Budowa domu - porady – lista artykułów

Jak wybudować dom, który będzie zdrowy dla mieszkańców

Dom to przestrzeń, w której spędzamy ogromną część naszego życia. Abyśmy mogli czuć się w niej naprawdę komfortowo powinniśmy zadbać nie tylko o jej walory estetyczne, lecz także postarać się o to, by przebywanie w niej pozytywnie wpływało na nasze zdrowie. Od czego zacząć? Najlepiej od podstaw, a więc materiałów budowlanych, które zwykle pozostają w budynku już na lata. Pierwszy krok to zapewnienie odpowiedniej termoizolacji ścian zewnętrznych, która wbrew pozorom odgrywa istotną rolę nie tylko zimą.

Ile musimy czekać na dobrą ekipę fachowców do budowy domu

Planując wynajęcie ekipy budowlanej, trzeba być gotowym na nieprzewidziane koszty. W 2018 roku 25% osób budujących nowy dom wydało na robociznę więcej niż planowało. Polacy poświęcili na poszukiwanie wykonawcy najczęściej do trzech miesięcy, a na rozpoczęcie prac czekali nawet dłużej – wynika z najnowszych badań.

Jak stworzyć dom bez barier dla mieszkańca poruszającego się na wózku inwalidzkim

Idea stworzenia domu, który będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych jeszcze do niedawna wydawała się niemal niemożliwa. Jak bowiem poradzić sobie z otwieraniem wysoko położonych okien lub pokonywaniem uciążliwych progów? Wizja uniwersalnej przestrzeni, która pozwoli na wygodę i bezpieczeństwo każdego, kto w niej zamieszka, stała się realna. Wszystko dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które wkroczyły na rynek, otwierając nowy rozdział w architekturze i budownictwie. Jest to rozdział budownictwa bez barier.

Wybierając projekt przyszłego domu warto brać pod uwagę jego efektywność energetyczną

Inwestor, który zdecyduje się na budowę swojego wymarzonego domu, musi wziąć pod uwagę wiele aspektów związanych m.in. z lokalizacją działki czy źródłem finansowania, ale także podjąć najważniejszą decyzję, czyli wybrać optymalny projekt domu. Podczas selekcji, przyszły właściciel domu w pierwszej kolejności skupia się na jego wielkości, walorach architektoniczno-estetycznych czy funkcjonalności. Niestety zdarza się często, że zapomina o tak istotnej kwestii jak efektywność energetyczna budynku, która gwarantuje nie tylko zdrowy i komfortowy klimat wnętrz, ale także oszczędności pieniędzy na ogrzewaniu.

Jak się obecnie buduje domy jednorodzinne - poznaj 3 obowiązujące trendy

Budownictwo to branża, w której od zawsze najważniejsze są jakość wykonania i ponadczasowe rozwiązania. Nie znaczy to jednak, że nie jest ona podatna na trendy. Domy energooszczędne, minimalistyczne i przede wszystkim funkcjonalne – to najpopularniejsze tendencje w budownictwie w 2019 roku. Architekci zebrali najciekawsze trendy nowego roku i wyjaśnili, jak wykorzystać je podczas budowy domu.

Dlaczego warto zbudować dom z betonu komórkowego?

Beton komórkowy to bardzo popularny materiał budowlany, a architekci coraz częściej w swoich projektach sugerują jego wykorzystanie. Dlaczego beton komórkowy jest tak chętnie wybierany i jakie są jego zalety?

Budując dom warto wykorzystać poddasze użytkowe

Skosy sprawiają, że poddasza użytkowe to miejsca trudniejsze do zaaranżowania, a jednocześnie wyjątkowe pod względem wizualnym. W jaki sposób zaplanować pomieszczenia na poddaszu, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń?

Budowa domu w zimie - co możemy robić w tym okresie, aby prace nie stały w miejscu

Większość prac związanych z budową domu planujemy na wiosnę, lato i początek jesieni. Nasze założenia czasami weryfikuje rzeczywistość i wydłużające się terminy. Warto wtedy pamiętać, że część działań możemy zrealizować nawet późną jesienią lub zimą, kiedy temperatura mocno spada. Kluczowy jest dobór odpowiednich materiałów.

Projekt czy działka budowlana — czyli co najpierw?

Wiele osób, które podejmuje decyzje o budowaniu domu dla swojej rodziny, popełnia jeden z podstawowych błędów, które mogą znacząco wpłynąć nawet na to, czy kiedykolwiek zamieszkamy w naszym wymarzonym domu. Kiedy decydujemy się najpierw na wybranie projektu domu, a dopiero później kupujemy działkę, którą na siłę próbujemy dostosować do tego projektu, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, z jakim ryzykiem się to wiąże. Sprawdź zatem, co robić i czego nie robić tuż przed rozpoczęciem budowy.

Wykańczamy nasz wymarzony dom co jest najważniejsze?

Przystępując do prac wykończeniowych domu prędzej czy później stajemy przed dylematem: solidnie czy tanio? Często przy tym zapominamy, że prawdziwą oszczędnością jest inwestycja w materiały najwyższej jakości. Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę? Oto 6 wskazówek, które ułatwią ci zaplanowanie solidnego i stylowego wykończenia domu.


Stron: 49 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19139 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >