Jak udekorować pokój dziecinny na wiosnę

Jak udekorować pokój dziecinny na wiosnę

Wszyscy niecierpliwie czekamy na jej nadejście chcemy przyspieszyć czas. Spróbujmy wprowadzić do domu więcej życia i kolorów, a oczekiwanie na wiosnę będzie łatwiejsze. Czytaj dalej

 

Po długiej zimie nasze organizmy potrzebują witamin, a oczy tęsknią do kolorów i światła. W ciepłym świetle słońca świat nabierze kolorów, ale zanim do tego dojdzie czeka nas smutne przedwiośnie, kiedy na zewnątrz panuje szarość. Wyprzedzając bieg zdarzeń, możemy sami wprowadzić się w odpowiedni nastrój i stworzyć namiastkę wiosny, zanim ta rozkwitnie za oknami. 
Do tradycji wiosennych porządków warto dodać nowy zwyczaj: wiosenne dekorowanie mieszkań.

 

Czytaj również: Aranżacja walentynkowego wnętrza

 

 

 

Kluczem do stworzenia odpowiednio „wiosennego” klimatu jest oczywiście to, co najbardziej kojarzy się z tą porą roku i za czym najbardziej tęsknimy: kwiaty, liście, ptaki, motyle. Kolory: na początek pastele kwitnących drzew, później zieleń traw i ciepła żółć słońca a wreszcie cała feeria barw rodem z ogrodu botanicznego.

 

 

 

Dobrym sposobem na ożywienie atmosfery jest wprowadzenie do wnętrz ruchu. Rozwieśmy przy drzwiach i oknach wiszące ozdoby, które pod wpływem wiatru czy dotyku ożyją i zaczną tańczyć. Ptaki i kwiaty z białego lub kolorowego papieru wprowadzą poruszenie i nadadzą nam rozpędu po zimowej stagnacji. Dopełnieniem wiszących dekoracji mogą być girlandy kolorowych lampek, które w dzień będą wspinać się po ścianach, by wieczorem rozświetlić je ciepłymi barwami.

 

Czytaj również: Ozdoby do wnętrza na walentynkowy prezent

 

 

 

Oczekując na dotyk świeżej trawy pod stopami, możemy pocieszyć się trójwymiarowym dywanem który przypomina murawę albo mieni się od kwiatowych barw. Dywan w kształcie motyla zapowiada wiosnę w pokoju dziecięcym. Jeśli uzupełnimy wystrój pokoju kilkoma pasującymi do dywanu poduchami, otrzymamy kompletną aranżację.

 

 

 

Naklejki z wizerunkami kwiatów mogą ozdobić każde pomieszczenie w mieszkaniu: od sypialni po pokój dziecka. Naklejone na ścianę lub meble, wniosą powiew świeżości i odmienią wnętrze, które zdążyło nam się trochę opatrzeć. Wystarczy wybrać taką naklejkę, która stylem, rozmiarem i kolorystyką nam najlepiej odpowiada, i przykleić ją w wybrane miejsce. Można je przyklejać wielokrotnie, więc nietrafiony wybór miejsca łatwo naprawić, przenosząc aplikację w inne miejsce. Po wiosennym sezonie naklejkę można bez trudu usunąć i przechować na następną okazję.

 

Czytaj również: Szkło popularnym elementem dekoracyjnym

 

 

 

Czujesz potrzebę sezonowego odświeżenia ścian? Przyjrzyj się tapetom. Wystarczy jedna rolka żeby mieszkanie przeżyło metamorfozę. Delikatne pastelowe wzory ze świata flory i fauny pozwolą wymazać z pamięci niedogodności zimowych miesięcy i naładują energią dom i domowników.

 

 

 

I ostatnia rada: Zastaw parapety doniczkami z cebulkami żonkili, hiacyntów i tulipanów. Obserwowanie pękających cebulek i rozwijających się kwiatów jest emocjonującym i radosnym przeżyciem. Po doniczkowe nowalijki trzeba wprawdzie wybrać się do centrum ogrodniczego, ale pozostałe pomysły zrealizujesz w sklepie internetowym Kids Town.

 

Czytaj również: Dodatki idealne na walentynkowy wieczór

 

 

Źródło: Kids Town / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18514 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 77

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >