Wkrętaki akumulatorowe - jakie wybrać?

Wkrętaki akumulatorowe - jakie wybrać?

Do wykonania wielu drobnych napraw domowych nie potrzebujemy od razu warsztatu wyposażonego w profesjonalne narzędzia.

Dla wymagających użytkowników, którym samodzielne wykonywanie drobnych napraw sprawia przyjemność jedynie przy użyciu profesjonalnych narzędzi firma Proma Polska przygotowała w swej ofercie linię POWERLINE. Elektronarzędzia te zdecydowanie przewyższają narzędzia z serii hobby, przy czym ich cena jest znacznie korzystniejsza niż w klasie profi.

Wkrętaki akumulatorowe z linii POWERLINE to małe, poręczne i lekkie urządzenia wyposażone w akumulator litowo-jonowy (Li-lon). Dzięki nowoczesnym akumulatorom zachowują stałe napięcie przez cały czas pracy, aż do całkowitego wyładowania baterii, co wpływa korzystnie na wydajność narzędzi. Model FDCS-360LK wyposażony jest w akumulator 3,6 V o pojemności 1,1Ah. Jednobiegowa przekładnia pozwala na osiągnięcie maksymalnego momentu dokręcenia na poziomie 3Nm.

Mocniejszy model FDCS-720L w komplecie posiada litowo-jonowy akumulator 7,2 V o pojemności 1,1 Ah. Nowe akumulatory Li-lon wyposażone są w diody wskazujące stan naładowania. Dzięki temu, przed rozpoczęciem pracy wiemy ile czasu akumulator będzie pracować. 16-stopniowe sprzęgło pozwala ustalić pożądany moment dociskowy. Zestaw zawiera ładowarkę (o standardowej długości ładowania 3-5 godz.) i komplet 16 bitów.
Elektronarzędzia akumulatorowe idealnie nadają się do prac w miejscach, gdzie nie ma zasilania sieciowego, na wysokościach, tam gdzie konieczny byłby długi przewód zasilający. Świetnie sprawdzą się przy skręcaniu mebli, dokręcaniu kinkietów, drobnych prac majsterkowych.

 

Parametry Techniczne

  FDCS-360LK
FDCS-720L
Napięcie akumulatora   3,6 V  7,2 V
Obroty  0-230/min  0-500/min
Akumulator  1,1 Ah ( Li-lon)  1,1 Ah ( Li-lon)
Czas ładowania  3-5h  3-5h
Maksymalny moment dociskowy  3 Nm  10 Nm
Lewe/prawe obroty  Tak  Tak
Masa  1,16 kg  1,2kg

 

Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17211 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >