Okna – lista artykułów

Czy okna mogą być antywłamaniowe?

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe mogą skutecznie chronić przed włamywaczami. Dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań znacząco utrudnią intruzom dostanie się do naszego domu lub mieszkania.

Okna, które zapewnią ciszę i spokój w miejskim mieszkaniu

Trudno jest wytrzymać w miejskiej dżungli. Zgiełk i szum komunikacji miejskiej, samochody przejeżdżające ruchliwą ulicą czy głośne rozmowy przechodniów atakują nasz układ nerwowy powodując spadek koncentracji, rozdrażnienie i negatywnie wpływając na nasze samopoczucie. Na pozornie spokojnych przedmieściach czyhają na nas drażniące odgłosy obwodnicy, pobliskiego lotniska czy torów kolejowych. Szukamy ucieczki w zacisze własnego mieszkania, ale wszechobecny hałas wdziera się do środka. Jak podarować sobie ciszę i spokój?

Roleta do zabudowy spójna estetycznie z elewacją budynku

Współczesne rozwiązania dla domu wyróżnia wielozadaniowość. W przypadku osłony naszych okien to bezpieczeństwo najbliższych jest priorytetem, ale dobrze, jeśli obok ochrony przed nieproszonymi gośćmi możemy liczyć na zapewnienie przyjemnego cienia latem i ciepła w pomieszczeniach zimą. W ofercie rynkowej dostępna jest nowoczesna roleta do zabudowy, która oprócz zabezpieczenia nas przed warunkami atmosferycznymi, współgra z wyglądem elewacji.

Komfortowa temperatura we wnętrzach podczas upałów za sprawą dobrze dobranych okien

Nowoczesne okna z wyposażeniem przeciwsłonecznym skutecznie zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń latem. Dzięki temu w domu będzie panował przyjemny chłód, nawet w bardzo upalne dni.

Duże przeszklone powierzchnie w domu jednorodzinnym - jakie systemy okienne zastosować?

Powstające dziś budynki jedno i wielorodzinne cechuje duża powierzchnia przeszkleń w elewacji, w postaci dużych aluminiowych okien, a nawet całych pasm okiennych. Rosnąca popularność tego typu rozwiązań pokazuje, że tego typu architektura sprawdza się również w naszym klimacie, jednak pod warunkiem zastosowania odpowiednio ciepłych i funkcjonalnych systemów.

Jakie dachowe okno obrotowe wybrać - drewniane czy PVC?

Oba rodzaje okien – i drewniane, i z PVC – doskonale zdają egzamin na dachu. Oba mają dobre parametry izolacji termicznej i akustycznej. Jednak szukając okien bardzo odpornych na wysoką wilgotność powietrza i duże zmiany temperatury, lepiej wybrać te z profilami z PVC.

Okna do domu a okna do mieszkania

Mogłoby się wydawać, że wybierając okna do domu czy mieszkania zwracamy uwagę na te same funkcje, parametry czy kolory. Otóż nie do końca tak jest. W domu jednorodzinnym mamy większe pole manewru co do wyboru stolarki okiennej, jednak w mieszkaniu niektóre właściwości okien muszą być zgodne z projektem budynku. Na jakie funkcje zwracamy większą uwagę wybierając okna do domu, a jakie do mieszkania?

Ciepłe okna dachowe – normy, parametry, montaż

O tym, czy okno jest ciepłe świadczy jego energooszczędność, a dokładnie mówiąc współczynnik przenikania ciepła. Obowiązujące od 2017 roku normy wymagają od okien dachowych coraz więcej. Zatem chcąc dobrze wybrać ciepłe okna, sprawdźmy ich parametry i w kolejnym kroku zadbajmy o ich prawidłowy montaż.

Jakimi oknami doświetlić dom-kostkę z płaskim dachem?

Płaski dach, inaczej nazywany stropodachem, to taki, który ma nachylenie mniejsze niż 15 stopni. To charakterystyczny element domów-kostek z czasów PRL-u, ale i nowoczesna architektura coraz bardziej lubi płaskie dachy. Producenci okien dachowych oferują produkty pozwalające doświetlić poddasze pod płaskim dachem.

Okna pasujące do nowoczesnych designerskich wnętrz

Jeśli chcemy, aby nasz dom lub mieszkanie wyróżniały się niepowtarzalnym wyglądem, warto postawić na oryginalne elementy wykończeniowe. Doskonałym sposobem na podkreślenie wyjątkowego charakteru pomieszczeń jest zastosowanie nietypowych okien i drzwi tarasowych.


Stron: 114 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17997 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 157

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >