Okna – lista artykułów

Ciepłe okna dachowe – normy, parametry, montaż

O tym, czy okno jest ciepłe świadczy jego energooszczędność, a dokładnie mówiąc współczynnik przenikania ciepła. Obowiązujące od 2017 roku normy wymagają od okien dachowych coraz więcej. Zatem chcąc dobrze wybrać ciepłe okna, sprawdźmy ich parametry i w kolejnym kroku zadbajmy o ich prawidłowy montaż.

Okna do domu a okna do mieszkania

Mogłoby się wydawać, że wybierając okna do domu czy mieszkania zwracamy uwagę na te same funkcje, parametry czy kolory. Otóż nie do końca tak jest. W domu jednorodzinnym mamy większe pole manewru co do wyboru stolarki okiennej, jednak w mieszkaniu niektóre właściwości okien muszą być zgodne z projektem budynku. Na jakie funkcje zwracamy większą uwagę wybierając okna do domu, a jakie do mieszkania?

Jakimi oknami doświetlić dom-kostkę z płaskim dachem?

Płaski dach, inaczej nazywany stropodachem, to taki, który ma nachylenie mniejsze niż 15 stopni. To charakterystyczny element domów-kostek z czasów PRL-u, ale i nowoczesna architektura coraz bardziej lubi płaskie dachy. Producenci okien dachowych oferują produkty pozwalające doświetlić poddasze pod płaskim dachem.

Okna pasujące do nowoczesnych designerskich wnętrz

Jeśli chcemy, aby nasz dom lub mieszkanie wyróżniały się niepowtarzalnym wyglądem, warto postawić na oryginalne elementy wykończeniowe. Doskonałym sposobem na podkreślenie wyjątkowego charakteru pomieszczeń jest zastosowanie nietypowych okien i drzwi tarasowych.

Okna drewniane i drewniano-aluminiowe w aranżacji wnętrz

Drewno to materiał niezmiennie ceniony i niezastąpiony w aranżacji wnętrz. Doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi projektami, nadając im wyjątkowy i ekskluzywny charakter. Jednym z efektownych elementów dekoracyjnych są drewniane ramy okienne.

Okna dachowe czy lukarny - które rozwiązanie wybrać na poddasze

Ile poddaszy, tyle pomysłów na ich wykończenie. Szczególnie, jeśli pod uwagę weźmiemy kwestię dostarczenia światła naturalnego do wnętrza. Postawić na sprawdzone okna dachowe? A może wprowadzić nutkę ekstrawagancji w postaci lukarny? Oba rozwiązania mają swoje unikalne przewagi. Przyjrzyjmy im się zarówno z punktu widzenia budowy domu, jak i adaptacji istniejącego poddasza!

System uzdatniania powietrza w oknach - antidotum na smog

Smog to dziś powszechne zjawisko w Polsce i dotyczy już nie tylko dużych miast, lecz również stanowi zagrożenie dla mieszkańców małych miejscowości i wsi. Prostym sposobem na zapewnienie zdrowego mikroklimatu w budynku jest zintegrowany z oknami aluminiowymi nowy system uzdatniania powietrza.

Rolety, które zatrzymują smog za oknem

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Śnieg po raz kolejny zaskoczył drogowców, a Kevin wkrótce znów znajdzie się sam w domu. Zimowa aura i świąteczne filmy to nie jedyne znaki charakterystyczne dla tej pory roku. Wraz z nastaniem sezonu grzewczego, pojawia się problem smogu. Jesteśmy na niego narażeni nie tylko przebywając na zewnątrz – zanieczyszczenia mogą być bowiem obecne również w powietrzu wewnątrz budynku.

Gwarancja na okna dachowe

Przy zakupie okien dachowych koniecznie należy zwrócić uwagę na warunki rękojmi i gwarancji. Pamiętajmy jednak, że gwarancja jest czym innym niż rękojmia. Jaka jest różnica? Rękojmia przysługuje na mocy prawa, natomiast gwarancja jest udzielana umownie przez producenta towaru – w tym wypadku okien.

Jakie znaczenie podczas montażu okna ma listwa podokienna?

Tak, jak w przypadku domu bardzo istotne są fundamenty, tak i dla okna niezwykle ważne jest stabilne podparcie. W nowoczesnych technikach montażu, w tym celu wykorzystuje się specjalne listwy podokienne, które są nie tylko trwałe i uniwersalne, lecz równie „ciepłe”, co pozwala na ograniczenie strat energii termicznej.


Stron: 114 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17767 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 282

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >