Okna – lista artykułów

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu okien - można ich uniknąć

Nawet najwyższej jakości, wykonane zgodnie z nowoczesną technologią okno nie spełni swoich funkcji, jeśli zostanie niewłaściwie zamontowane. Niedociągnięcia popełnione podczas montażu mogą skutkować przedostawaniem się do wnętrz zimnego powietrza, wilgoci, nieprawidłowym funkcjonowaniem oraz stratami energii cieplnej. Na co zatem zwrócić uwagę przy instalacji stolarki okiennej i jak ustrzec się błędów?

Dlaczego warto wybrać balkony francuskie

Czy balkon to zawsze kilka metrów kwadratowych płyty, na których można zrelaksować się po długim dniu w pracy? Niekoniecznie. Istnieją bowiem także balkony francuskie, które w zasadzie ograniczają się do okna i balustrady. Okazuje się jednak, że nie są montowane tylko tam, gdzie nic innego nie wchodzi w grę. Coraz częściej ludzie, którzy planują postawienie własnego domu, szukają projektów z właśnie takim wykończeniem. W takim razie jakie zalety mogą mieć balkony francuskie? Co sprawia, że coraz chętniej widzimy je na swoich domach?

Okna z tworzyw sztucznych - zalety współczesnych rozwiązań

Wybór rodzaju stolarki okiennej do projektu domu czy mieszkania zależy w dużej mierze od wymagań klienta, ale zawsze warto przedstawić mu wady i zalety wszystkich dostępnych rozwiązań. Po pojawieniu się na rynku pierwszych okien z tworzyw sztucznych to właśnie stolarka z PCV stała się pewnym standardem, jednak dziś coraz częściej obserwujemy powrót okien drewnianych. Dlaczego okna z tworzyw sztucznych w dalszym ciągu zasługują na uwagę?

Remontujesz dom? Czas wymienić okna? Zakup dobrych okien, które wprowadzą więcej światła

Światło słoneczne tworzy we wnętrzach przyjemny klimat i poprawia komfort życia. Efektywnie wykorzystane pozwala również zmniejszyć wydatki na energię elektryczną i ogrzewanie. Podpowiadamy, jakie okna wybrać i jak je rozplanować, by dom był przepełniony światłem.

Nawiewniki okienne wszystko co powinieneś wiedzieć

W ostatnich latach nawiewniki okienne stają się coraz bardziej popularne, a wiele osób decyduje się na zastosowanie takiego rozwiązania w swoich domach, choć tak naprawdę niewiele z nich wie, że nawiewnik jest niezbędny jeżeli w danym domu lub mieszkaniu pojawiają się szczelne okna. Nawiewniki okienne służą do utrzymywania poprawnego i właściwego obiegu powietrza wewnątrz każdego pomieszczenia w danym budynku. Budowa tych urządzeń nie jest zbyt skomplikowana, ale korzyści, jakie niesie za sobą ich montaż, są naprawdę spore.

Sprawdzamy szczelność okien przed zimą

Podczas niskich temperatur dom szybciej się wychładza, co prowadzi do wysokich rachunków za ogrzewanie. Ogromną rolę w odpowiedniej termoizolacji odgrywają okna i drzwi, w które wyposażony jest budynek, bo to właśnie przez nie najczęściej ucieka duża ilość ciepła. Aby zaradzić takiemu ryzyku, warto przyjrzeć się oknom w pomieszczeniach. Po sprawdzeniu ich stanu może okazać się, że to właśnie one są przyczyną problemów z utrzymaniem dogodnej temperatury i należy poważnie zastanowić się nad ich wymianą.

A może portfenetr - okno, które znakomicie doświetli i doda lekkości pomieszczeniu

Nazwa wzięła się z połączenia ze sobą dwóch francuskich słów: „porte” i „fenêtre”, które znaczą kolejno drzwi i okno. Okna te sięgają do poziomu podłogi. Montowano je już w konstrukcjach pałaców z XVII wieku. Obecnie stosuje się je przede wszystkim w pomieszczeniach mieszkalnych, często jako zamiennik balkonu. Balkony francuskie, bo tak inaczej są nazywane to bardzo modne rozwiązanie, które coraz częściej można spotkać na fasadach nowoczesnych budynków. Kompleksowych rozwiązań w zakresie realizacji takich projektów dostarczają systemy balustrad zintegrowanych z oknami PVC z Krajową Oceną Techniczną.

Okno dedykowane kuchni - kilka pytań zanim wybierzemy najlepsze

Dla wielu kuchnia to serce domu. Tu rano krzyżują się drogi domowników, popołudniowa kawa najbardziej smakuje, mają miejsce najlepsze towarzyskie spotkania i powstają najpyszniejsze popisowe dania. Projektując ją, powinniśmy pomyśleć nie tylko o efekcie wizualnym, ale także o funkcjonalności. Niezależnie od tego, o jakiej kuchni marzysz – nie zapominaj o oknie!

Vetrex wprowadził na rynek nowy produkt i odświeżył identyfikację wizualną

Nowe okno LUM’UP wyróżnia się smuklejszymi profilami o minimalistycznym designie. Niskie złożenie ramy i skrzydła, wąski słupek ruchomy oraz większa powierzchnia szyb sprawiają, że do pomieszczeń wpada dużo więcej naturalnego światła. To otwiera wnętrza na otoczenie i zapewnia szerszą perspektywę. Wyszukaną estetykę połączono z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. LUM’UP idealnie wpisuje się w aktualne trendy w architekturze i aranżacji wnętrz.

Jeśli priorytetem w wyborze okien jest nasze bezpieczeństwo - to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę

Policyjne statystyki biją na alarm – okres jesienno-zimowy to czas wzmożonej aktywności włamywaczy. Mieszkańcy domów oraz mieszkań położonych na najniższych kondygnacjach są szczególnie narażeni na wizytę nieproszonych gości. Mogą się oni dostać do środka przez okna lub drzwi balkonowe o niskim standardzie wyposażenia antywłamaniowego. O tym, jak zabezpieczyć swój dom i majątek przed kradzieżą opowiada ekspert.


Stron: 119 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15698 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >