Optiva Satin farby. Kolory, które tworzą atmosferę

Optiva Satin farby. Kolory, które tworzą atmosferę

Czy fiolet w mieszkaniu to ryzyko? Absolutnie nie. Umiejętne użycie tego modnego, choć odważnego koloru będzie stanowiło oryginalną ozdobę. Czytaj dalej

Sztuką jest harmonijnie zestawienie fioletu z innymi barwami, a jednak chętnie sięgają po niego architekci wnętrz oraz projektanci mody. Fiolet uważany za prawdziwie magiczną barwę, która dodaje blasku i potrafi być niezwykle szykowna, królował w kolekcji na sezon jesień/zima 2007 u Gucci’ego czy Donny Karan.

Fiolet występuje w bardzo szerokiej gamie odcieni, od delikatnych z dodatkiem bieli, takich jak wrzosowy czy lawendowy, po śliwkowe fiolety. Wszystkie te barwy możemy uzyskać z palety farby Optiva Satin, marki Tikkurila, która pozwala w dowolny sposób zmieniać nasze wnętrza, tworząc co roku modne aranżacje.

Wnętrze, w którym króluje ciemny odcień fioletu jest nietuzinkowe i sprawia wrażenie bardziej ekskluzywnego. Kluczem do sukcesu w zestawieniach

kolorystycznych fioletu z innymi barwami może być naśladowanie natury, która bezbłędnie łączy ze sobą wiele mocnych barw, takich jak czerwienie, róże
i fiolety.

Zaletą fioletu jest przełamanie rutyny oraz możliwość unikatowych połączeń kolorów. W zestawieniu fioletowego, wybranego z palety barw farby Optiva Satin, z zielonym można stworzyć pogodną atmosferę w salonie. Kojące i eleganckie są pastelowe wersje tego koloru, np. lawendowy czy liliowy, zestawione np. z drobnymi dodatkami w kolorze gorzkiej czekolady znakomicie nadają się do stylizacji sypialni, stanowiąc doskonałe tło dla ciemnych mebli.

W stylowej jadalni mocny fiolet doskonale sprawdzi się w zestawieniu z szarością lub srebrem. Jest to kolor dość rzadko spotykany jako wiodący w łazienkowych oraz kuchennych aranżacjach, ponieważ szczególnie mocne, zdecydowane odcienie tej barwy mogą być drażniące w małych wnętrzach.
Dekoratorzy do zmiany charakteru całego wnętrza często stosują prosty zabieg − pomalowania jednej ściany na modny, intensywny kolor, który prezentuje się najatrakcyjniej, gdy pozostałe pozostają w jasnych, pastelowych odcieniach. Mocna barwa w pomieszczeniu wymaga konsekwencji w doborze mebli i dodatków oraz rezygnacji z dodatkowych rozwiązań architektonicznych, np. dekoracyjnych ścian działowych. Meble powinny mieć prostą formę, a pozostałe elementy wystroju, takie jak półki pod książki czy stojak pod telewizor, pozostać neutralne – białe, zbliżone do bieli kolory off-white lub pastelowe.

Jeżeli chcesz nadać wnętrzu wyjątkowy charakter, a nie masz odwagi pomalować ścian na fioletowo, spróbuj wykorzystać tą barwę w dodatkach,
np. w obiciach mebli, zasłonach czy dywanach. Istotne są również materiały, z którymi zestawiamy kolory. W przypadku intensywnego fioletu dobrze jest go użyć w nowoczesnym zestawieniu z metalem, szkłem czy plastikiem. W salonie ta intensywna barwa świetnie „zagra” zwłaszcza w połączeniu z żółtym lub złotym.

Estetyka oraz kolorystyczna spójność wnętrza leżą zarówno w sferze kultury, jak i subiektywnej wrażliwości na barwy. Projektując przestrzeń trzeba zwrócić uwagę na harmonię tonalną we wnętrzu i z umiarem stosować elementy dekoracyjne. Do „fioletowego” malowania warto użyć farby Optiva Satin, marki Tikkurila, która nie kapie podczas aplikacji i jest odporna na zmywanie, a malowanej powierzchni nadaje eleganckie satynowe wykończenie. Produkt charakteryzuje się również dobrym kryciem, co ma istotne znaczenie w przypadku malowania ściany w intensywnych odcieniach fioletu.

 

OPTIVA SATIN

Stopień połysku

mat satynowy

Kolorystyka

biały + pełna gama kolorów z palety Tikkurila Symphony

Wydajność

do 15 m² / l

Opakowania

1 l ; 3 l ;9 l

 

 

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 186

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >