Chcesz pozbyć się liści w ogrodzie? Wybierz odpowiednią dmuchawę.

Chcesz pozbyć się liści w ogrodzie? Wybierz odpowiednią dmuchawę.

Jesień w ogrodzie kojarzy się z porządkami i nieustającą walką ze spadającymi liśćmi. Usunięcie ich z powierzchni trawnika zapobiegnie gniciu murawy podczas zimy. Czytaj dalej

Odkurzacz ogrodowy może zastąpić grabie, miotły, szczotki i sprawić, że praca stanie się szybsza oraz wygodniejsza… Podczas zakupu odpowiedniego urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech…

Najwyższy czas zapomnieć o nużącym i długotrwałym grabieniu liści oraz trawy… Dzięki nowoczesnym, a jednocześnie prostym w obsłudze dmuchawom do liści, pielęgnacja ogrodu staje się łatwa i przyjemna. Każdy – zarówno profesjonalista, jak i właściciel przydomowego ogródka – wśród szerokiego asortymentu dmuchaw Husqvarna znajdzie efektywne narzędzia, odpowiadające jego potrzebom. W ofercie znajdują się zarówno dmuchawy ręczne, jak i plecakowe. Niektóre wyposażono w rozwiązania unikalne na rynku, a ich cechą wspólną jest łatwość użytkowania, ergonomia i duża wydajność.

 

 

Dmuchawy ręczne dzielą się na dwie grupy: z możliwością zbierania, oraz bez niej. Dmuchawa umożliwia nie tylko sprzątanie liści, ale również śmieci, skoszonej trawy, ściętych fragmentów gałęzi z żywopłotu, pustych puszek itp.

O czym należy pamiętać przy zakupie dmuchawy:
•    Maszyna powinna posiadać skuteczny układ tłumienia drgań, minimalizujący drgania tych części maszyny, z którymi ma kontakt użytkownik.
•    Silnik powinien mieć odpowiednią moc i łatwo się uruchamiać (im większy ogród, tym większa moc)
•    Należy zwrócić uwagę na natężenie i szybkość przepływu powietrza.
•    Jeżeli wybiorą Państwo dmuchawę plecakową, jej szelki powinny być wygodne, dobrze rozkładać obciążenie, posiadać pas biodrowy i szerokie pasy naramienne.

„Dmuchawy firmy Husqvarna wyróżnia wielozadaniowość: możliwe jest zbieranie liści w trybie odkurzania. Co więcej, niska emisja dźwięku silników sprawia, iż urządzenia te stosowane mogą być w obrębie osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu sprzyjają użytkownikowi, jak i jego otoczeniu…”- powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Możesz wybrać spośród wielu różnych modeli:

Husqvarna 125B
Wydajna dmuchawa ręczna, która łączy w sobie bardzo wysoką moc wydmuchu oraz łatwość użytkowania. Nadaje się idealnie do prac przydomowych. Jest dobrze wyważona i poręczna dzięki wylotowi powietrza w linii uchwytu.


 

Cechy:
•    Wylot w linii uchwytu
Obudowa wentylatora została opracowana w taki sposób, aby strumień wydmuchiwanego powietrza znalazł się w jednej linii z uchwytem. Dzięki takiemu rozwiązaniu maszyną pracuje się wygodnie i łatwo nią manewruje.
•    Wyłącznik powracający automatycznie do pozycji wyjściowej
Wyłącznik automatycznie ustawia się w pozycji ON, aby użytkownik nie musiał pamiętać o jego włączeniu i rozruch przebiegał bez problemów.
•    Blokada obrotów
Żądaną prędkość wydmuchu można utrzymać na wybranym poziomie przez zablokowanie manetki regulującej prędkość wentylatora. Palce operatora swobodnie trzymają uchwyt.
•    Regulowana długość rury
Regulowana długość rury zapewnia dobry zasięg, dostosowany do wysokości osoby lub warunków terenowych.
•    Intuicyjne sterowanie
Dźwignie są zebrane w jednym miejscu i łatwo dostępne.

Husqvarna 356BTx
To rewolucyjna, profesjonalna dmuchawa. Charakteryzuje się najniższym poziomem hałasu na rynku, może więc być używana na osiedlach mieszkaniowych, gdzie obowiązują ograniczenia poziomu hałasu. Doskonałe działanie dmuchawa ta zawdzięcza wbudowanemu silnikowi E-TECH® II, oraz wyjątkowej ergonomii. Husqvarna 356BTx posiada dźwignię gazu mocowaną na rurze wylotowej.

 

Cechy:
•    Skuteczne tłumienie hałasu
Minimalny poziom hałasu, łagodniejsze brzmienie. Silnik, obudowa wentylatora oraz izolacja akustyczna w znacznym stopniu tłumią hałas.
•    Duża moc wydmuchu
•    Ergonomiczne szelki
Wygodne, wentylowane szelki redukują obciążenie operatora. Urządzenie posiada pas biodrowy oraz szerokie pasy na ramionach.
•    Air Injection
Wyjątkowy system oczyszczania powietrza wlotowego zapewnia dłuższe okresy pracy bez przestojów.
•    Ergonomiczny uchwyt
Uchwyt można ustawić pod wybranym kątem. Jest on wyściełany, co umożliwia bardziej pewny i wygodny chwyt.

 

Husqvarna 130 BT
Model Husqvarna 130BT jest wyjątkową i lekką dmuchawą plecakową. Urządzenie to łączy bardzo niską wagę, łatwość użytkowania i estetyczne wykonanie. Na elementy narzędzia składają się m.in. nowy silnik X-TORQ® z systemem kontroli emisji zanieczyszczeń E-TECH® II oraz ergonomicznie szelki zaprojektowane dla wygodnej pracy i poręczności.

 

Cechy:
•    Silnik X-Torq®
Silnik jest zaprojektowany tak, aby redukować emisję szkodliwych spalin o ok. 60% i zużycie paliwa o ok. 20%
•    Niski ciężar
Mała masa maszyny, zawieszona na wygodnych szelkach, uprzyjemnia pracę.
•    Ergonomiczny uchwyt
Manetka sterująca może być ustawiona pod różnym kątem. Ponadto została pokryta gumowym obiciem, aby uchwyt był stabilny i komfortowy.
•    Komfortowe, wyściełane szelki

 

 

Źródło: ComPress S.A. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17893 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >