Jak przygotować wnętrze do zbliżających się świąt? Naklejki i fototapety we wnętrzu

Jak przygotować wnętrze do zbliżających się świąt? Naklejki i fototapety we wnętrzu

Listopad zazwyczaj przynosi pierwsze okazje do poczucia klimatu zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczne dekoracje i asortyment sklepów sprawiają, że powoli zaczynamy już zastanawiać się, jakie prezenty sprawimy najbliższym. Czytaj dalej

Jednak zanim do tego dojdzie pomyślmy, jak możemy w łatwy sposób odświeżyć nasze wnętrze i wprowadzić w nim w najbliższych tygodniach świąteczny klimat. To ostatnia chwila na przeprowadzenie zmian w naszych domach.

Ostatni dzwonek na przedświąteczne zmiany

Spektakularne i zauważalne odnowienie mieszkania nie musi wiązać się z wielkim remontem, który w okresie przedświątecznym dla wielu osób jest czymś nie do pomyślenia. Jednak rewolucyjny efekt uzyskać można bez dużych kosztów, tygodni wyjętych z życia towarzyskiego i wszechobecnego brudu. Jak to zrobić? Sposób na zupełnie odmienione ściany jest bardzo prosty. Zamiast wielogodzinnego tapetowania, malowania czy nanoszenia strukturalnego tynku wystarczy ciekawa fototapeta lub – dla zwolenników mniejszych formatów – ścienna naklejka. – Łatwy montaż i stosunkowo niski koszt zakupu fototapety czy naklejki pozwala nam zaszaleć i ozdobić ścianę salonu motywem nawet typowo świątecznym – zauważa Maciej Białek z http://pixers.pl/. – W styczniu natomiast, bez większych problemów i w kilka chwil poprzednią dekorację zastąpić możemy inną, bardziej uniwersalną grafiką, zgodną z naszymi preferencjami.

 

W zgodzie z tradycją?

Na jaki motyw ścienny powinniśmy się zdecydować? Utarło się, że typowo świąteczne kolory to: zieleń, czerwień, biel, a także złoto. Mimo, że co roku producenci ozdób choinkowych prześcigają się w kreowaniu kolorowych trendów (jak np. modne niedawno fiolety i róże), ich pozycja wciąż wydaje się niezagrożona i są to pierwsze barwy, które przychodzą na myśl w tej stylizacji. Dlatego właśnie bardzo często to one królują w bożonarodzeniowych dekoracjach. Pamiętajmy jednak, że o ile choinka czy stroik to osobne elementy, o tyle duży motyw ścienny powinien już współgrać z klimatem i kolorystyką całego wnętrza, czyli pozostałych ścian, mebli, dobranych do siebie dodatków. Dla przykładu – zdjęcie lasu otulonego śnieżną pierzyną, utrzymany w chłodnych, biało-błękitnych barwach, nie będzie wyglądał zbyt korzystanie we wnętrzu ciepłym, w kolorach ziemi. Starajmy się zatem wybierać grafiki przywodzące na myśl świąteczny klimat, ale dopasowane do charakteru całej aranżacji.

 

AGD w nowej odsłonie

Oprócz fototapet czy naklejek typowo ściennych, ciekawie wyglądają także aplikacje, które przykleić możemy na meble lub sprzęt AGD. – Z roku na rok coraz więcej klientów korzysta z możliwości, jakie dają różnego rodzaju naklejki, które nanieść można na przykład na lodówkę, stół czy drzwi – zdradza Maciej Białek. – Nie dziwi fakt, że wzmożone zainteresowanie tego typu produktami odnotowujemy właśnie w okresie przedświątecznym – to bowiem dobry pomysł na prezent, a także na niesamowitą zmianę wyglądu mieszkania przed spotkaniami z rodziną czy znajomymi. W ten sposób możemy pozytywnie zaskoczyć niejednego gościa – nie tylko naszym gustem, pomysłowością, ale także podążaniem za modnymi trendami w nowoczesnym wzornictwie.

 

Jego Wysokość Stół

Bezpośrednio przed Świętami zadbajmy o mniejsze, ale równie ważne elementy wystroju wnętrza. Szczególną uwagę poświęćmy iście świątecznemu stołowi, który w tych dniach jest głównym aktorem, miejscem spotkań z bliskimi. Przydadzą się obrusy i serwety ozdobione świątecznymi motywami, stroiki, świece. Dobrze, jeśli ich charakter i kolorystyka będą współgrać z ubraniem choinki. Planując elegancką kolację możemy pomyśleć także o gustownych sukienkach na krzesła. Nie zapominajmy o przystrojeniu okien (niekoniecznie z przepychem). Niesamowity klimat wprowadzą również poustawiane lub powieszone tu i ówdzie świąteczne akcenty – oczywiście zachowując potrzebny umiar, by cała dekoracja stanowiła spójną całość, nie wywoływała wrażenia chaosu. Uważajmy, by całe wnętrze nie zamieniło się w jedną, wielką choinkę.

 

Podczas przedświątecznych przygotowań możemy pomyśleć o małej zmianie, która po opadnięciu świątecznej zawieruchy pozostanie w naszym domu na stałe. Doskonale do tego nadaje się gustowny obraz na płótnie. Jak w przypadku naklejek czy fototapet możemy skorzystać ze proponowanych już wzorów lub wykorzystać własne zdjęcie. Ale każdym z tych przypadków najważniejsza jest tematyka i kolory oraz dopasowanie wszystkiego do naszego wnętrza. Świetnym pomysłem na taki obraz może być portret. Często szukamy czegoś oryginalnego, jakiegoś ciekawego wzoru czy grafiki, a zapominamy o tym, że wyrazista twarz, gra świateł i przekazywane przez nią emocje mogą zrobić dużo dobrego dla naszego wnętrza. – poleca Maciej Białek – Portrety to jedna z ciekawszych form artystycznych, najsłynniejsze do dziś goszczą w najlepszych galeriach świata. W zakupowym szale wyszukujemy najlepszych ofert, a gdy chodzi o wystrój wnętrza jeszcze chętniej poświęcamy czas na mrówcze poszukiwania. Producenci wychodząc naprzeciw chętnie oferuję przeróżne promocje. Akcje takie jak Promo Sztuka pomogą nam zaoszczędzić odrobinę czasu na tak potrzebny w tym okresie relaks. Dzięki obrazom na płótnie, naklejkom czy fototapetom nasz dom może stać się prywatną galerią, w której tylko My decydujemy kogo będą mogli oglądać nasi goście. Gdy „ekspozycja” przestanie już cieszyć jak na początku, wystarczy sięgnąć po katalog i zastanowić się co tym razem ozdobi nasze ściany.

 

Źródło: pointb / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 412

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >