Agregat tynkarski – jaki wybrać?

Agregat tynkarski – jaki wybrać?

Mieszają one i pompują w sposób ciągły i w pełni automatyczny wszystkie suche zaprawy, wytworzone fabrycznie na bazie gipsu, wapna i cementu, przystosowane do mechanicznego urabiania z wodą, nadając im konsystencję zapraw gotowych do zastosowania. To nowoczesne rozwiązanie może przynieść duże oszczędności czasu, a także pieniędzy. Czytaj dalej

 Ta maszyna znacznie skraca czas pracy. Dziennie można dzięki agreagatowi otynkować około 100m2 ścian i sufitów. Dzięki temu, że ta metoda staje się coraz bardziej popularna, zainteresowanie tynkami do układania ręcznego znacznie zmalało. Najbardziej dotyczy to jednowarstwowych tynków gipsowych. 

  Metoda jest polecana zwłaszcza na duże powierzchnie, ale należy pamiętać, że do tynkowania agregatem przeznaczone są specjalne mieszanki tynków cementowo-wapiennych i gipsowych. 

 

Czytaj również: Niezbędne przy każdej skrzynce bezpiecznikowej.

 

 

 Czym się kierować przy wyborze agregatu


 Przede wszystkim musimy ustalić, czy te urządzenie jest nam naprawdę niezbędne. Jeśli mamy do otynkowania dużą powierzchnię ścian, to faktycznie może okazać się on nam niezbędny. Jeżeli natomiast chodzi nam jedynie o jeden czy dwa pomieszczenia, to zdecydowanie korzystniej dla nas będzie, gdy pozostaniemy przy ręcznej metodzie nakładania tynku. 

 

Czytaj również: Dłuży czas pracy elektronarzędzi z nowymi akumulatorami

 

 Kiedy już będziemy wiedzieć, że agregat tynkarski jednak będzie nam przydatny, może przystąpić do jego wyboru. 

 U producentów markowych urządzeń do budownictwa znajdziemy naprawdę szeroką ofertę tych urządzeń. Zdecydowanie się na wybór konkretnego jest już uzależniony od naszych potrzeb. 

 Musimy wiedzieć, czy będziemy nakładać tynki już z gotowych mieszanek, dostępnych w sklepach, czy będziemy je dopiero przygotowywali na budowie. Każdy agregat ma inne zastosowanie. Sprzedawca po wysłuchaniu nas powinien poinformować, który agregat będzie dla nas odpowiedni. Jedne agregaty są przeznaczone do nakładania tynków strukturalnych, klejów i powłok wykończeniowych, a drugie do mieszanek wapienno-cementowych, wapienno-gipsowych czy wylewek samopoziomujących. 

 Agreagty różnią się też między sobą wielkością i pojemnością. Spotykamy takie, których różnica w wielkości zbiornika waha się od 60 do nawet 135 litrów. Różne liczby spotykamy też w napięciu, wydajności i odległości podawania. Przy tym ostatnim również różnice dają wiele do myślenia, bo w jednym urządzeniu odległość wynosi 20 metrów, a w drugim już 50 metrów. Wszystko jest to uzależnione rzecz jasna od mieszanki, jaką stosujemy, i płynnej regulacji obrotów.

Źródło: budnet.pl
Autor: Katarzyna Kłosek

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >