Budowa domu - porady – lista artykułów

Jak podczas budowy wybierać stolarkę zewnętrzną, by służyła przez lata?

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, a przede wszystkim spora inwestycja. To naturalne, że staramy się w tym czasie optymalizować, a nawet ciąć koszty, bo zawsze „po drodze” zdarzają się nieprzewidziane sytuacje i wydatki. Są jednak elementy domu, na których nie warto oszczędzać. Przeciwnie – lepiej zainwestować w rozwiązania, które sprawdzą się na każdym etapie życia. Przecież dom budujemy na lata. I przez ten czas musi nam służyć stolarka zewnętrzna: okna, drzwi wejściowe i brama garażowa.

Czy każdy mały dom jest tani w utrzymaniu?

Niewielki i tani w utrzymaniu dom to marzenie wielu inwestorów. Niestety błędy popełniane na etapie wyboru planu architektonicznego i w trakcie budowy mogą sprawić, że bieżąca eksploatacja mocno nadwyręży budżet właścicieli. Wystarczy jednak zakupić odpowiedni projekt domu oraz wznieść go z użyciem właściwych materiałów, aby był on znacznie tańszy podczas użytkowania. Czym są spowodowane wysokie rachunki w małym budynku oraz jakie działania powinniśmy podjąć, aby w skuteczny sposób ograniczyć ich wysokość?

Jak znaleźć generalnego wykonawcę?

Do zadań generalnego wykonawcy należy kompleksowa realizacja prac budowlanych oraz montażowych. Inwestor jest zleceniodawcą, który nawiązuje współpracę z generalnym wykonawcą budowlanym. Generalny wykonawca odpowiedzialny będzie za każdy etap prac budowlanych, czyli przygotowanie projektu, produkcja wszelkich stalowych konstrukcji, montaż elementów, elewacji i pokrycia dachów, a także prace wykończeniowe. Przygotuje także kosztorys wraz z optymalizacją kosztów. Jak widać generalny wykonawca odpowiedzialny jest za wiele rzeczy, które mają bardzo duży wpływ na jakość oraz całkowity koszt zaplanowanych inwestycji. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego podmiotu.

Dlaczego podczas kompleksowej wymiany stolarki okienno-drzwiowej warto wybrać jednego producenta?

W obecnych czasach dla wielu osób dom stał się centrum wszechświata – zarówno prywatnego, jak i zawodowego. We własnym M spędzamy już nie tylko wieczory, noce i poranki… Dziś standardem jest bowiem posiadanie prywatnego biura. Dlatego jeszcze większą uwagę przykładamy do komfortu, jaki powinno nam zapewniać życiowe lokum. Jednocześnie, przebywając w mieszkaniu niemal 24h/dobę, dostrzegamy również wzrost kosztów jego utrzymania. Pojawia się zatem potrzeba modernizacji budynku pod kątem energooszczędności.

Czas się budować? Materiały budowlane, które możemy stosować zimą

Gdy temperatura za oknem zbliża się do zera, na wielu polskich budowach prace zamierają na kilka długich miesięcy. Wiąże się to oczywiście z wydłużeniem czasu oddania inwestycji oraz jej wyższymi kosztami. Czy zatem rzeczywiście musimy wstrzymywać cały proces i czekać na nadejście wiosny?

Ograniczenie strat ciepła w domu, to niższe rachunki. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas budowy lub remontu domu?

Zimą rachunki za ogrzewanie mogą stanowić największy wydatek w domowym budżecie. Często „najsłabszym ogniwem”, które decyduje o tym, jak dużo ciepła ucieka z budynku są stare, nieszczelne okna i drzwi zewnętrzne. Jak temu zaradzić? Skutecznym i długofalowym rozwiązaniem jest ich wymiana na nowe wyroby o wysokich parametrach termicznych, wraz z dobrym montażem.

Dlaczego warto na etapie budowy domu postawić na droższe materiały takie jak ceramika budowlana?

Zwracający zazwyczaj uwagę na ceny Polacy są otwarci na wyższe koszty materiałów budowlanych jeżeli oznacza to obniżenie kosztów utrzymania oraz pozytywny wpływ na zdrowie i komfort mieszkańców. 96% Polaków uważa budowę domu za jedną z najważniejszych inwestycji w swoim życiu. Zdecydowana większość (90%) deklaruje, że preferowałaby ponieść wyższe koszty na etapie budowy, by potem zmniejszyć koszty eksploatacji

Dom wyłącznie z poddaszem użytkowym

W dzisiejszych czasach rzadko kto już wybiera dom z dachem płaskim, chyba że projektant stworzy budynek o wyjątkowo nowoczesnym i oryginalnym stylu. Jednak powszechnie, niezależenie od kraju czy regionu, najpopularniejszym i najczęściej wybieranym jest dom z dachem dwuspadowym i co za tym idzie z użytkowym poddaszem.

Planujesz wybudować dom 70 metrowy w ramach Polskiego Ładu?

Czas pokaże czy jest się, z czego cieszyć, że właśnie ruszył program budowy 70 metrowych domów w ramach Polskiego Ładu. Zapewne ta „uproszczona procedura” budowy domu jednorodzinnego na początku zyska wielu zwolenników.

Kompleksowa usługa budowy domu - dlaczego warto skorzystać z jednej firmy

Coraz częstszym rozwiązaniem wybieranym przez inwestorów jest wybór jednej firmy do kompleksowej budowy domu. Rozwiązanie takie zyskuje na popularności. Pozwala oszczędzić czas, ukończyć inwestycję zgodnie z planem i w założonym budżecie. Jednym z liderów rynku w tym zakresie jest firma New House. W naszym artykule wyjaśniamy na czym polega jej oferta. Podpowiadamy też jak możemy wspólnie z nimi wybrać projekt domu i z jakich innych przydatnych narzędzi skorzystać.


Stron: 57 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17554 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 295

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >