Wywiad na temat

Wywiad na temat "chemii budowlanej", z zeszłorocznym półfinalistą Wimbledonu - Jerzym Janowiczem

Często występuję w białych strojach. Kiedyś ten kolor był regulaminowy na kortach. Obecnie sytuacja się zmieniła, ale np. na kortach Wimbledonu nadal jest obowiązkowy. Białe stroje sprawiają, że zawodnicy wyglądają estetycznie, profesjonalnie. Czytaj dalej

 

Zeszłoroczny półfinalista Wimbledonu - Jerzy Janowicz - łodzianin i "rówieśnik" firmy ATLAS. Jako twarz jednego z nowych produktów, ATLAS proFarby, zdradza nam jakie tenisowe zagrania mogą się przydać… w wykańczaniu wnętrz.

 


Grasz z logo ATLASA od niemal półtora roku, niedawno zostałeś ambasadorem jednego z produktów łódzkiej firmy, często nawet można Cię zobaczyć na korcie w stroju białym jak nowe farby. Czy istnieje "chemia" między Jerzym Janowiczem a chemią budowlaną?


Często występuję w białych strojach. Kiedyś ten kolor był regulaminowy na kortach. Obecnie sytuacja się zmieniła, ale np. na kortach Wimbledonu nadal jest obowiązkowy. Białe stroje sprawiają, że zawodnicy wyglądają estetycznie, profesjonalnie. Widowni nie rozpraszają udziwnienia, krzykliwe kolory, liczy się tylko gra, umiejętności. A jeśli chodzi o „chemię”, to tak, zdecydowanie istnieje chemia między mną a ATLASEM. (śmiech) To mój ulubiony sponsor, zawsze spotykam się z ich strony z ogromną życzliwością i wsparciem. Mogę też liczyć na ciekawe projekty, jak zeszłoroczny przystanek, który Atlas zamienił w kort tenisowy albo teledysk hip-hopowy.

 

Czytaj również: Innowacyjny test farb

 

Skoro już o teledysku mowa, to jak wspominasz pracę nad filmem do akcji "Zrobimy Cię na Biało"? Co było dla Ciebie największym wyzwaniem, co sprawiło najwięcej frajdy?

Cały czas spędzony na planie to była wspaniała zabawa i ogromna frajda. Spotkałem wielu ciekawych ludzi i mogłem poznać się z innymi sportowcami. Maćkiem i Pawłem. Wcześniej nie mieliśmy jeszcze takiej okazji, bo każdy z nas ma swoje treningi, plany wyjazdowe, pochodzimy z różnych miast. Największym wyzwaniem było oczywiście rapowanie. Było dużo śmiechu, ale chyba wyszło fajnie. Zresztą, jak wyglądały nasze próby z rapowaniem, możecie zobaczyć na stronie www.ZrobimyCieNaBialo.pl w filmie „making of…”.

 

ATLAS proFarba to produkt do zadań specjalnych, charakteryzuje się m.in. efektem tiksotropowym  ułatwiającym malowanie. Co Twoim zdaniem, czyni profesjonalistę i co sprawia, że produkt staje się profesjonalny?

Aby być profesjonalistą, trzeba dążyć do doskonałości w każdym detalu. W tenisie, trzeba umieć przyjmować serwy przeciwnika, grać zarówno przy siatce, jak i z głębi kortu, wykorzystać słabe punkty drugiego zawodnika, znać też swoje i unikać sytuacji, kiedy mogą zostać wykorzystane przeciwko tobie. ATLAS proFarba to produkt, który sprawdza się i w trakcie malowania, choć przez wspomnianą łatwość rozprowadzania na ścianie czy suficie, ale i już po wyschnięciu, gdy korzystamy z pokoju. Dlatego jest produktem, moim zdaniem, w 100% profesjonalnym.

 

Czytaj również: Farby odporne na zabrudzenia


Słyniesz z szybkości i bardzo silnego serwu. Piłka może osiągnąć prędkość nawet 251km/h. Do tego szybkość w poruszaniu się po samym korcie. Czy kiedyś Twoje umiejętności przydały Ci się w czymś niezwiązanym ze sportem, np. w malowaniu?

Nie miałem jeszcze przyjemności zajmować sie takimi pracami jak malowanie. Szybkość chyba jednak nie jest wskazana. Tu raczej liczy się dokładność. Myślę jednak, że mój wzrost (204 cm) mógłby być bardzo przydatny. Nie musiałbym używać drabiny, nawet wałek teleskopowy mógłby okazać się zbędny. (śmiech)

 


Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem na korcie? Co byłoby nim w pracach wykończeniowych?

Największym wyzwaniem na korcie jest dokładność w każdym uderzeniu. Jeśli nie jesteś dokładny i nie trafiasz w kort, to przegrywasz mecz. Druga rzecz to trafić w kort tam, gdzie akurat twój przeciwnik nie będzie mógł odbić piłki. To samo jest w pracach wykończeniowych. Nie jesteś dokładny - efekt będzie daleki od oczekiwań.

 

A jak mieszka Jerzy Janowicz? Czy styl wnętrza ma Cię relaksować czy raczej pobudzać do działania i kolejnych treningów? Znalazłoby się w nim miejsce na biel? Zwracasz uwagę na rozwiązania ekologiczne?

Lubię wnętrza nowoczesne. Nie mam jeszcze swojego mieszkania, ale wydaje mi sie, że potrzebuję wnętrza, w którym mógłbym sie relaksować oraz pobudzać do działania jednocześnie, a wiec wiele funkcji w jednym. Biel mogłaby w tym być pomocna, bo stanowiłaby bardzo dobre tło dla dodatków czy mebli, które nadały pokojom różne funkcje. Ekologia jest ważna, oznacza także zdrowy styl życia. Jako sportowiec przywiązuję do tego ogromną wagę.

 

 

Na planie teledysku miałeś okazję poznać kilku Certyfikowanych Fachowców ATLASA. Czego chciałbyś im życzyć?

To świetni fachowcy, tak dobrzy, że farbę mają we krwi. (śmiech)  Życzę im zadowolenia z pracy i chciałbym w niedalekiej przyszłości skorzystać z ich umiejętności i doświadczenia przy wykończaniu swojego mieszkania. Mam nadzieję, że przyjmą moje zaproszenie.

Źródło: telmaagency / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Meble metalowe do domu Liczba postów: 13 Grupa: Ciekawe pom... Meble metalowe z drewnem industrialne mi się bardzo podobają. Widziałem takie w sieci, stolik nocny loft szczególnie mi się spodobał. Chyba go do mojej sypialni...
  • Wyposażenie biura w firmie, czego potrzebujesz na... Liczba postów: 56 Grupa: Wnętrza Co sądzicie o sklepie z pieczątkami Tanie Stemplowanie https://taniestemplowanie.pl/? Planuję zamówić pieczątki online i zastanawiam się, jak oceniacie ich krea...
  • Inspiracja - przedpokój? Liczba postów: 28 Grupa: Nowości ara... Jeżeli poszukujesz stylowych i funkcjonalnych mebli do przedpokoju, warto zapoznać się z ofertą https://bihome.pl/Przedpokoj-siedzisko-d o-przedpokoju, gdzie zna...
  • Sprawna przeprowadzka - krok po kroku Liczba postów: 44 Grupa: Wnętrza Sprawna przeprowadzka - krok po kroku Przeprowadzka może być stresującym doświadczeniem, ale odpowiednie planowanie i organizacja mogą uczynić ten proces znacz...
  • Hamaki i fotele Liczba postów: 14 Grupa: Ciekawe pom... Odnośnie wyboru dobrej jakości hamaków ogrodowych na pewno warto sprawdzić ofertę https://di-volio.com/pl/hamaki-ogrodowe, ponieważ można kupić sam hamak ale ró...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19219 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 212

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >