Okna – lista artykułów

Okna dopasowane do charakteru pomieszczeń - dlaczego warto zamontować różne

Każde pomieszczenie w domu pełni odmienną rolę. Warto zatem dostosować rozmiar, rozmieszczenie i wyposażenie okien do poszczególnych wnętrz. Zapewni to optymalne doświetlenie i komfort użytkowania.

Energooszczędne okna dachowe

Dobre nowoczesne okna nie są miejscem strat ciepła, a wręcz przeciwnie mogą być źródłem pasywnego ogrzewania słonecznego. Szczególnie jeżeli chcemy mieć energooszczędne okna dachowe, bardzo ważny jest ich dobór do usytuowania na dachu. Od tego, czy nasze okna będą skierowane na północ czy na południe zależy, jakie parametry techniczne należy uwzględnić. Zwłaszcza współczynnik przenikania ciepła pełni tutaj istotną rolę.

Podwyższona odporność na włamania w oknach i drzwiach tarasowych

Odpowiednio dobrane rozwiązania pozwalają zwiększyć wytrzymałość okien i drzwi tarasowych. Oto elementy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie, aby jak najlepiej zabezpieczyć swój dom.

Nowoczesne systemy w oknach i drzwiach tarasowych

Okna i drzwi tarasowe zajmują proporcjonalnie coraz większą powierzchnię ścian budynków, dlatego ich parametry mają kluczowe znaczenie dla komfortu przebywania w pomieszczeniach. Nowej generacji okna i drzwi z PVC-U nie tylko zatrzymują ciepło i chronią przed warunkami pogodowymi, lecz także zapewniają bezpieczeństwo i dopływ świeżego powietrza przy zamkniętym skrzydle.

Okna w jednym stylu z domem - jak wybrać odpowiednie

Niezależnie od tego, czy budujemy nowy dom, czy dokonujemy renowacji, czeka nas wiele ważnych decyzji. Możliwości często wydają się nieograniczone a wybór trudny. Niezmiernie istotne jest odpowiednie dopasowanie okien – nie tylko pod kątem przeznaczenia czy funkcjonalnych parametrów, ale także stylu i designu. Odpowiednio dobrane będą piękną ozdobą i wizytówką naszego domu.

Szarość w pełni - profile okienne w popielatych odcieniach

Szare okna coraz częściej stosuje się w architekturze. Lubiane za klasę, elegancję, za swoją neutralność zdobywają coraz więcej zwolenników. Na zewnątrz pięknie wtapiają się w elewację, natomiast wewnątrz idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji , w których kolor szary jest wszechobecny.

Energooszczędne okna, które chronią przed słońcem

Okna energooszczędne wyposażone w odpowiednie osłony pozwalają ograniczyć zużycie energii w domu. Zapewniają one dobre doświetlenie i optymalną temperaturę we wnętrzach, zarówno latem, jak i w chłodne miesiące. Oto, jakie elementy warto wziąć pod uwagę przy wyborze okien.

Jak rozplanować okna w projekcie domu?

Okna odgrywają kluczową rolę w trzech najważniejszych wymiarach projektu wymarzonego domu. Pierwszy to wygląd zewnętrzny budynku. Drugi, widok i połączenie naszego domowego azylu ze światem zewnętrznym i naturą. Trzeci – komfort i bezpieczeństwo domowników.

Okna do dachów płaskich z unikalną technologią CurveTech

W kwietniu br. wprowadzono na rynek nowość, okna do dachów płaskich - Sferyczny Moduł Szklany, który doprowadza do pomieszczenia jeszcze więcej światła. Produkt wyróżnia wyjątkowy design, unikalna technologia i zastosowanie zakrzywionego szkła

Adaptacja poddasza – jakie okna wybrać, ile zamontować

Zacznijmy od podjęcia decyzji, czy na naszym poddaszu potrzebne są okna z otwieraniem dolnym czy górnym. A to jest uzależnione od wysokości ścianki kolankowej. Drugi krok to ocena, ile okien należy zamontować, by strych był odpowiednio doświetlony.


Stron: 112 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16681 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 340

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >