Budowa domu - porady – lista artykułów

Wykopy , przygotowanie i ekipa – podstawy

Odpowiednie fundamenty to podstawa każdej budowy - co do tego nie trzeba przekonywać nikogo. Jednak zaplanowanie i wykonanie wykopów, a później wykonanie ich w odpowiedni sposób wymaga dobrej organizacji. Jeszcze zanim zabierzesz się do kopania, warto przeprowadzić odpowiednie badania, zgromadzić niezbędne materiały i mieć plan działania. O jakich krokach warto pamiętać, zabierając się za wykopy?

Wszystko o robotach ziemnych

Roboty ziemne to inaczej mówiąc niwelacje terenu i jego podnoszenie, regulacja terenu, wszelkiego rodzaju wykopy oraz wykonywanie nasypów. Są to usługi, które oferuje wiele firm.

Duże elementy murowe i system budowy przyspieszają budowę domu

Budowa domu to długi i żmudny proces, a problemy i przestoje techniczne to codzienność. Wielu z nich możemy jednak uniknąć, a tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze. Z Systemem Budowy H+H zapomnimy o zbijaniu szalunków czy docinaniu bloczków, a ściany będą piąć się do góry tak szybko, jakby były budowane z dziecięcych klocków.

Czym jest gruz budowlany i jak go bezpiecznie zutylizować?

Podczas każdej budowy i remontu powstają odpady, które należy składować, transportować i utylizować w określony sposób. Zazwyczaj niezbędne jest wynajęcie kontenera od firmy zajmującej się wywozem tego rodzaju śmieci. Podpowiadamy, jak usunąć gruz i inne odpady budowlane szybko, bezpiecznie i zgodnie z prawem.

Zanim zaczniesz remont mieszkania - zobacz nasze porady, jak się do niego przygotować

Niezależnie od tego, jak szeroki zakres prac planujemy, przed przystąpieniem do nich musimy odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie. Aby remont przebiegł sprawnie i bez większych strat – szczególnie jeśli nie odbywa się w nowych wnętrzach – warto się odpowiednio przygotować.

Jak sprzątać po pracach budowlanych sprawnie i bezpiecznie?

Sprzątanie to nieodłączna część pracy fachowców niemal wszystkich branż. Im roboty były intensywniejsze, tym przywrócenie stanu sprzed działań może pochłonąć więcej czasu. Jak szybko i efektywnie pozbyć się zabrudzeń, pyłów, opiłków, wiórów i trudnych do zmycia plam, żeby miejsce pracy wyglądało estetyczniej oraz było bezpieczniejsze?

Jak się fachowo zabrać za remont własnego „M”?

Lato i wczesna jesień to czas, w którym właściciele często decydują się na przeprowadzenie prac remontowych w swoich mieszkaniach. Jednak odpowiednie przygotowanie się do odświeżenia wnętrza domu może stanowić prawdziwe wyzwanie. Jakie prace wykonać samodzielnie, a co zlecić ekipie fachowców? Czy niewłaściwie wykonany remont można zareklamować? I wreszcie – jak w ekologiczny sposób pozbyć się odpadów budowalnych? Oto kompleksowy poradnik remontowy.

Bezpieczny dom podczas naszego wyjazdu na wakacje

Wakacyjne wyjazdy – na całodniową wycieczkę do lasu, lub gdzieś dalej – nad morze czy w góry, to także czas, w którym złodzieje niestety wzmocnią swoją aktywność. Może więc właśnie nadszedł ten moment, w którym warto przyjrzeć się zabezpieczeniom, jakie posiadamy. Czy są wystarczające? Co jeszcze można poprawić?

Budowa domu w Hiszpanii – przewodnik krok po kroku

Coraz więcej Polaków decyduje się na posiadanie domu na Półwyspie Iberyjskim. Budowa domu to poważna inwestycja, dlatego należy pamiętać o pewnych czynnościach i procedurach koniecznych do tego, aby budowa domu w Hiszpanii była zgodna z prawem i nie przysporzyła kłopotów w przyszłości. W poniższym artykule przedstawimy Państwu mini przewodnik odnośnie obowiązków jakie należy wypełnić, aby móc cieszyć się domem w Hiszpanii.

Czy w największe upały można mieć w domu przyjemny chłód bez klimatyzacji?

Lato w pełni, więc notujemy największe fale upałów, gdzie temperatura powietrza osiąga ponad 30 stopni Celsjusza. Nawet w największy skwar twój dom może być komfortową oazą z przyjemnym chłodem, jaki panuje w pomieszczeniach książęcego zamku i to bez ponoszenia wydatków na klimatyzację. W jaki sposób? Wystarczy wykonać termomodernizację ścian budynku, która pomaga uzyskać optymalną temperaturę pomieszczeń w sezonie letnim i zimowym oraz gwarantuje oszczędność na ogrzewaniu i klimatyzacji nawet kilka tysięcy złotych rocznie.


Stron: 56 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 157

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >