Budowa domu - porady – lista artykułów

Dlaczego domy skandynawskie są coraz bardziej popularne?

Obok domów budowanych tradycyjną metodą coraz częściej spotykamy domy budowane w stylu skandynawskim, kanadyjskim lub śródziemnomorskim.

Detale architektoniczne: wykusz, ryzalit i lukarny - czy warto urozmaić nimi projekt domu

Projekty domów nowoczesnych bardzo często charakteryzują się minimalistyczną bryłą budynku, pozbawioną zbędnych detali. Czy jednak zawsze musi tak być? Warto dowiedzieć się więcej o elementach urozmaicających wygląd domu, takich jak wykusz, lukarna czy ryzalit, i zastanowić się, jakie są wady oraz zalety ich posiadania.

Jak legalnie pozbyć się odpadów budowlanych i gruzu?

Remont czy to domu, czy mieszkania, a także jakiekolwiek prace budowlane zawsze generują różnego rodzaju odpady. Większości z nich nie wolno nam pod żadnym pozorem wyrzucać do kosza na śmieci, który przeznaczony jest na odpady ogólne. Jak więc legalnie pozbyć się odpadów budowlanych i gruzu? Rozwiązania są co najmniej dwa.

Generalne wykonawstwo coraz bardziej popularne

Generalne wykonawstwo to kompleksowa usługa, dzięki której możliwa jest budowa dowolnej nieruchomości "pod klucz".

Czy warto zdecydować się na projekt domu w minimalistycznym stylu?

Skandynawskie klimaty skradły serca Polaków. Nic zatem dziwnego, że inspiracje północnymi krajami widać nie tylko w aranżacji wnętrz czy życiowych filozofiach, lecz także – w projektach domów. Aktualnie dużą popularnością cieszą się domy o dość prostej, zwartej bryle. Tak właśnie wyglądają domy w Skandynawii. Ale to nie wszystko. Poniżej przedstawiamy elementy w projekcie domu, na które warto zwrócić uwagę w trakcie budowy minimalistycznego domu.

Dobra ekipa budowlana to skarb - jak szukać jej skutecznie?

Każdy inwestor chciałby szybko znaleźć solidną ekipę budowlaną i nie martwić się jej pracą. W praktyce okazuje się, że musi on dopilnować ogromu spraw, żeby wykonawca zrealizował projekt według planu i zgodnie ze sztuką budowlaną. Trzymając się konkretnych zasad przy wyborze budowlańców możemy uniknąć wielu rozczarowań.

Jakie domy najchętniej budujemy?

W Polsce jest mniej więcej tylu miłośników architektury tradycyjnej, co nowoczesnej – wynika z danych zebranych przez portal tooba.pl. Polacy wybierają najczęściej domy dwukondygnacyjne, z dachem dwuspadowym o powierzchni użytkowej od 120 do 140 metrów kwadratowych.

O czym należy wiedzieć przed rozpoczęciem budowy domu?

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Mamy wtedy ochotę na zmiany i więcej chęci do działania, dlatego dobrze wykorzystać ten zapał do planowania i przygotowywania dużych inwestycji. Jeżeli myślimy o budowie domu to jest właśnie najlepszy czas, aby dokładnie przemyśleć każdy krok – wybór działki, projektu, budowę.

Ile kosztuje budowa domu?

Całkowite koszty budowy domu zależą od wielu czynników, takich jak powierzchnia budynku, liczba kondygnacji, użyte materiały, system budowania (gospodarczy lub przez firmę), a nawet region kraju. Można jednak przyjąć, że budowa domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych kosztuje około 230-270 tysięcy złotych, a 150 metrów 350-400 tysięcy złotych.

Jakie czynności należy wykonać, aby przygotować działkę pod budowę domu?

Po zakupie działki budowlanej można przystąpić do planowania wszystkich prac, dzięki którym powstanie dom. Warto wiedzieć wcześniej, jak krok po kroku wygląda przygotowywanie działki pod budowę oraz o czym pamiętać przy zlecaniu kolejnych prac.


Stron: 44 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16774 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 356

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >