Czy toaleta myjąca jest łazienkowym „must have”?

Czy toaleta myjąca jest łazienkowym „must have”?

W aranżacji pomieszczeń sanitarnych ważny jest nie tylko design i odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Istotną rolę odgrywa również funkcjonalność i dobór rozwiązań, dzięki którym korzystanie z pomieszczenia staje się komfortowe oraz sprzyjające dbaniu o higienę. Do nich możemy zaliczyć toalety myjące, które w wielu łazienkach zdetronizowały już standardową ceramikę. Czytaj dalej

 

Komfort – po prostu!

W przypadku toalet myjących słowo „komfort” nabiera podwójnego znaczenia. Z jednej strony to dobre samopoczucie i szybki sposób na zachowanie świeżości, z drugiej – niezwykła wygoda użytkowania.

 

Czy toaleta myjąca jest łazienkowym „must have”?fot. TECE

Jeszcze do niedawna toalety myjące, szczególnie te, które wyposażone były w szereg funkcji, wymagały sporej wiedzy w zakresie obsługi. Jednak nowoczesne modele zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniej znaczy więcej”, dzięki czemu są proste, intuicyjne i łatwe w użytkowaniu. Przykładem jest możliwość regulacji temperatury i ciśnienia strumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Rozwiązania te docenią z pewnością seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową – mówi Joanna Karolczak, ekspertka marki TECE.

 

Czy toaleta myjąca jest łazienkowym „must have”?

TECEone regulacja ciśnienia wody

Na straży higieny

Woda to naturalny sprzymierzeniec czystości i to właśnie na tym fakcie opiera się najważniejszy argument przemawiający za miską myjącą. Toalety te pozwalają dbać o higienę w sposób przyjazny i bezpieczny dla użytkownika, a zarazem zrezygnować z dodatkowych środków czystości. Ekologicznie i ekonomicznie! Co więcej - dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Zdaniem lekarzy korzystanie z toalety myjącej może mieć duże znaczenie również w łagodzeniu podrażnień, a sam strumień czystej wody jest bardziej delikatny dla skóry niż tradycyjne środki.

 

Czy toaleta myjąca jest łazienkowym „must have”?fot. TECE

Czytaj również: Dlaczego dobrym wyborem jest toaleta myjąca

 

W przypadku toalety myjącej warto zwrócić uwagę na podwójny kontekst kwestii higieny. Z jednej strony dotyczy samych użytkowników, z drugiej miski. Dopracowane rozwiązania pozwalają zadbać o nią w obu wymiarach, dzięki czemu nie musimy obawiać się sytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawana jest automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po wysunięciu. Jej końcówki możemy dodatkowo w dowolnej chwili wymienić. Duże znaczenie ma także bezrantowa forma, co sprawia, że ceramika jest łatwa w utrzymaniu w czystości – wyjaśnia ekspertka TECE.

 

Czy toaleta myjąca jest łazienkowym „must have”?TECEone regulacja temperatury wody

W duchu eko

Toaleta myjąca pozwala na zmianę nawyków, co z kolei przekłada się także na szereg korzyści dla środowiska. Warto wymienić choćby mniejsze zużycie papieru i nawilżających chusteczek oraz niższe zużycie wody w porównaniu do bidetu czy prysznica. Równie istotne jest to, że współczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej. Działają natomiast w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego, mniej technologii to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymiana poszczególnych elementów w przyszłości. Mówiąc o nawykach, nie sposób pominąć także kwestii kształtowania samodzielności w korzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie łazienki w miskę myjącą wpływa na efektywność nauki zasad higieny.

 

Czy toaleta myjąca jest łazienkowym „must have”?fot. TECE

Mniej znaczy więcej

To, co charakteryzuje nowoczesne modele toalet myjących, to również kompaktowa forma. Dzięki temu wpisują się w minimalistyczne aranżacje łazienek. Jeszcze do niedawna rozwiązania te były pokaźnych rozmiarów. Na szczęście coraz więcej toalet myjących posiada subtelną konstrukcję, ukryte przyłącza, a jedynym elementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdują zastosowanie również w małych łazienkach. Łącząc funkcję miski WC i bidetu pozwalają zrezygnować z dwóch rozwiązań na rzecz jednego – podsumowuje Joanna Karolczak.

 

Czy toaleta myjąca jest łazienkowym „must have”?fot. TECE

Czytaj również: Co warto wiedzieć zanim zamontujemy miskę WC w łazience?

 

Wyposażając łazienkę w toaletę myjącą możemy cieszyć się nowym standardem w zakresie higieny, komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki nim zyskujemy również większe możliwości w aranżacji przestrzeni oraz nową funkcjonalność.

 

Czy toaleta myjąca jest łazienkowym „must have”?fot. TECE

Źródło: J2 Communication Designers / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 194 Grupa: Nowości ara... Gdzie szukaliście inspiracji podczas aranżacji pokojów Waszych dzieci? W moim przypadku zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego mi sklepu internetowego....
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Komputerowe projektowanie domów - polska wersja na... Liczba postów: 7 Grupa: Budowa i re... W mojej opinii zdecydowanie warto wziąć pod uwagę w takim razie ZwCAD-a i oczywiście w wersji 2020 ale i najnowszej aktualizacji 2021 który jak na razie prezent...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19149 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 186

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >