Okna – lista artykułów

Gwarancja na okna dachowe

Przy zakupie okien dachowych koniecznie należy zwrócić uwagę na warunki rękojmi i gwarancji. Pamiętajmy jednak, że gwarancja jest czym innym niż rękojmia. Jaka jest różnica? Rękojmia przysługuje na mocy prawa, natomiast gwarancja jest udzielana umownie przez producenta towaru – w tym wypadku okien.

Jakie znaczenie podczas montażu okna ma listwa podokienna?

Tak, jak w przypadku domu bardzo istotne są fundamenty, tak i dla okna niezwykle ważne jest stabilne podparcie. W nowoczesnych technikach montażu, w tym celu wykorzystuje się specjalne listwy podokienne, które są nie tylko trwałe i uniwersalne, lecz równie „ciepłe”, co pozwala na ograniczenie strat energii termicznej.

Wymiana okien podczas ocieplania budynku

Gdy nadchodzi zima, instynktownie myślimy o tym, jak zapewnić sobie ciepło. Wyjmujemy więc z szafy jesienno-zimowe okrycia, które pozwalają nam ochronić się przed nieprzyjemnym chłodem. W przypadku budynku sprawa jest bardziej skomplikowana – należy „ubrać” go tak, by jak najmniej ciepła uciekało przez ściany zewnętrzne, dach i okna.

Szczelne okna zabezpieczą wnętrze domu przed smogiem

Sezon grzewczy to czas, w którym trzeba szczególnie zadbać o szczelne okna w domu. Nie tylko ze względu na nieekonomiczne straty energii cieplnej, ale także z uwagi na toksyczne pyły unoszące się w miejskim powietrzu.

Czas na okna z aluminium

Stolarka aluminiowa to rozwiązanie, które docenia dziś coraz większe grono inwestorów. I to zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. Rozwiązanie, które w zasadzie nie ma wad. Okna z aluminium są trwałe i wyjątkowe odporne. Bardzo nowoczesne i lekkie. Oferują parametry energooszczędności na zbliżonym poziomie co okna wykonane z drewna czy PVC, a do tego wyglądają oszałamiająco

Okna bezpieczne dla dzieci

Dzieci zawsze chętnie zaglądają do najdziwniejszych i mało bezpiecznych miejsc... W końcu dziecięcym zadaniem jest poznawanie świata. A od nas, dorosłych, zależy na ile będzie ono bezpieczne. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci na poddaszu, szczególnie zwróćmy uwagę na okna.

Przygotowanie i konserwacja okien przed zimą

W ciągu najbliższych kilku miesięcy okna będą szczególnie narażone na niesprzyjające warunki pogodowe. Dlatego warto je odpowiednio zabezpieczyć. Zapewni to nieskazitelny wygląd i sprawne funkcjonowanie okien, a jednocześnie przełoży się na komfortową temperaturę w domu i niższe rachunki za ogrzewanie.

Warstwowy montaż okien z użyciem taśm

Przy zakupie okna, oprócz wyboru samego produktu, często musimy również podjąć decyzję, co do tego jak będzie on zamontowany. Mimo, że pracę powinna przeprowadzać fachowa ekipa monterów, świadomy inwestor posiada chociażby podstawową wiedzę na temat nowoczesnych technik instalacji. Jedną z nich jest montaż warstwowy z użyciem taśm, zapewniający izolację termiczną i ochronę przed wilgocią.

Szczelne okna - jak uniknąć błędów montażowych

Chociaż lato dobiega końca, mamy jeszcze trochę czasu, aby przygotować nasz dom na sezon jesienno-zimowy. Jeżeli problemem są nieszczelne okna i planujemy ich wymianę, to nie zapominajmy o zastosowaniu trwałego i energooszczędnego systemu montażu.

Okna dachowe dedykowane pomieszczeniom o zwiększonej wilgotności powietrza - kuchni i łazience

Wysoka wilgotność panująca w takich wnętrzach jak łazienka czy kuchnia skłania inwestorów do poszukiwania optymalnych rozwiązań sprzyjających swobodnej cyrkulacji powietrza, odpowiedniej wentylacji, a przy tym estetycznych i w dobrej relacji jakości do ceny. Łazienkowe okna dachowe są szczególnie narażone na wilgoć, zarówno panującą wewnątrz pomieszczenia, jak i tę wynikającą z niekorzystnych warunków atmosferycznych – deszczu, śniegu, gradu, dlatego wybór okien dachowych do łazienki powinien uwzględnić istotne dla tego rodzaju wnętrza parametry produktu oraz sposób i miejsce montażu.


Stron: 113 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17800 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >