Lakier do efektu spękań farby

Lakier do efektu spękań farby

Lakier do efektu spękań marki Alpina pozwoli współczesnym gadżetom dodać nie tylko charakteru, ale także niepowtarzalnego wyglądu, przypominającego przedmioty z poprzedniej epoki.

Co więcej, dekoracja ściany lakierem umożliwia uzyskanie efektu postarzanej, spękanej farby, który uszlachetni wnętrza, jak również zapewni pomieszczeniom wytworność i wyjątkową elegancję.

Lakier do efektu spękań marki Alpina - efekt postarzonej farby

Lakier do efektu spękań marki Alpina przeznaczony jest do uzyskiwania efektu spękanej farby podczas dekoracji wnętrz. Ten bezwonny i bezbarwny lakier można stosować do zdobienia detali architektonicznych, wnęk czy filarów, a także stolarki okiennej i drzwiowej, mebli, ram luster lub obrazów oraz innych elementów wystroju wnętrz. Skład lakieru umożliwia jego nakładanie na powierzchnie mineralne, ceramikę, porcelanę, szkło, kamień, jak również drewno, karton oraz powierzchnie pomalowane uprzednio farbami. Zastosowanie lakieru do efektu spękań marki Alpina pozwala wprowadzić do pomieszczeń powiew historii, a także nutę szlachetności. Widoczne rysy, powstałe w wyniku nakładania lakieru na kontrastowe odcienie farb, umożliwiają uzyskanie niezwykle ciekawego efektu dekoracyjnego oraz optycznie powiększają pomieszczenie.

 

 


Samodzielne wykonanie dekoracji lakierem do efektu spękań Alpina

Lakier do efektu spękań marki Alpina to produkt gotowy do użycia, a jednocześnie niezwykle prosty w aplikacji. Właściwości te pozwalają na samodzielne wykonanie dekoracji w naszym domu. Przed nałożeniem lakieru ścianę należy pomalować farbą dyspersyjną przy pomocy wałka. Kolor tej powłoki będzie widoczny w powstałych spękaniach. Na całkowicie wyschnięty, barwny podkład należy nanieść lakier do efektu spękań marki Alpina. Powłokę należy nakładać  przy pomocy pędzla, podłużnymi ruchami w jednym kierunku. Tak przygotowana powierzchnia powinna schnąć minimum 4 godziny. Na całkowicie suchy lakier należy nałożyć przy pomocy pędzla farbę akrylową w kontrastowym kolorze. Malowanie powinno przebiegać bardzo sprawnie, ponieważ pierwsze spękania będą widoczne już po niecałej minucie, a efekt finalny powstaje po około 5 minutach.

Zastosowanie grubszej warstwy farby wierzchniej spowoduje powstanie większych spękań. Warto pamiętać, że nie można dotykać pędzlem miejsc, w których powstają pierwsze pęknięcia, gdyż spowoduje to zniszczenie dekoracji. Co więcej w celu wzmocnienia odporności powłoki na uszkodzenia należy zabezpieczyć całość bezbarwnym lakierem akrylowym. Aby uzyskać bardziej wyrazisty efekt dekoracyjny warto dobrać kontrastowe kolory farby, a miejsce lub przedmiot zaakcentowane lakierem do efektu spękań marki Alpina dodatkowo doświetlić, by podkreślić ich wartości estetyczne. Intrygujący charakter wnętrza powstaje za sprawą niebanalnej kombinacji koloru i struktury. Zaakcentowane lakierem do efektu spękań marki Alpina powierzchnie nadają pomieszczeniu zdecydowanej głębi oraz ożywią je. Dekoracja imitująca szlachetną, spękaną farbę podkreśla elegancję przestrzeni, a dodatkowo ściany pokryte lakierem marki Alpina dobrze komponują się z meblami i bibelotami również postarzonymi lakierem do efektu spękań.

 

 

Źródło: Gut PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czym podkleić okleinę ? Liczba postów: 140 Grupa: Porady i op... Dokładnie, taśma dwustronna najlepiej
  • wyposażenie biura Liczba postów: 376 Grupa: Ciekawe pom... Jeżeli chodzi o wyposażenie biura to na pewno warto przygotować foldery reklamowe lub wizytówki a te szybko zamówisz tutaj https://www.jkbprint.pl/druk-ksiazek....
  • Jak nie tracić czasu na sprzątanie? Liczba postów: 213 Grupa: Wnętrza W każdym biurze utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości jest ważną kwestią, wpływającą zarówno na komfort i bezpieczeństwo pracowników, jak i wizerunek marki...
  • Luksusowa sofa w stylu chesterfield Liczba postów: 43 Grupa: Wnętrza U mnie idealnie sprawdza się sofa z funkcją spania. Jest bardzo wygodna i ładna - idealnie pasuje do salonu.
  • Farby kolorowe dla alergików Liczba postów: 48 Grupa: Ciekawe pom... Szanowny Panie, Rekomenduję wybór farby Śnieżka Eko Plus. Farba jest łatwa w aplikacji, wydajna (do 14 m²/l przy jednokrotnym malowaniu), dobrze kryje, nie chla...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >