Aranżacja pokoju dziecinnego

Aranżacja pokoju dziecinnego

Właściwa aranżacja dziecięcego pokoju jest bardzo ważna zarówno dla samopoczucia, jak i dla rozwoju dziecka. Kącik naszej pociechy powinien być bezpieczny, estetyczny oraz funkcjonalny. Podpowiadamy, jak zadbać o jego właściwy wystrój.

Pokój dziecka łączy ze sobą kilka funkcji - jest sypialnią, miejscem do zabawy oraz kącikiem do nauki. Dlatego warto dokładnie zaplanować wystrój jego wnętrza.

Jasny i słoneczny
Dzieci są pełne energii i potrzebują dużo otwartej przestrzeni do zabawy, dlatego w pokoju malucha powinny znaleźć się niezbędne przedmioty. Ważnym elementem każdego dziecięcego wnętrza jest wygodna i pojemna szafa, w której możemy schować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, ubrania i zabawki. Dzięki niej łatwo jest utrzymać porządek. Aby nie zabierać przestrzeni w pokoju dziecięcym, możemy wykorzystać na przykład wnękę pod oknem na pojemny pawlacz lub zamontować szafę z drzwiami przesuwnymi na jednej ze ścian. Takie rozwiązanie proponuje firma Komandor.
W urządzaniu pokoju dla dziecka ważne są również kolory. Najlepiej wybierać jasne barwy sprzyjające zabawie i odpoczynkowi, które sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne. Do pokoju dziecka pasują na przykład odcienie żółtego, który sprzyja koncentracji, a przy tym kojarzy się ze słońcem i ciepłem. Jeśli nie chcemy malować całego pokoju, prostym rozwiązaniem jest zamontowanie kolorowych drzwi do szafy, które wraz z rozwojem dziecka zawsze można bez problemu wymienić.

Zmiana frontów zabudowy nada przestrzeni zupełnie nowego charakteru, a rodzice unikną zbędnych wydatków związanych z nową aranżacją wnętrza, gdy dziecko podrośnie. Dzięki temu meble rosną razem z naszym dzieckiem - radzi Monika Szczęsny, Dyrektor Reklamy i Projektant Wnętrz firmy Komandor.

Odpowiedni do wieku
Wraz z rozwojem naszych dzieci, zmieniają się również ich potrzeby dotyczące zagospodarowania własnego pokoju. Powinniśmy dbać o to, aby w pokoju dziecięcym znalazły się przedmioty odpowiednie do potrzeb oraz wieku dziecka. Miejsce zabawek i pluszaków z czasem zajmują książki i przybory szkolne, dlatego bardzo ważne jest wydzielenie miejsca do nauki. Dzieci w wieku szkolnym potrzebują przede wszystkim miejsca, w którym będą odrabiać lekcje. Nowoczesny uczeń korzysta również z pomocy komputera. Dobrze więc, aby biurko było na tyle pojemne, by znalazło się na nim miejsce na monitor, klawiaturę i myszkę. Najlepsze w tym przypadku będzie biurko wyposażone w specjalne półki i uchwyty np. firmy Komandor. Wówczas wszystko jest na swoim miejscu, a dziecko ma wygodne miejsce do nauki.

Uporządkowany
Nauczenie dziecka utrzymania porządku jest bardzo trudne, dlatego istotne, aby właściwie zorganizować mu miejsce do nauki oraz zabawy i od najmłodszych lat uczyć je dobrych nawyków. Niezastąpione w tym są różnego rodzaju pojemniki, pudełka i szuflady, dzięki, którym wszystkie przedmioty mają swoje miejsce. Niebiesko-popielata szafa z drzwiami przesuwnymi firmy Komandor, znakomicie pasuje do chłopięcego pokoju. Nie tylko nie zabiera miejsca, ale może z łatwością pomieścić wszystkie skarby naszego malucha. Wnętrze szafy możemy zaprojektować indywidualnie w zależności od potrzeb. Dzięki temu możemy bez trudu wygospodarować odpowiednie miejsce na ubranka letnie i zimowe, buty, akcesoria pielęgnacyjne i niezliczone zabawki.
Zdecydowane i wyraziste odcienie pomarańczowego, czerwonego lub niebieskiego będą stymulowały dziecko do zabawy oraz pomogą w rozwoju wyobraźni i wrażliwości. Doskonałym tłem dla nich będą neutralne barwy ścian w jasnych odcieniach.  Można również dobrać inne dodatki i powtórzyć ten sam motyw koloru w różnych miejscach pokoju, dzięki czemu pokój naszego dziecka, będzie tworzył ładną kompozycję.
Źródło: Kuźnia PR Sp. z.o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pomysł na wakacje Liczba postów: 531 Grupa: Ciekawe pom... Jeżeli jesteście zainteresowani tematyką wakacji, wycieczek i podróży, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić artykuły dostępne na stronie - turystycznyprzewodni...
  • Łazienka inspirowana naturą - czego nie może w nie... Liczba postów: 2 Grupa: Wnętrza Dbając o środowisko, warto rozważyć ekologiczne projektowanie wnętrz, w tym łazienki. Polecam przeczytać artykuł na stronie https://oltens.com/pl/blog/szczegoly...
  • Wyposażenie kuchni Liczba postów: 22 Grupa: Wnętrza Trzymajcie namiary - https://www.amart.pl/category/wyposazeni e-kuchni Pewnie, że warto robić takie zamówienia online. W przeciwnym wypadku tracicie czas. Kolejn...
  • projektant wnetrz warto? Liczba postów: 432 Grupa: Porady i op... Urządzanie mieszkania samodzielnie to ciekawsze rozwiązanie, które dostarcza dużo zabawy i jest znacznie tańsze. Jednak nie każdy ma na to czas...
  • Odzież robocza Liczba postów: 35 Grupa: Porady i op... Myślę, że szykanie odzieży roboczej w internecie to chyba najlepsze rozwiązanie. Można spokojnie obejrzeć ubrania i wybrać takie, które spełnią Wasze oczekiwani...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18532 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 102

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >