Okna – lista artykułów

Okna, które spełniają nowe przepisy dotyczące wymogów stawianych stolarce okiennej.

Z początkiem 2017 roku w życie weszły nowe przepisy dotyczące stolarki okiennej. Montowane obecnie okna muszą jeszcze lepiej chronić przed utratą ciepła i spełniać bardziej rygorystyczne kryteria. Warto o tym pamiętać, bo za nieprzestrzeganie wymogów, nadzór budowlany grozi karami pieniężnymi - nawet dla sprzedawców.

Prawidłowy montaż okien - porady eksperta jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów

Dobrze osadzone i starannie uszczelnione okna to połowa sukcesu na drodze do ciepłego =i przytulnego domu. Niestety jakość montażu stolarki okiennej pozostawia często wiele do życzenia. Dlaczego poprawność wykonania jest tak istotna i jakich błędów należy unikać na tym etapie, wyjaśnia Jerzy Chrzanowski, ekspert firmy Dobroplast.

Nowoczesne okna w stylu high-tech sterowane smartfonem

Dotknięcie jednego przycisku w aplikacji na smartfonie lub tablecie wystarczy, by z dowolnego miejsca na świecie sterować oknami, roletami czy żaluzjami fasadowymi. Jest to możliwe dzięki inteligentnym rozwiązaniom, które zapewniają wygodę użytkowania, zwiększają bezpieczeństwo oraz wpływają na zmniejszenie zużycia energii.

Drewniane okna - z jakiego gatunku wybrać? Klasyczne czy egzotyczne drewno?

Możliwości wykorzystania elementów drewnianych przy budowie domu jest bardzo dużo. Najlepiej sprawdzają się te, które wpływają nie tylko na walory estetyczne, ale także na energooszczędność. Takie warunki spełniają drewniane okna. Dzięki surowcowi, z którego zostały wykonane kojarzone są nie tylko z wysokimi parametrami izolacyjnymi, ale także z wyjątkowym designem.

Jakie okna najlepiej sprawdzą się w blokach

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, należy się liczyć z koniecznością wykonania kapitalnego remontu i wymiany stolarki okiennej. O ile stworzenie nowej aranżacji to dla wielu osób spełnienie marzeń, o tyle zakup okien stwarza często spory problem. Jakie okna sprawdzą się w bloku? I dlaczego warto postawić tu na jakość, a nie jedynie na cenę?

Okna bardziej funkcjonalne, czyli akcesoria dodatkowe

Na ogół wystarczy typowe okno z funkcją otwierania i uchylania, ale są sytuacje, gdy od okien oczekujemy więcej. Chcąc poprawić komfort ich użytkowania, możemy dodatkowo zamontować takie akcesoria jak: hamulec okienny, stopniowany uchył czy zatrzask balkonowy. Co ważne, wszystkie te elementy niewielkim nakładem pracy można zainstalować w już użytkowanym oknie.

Czy okna w zimie wymagają specjalnych zabiegów?

Mimo wysokiej odporności na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, którymi charakteryzuje się nowoczesna stolarka otworowa, okna przy nieodpowiedniej konserwacji są zimą narażone na działanie czynników zewnętrznych. Minusowa temperatura, porywisty wiatr oraz śnieg to problemy, które zimową porą mogą przysporzyć nam wielu nieprzyjemności

Pielęgnacja i renowacja drewnianych okien.

Prawidłowe dbanie o drewniane okna zagwarantuje piękny wygląd przez lata i zachowa ich właściwości użytkowe. Istnieje jednak przekonanie, że czynność ta jest żmudna i pracochłonna. Czy rzeczywiście tak jest?

Veka Spectral – nowa struktura powierzchni profili

Najnowszą propozycją firmy VEKA jest niespotykane dotąd wykończenie i kolorystyka profili okiennych.

Okna inne niż wszystkie. Pomysły na oryginalne okna.

Przy poszukiwaniu projektu wymarzonego domu często nie zwracamy uwagi na takie kwestie jak okna. Wybieramy te najbardziej popularne, które są również niedrogie w zakupie. Jeżeli jednak szukasz sposobu na to, aby twój wyśniony dom był inny niż wszystkie, pomyśl o zmianie okien – dzięki nim można uzyskać wyjątkowy efekt wizualny z zewnątrz, a przy tym sprawić, że wnętrza będą jeszcze piękniejsze.


Stron: 110 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22231 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >