Okna – lista artykułów

Okna bardziej funkcjonalne, czyli akcesoria dodatkowe

Na ogół wystarczy typowe okno z funkcją otwierania i uchylania, ale są sytuacje, gdy od okien oczekujemy więcej. Chcąc poprawić komfort ich użytkowania, możemy dodatkowo zamontować takie akcesoria jak: hamulec okienny, stopniowany uchył czy zatrzask balkonowy. Co ważne, wszystkie te elementy niewielkim nakładem pracy można zainstalować w już użytkowanym oknie.

Czy okna w zimie wymagają specjalnych zabiegów?

Mimo wysokiej odporności na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, którymi charakteryzuje się nowoczesna stolarka otworowa, okna przy nieodpowiedniej konserwacji są zimą narażone na działanie czynników zewnętrznych. Minusowa temperatura, porywisty wiatr oraz śnieg to problemy, które zimową porą mogą przysporzyć nam wielu nieprzyjemności

Pielęgnacja i renowacja drewnianych okien.

Prawidłowe dbanie o drewniane okna zagwarantuje piękny wygląd przez lata i zachowa ich właściwości użytkowe. Istnieje jednak przekonanie, że czynność ta jest żmudna i pracochłonna. Czy rzeczywiście tak jest?

Veka Spectral – nowa struktura powierzchni profili

Najnowszą propozycją firmy VEKA jest niespotykane dotąd wykończenie i kolorystyka profili okiennych.

Okna inne niż wszystkie. Pomysły na oryginalne okna.

Przy poszukiwaniu projektu wymarzonego domu często nie zwracamy uwagi na takie kwestie jak okna. Wybieramy te najbardziej popularne, które są również niedrogie w zakupie. Jeżeli jednak szukasz sposobu na to, aby twój wyśniony dom był inny niż wszystkie, pomyśl o zmianie okien – dzięki nim można uzyskać wyjątkowy efekt wizualny z zewnątrz, a przy tym sprawić, że wnętrza będą jeszcze piękniejsze.

Jak bezpiecznie wyjść na dach? - najlepiej przez wyłaz dachowy

Z dachu korzystają nie tylko kominiarze. Czasami zachodzi potrzeba samodzielnego poprawienia sygnału antenowego czy wyczyszczenia rynny. Bezpieczne, a zarazem wygodne wyjście na dach zapewniają w tej sytuacji wyłazy dachowe.

Oszczędność energii najlepiej zacząć od wyboru energooszczędnych okien

Energooszczędne systemy stosowane w budownictwie to trend, który już od kilku lat cieszy się zainteresowaniem w branży. Bardzo duże znaczenie w tym kontekście ma izolacyjność energii cieplnej, na której utratę najbardziej narażona jest stolarka otworowa. Jak zatem skutecznie niwelować ten problem?

Czy okna bez okuć to dobry wybór?

Miesiące zimowe według statystyk policji są okresem wzmożonej liczby kradzieży z włamaniem. Mówi się, że to okazja czyni złodzieja. W grudniu trudno o lepszą szansę: zmrok zapada szybko. Wielu z nas wyjeżdża, aby okres świąteczny spędzić z rodziną. Złodziej najczęściej dostaje się do domu poprzez podważenie okna. Bezpieczną alternatywą dla szpecących krat są okna bez okuć.

Blokada błędnego położenia klamki okna – dlaczego warto to mieć?

Wygoda obsługi okna to przede wszystkim zasługa okuć. To, czy okna pracują lekko i sprawnie, czy jednak bywają kłopoty z ich zamknięciem, zależy właśnie od jakości i stanu okuć.

Mocowanie poręczy i barierek do okien w niezawodny sposób, bezpośrednio do ramy okiennej

W nowoczesnej architekturze coraz częściej stosowane są poręcze lub barierki w oknach sięgających podłogi. Ze względu na całkowitą termoizolację, zakotwienie w murze najczęściej nie jest możliwe, wizualnie natomiast mało zachęcające. Skutecznym rozwiązaniem jest mocowanie bezpośrednio na ramie okiennej. Montaż systemów dostępnych na rynku jest jednakże bardzo pracochłonny, a ponadto wykonywany każdorazowo za pomocą specjalistycznych narzędzi, co w przypadku wielu profili okiennych uniemożliwia ich zastosowanie.


Stron: 110 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 21997 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 296

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >