Budowa domu - porady – lista artykułów

Jakie domy najchętniej budujemy?

W Polsce jest mniej więcej tylu miłośników architektury tradycyjnej, co nowoczesnej – wynika z danych zebranych przez portal tooba.pl. Polacy wybierają najczęściej domy dwukondygnacyjne, z dachem dwuspadowym o powierzchni użytkowej od 120 do 140 metrów kwadratowych.

O czym należy wiedzieć przed rozpoczęciem budowy domu?

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Mamy wtedy ochotę na zmiany i więcej chęci do działania, dlatego dobrze wykorzystać ten zapał do planowania i przygotowywania dużych inwestycji. Jeżeli myślimy o budowie domu to jest właśnie najlepszy czas, aby dokładnie przemyśleć każdy krok – wybór działki, projektu, budowę.

Ile kosztuje budowa domu?

Całkowite koszty budowy domu zależą od wielu czynników, takich jak powierzchnia budynku, liczba kondygnacji, użyte materiały, system budowania (gospodarczy lub przez firmę), a nawet region kraju. Można jednak przyjąć, że budowa domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych kosztuje około 230-270 tysięcy złotych, a 150 metrów 350-400 tysięcy złotych.

Jakie czynności należy wykonać, aby przygotować działkę pod budowę domu?

Po zakupie działki budowlanej można przystąpić do planowania wszystkich prac, dzięki którym powstanie dom. Warto wiedzieć wcześniej, jak krok po kroku wygląda przygotowywanie działki pod budowę oraz o czym pamiętać przy zlecaniu kolejnych prac.

Jak urządzić piwnicę w domu z podpiwniczeniem?

Piwnica może okazać się miejscem, które znacząco poprawi funkcjonalność domu. Wybór projektu z podpiwniczeniem będzie dobrym pomysłem zwłaszcza w przypadku wąskich działek, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Sposobów na wykorzystanie tej przestrzeni istnieje wiele: spiżarnia, suszarnia, winiarnia, a nawet strefa sportu. Zobacz, jak urządzić piwnicę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Arkada - Opinie to nie wszystko

Planując budowę domu, rozglądałam się za firmą, która pomoże zrealizować mi marzenie. Przeszukując internet, trafiłam właśnie na Arkadę. Po zapoznaniu się z profilem firmy, przeczytaniu opinii na temat Arkady i krótkim telefonie do biura, wiedziałam, że to temu przedsiębiorstwu powierzę budowę domu. Powodów miałam kilka.

Jak wybrać idealny projekt swojego przyszłego domu?

Myśli o własnym, pięknym, wygodnym, idealnym domu prześladują zapewne sporo osób. Nie ma w tym nic dziwnego, bo faktycznie mieszkanie w domu jednorodzinnym, bez sąsiadów pod nami czy nad nami, mając do dyspozycji swój prywatny ogród, jaki możemy urządzić po swojemu, to kusząca perspektywa. Niektórym osobom udaje się zrealizować takie marzenia i przechodzą z fazy pomysłu, do fazy realizacji. Jednym z etapów takiej realizacji jest wybór idealnego projektu. No właśnie, idealnego, czyli jakiego?

Tradycyjna murowana czy szkieletowa - jaką technologią wybudować dom?

W 2016 roku zdecydowana większość sprzedanych projektów domów obejmowała nieruchomości budowane technologią murowaną. Ta najpopularniejsza metoda uznawana jest za najsolidniejszą i najtrwalszą.

Jaki wybrać projekt domu, aby spełnił warunki programu MdM?

„Mieszkanie dla młodych” oferuje wsparcie dla osób inwestujących w swoją pierwszą nieruchomość. Szereg zmian w regulaminie programu już w początkowym etapie jego działania poszerzył grupę potencjalnych odbiorców także o osoby budujące dom. Projekt musi jednak spełniać odpowiednie warunki.

W jakiej technologi można najtaniej wybudować dom?

Budowa domów i obiektów kubaturowych jest dość dużym wydatkiem. Niektóre koszty można jednak ograniczyć dzięki optymalizacji systemów budowlanych. Przed dokonaniem wyboru warto też porównać oferty producentów prefabrykatów, które pozwolą określić orientacyjny zakres wydatków i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.


Stron: 44 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 20742 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 431

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >