Okna – lista artykułów

Jak duże znaczenie w energooszczędnym i pasywnym domu mają okna

Nieszczelne lub nieprawidłowo zamontowane okna generują straty ciepła na poziomie nawet 20-30%. Im większy deficyt - tym większe koszty związane z ogrzewaniem domu. O to, jak zadbać o energooszczędność okien zapytaliśmy eksperta budowlanego.

Funkcjonalne, obrotowe okna - nowoczesny design w stolarce okiennej

Architektura jest tak różnorodna, jak potrzeby jej użytkowników. Z myślą o nowoczesnym budownictwie powstały energooszczędne okna z PVC-U w praktycznej wersji z obrotowym skrzydłem, które zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz, efektywną wentylację i pełną wygodę obsługi.

Nowoczesny system okienno-drzwiowy zapewni panoramiczny widok

Nowy system drzwi przesuwnych idealnie wpisuje się w zasady nowoczesnego designu. Duże, panoramiczne przeszklenia to symbol komfortu i luksusu.

Budujesz dom i nie wiesz jakie okna wybrać - podpowiadamy na co zwrócić uwagę

Wybór odpowiednich okien to jeden z wielu dylematów, przed którymi stajemy realizując marzenia o własnym domu. Łatwo pogubić się w gąszczu parametrów, komponentów, modeli, dodatkowym wyposażeniu, a nawet w palecie kolorów. Na co zwrócić uwagę, by wybór okien nie przysporzył nam bólu głowy, a ich późniejsze użytkowanie – migreny?

Jeśli urządzamy dom w popularnym minimalistycznym stylu - dopasujmy do niego również okna

Minimalizm to obecnie jeden z wiodących trendów w aranżacji wnętrz i architekturze. Urządzając dom w tym stylu warto zwrócić szczególną uwagę na okna. Przeszklenia stanowią istotny element dekoracyjny, kształtujący charakter minimalistycznych projektów.

Jakie rolety zewnętrzne zastosować na poddaszu i dlaczego takie rozwiązanie jest korzystne?

Utrzymanie komfortu termicznego w pomieszczeniach przy bardzo wysokich lub bardzo niskich temperaturach bywa nie lada wyzwaniem. Jeśli jesteś właścicielem domu z poddaszem, z pewnością spotkałeś się z typowymi dla tej części budynku letnimi i zimowymi problemami. Jeżeli natomiast dopiero budujesz dom, być może jeszcze nie wiesz, jak ważne jest zapewnienie odpowiednich, komfortowych warunków przebywania na poddaszu. W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne. Sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować i jaki rodzaj sterowania wybrać!

Dlaczego wybierając okna warto również zwrócić uwagę na parametr wodoszczelności?

Nieprzewidywalna pogoda to test dla drzwi i okien w naszych domach. Duże amplitudy temperatur i zmienne ciśnienie są przyczyną silnych wiatrów, gwałtownych burz oraz częstych ulew powodujących powodzie. Aby woda opadowa nie przeciekała przez okna do wnętrz, stolarka powinna posiadać najwyższą klasę wodoszczelności.

W nowoczesnych domach jednorodzinnych zaciera się granica między oknami a drzwiami

Klasyczny model okna rozwieralno-uchylnego, do wysokości 1,5 metra, odchodzi do lamusa – coraz częściej można je zobaczyć na drugim planie. Przeszklenia rosną w oczach – zwiększa się ich powierzchnia i rola. To doskonały sposób na zatarcie granicy między tym, co wewnątrz i na zewnątrz, stworzenie „przestrzeni niedomkniętej” oferującej dodatkowe miejsce na relaks.

Jak prawidłowo rozplanować okna w projekcie domu

Współczesne budownictwo powinno czerpać z tego, co daje mu natura. Właściwe rozmieszczenie energooszczędnych okien pozwoli nie tylko idealnie doświetlić dom, ale także korzystać z energii słonecznej, która w ciągu roku może obniżyć rachunki za ogrzewanie. Przygotowując się do budowy domu, warto zastanowić się, z której strony świata najlepiej rozplanować okna, by jak najefektywniej korzystać z naturalnego światła.

Markizy – rozwiązanie problemu szybko nagrzewających się pomieszczeń

Zbyt wysoka temperatura pomieszczeń biurowych lub mieszkalnych powoduje obniżenie efektywności pracy. Szczególnie w okresie letnim biura w budynkach firmowych albo domowe szybko się nagrzewają z powodu intensywnego promieniowania słonecznego.


Stron: 118 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17782 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 150

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >