Budowa domu - porady – lista artykułów

Dom murowany czy z keramzytu - na czym podczas budowy domu nie powinniśmy oszczędzać?

W Polsce zmienia się nam klimat. Wobec skrajnych warunków pogodowych technologia murowania, którą wybiorą inwestorzy będzie mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości wymarzonego domu i komfortu, jaki powinien zapewnić. Obecenie największą popularnością cieszą się domy murowane, ale ich budowa jest czasochłonna i kosztowna. Istnieje wiele alternatywnych technologii, które pozwalają na ograniczenie ogromnych kosztów, z którymi wiąże się budowa. Jak zatem rozsądnie dysponować budżetem i na czym można wygenerować oszczędności, nie tracąc przy tym na jakości budynku?

Nowoczesny dom – czym powinien się wyróżniać?

Wiele osób myśląc o nowoczesnych domach, ma w głowie futurystyczne obrazy budynków w niestandardowych kształtach lub wykonanych w całości ze szkła. Tymczasem innowacyjne budownictwa to nic innego jak funkcjonalne i praktyczne obiekty, w których nie ma miejsca na nieekonomiczne metody ocieplania, przestarzałe instalacje czy nadszarpnięte zębem czasu rozwiązania technologiczne. Podpowiadamy, czym powinny wyróżniać się odpowiadające aktualnym trendom domy.

Czy dom powinniśmy zasłaniać przed słońcem? Sposoby ochrony wewnątrz i na zewnątrz budynku

Co za dużo, to niezdrowo – jak się okazuje dotyczy to również naturalnego światła, którego nadmiar w okresie letnim może powodować przegrzanie wnętrza domu. Jak optymalnie korzystać z dobrodziejstwa słońca? Zobaczcie, co radzą architekci pracowni projektowej Jankowski i Opyrchał.

Jakie domy są najtańsze w budowie?

Mieszkanie we własnym domu to z pewnością marzenie wielu z nas. Wbrew pozorom cel ten można spełnić nie będąc milionerem. Jednak aby tego dokonać i zbudować tani dom należy się do tego porządnie przygotować. Marzeniem niektórych będzie dom parterowy inni zaś woleliby zamieszkać w domu z użytkowym poddaszem. Co zatem należy zrobić aby nie wydać fortuny na nasz przyszły dom?

Aktualna sytuacja to dobry moment do inwestowania w budowę domu

Ogromny zastój i wielka niewiadoma – właśnie z tymi dwoma wyzwaniami spotkali się polscy inwestorzy w związku z wybuchem pandemii i wprowadzeniem wielu obostrzeń. Czy jest to dobry moment na rozpoczęcie lub kontynuowanie budowy domu? Na pewno! Szczególnie, że według wstępnych prognoz nawet do 2022 roku możemy na przemian doświadczać momentów kwarantanny oraz jej rozluźniania, a myśl o spędzeniu kolejnych okresów izolacji we własnym domu z ogrodem lub tarasem stanowi nadzieję, że łagodniej przetrwamy czas spędzony w zamknięciu.

Przed Tobą budowa domu lub odbiór mieszkania? Znajdź fachowca budowlanego na Zleca.pl!

Jeżeli planujesz niebawem ruszyć z budową domu, powinieneś już teraz zacząć rozglądać się za dobrą ekipą. Będzie to również wskazane wtedy, gdy już wkrótce dokonasz odbioru mieszkania od dewelopera oraz zechcesz jak najszybciej wykończyć kuchnię, łazienkę i pozostałe pomieszczenia. Gdzie najlepiej rozpocząć poszukiwania fachowca? Na co zwrócić uwagę? W poniższym tekście podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze wykonawcy prac budowlanych.

Budowa domu - jaki projekt domu wybrać? Poznaj 5 kroków do wyboru najlepszego gotowego projektu

Paraliżuje Cię myśl o tym, ile musisz wiedzieć przed wyborem projektu domu? Wszystkie one są dla Ciebie tak samo ładne i nie wiesz, na co masz zwracać uwagę, aby znaleźć ten właściwy projekt? Użyteczność projektu domu to dobór właściwych proporcji pod względem funkcjonalności pomieszczeń: strefa prywatna, strefa dla gości, dzienna, nocna, strefa pracy, strefa rekreacji, zaplecze gospodarcze domu. Pokażemy Ci w pięciu krokach, o czym musisz pamiętać!

Dom tani w budowie - co ma największy wpływ na cenę budowy

Budowa domów i obiektów kubaturowych jest dość dużym wydatkiem. Niektóre koszty można jednak ograniczyć dzięki optymalizacji systemów budowlanych. Przed dokonaniem wyboru warto też porównać oferty producentów prefabrykatów, które pozwolą określić orientacyjny zakres wydatków i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Dlaczego warto wybudować własny dom?

Zastanawiasz się: kupić mieszkanie, czy wybudować własny dom? Przed tym dylematem staje wiele osób, które nie tylko chcą się usamodzielnić od rodziców, ale także spełnić własne marzenia o posiadaniu domu. Dowiedz się więcej, dlaczego naszym zdaniem, wybudowanie domu to zdecydowanie lepsza opcja!

Ogólnopolska kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ" promuje ideę prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej

Burze, silne wichury, fale upałów i związane z nimi pożary… Przyczynę tych gwałtownych zjawisk można zawrzeć w zaledwie dwóch słowach: zmiany klimatyczne. Aby sceny z filmów katastroficznych nie stały się naszą codziennością, trzeba powziąć działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii już na poziomie gospodarstw domowych. Pierwszym krokiem ku większej energooszczędności może być wymiana stolarki otworowej i jej dobry montaż, a także wykonanie izolacji termicznej. To inwestycja, która zwróci się nam z nawiązką.


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15809 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >