Na jednym centymetrze kwadratowym membrany GORE-TEX® znajduje się ponad 1.4 mld porów, z których każdy jest 20 000 mniejszy od kropli wody, a zarazem 700 razy większy niż cząstka oparów wilgoci. Takie właściwości zapobiegają przenikaniu wody do obuwia i jednocześnie pomagają naturalnemu mechanizmowi utrzymywania stałej temperatury stopy poprzez umożliwienie przedostawania się potu na zewnątrz. GORE-TEX jest w 100% wodoodporny.

 

Nowoczesne, ochronne buty do pracy na budowie i nie tylko

 

Czytaj również: Podnośnik koszowy - dowiedz się więcej o maszynie dźwignicowej

 

Solid Gear oferuje obuwie z GORE-TEXU® wzmocnione materiałem CORDURA®, który jest bardzo trwały i wytrzymały, a zarazem pozwala stopom oddychać. Zachowuje on swój kształt, jest hydrofobowy i odporny na zabrudzenia, a tym samym łatwy w pielęgnacji. Połączenie GORE-TEXU® z CORDURĄ® zastosowano w półbutach Solid Gear Revolt GTX. Osoby, które preferują obuwie jeszcze mocniejsze i bardziej wytrzymałe, ale zarazem cięższe oraz o niższej oddychalności, powinny zdecydować się na obuwie wykonane z impregnowanej skóry, np. model ATLAS Solid Gear. Jest ona lepszą barierą dla smarów i olejów, a jednocześnie lepiej wentyluje stopę niż standardowa skóra.

 

Giętkie, antypoślizgowe podeszwy

Osoby, które w pracy często klęczą, kucają, prowadzą auto powinny wybierać buty z giętką podeszwą. Aby nie doszło do poślizgnięcia się na smarach czy olejach podeszwa powinna być również antypoślizgowa, dodatkowo wyposażona we wkładkę antyprzebiciową. Podeszwa wykonana z kompozytu zapewni butom lekkość i giętkość. Solid Gear stosuje podeszwy VIBRAM i wkładki kompozytowe wykonane z włókien technicznych, lżejsze, cieńsze oraz mocniejsze niż np. wkładki metalowe. Zaletą wkładki kompozytowej jest również to, że nie przewodzi ona zimna ani ciepła i nie odkształca się na stałe. Nowa konstrukcja wkładki kompozytowej zastosowana w modelu Solid Gear Griffin S3 stwarza dodatkowy komfort i poprawia elastyczność buta, dzięki czemu można w nim wygodnie pracować w różnych pozycjach i zgięciach stopy oraz prowadzić samochód.

 

Solidne buty na cały dzień pracy

Palce stóp pod ochroną

Buty robocze powinny także chronić palce stóp przed uderzeniem i zmiażdżeniem. Odpowiada za to podnosek. Wykonany z włókna szklanego, jest lżejszy i bezpieczniejszy niż tradycyjne zabezpieczenia z metalu, gdyż materiał ten jest nieprzewodzący i ogranicza zagrożenie zakleszczenia, czy odcięcia palców. Solid Gear wyposażył dodatkowo swój podnosek w technologię wielowarstwową, która tworzy większą przestrzeń dla palców, co zapewnia im komfort, ale również pozwala nadać butowi nowoczesny kształt i sportowy wygląd. Niektóre modele obuwia Solid Gear posiadają pierwszy na świecie podnosek wykonany w technologii nano-carbon, najbardziej innowacyjnej obecnie na świecie. Włókno nano-carbon jest o 40% mocniejsze od włókna szklanego. Cieńsza konstrukcja ścian podnoska zapewnia jeszcze więcej miejsca na palce, a tym samym daje maksymalny komfort podczas użytkowania. Obuwie z podnoskiem NanoTOE® jest nie tylko wygodniejsze i lżejsze, ale posiada także mocniejszą ochronę palców. Podnosek wykonany w tej technologii spełnia wszystkie międzynarodowe standardy, w tym: ASTM, CSA, czy EN 125685.

 

BOA zamiast sznurówek

Elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest też rodzaj wiązania buta. Przy częstym klękaniu sznurowadła mają tendencję do luzowania i rozwiązywania się, a wtedy istnieje ryzyko nadepnięcia na sznurówkę i upadku. Mogą też pojawić się trudności przy zawiązywaniu śliskich sznurówek zabrudzonych olejami czy smarami. Dlatego coraz bardziej popularnym wiązaniem butów jest automatyczny system zapięciowy BOA, który jest wiązaniem skutecznym, idealnie dopasowuje but do stopy oraz umożliwia błyskawiczne założenie i zdjęcie buta. W system BOA wyposażono np. półbuty Solid Gear Vapor S3.

 

Nowoczesne, ochronne buty do pracy na budowie i nie tylko

Czytaj również: Co robić, gdy w koparce awarii ulegnie siłownik hydrauliczny?

 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że buty, w których pracują codziennie, przez 8-9 godzin, powinny być najlepszymi butami w ich szafie. Wiele godzin w ruchu, w pozycji stojącej, klęczącej, leżącej, ale także „za kółkiem” i w różnych warunkach pogodowych, wymaga, aby obuwie było odpowiednio dostosowane, wygodne, wytrzymałe i zabezpieczało stopę przed urazami. W takie buty, które na dodatek efektownie wyglądają warto zainwestować.

Źródło: Effective PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nowoczesne i funkcjonalne elewacje. Liczba postów: 35 Grupa: Budowa i re... Szanowni Państwo, Elewacja domu musi być nie tylko elegancka, ale również trwała. Dlatego warto stosować materiały o dużej odporności na zabrudzenia oraz uszkod...
  • Innowacyjne opakowania Liczba postów: 85 Grupa: Budowa i re... Innowacyjnymi opakowaniami dla gastronomi są z pewnością kielichy do granity, a w szczególności kielich do granity palma. Pozwolił on na drastyczne zwiększenie....
  • Nowoczesne zawory kulowe Liczba postów: 29 Grupa: Budowa i re... Szeroki wybór zaworów kriogenicznych, sprężynowych, zaworów DIN oraz zaworów do transformatorów olejowych, znajdziesz w ofercie firmy www.arko.com.pl . Gwarantu...
  • Profesjonalne narzędzia w Twoim warsztacie Liczba postów: 68 Grupa: Budowa i re... Myślę, że najlepiej opłaci się narzędzia kupować w internecie, ponieważ można znaleźć tutaj coś wysokiej jakości i w lepszej też cenie. Zobaczcie sobie nozyce....
  • meble na wymiar Liczba postów: 127 Grupa: Firmy budow... Brzmi ok.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15708 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >