Okna – lista artykułów

Nowoczesne systemy w oknach i drzwiach tarasowych

Okna i drzwi tarasowe zajmują proporcjonalnie coraz większą powierzchnię ścian budynków, dlatego ich parametry mają kluczowe znaczenie dla komfortu przebywania w pomieszczeniach. Nowej generacji okna i drzwi z PVC-U nie tylko zatrzymują ciepło i chronią przed warunkami pogodowymi, lecz także zapewniają bezpieczeństwo i dopływ świeżego powietrza przy zamkniętym skrzydle.

Okna w jednym stylu z domem - jak wybrać odpowiednie

Niezależnie od tego, czy budujemy nowy dom, czy dokonujemy renowacji, czeka nas wiele ważnych decyzji. Możliwości często wydają się nieograniczone a wybór trudny. Niezmiernie istotne jest odpowiednie dopasowanie okien – nie tylko pod kątem przeznaczenia czy funkcjonalnych parametrów, ale także stylu i designu. Odpowiednio dobrane będą piękną ozdobą i wizytówką naszego domu.

Szarość w pełni - profile okienne w popielatych odcieniach

Szare okna coraz częściej stosuje się w architekturze. Lubiane za klasę, elegancję, za swoją neutralność zdobywają coraz więcej zwolenników. Na zewnątrz pięknie wtapiają się w elewację, natomiast wewnątrz idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji , w których kolor szary jest wszechobecny.

Energooszczędne okna, które chronią przed słońcem

Okna energooszczędne wyposażone w odpowiednie osłony pozwalają ograniczyć zużycie energii w domu. Zapewniają one dobre doświetlenie i optymalną temperaturę we wnętrzach, zarówno latem, jak i w chłodne miesiące. Oto, jakie elementy warto wziąć pod uwagę przy wyborze okien.

Jak rozplanować okna w projekcie domu?

Okna odgrywają kluczową rolę w trzech najważniejszych wymiarach projektu wymarzonego domu. Pierwszy to wygląd zewnętrzny budynku. Drugi, widok i połączenie naszego domowego azylu ze światem zewnętrznym i naturą. Trzeci – komfort i bezpieczeństwo domowników.

Okna do dachów płaskich z unikalną technologią CurveTech

W kwietniu br. wprowadzono na rynek nowość, okna do dachów płaskich - Sferyczny Moduł Szklany, który doprowadza do pomieszczenia jeszcze więcej światła. Produkt wyróżnia wyjątkowy design, unikalna technologia i zastosowanie zakrzywionego szkła

Adaptacja poddasza – jakie okna wybrać, ile zamontować

Zacznijmy od podjęcia decyzji, czy na naszym poddaszu potrzebne są okna z otwieraniem dolnym czy górnym. A to jest uzależnione od wysokości ścianki kolankowej. Drugi krok to ocena, ile okien należy zamontować, by strych był odpowiednio doświetlony.

Dwukolorowe okna z sytemem drewniano - aluminiowym

Połączenie drewna i aluminium pozwoliło stworzyć okna, które wyróżniają się ekskluzywnym wyglądem, wysokimi parametrami termoizolacyjnymi oraz wyjątkową wytrzymałością. Okna drewniano-aluminiowe to idealne rozwiązanie zarówno do nowoczesnych projektów architektonicznych, stylowych rezydencji, jak również budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Okno dedykowane dachom płaskim z powłoką niskoemisyjną

Co często łączy PRL-owski dom typu „kostka” i nowoczesne budownictwo mieszkaniowe? Dach płaski – konstrukcja specyficzna, wymagająca dobrania właściwych materiałów i rozwiązań. W kwestii stolarki warto zwrócić uwagę na nową propozycję okno do dachów płaskich PGX A1.

Najnowsze trendy w oknach

Duże przeszklenia, minimalistyczny design, szarości i jasne kolory naturalnego drewna to kluczowe trendy, które dominują w nowoczesnych oknach. Obok wyszukanej stylistyki liczy się także energooszczędność i wysoka jakość materiałów.


Stron: 112 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17893 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 466

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >