Okna – lista artykułów

Wymieniamy okna i drzwi - na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Zastępując stare okna i drzwi nowymi, bardziej energooszczędnymi modelami zwiększymy komfort cieplny w domu i obniżymy wydatki na ogrzewanie. Wymiana stolarki to również doskonała okazja, by poprawić doświetlenie wnętrz, zastosować funkcjonalności podnoszące wygodę użytkowania lub dobrać inną kolorystykę.

Bezprogowe wyjście na taras to najbardziej komfortowe rozwiązanie

Za wysokie progi na Twoje nogi? Zapomnij! Projektując funkcjonalny, a zarazem ergonomiczny dom postaw na niskoprogowe rozwiązania. Za tę inwestycję podziękujesz sobie w przyszłości – zwłaszcza, gdy po domu zacznie biegać mały odkrywca lub z upływem lat mobilność domowników będzie wymagała dodatkowego wsparcia. Bez potknięć, bez wypadków, a do tego… na najwyższym designerskim poziomie – choć bezpiecznie zrównanym z podłogą!

Mycie i konserwacja okien na wiosnę

Idzie wiosna, a wraz z nią intensywne porządki w naszych domach, mieszkaniach i przestrzeniach pracy. Na liście zadań do wykonania powinny znaleźć się czyste okna, dzięki którym pierwsze promienie wiosennego słońca idealnie wypełnią nasze wnętrza. Podpowiadamy jak właściwie myć i regulować okna na wiosnę.

Jak dbać o okna i drzwi, by służyły przez lata?

Przy wyborze okien i drzwi, obok walorów estetycznych i doskonałych parametrów technicznych, dla wielu osób znaczenie ma również łatwość pielęgnacji. To właśnie jeden z powodów dużej popularności stolarki z PVC i drzwi zewnętrznych z płaszczem stalowym. By długo zachowały one ładny wygląd i prawidłowo działały, wystarczą proste zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne.

Bezpieczne okna dedykowane przedszkolom i obiektom, w których przebywają małe dzieci

Choć do wznoszenia budynków trzeba zawsze podchodzić z najwyższą odpowiedzialnością, są takie miejsca, w których jakość, bezpieczeństwo i trwałość należy wyjąć z dobrze znanych ram i przenieść je na znacznie wyższą półkę. Przedszkola, bo o nich mowa, to obiekty szczególne – nie tylko dla tych, którzy odpowiadają za opiekę nad maluchami, ale i tych, którzy na etapie konstrukcyjnym dbają, by te cztery ściany stały się dla najmłodszych drugim domem.

System Linear Q4 Line udowadnia, że okna PVC wkraczają na zupełnie inny poziom

Jeśli dotąd sądziłeś, że okna PVC gwarantują dobrą izolację, ale jednak są mało ekologiczne i do tego nie pozwalają na stworzenie dużych przeszkleń, to system Linear Q4 Line całkowicie zmieni Twoje myślenie na temat takich profili okiennych. Doskonale sprawdzają się one zarówno w przypadku nowo budowanych domów czy budynków użytku publicznego, jak i budynków poddawanych renowacji. Wszechstronność zapewnia także możliwość zastosowania zarówno połyskujących, jak i matowych, czy też drewnopodobnych oklein. Czas zatem udowodnić, że okna PVC mogą spełnić wszystkie oczekiwania i być w tym równie skuteczne jak profile aluminiowe.

Czym się charakteryzują okna w wersji premium?

Rozwiązanie premium musi być kosztowne, dedykowane tylko wybranym i… trudnodostępne. A co jeśli powiemy Wam, że w przypadku okien każde z tych określeń daleko mija się z prawdą, zaś o wymiarze premium świadczą ich parametry, jakość wykonania i detale konstrukcyjne? Co tak naprawdę kryje w sobie stolarka, którą możemy uznać za luksusową i dlaczego powinna być standardem w nowoczesnych, energooszczędnych oraz pasywnych domach?

Czy warto inwestować w personalizowane okna, wykonane na zamówienie

Wykonując okna na zamówienie możemy dowolnie dobierać dodatkowe elementy ich wyposażenia i sposób wykończenia. Dzięki temu będą one idealnie odpowiadać naszym indywidualnym oczekiwaniom.

Produkcja okien PVC - dlaczego chętnie kupujemy okna z PCV?

Jak pokazują dane GUS, w Polsce z roku na rok zwiększa się produkcja okien z tworzyw sztucznych. Tendencji tej towarzyszy stabilny wzrost sprzedaży stolarki Premium na rynku polskim. Wynika to m.in. z rosnącej świadomości odbiorców, że energooszczędne okna i drzwi o wysokim standardzie jakości przynoszą realne oszczędności przez wiele lat.

Po czym poznajemy, że okna są ciepłe?

Współczesne domy budowane są z zachowaniem zasad budownictwa energooszczędnego. Jedną z nich jest dbałość o szczelne i prawidłowo zamontowane okna, które chronią budynek przed stratami ciepła nawet na poziomie 20-30%. Na co konkretnie zwrócić uwagę przy wyborze okien, by odpowiednio zadbać o komfort termiczny domu?


Stron: 127 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17566 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >