Okna – lista artykułów

Jak dobrze dobrać uszczelki do różnego rodzaju okien, wykonanych z PVC i drewna?

Tegoroczna zima nie odpuszcza – żeby zapewnić sobie ciepło domowego ogniska, odkręcamy więc mocniej grzejniki i ubieramy kolejne warstwy odzieży. Jeśli jednak okna w naszym domu są nieszczelne, to mimo wszystko szybko odczujemy nieprzyjemny chłód. Przyczyną może być uszkodzona uszczelka. To niepozorny, a bardzo ważny element niezastąpiony nie tylko w stolarce okiennej, lecz również w kranach, nowoczesnych samolotach, samochodach, a nawet promach kosmicznych.

Jak poprawnie zamocować okna - jakie zamocowania stosuje się poza pianką

Pewne, stabilne zamocowanie stolarki okiennej to podstawa dla prowadzenia dalszych prac montażowych. Wykonanie precyzyjnego połączenia umożliwiają nowoczesne kołki, wkręty i łączniki, które powinny być dobrane z uwzględnieniem przenoszonych sił, rodzaju muru oraz naprężeń powstających na styku stolarka-mur. Jakie rozwiązania wybrać w zależności od techniki montażu okna?

Wymiana okien w domu lub mieszkaniu – o czym musisz wiedzieć

Powodów, dla których decydujemy się na wymianę okien, jest wiele – od niewystarczającej szczelności czy izolacji akustycznej, aż po nieestetyczny wygląd. Niezależnie jednak od powodów, dla których planujesz zakup nowych okien, jest to temat wymagający dogłębnego przemyślenia. Czy wymiana stolarki okiennej wymaga zezwolenia od spółdzielni mieszkaniowej? Co zrobić ze starymi oknami? Na co zwrócić uwagę podczas montażu nowych okien? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne okna aluminiowe są ciepłe i posiadają świetne parametry techniczne

Jednym z ważniejszych parametrów, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze okien i drzwi, jest stopień izolacyjności termicznej. Należy pamiętać, że im wartość współczynnika jest niższa, tym lepszy komfort przebywania w pomieszczeniach oraz mniejsze straty ciepła, co automatycznie przekłada się na redukcję kosztów ogrzewania.

Nowe Warunki Techniczne wprowadzają wymóg stosowania cieplejszej stolarki - montowane teraz okna muszą odpowiadać surowszym kryteriom

Wszystkie nowo budowane i modernizowane budynki muszą teraz odpowiadać surowszym standardom energooszczędności, między innymi dzięki cieplejszym oknom i drzwiom. Warto jednak zauważyć, że rozwiązania o takich parametrach są stosowane już od dawna, gdyż dają większy komfort użytkowania i zauważalne oszczędności.

Najmodniejsze i najlepsze okna 2020/2021 roku – pięć inspiracji

Wybór stolarki okiennej nie jest prosty i wymaga znajomości wielu parametrów. Oprócz tego wszyscy zwracają także uwagę na panujące współcześnie trendy. Pewne z nich zostały mniej docenione, a inne wręcz przeciwnie – okazały się hitem 2020 roku i z całą pewnością utrzymają się także w 2021 roku. Z artykułu dowiesz się, jakiego rodzaju okna wybierano najczęściej w ubiegłym roku, oraz na co konsumenci najczęściej zwracali uwagę.

Mroźne powietrze zdrowsze niż morowe - dlaczego warto dobrze wietrzyć pomieszczenia zimą?

Przebywanie w zamkniętych, ogrzewanych pomieszczeniach, takich jak dom czy biuro, w czasach pandemii wymaga od nas nie tylko dezynfekcji powierzchni płaskich, klamek i najczęściej używanych sprzętów, ale także – regularnego wietrzenia. Bakterie i wirusy lubią ciepłe pomieszczenia, wypełnione powietrzem, które nie podlega tak częstej wymianie jak latem. Dlatego warto poznać nowoczesne rozwiązania do okien i drzwi tarasowych, które sprawiają, że wietrzenie staje się nie tylko proste, ale i bezpieczne.

Systemy okienne spełniające nowe Warunki Techniczne 2021

Już niedługo wszystkie nowo powstające budynki w Polsce będą musiały spełnić warunki przedstawione w standardzie energetycznym Warunków Technicznych 2021. To kolejny krok do Europejskiego Zielonego Ładu, większej energooszczędności i dbałości o środowisko. Nowe zasady wchodzące w życie 1 stycznia 2021 dotyczą oszczędzania energii oraz izolacyjności cieplnej. Kluczową rolę w realizacji tych celów odgrywa przemysł produkcyjny. ALUPROF – lider rynku stolarki już dziś wprowadza system okienno-drzwiowy MB-79 odpowiadający nowym restrykcjom.

Dlaczego warto wybrać wielkogabarytowe okna aluminiowe?

Czasy, w których okna postrzegane były wyłącznie jako niezbędny element budowlany odchodzą w zapomnienie. Dziś nowoczesna stolarka stanowi jeden z ważniejszych punktów kompozycji wnętrza oraz wyróżnienia fasady na tle okolicznej zabudowy. Współczesna architektura szczególnie polubiła przeszklenia, a nawet całoszklane ściany ciągnące się od podłogi aż po dach budynku. Realizacja tak śmiałych wizji nie byłaby możliwa, gdyby nie aluminium – wszechstronny wielozadaniowiec stanowiący piękną ramę dla szkła w rozmiarze XXL.

Jakimi oknami doświetlić pomieszczenia na poddaszu?

Polacy chętnie adaptują poddasza w swoich domach na cele użytkowe. A przy realizacji takich inwestycji warto pomyśleć o odpowiednim doświetleniu wnętrz pod skosami. Paweł Kołbon, ekspert marki FAKRO, która jest Partnerem kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”, opowiedział nam, jakie rozwiązania sprawdzą się tu najlepiej i czym powinniśmy się kierować, aby dopasować je do charakterystyki danego wnętrza.


Stron: 123 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16412 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >