Dyfuzory sufitowe zapewniające wysoki komfort

Dyfuzory sufitowe zapewniające wysoki komfort

W dzisiejszych czasach, właściciele budynków oczekują, że dyfuzory sufitowe zapewnią zarówno wysoki komfort, jak i estetyczny wygląd. Trane, działający w ramach grupy kapitałowej Ingersoll Rand - wiodącym światowym dostawcą systemów i rozwiązań komfortu - oferuje nowe wysokowydajne dyfuzory o wylocie liniowym i kwadratowym, które idealnie wpasowują się w estetykę budynku. Czytaj dalej

Dyfuzory sufitowe są często najbardziej widocznym elementem układu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Nowe dyfuzory firmy Trane dyskretnie wkomponują się w każdy styl sufitu. Pełna gama dyfuzorów o szczelinach liniowych i kwadratowych oferuje maksymalną elastyczność w takich zastosowaniach jak pomieszczenia biurowe, placówki handlowe, restauracje, hotele czy punkty medyczne. Aby uniknąć przeciągów, wychłodzonych obszarów czy nadmiernego hałasu, w dyfuzorach Trane zastosowano efekt Coanda, najskuteczniejszy sposób rozdziału klimatyzowanego powietrza. Tak zaprojektowana konstrukcja przemieszcza powietrze wzdłuż powierzchni sufitu, przez co zostaje one rozprowadzone dalej, zanim zacznie powoli opadać i mieszać się z powietrzem w pomieszczeniu.

 

Na czym wisi sufit podwieszany?

 

Dyfuzory Trane są gotowe do natychmiastowego zastosowania, zarówno w systemach stałego, jak i zmiennego natężenia przepływu powietrza (VAV). Ponieważ zastosowania wykorzystujące zmienny przepływ powietrza wymagają, aby dyfuzor właściwie mieszał powietrze, dyfuzory Trane są specjalnie przystosowane do eliminowania "zrzucania" zimnego powietrza przy wolnym przepływie powietrza. Zarówno dyfuzory o wylocie liniowym jak i kwadratowym oferowane są w szerokiej gamie rozmiarów, aby można było je odpowiednio dostosować do intensywności użytkowania oraz układu pomieszczenia. Oferują one również tryb ogrzewania i chłodzenia.

 

Regulowane szczeliny w dyfuzorach Trane o wylocie liniowym zapewniają wyjątkową precyzję przepływu powietrza, zwiększając komfort osób przebywających w pomieszczeniu. Filtry G2, G3 lub G4, opatentowany system dostosowywania natężenia przepływu powietrza, izolacja akustyczna, przepustnice wyrównawcze oraz przepływomierze dostępne są opcjonalnie, aby zmaksymalizować komfort, wydajność oraz redukcję hałasu.

 

 

“Nasi klienci nie zadowolą się jednym dyfuzorem do wszystkich zastosowań" - powiedział Franck Biegalke, kierownik ds. stosowanych systemów zintegrowanych Trane na Europę, Bliski Wschód, Indie i Afrykę. “Kluczowe jest dostosowanie do potrzeb klienta oraz estetyka. Dyfuzory Trane oferowane są w szerokiej gamie rozmiarów i opcji, aby zapewnić maksymalnie wysoką jakość powietrza w pomieszczeniu przy jak najmniejszym zużyciu energii.”

 

Jako "końcowy" element systemu HVAC, dyfuzory Trane tworzone są z myślą idealnego dopasowania do każdego rodzaju systemu. Nowe dyfuzory stanowią uzupełnienie oferty urządzeń HVAC firmy Trane, zapewniając w pełni zintegrowane rozwiązania dla maksymalnej niezawodności, wydajności oraz ograniczenia kosztów. Dyfuzory sufitowe są często najbardziej widocznym elementem układu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Nowe dyfuzory firmy Trane dyskretnie wkomponują się w każdy styl sufitu. Pełna gama dyfuzorów o szczelinach liniowych i kwadratowych oferuje maksymalną elastyczność w takich zastosowaniach jak pomieszczenia biurowe, placówki handlowe, restauracje, hotele czy punkty medyczne.

 

Sufity podwieszane i akustyka wnętrz

 

Aby uniknąć przeciągów, wychłodzonych obszarów czy nadmiernego hałasu, w dyfuzorach Trane zastosowano efekt Coanda, najskuteczniejszy sposób rozdziału klimatyzowanego powietrza. Tak zaprojektowana konstrukcja przemieszcza powietrze wzdłuż powierzchni sufitu, przez co zostaje one rozprowadzone dalej, zanim zacznie powoli opadać i mieszać się z powietrzem w pomieszczeniu.

 

Dyfuzory Trane są gotowe do natychmiastowego zastosowania, zarówno w systemach stałego, jak i zmiennego natężenia przepływu powietrza (VAV). Ponieważ zastosowania wykorzystujące zmienny przepływ powietrza wymagają, aby dyfuzor właściwie mieszał powietrze, dyfuzory Trane są specjalnie przystosowane do eliminowania "zrzucania" zimnego powietrza przy wolnym przepływie powietrza.

 

 

Zarówno dyfuzory o wylocie liniowym jak i kwadratowym oferowane są w szerokiej gamie rozmiarów, aby można było je odpowiednio dostosować do intensywności użytkowania oraz układu pomieszczenia. Oferują one również tryb ogrzewania i chłodzenia. Regulowane szczeliny w dyfuzorach Trane o wylocie liniowym zapewniają wyjątkową precyzję przepływu powietrza, zwiększając komfort osób przebywających w pomieszczeniu. Filtry G2, G3 lub G4, opatentowany system dostosowywania natężenia przepływu powietrza, izolacja akustyczna, przepustnice wyrównawcze oraz przepływomierze dostępne są opcjonalnie, aby zmaksymalizować komfort, wydajność oraz redukcję hałasu.

 

“Nasi klienci nie zadowolą się jednym dyfuzorem do wszystkich zastosowań" - powiedział Franck Biegalke, kierownik ds. stosowanych systemów zintegrowanych Trane na Europę, Bliski Wschód, Indie i Afrykę. “Kluczowe jest dostosowanie do potrzeb klienta oraz estetyka. Dyfuzory Trane oferowane są w szerokiej gamie rozmiarów i opcji, aby zapewnić maksymalnie wysoką jakość powietrza w pomieszczeniu przy jak najmniejszym zużyciu energii.”

 

Jako "końcowy" element systemu HVAC, dyfuzory Trane tworzone są z myślą idealnego dopasowania do każdego rodzaju systemu. Nowe dyfuzory stanowią uzupełnienie oferty urządzeń HVAC firmy Trane, zapewniając w pełni zintegrowane rozwiązania dla maksymalnej niezawodności, wydajności oraz ograniczenia kosztów.

Źródło: East Side Consulting GmbH / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Podłogi: Parkiet czy panele? Liczba postów: 25 Grupa: Wnętrza Ja osobiście preferuje podłogi drewniane, firma Barlinek jest jedną z moich ulubionych. Mają piękne podłogi dębowe. https://podlogi-24.net/
  • jak usunac wilgoc w mieszkaniu Liczba postów: 75 Grupa: Porady i op... Lokalizacja wycieków i nie tylko https://psgroup.pl/lokalizacja-wyciekow/
  • Szafa pod zabudowę Liczba postów: 99 Grupa: Porady i op... Moim zdaniem dobra firma stolarska powinna zaopatrywać się w dobre maszyny i urządzenia. Do takich działań polecam zapoznać się z ofertą firmy https://www.dana....
  • Jak usprawnić funkcjonowanie w kuchni? Baterie kuc... Liczba postów: 13 Grupa: Wnętrza Szukając przede wszystkim nowoczesnych i dobrze wykonanych baterii łazienkowych to możesz zapoznać się z ofertą przygotowaną przez markę Sotbe u których możliwo...
  • Profile Liczba postów: 4 Grupa: Ciekawe pom... Jeśli jesteśmy już w temacie dotyczącym profili, to chciałbym się was zapytać, czy często zdarza wam się wykorzystywać profile z tworzyw sztucznych? Pytam, poni...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18306 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 95

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >