Jak urządzić mała kuchnię? Zobacz jak zaoszczędzić miejsce.

Jak urządzić mała kuchnię? Zobacz jak zaoszczędzić miejsce.

Kuchnia w domu to miejsce, które powinno nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim być urządzone w sposób zapewniający maksymalną funkcjonalność. Szczególnie jeśli lubimy gotować lub spędzamy w kuchni sporo czasu. Czytaj dalej

Oszczędzaj miejsce w kuchni
Sztuką jest tak urządzić kuchnię, aby miejsce w niej dostępne zagospodarować maksymalnie wydajnie. Na szczęście są rozwiązania, czerpiące z osiągnięć nowoczesnej techniki, które pozwalają zużytkować kuchenne miejsce w sposób mądry i przemyślany.  

Ukryte pojemniki
Pierwszym z praktycznych zagadnień, nad którym powinniśmy się zastanowić, jest przechowywanie pieczywa. Do lamusa odchodzą chlebaki, zajmujące w kuchniach zbyt wiele miejsca. Alternatywą są rozwiązania, które w oparciu o nowoczesną technologię, pozwalają w bardzo racjonalny sposób zagospodarować kuchenną przestrzeń.

Jednym z ciekawych produktów do zastosowania w kuchni jest ceramiczny pojemnik na pieczywo, który łączy w sobie zalety zarazem nowoczesnej i komfortowej techniki kuchennej –mówi Beata Bednarz-Bochenek z firmy Belmeb, oferującej m.in. nowoczesne rozwiązania do zabudowy kuchni W takim pojemniku z utrzymującą świeżość pokrywą, chleb będzie przechowywany zdrowo i właściwie pod względem biologicznym. Przechodzi naturalny proces starzenia, zachowując właściwe  walory smakowe.


Z punktu widzenia gospodarowania miejscem, korzystny jest  fakt, że pojemnik przystosowany jest do montażu w szufladzie (o minimalnej szerokości 40 cm i wysokości od 225 mm). Przechowywany, we wbudowanym w szufladę pojemniku, chleb zachowuje pożądane właściwości  nawet przez kilka dni. Wilgoć, którą uwalnia świeży chleb, jest wchłaniania przez niepokrytą szkłem fajansową pokrywę. Kiedy w pojemniku spada wilgotność powietrza pojemnik oddaje wilgoć z powrotem do chleba. Szkliwo pokrywające pojemnik z zewnątrz zapobiega ulatnianiu się wilgoci do otoczenia i chleb nie wysycha przedwcześnie. Należy jednak pamiętać, że chleb do swojego naturalnego procesu starzenia się potrzebuje powietrza - odpowiednią cyrkulację zapewniają otwory z boku pojemnika, dzięki temu chleb nie jest zduszony.

Ceramika jest znana ze swoich wyrównanych właściwości temperaturowych. Wykonany z tego materiału pojemnik, utrzymuje niezmienną temperaturę chleba i gwarantuje właściwe biologiczne przechowywanie – chleb zachowuje niezmienną temperaturę – mówi specjalistka Belmeb.

Ukryty sprzęt
Do montażu w szufladzie nadaje się także zajmująca mało przestrzeni krajalnica o wysokości zaledwie 75 mm, która może być zamontowana w szufladzie o szerokości od 45 cm. Wykonana z metalu korzysta ze wzmocnionego  noża o średnicy 17 cm ze specjalnie profilowanym ostrzem.


Producent oczywiście wziął pod uwagę bezpieczeństwo dzieci. Krajalnica posiada wyłącznik uniemożliwiający jej przypadkowe użycie – mówi Beata Bednarz-Bochenek. Ponadto wykorzystano specjalny popychacz chroniący palce używającej go osoby.

Kolejnym sprzętem kuchennym, który możemy zamontować w kuchennych szufladach jest sprytnie ukryty toster. Montowany w szufladzie o szerokości od 30 cm, zajmuje niewiele miejsca, bez szkody dla funkcjonalności. Automatycznie centruje pieczywo i posiada praktyczne funkcje rozmrażania i odgrzewania. Toster wykończony jest stalą szlachetną, zaś jego obudowa zabezpiecza przed oparzeniem. Urządzenie automatycznie się wyłącza jeśli je złożymy. Co więcej posiada wyciąganą szufladkę na okruchy i jest łatwy w demontażu, w celu wyczyszczenia szuflady, w której go zamontowano.


Praktyczna w wykorzystaniu jest także waga kuchenna dostępna w firmie Belmeb. Wyciągana konstrukcja umożliwia niemal nieograniczone możliwości zastosowania. Waga nie jest na stałe wbudowana w szufladę. W każdym momencie można ją wyjąć i postawić, np. na blacie roboczym. Niemniej obudowa wagi utrzymuje ją na bokach szuflady – tłumaczy specjalistka Belmeb.

Specjalne mocowanie zabezpiecza przed bezwładnym przesuwaniem się wagi podczas wysuwania szuflady. Pozostała przestrzeń w szufladzie może zostać wykorzystana od innych celów. Waga ma zakres ważenia do 2000 gramów z dokładną 1 gramową podziałką.

Wyniki podawane są na wyraźnym wyświetlaczu LCD. Jest ciekawą propozycją dla wszystkich amatorów kuchennego gotowania.
Jeśli zawczasu rozważymy dostępne rozwiązania, będziemy mogli cieszyć się dużą ilością miejsca nawet w niewielkiej kuchni. Współczesne dostępne produkty  pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni, nie tracąc, a nawet zyskując na funkcjonalności.
Źródło: Times Square Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak urządzić mieszkanie, aby było funkcjonalne i a... Liczba postów: 41 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, Do malowania ścian rekomenduję wybór Śnieżki Plamoodpornej. To dostępna w 48 gotowych kolorach farba lateksowa, którą możną aplikować wałkiem....
  • Beton na ścianie Liczba postów: 4 Grupa: Wnętrza Jeśli chodzi o płyty betonu architektonicznego to ja jestem jak najbardziej za :) Uważam, że to dobry kierunek jeśli szukacie ciekawych propozycji dekoracji do....
  • Pomysł na wakacje Liczba postów: 515 Grupa: Ciekawe pom... Jeżeli nie możecie zdecydować się gdzie chcecie pojechać na wakacje to polecam przeczytać ten artykuł https://www.travelmaniacy.pl/artykul,gdz ie_odpoczac_w_pols...
  • Otwarcie własnego e-sklepu Liczba postów: 58 Grupa: Porady i op... Co by nie mówić takiego rodzaju kwestie są oczywiście bardzo istotne i ja jeszcze chcę wam powiedzieć, że dobrze jest wiedzieć czy warto sprzedawać na marketpla...
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 348 Grupa: Ciekawe pom... Szanowny Panie, nie rekomenduję mieszania grunt z farbą, gdyż w takim przypadku zarówno grunt, jak i farba mogą stracić swoje właściwości użytkowe. Może to skut...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18332 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 93

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >