Poznań inwestycje - prestiż nad Wartą

Poznań inwestycje - prestiż nad Wartą

Poznań dogania czołówkę. Również w stolicy Wielkopolski rozpoczęła się budowa apartamentowców z prawdziwego zdarzenia. Czytaj dalej

Inwestorzy bardzo starannie wybierają lokalizację swoich obiektów. Ciekawe otoczenie, pożądane widoki z mieszkań, bezpieczeństwo, czyli wszystko, co kryje się pod pojęciem prestiżu. Takie oczekiwanie spełniają te projekty, które powstają w historycznej części Poznania, czyli przede wszystkim w obrębie Starego Miasta. W odległości zaledwie 200 metrów od Starego Rynku trwa budowa Elite Garbary Residence – czyli pierwszej polskiej inwestycji mieszkaniowej konsorcjum firm AKMMK Development i HMG International Development, reprezentującego kapitał izraelski. Zdaniem inwestora tak luksusowego apartamentowca w stolicy Wielkopolski jeszcze nie ma.


    - Istnieją trzy główne elementy mające decydujący wpływ na wybór tego projektu mieszkaniowego. Są to: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja – argumentuje Amit Mor, dyrektor ds. marketingu. - Wyjątkowe usytuowanie inwestycji Elite Garbary Residence, położonej w sercu Starego Miasta, łączącej historyczną architekturę z nowoczesnością, umożliwia wprowadzanie w życie pomysłów z zakresu ekskluzywnego budownictwa mieszkaniowego. W tym właśnie specjalizuje się grupa HMG. Nie mniejsze znaczenie ma nacisk, jaki położyliśmy na wybór grupy specjalistów współtworzących projekt. Wśród nich są między innymi: architekt Paweł Błasiński, uznawany za jednego z najlepszych w swojej branży w Poznaniu.    Wykonawca, Eiffage Budownictwo Mitex rozpoczął już realizację 5-piętrowego budynku usytuowanego u zbiegu ul. Szyperskiej i Garbary. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców przekazanych zostanie 101 klimatyzowanych apartamentów o powierzchni od 27 do 200 m kw. Parter przeznaczono na biura i lokale usługowe oraz część rekreacyjną i usługową dla mieszkańców: spa, jaccuzi, siłownię, lounge czy recepcję. Na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdą się miejsca garażowe dla 100 samochodów. Budynek będzie strzeżony i monitorowany. O jakości obiektu świadczyć mają też zastosowane materiały budowlane i wykończeniowe: piaskowiec na elewacji, wysokiej klasy stolarka, stal szlachetna i duże, przeszklone powierzchnie.

    

Dlaczego izraelski inwestor na inaugurację swej działalności na rynku mieszkaniowym w Polsce wybrał Poznań?
    

- Przeprowadziliśmy ocenę różnych dużych miast i stwierdziliśmy, że Poznań dysponuje największym potencjałem rozwojowym dla tego typu inwestycji, a tylko taka była w sferze naszych zainteresowań – wyjaśnia przedstawiciel inwestora, Adam Klimczyk. - Oceniliśmy, że zainteresowanie apartamentowcami będzie spore, a podaż jest niewielka. W tym upatrujemy sukces. Nieopodal, również przy Garbarach rozpoczęła się także budowa innego ciekawego, lecz utrzymanego w zupełnie innym, włoskim stylu apartamentowca – Casa Verona. Inwestorem jest Verona Building – spółka-córka włoskiego dewelopera Valdadige Construzioni, który działa na rynku już ponad 120 lat.
    

W Polsce firma inwestuje w trzech prężnie rozwijających się aglomeracjach – Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Casa Verona – pierwsza inwestycja Verona Building w Poznaniu – to modelowy, współczesny apartamentowiec, doskonale zlokalizowany, o nowoczesnej architekturze, luksusowo wykończony. Mieszkańcy otrzymają m.in. takie udogodnienia jak: fitness club z basenem, jacuzzi i saunę, wszystko do ich wyłącznej dyspozycji. O reprezentacyjnym charakterze Casa Verona zdecydują także najwyższej jakości materiały wykończeniowe: marmur, szkło i drewno – zastosowane w częściach wspólnych oraz na fasadach. Cały budynek zostanie wykończony ekskluzywnie. Wnętrza 117 apartamentów o powierzchni od 26 do 126 m kw. będą klimatyzowane, przestronne, dopełnione przeszklonymi tarasami. Deweloper daje klientom możliwość ich dowolnej aranżacji. Metr kwadratowy kosztuje od 7800 do 12.000 zł netto. Budynek będzie monitorowany, znajdzie się w nim recepcja i ochrona, a także podziemny parking. Parter Casa Verona przeznaczono natomiast na galerię handlową ze sklepami prestiżowych marek. Usługi i handel będą wyraźnie oddzielone od części mieszkalnej.    
    

Z kolei apartamenty nad Wartą, w budynku o nazwie Pelikan, sprzedaje rodzimy inwestor Nickel Development. Generalnym wykonawcą inwestycji jest PTB Nickel. Obiekt apartamentowy o bardzo charakterystycznej, architekturze przecinających się ze sobą dwóch brył o 11 i 12 kondygnacjach powstał nad Wartą, w pięknym zakątku parku nadwarciańskiego. Architekt Krzysztof Wehr zaprojektował 157 mieszkań od jedno- do pięciopokojowych i metrażach od 35 do 120 m kw. Każde mieszkanie ma loggię, a niektóre dodatkowo obszerne tarasy. We wszystkich lokalach, w ramach standardu deweloperskiego, zainstalowano klimatyzację. Z mieszkań w zachodniej i północno-zachodniej części budynku rozciąga się widok na zakole Warty i panoramę Poznania. Obie części budynku połączone są reprezentacyjnym holem z recepcją i miejscem odpoczynku dla gości. Widokowy szklany łącznik usytuowany na 10 piętrze to kolejny wspólny element dla obu budynków. W obiekcie jest także luksusowy 20-metrowy basen. Deweloper sprzedaje mieszkania już od 6.500 zł brutto. Pelikan może pochwalić się nagrodą „Kryształowe Apartamenty 2007” dla najbardziej luksusowych inwestycji 2007 roku w Wielkopolsce przyznaną przez magazyn ,,Apartamenty i mieszkania”. - Pelikan otrzymał nagrodę za udane połączenie funkcji mieszkalnych z rekreacyjnymi, wysoki standard wykończenia apartamentów i części wspólnych oraz atrakcyjną lokalizację – mówi Sylwia Pawłowska z Nickel Development.


Luksusowe apartamenty oraz biura w kameralnej skali i otoczeniu o nazwie Villa Eden zaczęła budować w samym centrum Poznania, przy ul. Libelta 29 również firma Forbud Development. Forbud jest właścicielem przedwojennej willi stojącej na wprost parku Stanisława Moniuszki, a na jej tyłach stanąć ma nowy budynek. Ta część Poznania zawsze była  postrzegana jako jedna z najbardziej ekskluzywnych dzielnic z budynkami o wybitnych walorach architektonicznych.


Koncepcja zagospodarowania nieruchomości obejmuje w pierwszej kolejności remont i modernizację istniejącego już budynku. Mają w nim powstać pomieszczenia z przeznaczeniem na usługi. Zgodnie z koncepcją architekta Jacka Bułata poddasze zabytkowego budynku zaadaptowane zostanie na apartamenty. Powstanie tam 6 przeznaczonych na sprzedaż lokali o powierzchni od 73 do 161 m kw.

Na tyłach istniejącej willi zaprojektowano nowy, czterokondygnacyjny obiekt, który zawierać będzie 15 lokali mieszkalnych (11 apartamentów, 2 penthouse i 2 studia) o powierzchniach od 40 do 240 m kw. dla – jak określa inwestor – wymagających klientów ceniących luksus i przestrzeń. Hall wejściowy zaprojektowano w formie przeszklonego, zadaszonego patio z roślinnością i stałym dostępem promieni słonecznych. Budynek posiadać będzie całodobową ochronę z portierem, wysokiej klasy windę oraz podziemny garaż z miejscami dla dużych samochodów. Mieszkania na parterze będą miały ogródki. Duże przeszklenia zapewniają doświetlenie pomieszczeń, a najwyższej jakości materiały wykończeniowe nadadzą obiektowi bardzo ekskluzywny charakter.
    

Elewacja wykonana będzie z piaskowca oraz blachy tytanowo-cynkowej, a tarasy wykończone drewnem egzotycznym. Drewniana stolarka okienna i drzwiowa nada budynkowi ciepła. Schody obłożone zostaną płytami kamiennymi, a posadzka w holu wejściowym wykonana będzie z płyt kamiennych z elementami drewna egzotycznego. Dodatkowo w holu znajdować się będę specjalnie zaprojektowane meble wypoczynkowe oraz elementy rzeźbiarskie współgrające z roślinnością. Budynek wyposażony zostanie w najnowocześniejsze instalacje.

Źródło: ARW IMAGE PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >