Okna – lista artykułów

Budowa domu nowoczesnego i tradycyjnego - jak dopasować okna do stylu budynku?

Stworzenie pełnej aranżacji polega na odpowiednim doborze wielu elementów – także stolarki okiennej. Okna nie tylko doświetlają pomieszczenia, ale także pomagają w rozróżnieniu stref życia, a także dają poczucie bezpieczeństwa oraz wpływają na estetykę budynku. Ekspert z firmy Awilux, Rafał Buczek, podpowiada, jakie okna pasują do domów nowoczesnych, a jakie do tradycyjnych.

Nie tylko estetyka jest ważna w wyborze okien

Nowoczesne okna charakteryzują się wysokiej jakości dodatkami, które wpływają na estetykę i walory użytkowe. Nieodłącznym ich elementem jest również cena, fachowy montaż czy długość gwarancji. Właściwie dobrane okna zapewniają także wysoką izolacyjność cieplną i dużą ilość naturalnego światła. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by przez długi czas cieszyć się ich pięknem i funkcjonalnością.

DRUTEX wprowadził do swojej oferty okna, drzwi i rolety sterowane inteligentnie

Realizując pomysły i wykorzystując ich innowacyjność firma DRUTEX S.A osiągnęła na polskim rynku stolarki okiennej i drzwiowej pozycję lidera w produkcji okien pionowych w Europie. Producent wprowadził do swojej oferty inteligentne rozwiązania pozwalające na zarządzanie stolarką okienno-drzwiową w domu za pomocą smartfona, tableta czy pilota i ich pełnej integracji z systemem alarmowym w pomieszczeniu. Przełomowe systemy otwierania, zamykania czy uchylania okien, drzwi czy rolet wpływają na komfort i funkcjonalność użytkowania, wpisując się jednocześnie w zyskujący na znaczeniu trend inteligentnego budownictwa.

Duże i ciężkie okna - bezpieczne i komfortowe w obsłudze dzięki nowoczenym okuciom

Domy otwarte na otoczenie, z dużymi przeszkleniami, to synonim nowoczesnej architektury. Technologia Smart Home, aktualne trendy architektoniczne z wielkoformatowymi przeszkleniami, rosnące wymagania w zakresie energooszczędności i funkcji użytkowych, stawiają przed producentami stolarki nowe wymagania. Odpowiedzią jest nowy system okuć gwarantujący bezpieczeństwo, komfort i design nowoczesnych okien – dużych i ciężkich.

Okna o podwyższonej ochronie akustycznej z cichą i dyskretną wentylacją

Efektywna wymiana powietrza jest niezbędna do zapewnienia zdrowego mikroklimatu wnętrz i dobrego stanu technicznego budynku. System wentylacji okiennej nie tylko dostarcza świeżego powietrza do pomieszczeń, ale także zapewnia subtelny design i skuteczną ochronę przed hałasem z zewnątrz.

Okna na poddaszu - z jakiego materiału będą lepszym wyborem drewna, aluminium czy PCV?

Poddasze użytkowe spełnia ważne funkcje dla mieszkańców. Dzięki charakterystycznej konstrukcji pozwala również na oryginalne aranżacje poszczególnych wnętrz. Znajdziemy na nim ciekawie urządzone salony, pokoje dla dzieci i do pracy, a nawet łazienkę czy kuchnię. Obok odpowiednio dobranych sprzętów bardzo istotnym elementem wyposażenia poddasza są okna. Przy ich doborze powinniśmy kierować się przede wszystkim walorami praktycznymi. Okna mają być trwałe i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także posiadać bardzo dobre parametry w zakresie izolacyjności termicznej i akustycznej. Nie bez znaczenia jest również ich wygląd. Znakomicie komponujące się z pokryciem dachowym i wystrojem wnętrza są wspaniałą ozdobą domu i piękną dekoracją pomieszczenia.

Nowa linia stylistyczna okien - oprawy okienne w idealnie czarnym kolorze

Czerń jest ponadczasowa, funkcjonalna, a zarazem elegancka. Jest to kolor, który od lat króluje w modzie, czego przykładem jest klasyczna sukienka - „mała czarna”. Jednak czerń sprawdza się także w nowoczesnym designie. Producent okien wprowadził do swojej oferty unikatowe, idealnie czarne rozwiązanie – z czarną matową powłoką, klamką i ramką międzyszybową.

Jakie okna będą pasowały do wiejskiego domu w stylu rustykalnym

Co łączy wiejskie wille, drewniane domy i angielskie dworki? Rustykalny urok, który stanowi alternatywę dla nowoczesnego budownictwa. Projekty domów w wiejskim stylu czerpią inspiracje z natury, a proste bryły wyróżniają charakterystyczne detale – między innymi okna. Jak wybrać stolarkę okienną do domu w stylu rustykalnym?

Przegląd i konserwacja uszczelek w oknach po zimie

Po zimie przychodzi czas na wiosenne porządki, także jeśli chodzi o okna. W okresie zimowym były one szczególnie narażone na działanie opadów atmosferycznych i wiatru, a więc z pewnością wymagają teraz umycia i przeglądu. Poza szybami oraz ramami okiennymi, pamiętajmy również o konserwacji uszczelek, które odpowiadają za szczelność stolarki otworowej. Jak prawidłowo o nie zadbać?

Automatyczne okno na poddaszu połączone z systemem kontroli klimatu

Wyobraź sobie okno dachowe, którego skrzydło samo płynnie unosi się do góry, a Ty podziwiasz niczym nieograniczony widok. Gdy nagle zaczyna padać, okno cicho i automatycznie zamyka się. Jego mechanizm sterowania pozostaje całkowicie niewidoczny, a Ty cieszysz się harmonią swojego wnętrza z nowoczesnym oknem dachowym. Gdy połączysz je z systemem kontroli klimatu, możesz je otwierać i zamykać w aplikacji w telefonie, a jeśli zapomnisz przewietrzyć pokój, okno zrobi to za Ciebie. Specjalnie zaprojektowana roleta zewnętrzna bez względu na porę roku zapewni optymalną temperaturę na poddaszu.


Stron: 120 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15810 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >