Budowa domu - porady – lista artykułów

Jakie czynności należy wykonać, aby przygotować działkę pod budowę domu?

Po zakupie działki budowlanej można przystąpić do planowania wszystkich prac, dzięki którym powstanie dom. Warto wiedzieć wcześniej, jak krok po kroku wygląda przygotowywanie działki pod budowę oraz o czym pamiętać przy zlecaniu kolejnych prac.

Jak urządzić piwnicę w domu z podpiwniczeniem?

Piwnica może okazać się miejscem, które znacząco poprawi funkcjonalność domu. Wybór projektu z podpiwniczeniem będzie dobrym pomysłem zwłaszcza w przypadku wąskich działek, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Sposobów na wykorzystanie tej przestrzeni istnieje wiele: spiżarnia, suszarnia, winiarnia, a nawet strefa sportu. Zobacz, jak urządzić piwnicę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Arkada - Opinie to nie wszystko

Planując budowę domu, rozglądałam się za firmą, która pomoże zrealizować mi marzenie. Przeszukując internet, trafiłam właśnie na Arkadę. Po zapoznaniu się z profilem firmy, przeczytaniu opinii na temat Arkady i krótkim telefonie do biura, wiedziałam, że to temu przedsiębiorstwu powierzę budowę domu. Powodów miałam kilka.

Jak wybrać idealny projekt swojego przyszłego domu?

Myśli o własnym, pięknym, wygodnym, idealnym domu prześladują zapewne sporo osób. Nie ma w tym nic dziwnego, bo faktycznie mieszkanie w domu jednorodzinnym, bez sąsiadów pod nami czy nad nami, mając do dyspozycji swój prywatny ogród, jaki możemy urządzić po swojemu, to kusząca perspektywa. Niektórym osobom udaje się zrealizować takie marzenia i przechodzą z fazy pomysłu, do fazy realizacji. Jednym z etapów takiej realizacji jest wybór idealnego projektu. No właśnie, idealnego, czyli jakiego?

Tradycyjna murowana czy szkieletowa - jaką technologią wybudować dom?

W 2016 roku zdecydowana większość sprzedanych projektów domów obejmowała nieruchomości budowane technologią murowaną. Ta najpopularniejsza metoda uznawana jest za najsolidniejszą i najtrwalszą.

Jaki wybrać projekt domu, aby spełnił warunki programu MdM?

„Mieszkanie dla młodych” oferuje wsparcie dla osób inwestujących w swoją pierwszą nieruchomość. Szereg zmian w regulaminie programu już w początkowym etapie jego działania poszerzył grupę potencjalnych odbiorców także o osoby budujące dom. Projekt musi jednak spełniać odpowiednie warunki.

W jakiej technologi można najtaniej wybudować dom?

Budowa domów i obiektów kubaturowych jest dość dużym wydatkiem. Niektóre koszty można jednak ograniczyć dzięki optymalizacji systemów budowlanych. Przed dokonaniem wyboru warto też porównać oferty producentów prefabrykatów, które pozwolą określić orientacyjny zakres wydatków i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Wybór projektu domu - kiedy parterowy z poddaszem a kiedy wielokondygnacyjny?

To, jaki projekt domu wybierzemy, zależne jest nie tylko od naszych preferencji. Istotne są także kwestie formalne, którym inwestor musi się podporządkować. Jeśli nie ma przeciwwskazań do budowy domu wyższego niż parterowy, trzeba po prostu zdefiniować swoje potrzeby i oczekiwania. Jak pokazują dane, wybór pada najczęściej na dom parterowy z poddaszem.

Dom w chłodnych kontrastowych kolorach.

Szukając kreatywnych i niecodziennych pomysłów warto poszukać inspiracji w naturze. Nie inaczej jest w przypadku projektowania domu i jego otoczenia. Spoglądając na zimowy pejzaż dostrzeżemy wiele podpowiedzi dotyczących tego, jak połączyć ze sobą chłodne barwy oraz stworzyć kompletną całość, decydując się na zastosowanie bardzo oszczędnych rozwiązań.

Zima to najlepszy czas na wybór projektu domu

Największa sprzedaż projektów domów przypada na okres zimowy. Właśnie wtedy decydjemy się na budowę, a kilka chłodnych miesięcy pozostawiamy na załatwienie niezbędnych formalności, zanim wiosną rozpoczniemy pracę nad inwestycją.


Stron: 44 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22916 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 426

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >