Jaki rodzaj szkła najlepiej sprawdza się w łazience, gdzie jest podwyższony poziom wilgotności?

Jaki rodzaj szkła najlepiej sprawdza się w łazience, gdzie jest podwyższony poziom wilgotności?

Przy doborze kabiny prysznicowej czy okładziny ściennej przy wannie stajemy przed dylematem jakiego rodzaju szkło wybrać, aby nie dodawać sobie pracy podczas przyszłych obowiązków związanych z jego czyszczeniem i pielęgnacją. Dlatego warto postarać się o to, by nasza łazienka była jednocześnie funkcjonalna i elegancka, zwłaszcza, że projektujemy ją z myślą, by służyła nam przez lata. Czytaj dalej

 

 

Bez względu na metraż, wyzwaniem jest utrzymanie czystości w łazience. Wilgoć, zabrudzenia, detergenty, których na co dzień używamy, mogą sprawić, że nawet najbardziej lśniąca i przejrzysta łazienka może stracić swój estetyczny wygląd. Łazienka to wyjątkowe miejsce w domu, narażone na działanie pary wodnej, wody i wilgoci - warto zatem zadbać o jak najlepsze materiały, które nie ulegają korozji i są łatwe w pielęgnacji.

 

Jaki rodzaj szkła najlepiej sprawdza się w łazience, gdzie jest podwyższony poziom wilgotności?Fot. Pilkington

Korozja – jak jej uniknąć?

Szkło, które ma długotrwały kontakt z wodą jest narażone na korozję. Niełatwo uporać się z jej skutkami podczas czyszczenia. Korozja wpływa negatywnie na transparentność szkła, a także jego wygląd. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie jest szkło Pilkington OptiShower™, które dzięki trwałej powłoce pirolitycznej umożliwia ochronę przed potencjalną korozją, tym samym pozostawiając szkło czyste. Specjalna powłoka umożliwia spływanie wody, nie zostawiając w ten sposób zacieków oraz osadów. Takie rozwiązanie ułatwia czyszczenie kabiny prysznicowej lub okładziny ściennej, co pozwala zaoszczędzić czas podczas sprzątania.

 

Łazienka na błysk

Ważną zaletą jest też łatwość czyszczenia Pilkington OptiShower™ – wystarczą tylko: woda, miękka szmatka i delikatny środek czyszczący, by szyba zachowała błysk i nie miała zacieków. Nawet po wielu latach użytkowania kabiny prysznicowej, zastosowane w niej szkło Pilkington OptiShower™ zachowuje swoje właściwości, pozwalając cieszyć się przejrzystą szybą bez śladów korozji, zacieków, kamienia i osadzających się zanieczyszczeń. Wybór wysokiej jakości materiału sprawi, że nasza łazienka będzie wyglądać jak nowa przez długie lata i zapewni nam wymarzony komfort.

 

Jaki rodzaj szkła najlepiej sprawdza się w łazience, gdzie jest podwyższony poziom wilgotności?Fot. Pilkington

Czytaj również: Odnawianie mebli - od czego zacząć?

 

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc domowej przestrzeni – jeśli planujemy remont lub aranżujemy łazienkę w nowym domu, wiele czasu poświęcamy na to, by była jak najlepiej urządzona. To miejsce, w którym wbrew pozorom wiele się dzieje – kąpiele, przygotowanie makijażu, relaks w wannie czy pranie są przecież naszymi codziennymi czynnościami. Dlatego warto postarać się o to, by nasza łazienka była jednocześnie funkcjonalna i elegancka, zwłaszcza, że projektujemy ją z myślą, by służyła nam przez lata.

 

 

Jaki rodzaj szkła najlepiej sprawdza się w łazience, gdzie jest podwyższony poziom wilgotności?Fot. Pilkington

Źródło: EXACTO / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19080 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >