Okna – lista artykułów

Czas na okna z aluminium

Stolarka aluminiowa to rozwiązanie, które docenia dziś coraz większe grono inwestorów. I to zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. Rozwiązanie, które w zasadzie nie ma wad. Okna z aluminium są trwałe i wyjątkowe odporne. Bardzo nowoczesne i lekkie. Oferują parametry energooszczędności na zbliżonym poziomie co okna wykonane z drewna czy PVC, a do tego wyglądają oszałamiająco

Okna bezpieczne dla dzieci

Dzieci zawsze chętnie zaglądają do najdziwniejszych i mało bezpiecznych miejsc... W końcu dziecięcym zadaniem jest poznawanie świata. A od nas, dorosłych, zależy na ile będzie ono bezpieczne. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci na poddaszu, szczególnie zwróćmy uwagę na okna.

Przygotowanie i konserwacja okien przed zimą

W ciągu najbliższych kilku miesięcy okna będą szczególnie narażone na niesprzyjające warunki pogodowe. Dlatego warto je odpowiednio zabezpieczyć. Zapewni to nieskazitelny wygląd i sprawne funkcjonowanie okien, a jednocześnie przełoży się na komfortową temperaturę w domu i niższe rachunki za ogrzewanie.

Warstwowy montaż okien z użyciem taśm

Przy zakupie okna, oprócz wyboru samego produktu, często musimy również podjąć decyzję, co do tego jak będzie on zamontowany. Mimo, że pracę powinna przeprowadzać fachowa ekipa monterów, świadomy inwestor posiada chociażby podstawową wiedzę na temat nowoczesnych technik instalacji. Jedną z nich jest montaż warstwowy z użyciem taśm, zapewniający izolację termiczną i ochronę przed wilgocią.

Szczelne okna - jak uniknąć błędów montażowych

Chociaż lato dobiega końca, mamy jeszcze trochę czasu, aby przygotować nasz dom na sezon jesienno-zimowy. Jeżeli problemem są nieszczelne okna i planujemy ich wymianę, to nie zapominajmy o zastosowaniu trwałego i energooszczędnego systemu montażu.

Okna dachowe dedykowane pomieszczeniom o zwiększonej wilgotności powietrza - kuchni i łazience

Wysoka wilgotność panująca w takich wnętrzach jak łazienka czy kuchnia skłania inwestorów do poszukiwania optymalnych rozwiązań sprzyjających swobodnej cyrkulacji powietrza, odpowiedniej wentylacji, a przy tym estetycznych i w dobrej relacji jakości do ceny. Łazienkowe okna dachowe są szczególnie narażone na wilgoć, zarówno panującą wewnątrz pomieszczenia, jak i tę wynikającą z niekorzystnych warunków atmosferycznych – deszczu, śniegu, gradu, dlatego wybór okien dachowych do łazienki powinien uwzględnić istotne dla tego rodzaju wnętrza parametry produktu oraz sposób i miejsce montażu.

Jak wybrać okna, aby podkreślały styl architektury i aranżację wnętrza

Okna są istotnym elementem kształtującym stylistykę wnętrz i elewacji budynku. Umiejętnie dobrane wyeksponują charakter aranżacji i sprawią, że dom nabierze wyjątkowego wyrazu. Same w sobie stanowią również ciekawą część designu.

Okna dopasowane do charakteru pomieszczeń - dlaczego warto zamontować różne

Każde pomieszczenie w domu pełni odmienną rolę. Warto zatem dostosować rozmiar, rozmieszczenie i wyposażenie okien do poszczególnych wnętrz. Zapewni to optymalne doświetlenie i komfort użytkowania.

Energooszczędne okna dachowe

Dobre nowoczesne okna nie są miejscem strat ciepła, a wręcz przeciwnie mogą być źródłem pasywnego ogrzewania słonecznego. Szczególnie jeżeli chcemy mieć energooszczędne okna dachowe, bardzo ważny jest ich dobór do usytuowania na dachu. Od tego, czy nasze okna będą skierowane na północ czy na południe zależy, jakie parametry techniczne należy uwzględnić. Zwłaszcza współczynnik przenikania ciepła pełni tutaj istotną rolę.

Podwyższona odporność na włamania w oknach i drzwiach tarasowych

Odpowiednio dobrane rozwiązania pozwalają zwiększyć wytrzymałość okien i drzwi tarasowych. Oto elementy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie, aby jak najlepiej zabezpieczyć swój dom.


Stron: 113 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17107 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 301

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >