Hydromasaż w domu: jak wybrać wannę, by cieszyć się nim przez lata?

Hydromasaż w domu: jak wybrać wannę, by cieszyć się nim przez lata?

Nikt nie przepada za remontami, więc przy urządzaniu łazienki najlepiej zaopatrzyć się w nieawaryjne sprzęty, które posłużą przez długie lata. Jednym z takich urządzeń może być wanna z hydromasażem. Na co jednak zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy model? Czytaj dalej

Kształt i rozmiar wanny z hydromasażem

Pierwszym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest kształt i rozmiar wanny. W końcu dostępne są w wielu wariantach – prostokątne, owalne, narożne, do zabudowy, asymetryczne i dopasowane do łazienek ze skosami. Ponadto można zaopatrzyć się zarówno w modele jedno-, jak i dwuosobowe. Niektóre z nich stanowią połączenie wanny i prysznica.


Hydromasaż w domu: jak wybrać wannę, by cieszyć się nim przez lata?

Fot. freepik.com

Czytaj również: Wady i zalety wanny wolnostojącej i w zabudowie

 

Wanna z hydromasażem to coś, co trzeba uwzględnić już na etapie projektowania całego pomieszczenia, aby odpowiednio skomponować ją z pozostałymi elementami wyposażenia. Takie urządzenie najlepiej umieścić w dużych łazienkach, ale właściciele mniejszych również nie muszą z nich rezygnować. Niewielkie wanny jednoosobowe mieszczą się w większości w niedużych pomieszczeniach.


Jakość wanny i renoma producenta

Poza kształtem i rozmiarem wanny bardzo ważne jest to, od jakiego producenta pochodzi. Tylko porządne modele są w stanie działać bez awarii przez wiele lat. Najlepiej wybierać wanny z funkcją dezynfekcji ozonowej, dzięki której dysze i cała wanna będą bardziej higieniczne. Ponadto warto zwrócić uwagę na wygląd modelu. Wysokiej klasy wanny prezentują się elegancko, a w trakcie użytkowania czuć solidną jakość ich wykonania.

 

W ofertach dobrych producentów można znaleźć wanny, które da się dopasować do każdej łazienki. Różne kształty, rozmiary, kolory, a nawet funkcje sprawiają, że produkt jest idealnie dostosowany do wymagań konkretnego klienta. W najlepszych sklepach nie brakuje wanien z opcją koloroterapii, czyli terapii światłem w różnych odcieniach. Każdy kolor lamp działa inaczej, ale wszystkie mają na celu poprawę samopoczucia i zdrowia użytkownika.


Zalety kąpieli w wannie z hydromasażem

Kąpiel w wannie z hydromasażem to idealny sposób na relaks w domowym zaciszu. Poza wyciszeniem pozwala także na lepsze samopoczucie, a nawet zmniejszenie odczuwania wielu dolegliwości. Pozytywnie wpływa na mięśnie i stawy oraz poprawia krążenie.

 

Warto regularnie korzystać z takich dobroczynnych kąpieli, więc powinno się kupować jedynie solidne modele od sprawdzonych producentów. Dodatkowo przed zakupem można poczytać w internecie opinie na temat danego sklepu i ich produktów, aby upewnić się, że podejmuje się właściwą decyzję.

 

Czytaj również: Wanna na nośniku - sposób na szybki i samodzielny montaż

 Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18338 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 129

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >