Budowa domu - porady – lista artykułów

Czym jest komfortowy mikroklimat w pomieszczeniach mieszkalnych?

Odpowiednie warunki panujące w domu to podstawa dobrego samopoczucia. I nie chodzi tu wyłącznie o to, w jaki sposób urządzone są jego wnętrza, a o jakość powietrza, którym w nich oddychamy, zależną w dużej mierze od konstrukcji budynku i zastosowanych materiałów budowlanych. Słyszeliście o prądach konwekcyjnych? Lepiej ich unikać. Kiedy powstają i w jaki sposób możemy im zapobiec, by mieszkać w zgodzie z filozofią healthy living? Spieszymy z odpowiedzią.

Dlaczego budując dom warto zastosować wytyczne programu Multi Comfort

Żyć komfortowo to mieć zapewniony dostęp do światła dziennego, dobrej jakości powietrza, odpowiednich warunków termicznych oraz akustycznych. Te cztery czynniki wpływają na samopoczucie człowieka oraz jego poprawne funkcjonowanie.

Prezentacja domu wybudowanego w systemie gospodarczym

Budowanie domu systemem gospodarczym wciąż jest w naszym kraju bardzo popularne. Rozwiązanie to wybierają osoby, które chcą zaoszczędzić na budowie, ale często taki sposób realizacji inwestycji daje też pewność, że zostaną zastosowane dokładnie takie rozwiązania i produkty, jakie sobie wymarzyliśmy i nie ma mowy o żadnych kompromisach. Tymi dwoma przesłankami kierowali się inwestorzy domu w okolicy Balic pod Krakowem.

Budowa domu w gęstej zabudowie miejskiej

Ochota to najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy, która kusi dużą ilością terenów zielonych, licznymi restauracjami i bogatą ofertą kulturalną. Tak atrakcyjne miejsce przyciąga wielu szukających swojego miejsca na ziemi. Inwestorzy planujący budowę wymarzonego domu muszą jednak stawić czoła szeregowi wyzwań, z których największym jest gęsta zabudowa.

Przybliżamy projekt Domu Optymalnego w Radostowicach

Dom Optymalny to pierwszy projekt powtarzalny stworzony przez Roberta Koniecznego. Architekt znany z innowacyjnego i „poszukującego” podejścia do architektury nie zaproponował jednak obiektu podobnego do tych, jakich na pęczki znaleźć można w katalogach. W jego propozycji udało się połączyć niewielki budżet z rozwiązaniami energooszczędnymi i zrównoważonymi.

Jak skutecznie pozbyć się gruzu po remoncie?

Nieodłącznym elementem każdego większego remontu są pozostałości w postaci gruzu. Powstaje on po każdym zburzeniu ściany i większym wierceniu. Tego typu odpadów nie można wyrzucić do standardowego śmietnika z odpadami zmieszanymi. Jak zatem skutecznie je utylizować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zorganizować wywóz gruzu.

Krajewski – sprawdzone rozwiązania do Twojego domu i garażu

Chcesz zamontować w swoim domu rolety zewnętrzne? A może interesują Cię moskitiery, meble ogrodowe bądź bramy garażowe? Miejscem, w którym znajdziesz wszystkie te rozwiązania, jest firma Krajewski, działająca na Śląsku od 1993 roku. Dlaczego warto skorzystać z oferty marki Krajewski? Co wyróżnia firmę na tle konkurencji? Czytaj dalej – a poznasz odpowiedź na wszystkie te pytania!

Dla kogo dom z basenem - czy przeciętny Kowalski marzy o domu z basenem?

Dom z basenem do niedawna kojarzył się z kwintesencją „amerykańskiego snu” czy z wakacyjną hacjendą w Portugalii lub na Lazurowym Wybrzeżu. Okazuje się jednak, że również Polacy chcą i mogą mieć własne domy z miejscem do wodnej rekreacji i to w graniach kraju. Co więcej, wcale nie muszą w tym celu nabywać wielkopowierzchniowych, luksusowych i bardzo drogich rezydencji. Wystarczy uważne śledzenie często pojawiających się na rynku ofert.

Co wpływa na koszty budowy domu pod klucz?

Ile kosztuje budowa domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób marzących o kawałku ziemi i posiadaniu własnego budynku mieszkalnego. Niestety nie ma na nie jednej, prostej odpowiedzi, ponieważ koszty 200 m2 domu zależą od standardu użytych materiałów budowlanych, a nawet także od samego projektu budynku. Do kosztów domu pod klucz dochodzą także koszty zakupu działki budowlanej oraz niemały koszt uzbrojenia działki. Postaramy się jednak przybliżyć zainteresowanym najważniejsze informacje dotyczące kosztów budowy gotowego domu.

Projekt domu na wąską działkę – ograniczenia i rozwiązania, zalety i wady

Działki wąskie, czyli o szerokości mniejszej niż 20 metrów, powstają często przy podziałach spadkowych ziemi rolnej. Po jakimś czasie i zmianie kwalifikacji w gminie, czyli odrolnieniu, parcele takie sprzedawane są pod budowę. Zaletą takiej działki jest cena niższa niż przeciętna dla działek budowlanych na danym terenie. Bywają nawet uzbrojone, co zachęca inwestorów do kupna. Projekty domów na wąską działkę muszą być dostosowane do wymagań terenowych nieco bardziej, niż jeśli buduje się na wygodnej, dużej parceli, ale większość profesjonalnych pracowni architektonicznych ma w ofercie duży wybór domów, które łatwo dostosować do wybranej lokalizacji.


Stron: 54 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16327 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >