Pomosty aluminiowe - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Pomosty aluminiowe - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Szeroki wybór drabin na rynku pozwala idealnie dopasować dany model do typu pracy, który chcemy wykonać. Inne drabiny sprawdzają się w przypadku prac domowych, inne w trakcie pracy na dachu, a jeszcze inne w np. magazynie. Jeśli chodzi pracę w magazynie, halach produkcyjnych i warsztatach, to wyodrębniony specjalnie dla niej został konkretny typ drabin — drabiny i pomosty magazynowe. No dobrze, ale czy w naszym magazynie sprawdzi się pierwszy z brzegu pomost aluminiowy? Niekoniecznie — modele te różnią się między sobą wieloma parametrami, które należy odpowiednio dostosować do swoich potrzeb oraz miejsca, w którym będą pełnić swoją rolę. Jakie to parametry?

Wymiary

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wysoki podest jest nam potrzebny. Dostosujmy jego wysokość proporcjonalnie do wysokości magazynu. Istotnym elementem jest także szerokość pomostu. Pomosty aluminiowe o większych gabarytach nie sprawdzą się bowiem w małych, ciasnych magazynach. I odwrotnie — mniejsze pomosty nie zapewnią odpowiedniego zasięgu w wielkich halach produkcyjnych.

 

Pomosty aluminiowe - na co zwracać uwagę przy wyborze?

 

Waga

Dużą rolę odgrywa także waga pomostu. Jeżeli mamy na uwadze fakt, iż będzie przenoszony z miejsca na miejsce, to dobrym wyborem będzie pomost wykonany z aluminium. Materiał ten jest niezawodny, jeśli intensywnie użytkujemy naszą drabinę.

 

Łatwość przenoszenia

Jeśli już mowa o przenoszeniu, to warto wspomnieć o pomostach jezdnych. Pomosty te są niezastąpione w halach, gdzie często przestawia się je od regału do regału. W przeciwieństwie do zwykłej drabiny, tego typu pomost wyposażony jest w koła jezdne, które pozwalają bez większego wysiłku przestawić go w wybrane miejsce. 

 

Bezpieczeństwo

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do stabilności kółek, to od razu informujemy: posiadają one mechanizm blokujący je zaraz po wejściu na pomost. Dodatkowym atutem są barierki, które chronią przed upadkiem i pozwalają utrzymać balans na wysokości.

 

Certyfikacja produktu

Wybierając każdą drabinę, w tym również pomost magazynowy, należy zwrócić uwagę na jego zgodność z odpowiednimi normami bezpieczeństwa oraz dostosowanie do polskich przepisów BHP. 

Najlepszym wyborem będzie oczywiście kupno profesjonalnego pomostu u sprawdzonego producenta drabin. Decydując się na zakup pomostu renomowanej firmy, mamy niemal pewność, że produkt będzie wysokiej jakości, a obsługa rzetelnie doradzi nam w jego wyborze.

 

Czytaj również: Konstrukcja do bezpiecznego załadunku samochodów ciężarowych, przyczep i kontenerów bez pomocy rampy załadunkowej

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Beton towarowy Liczba postów: 26 Grupa: Firmy budow... Jak na razie to nikt panu w tym wątku nie pomógł.To naprawdę jest bardzo źle. __________________________________ _______________ tanie przeprowadzki Kraków
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 677 Grupa: Budowa i re... Taka jest prawda, że koszt budowy domu zależy od wielu czynników. Od wielkości domu, różnych rozwiązań jakie chcemy do niego wprowadzić. Myślę, że jednak jak b...
  • hala namiotowa Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... W przypadku kiedy jesteście na etapie poszukiwań skutecznych rozwiązań, to myślę że warto abyście przejrzeli kilka ciekawych opcji w tym zakresie, które również...
  • Automatyczna brama garażowa Liczba postów: 40 Grupa: Budowa i re... Ja sie na tym nie znam ale dużo takich bram widziałam tutaj https://www.systemo.eu/oferta/bramy-gara zowe/. Może akurat i spasuje.
  • Innowacyjne opakowania Liczba postów: 113 Grupa: Budowa i re... Sprawne i skuteczne pakowanie towarów wymaga odpowiedniego sprzętu.Zastanawiam się nad zamówieniem przez sieć takich produktów hurtowo czyli w większej ilości.....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16126 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 131

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >