Okna – lista artykułów

Przegląd i konserwacja uszczelek w oknach po zimie

Po zimie przychodzi czas na wiosenne porządki, także jeśli chodzi o okna. W okresie zimowym były one szczególnie narażone na działanie opadów atmosferycznych i wiatru, a więc z pewnością wymagają teraz umycia i przeglądu. Poza szybami oraz ramami okiennymi, pamiętajmy również o konserwacji uszczelek, które odpowiadają za szczelność stolarki otworowej. Jak prawidłowo o nie zadbać?

Automatyczne okno na poddaszu połączone z systemem kontroli klimatu

Wyobraź sobie okno dachowe, którego skrzydło samo płynnie unosi się do góry, a Ty podziwiasz niczym nieograniczony widok. Gdy nagle zaczyna padać, okno cicho i automatycznie zamyka się. Jego mechanizm sterowania pozostaje całkowicie niewidoczny, a Ty cieszysz się harmonią swojego wnętrza z nowoczesnym oknem dachowym. Gdy połączysz je z systemem kontroli klimatu, możesz je otwierać i zamykać w aplikacji w telefonie, a jeśli zapomnisz przewietrzyć pokój, okno zrobi to za Ciebie. Specjalnie zaprojektowana roleta zewnętrzna bez względu na porę roku zapewni optymalną temperaturę na poddaszu.

Jakie właściwości posiadają okna z ciepłą ramką w szybach zespolonych?

Poszukując nowoczesnych i wysokiej jakości okien często stajemy przed trudnym wyborem: które okno cechuje się najlepszymi właściwościami, jest trwałe, estetycznie się prezentuje, a jednocześnie utrzymuje odpowiednią temperaturę wnętrz przez długie lata? Producenci wiedzą, że okna wyposażone w ciepłe szyby zespolone to istotny czynnik w procesie podejmowania decyzji. Szyby zespolone wykonane z wykorzystaniem wysokiej jakości ciepłej ramki, dzięki której okna znacznie zyskują na jakości, są energooszczędne, a dodatkowo znakomicie się prezentują od strony wizualnej. Co istotne, produkcja szyb zespolonych z ciepłą ramką może odbywać się w pełni zautomatyzowany sposób.

Jak wybrać bezpieczne okna dla Twojego domu

Domy wolnostojące oraz mieszkania na parterach stają się coraz częstszym celem włamywaczy. Warto uzbroić się w wiedzę, jakie okna wybrać, aby nawet przygotowany złodziej uznał wyższość zabezpieczeń.

Filtr antysmogowy montowany w nawiewnikach okiennych - chroni wnętrza przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń

Tragiczny stan powietrza w kraju i Europie być może w przyszłości ulegnie poprawie dzięki coraz częściej uchwalanym przepisom dotyczącym emisji pyłów, tlenku węgla, czy tlenku azotu. Choć unijna dyrektywa zwana Ekoprojektem wejdzie w życie w 2022 r., już teraz na rynku dostępne są rozwiązania, które pomagają w walce ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami powietrza.

Czym się sugerować podczas wyboru okna do kuchni i łazienki

Kiedy stajemy przed wyborem stolarki otworowej, najczęściej myślimy o ciepłych i dużych przeszkleniach do salonu czy sypialni. Mniej uwagi poświęcamy tym, które znajdą się w kuchni lub łazience. Jest to jednak decyzja, która wpłynie na komfort użytkowania tych pomieszczeń, dlatego warto się zastanowić, jakie okna spełnią wysokie wymagania, które stawiają kuchnie oraz łazienki.

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu okien - można ich uniknąć

Nawet najwyższej jakości, wykonane zgodnie z nowoczesną technologią okno nie spełni swoich funkcji, jeśli zostanie niewłaściwie zamontowane. Niedociągnięcia popełnione podczas montażu mogą skutkować przedostawaniem się do wnętrz zimnego powietrza, wilgoci, nieprawidłowym funkcjonowaniem oraz stratami energii cieplnej. Na co zatem zwrócić uwagę przy instalacji stolarki okiennej i jak ustrzec się błędów?

Dlaczego warto wybrać balkony francuskie

Czy balkon to zawsze kilka metrów kwadratowych płyty, na których można zrelaksować się po długim dniu w pracy? Niekoniecznie. Istnieją bowiem także balkony francuskie, które w zasadzie ograniczają się do okna i balustrady. Okazuje się jednak, że nie są montowane tylko tam, gdzie nic innego nie wchodzi w grę. Coraz częściej ludzie, którzy planują postawienie własnego domu, szukają projektów z właśnie takim wykończeniem. W takim razie jakie zalety mogą mieć balkony francuskie? Co sprawia, że coraz chętniej widzimy je na swoich domach?

Okna z tworzyw sztucznych - zalety współczesnych rozwiązań

Wybór rodzaju stolarki okiennej do projektu domu czy mieszkania zależy w dużej mierze od wymagań klienta, ale zawsze warto przedstawić mu wady i zalety wszystkich dostępnych rozwiązań. Po pojawieniu się na rynku pierwszych okien z tworzyw sztucznych to właśnie stolarka z PCV stała się pewnym standardem, jednak dziś coraz częściej obserwujemy powrót okien drewnianych. Dlaczego okna z tworzyw sztucznych w dalszym ciągu zasługują na uwagę?

Remontujesz dom? Czas wymienić okna? Zakup dobrych okien, które wprowadzą więcej światła

Światło słoneczne tworzy we wnętrzach przyjemny klimat i poprawia komfort życia. Efektywnie wykorzystane pozwala również zmniejszyć wydatki na energię elektryczną i ogrzewanie. Podpowiadamy, jakie okna wybrać i jak je rozplanować, by dom był przepełniony światłem.


Stron: 119 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15910 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >