Budowa domu - porady – lista artykułów

Jak dobrze wybrać projekt domu energooszczędnego?

Czy interesujący nas projekt domu jest faktycznie energooszczędny? Przed jego zakupem powinniśmy być w stanie właściwie ocenić rozkład jego pomieszczeń, konstrukcję i parametry wobec aktualnych standardów budowlanych, żeby korzystnie porozumieć się z pracownią architektoniczną w sprawie naszych wymagań.

Od czego zaczynamy urządzanie mieszkania w stanie deweloperskim?

Otrzymanie kluczy do nowego mieszkania niesie ze sobą wiele emocji. Oprócz ogromnej radości, która nas przepełnia, czujemy także niepokój związany z tym, że czeka nas trudny, pracochłonny remont oraz niepewność – od czego zacząć. Sposobem na to jest dobre rozplanowanie prac, ale zanim to ustalimy, dokładne przemyślenie tego, jakie ma być to nasze wymarzone mieszkanie. Podpowiadamy, w jaki sposób rozplanować wszystkie prace, aby aranżacja i remont mieszkania przebiegły sprawnie i bez nerwów.

Budując dom warto postawić na zawsze modną klasykę - cegłę

W architekturze często najbardziej lubimy materiały, które już znamy. Potwierdzeniem tych słów jest niesłabnąca popularność cegły, zwłaszcza tej utrzymanej w klasycznym kolorze – odcieniach czerwieni i pomarańczy. Doskonały przykład to cegła klinkierowa Classic, która łącząc stylową barwę z wyjątkowymi właściwościami technicznymi, daje możliwość realizacji niezwykle klimatycznych i trwałych projektów.

Przygotuj swój dom na zimę

Tegoroczna jesień raczej nas nie rozpieszcza. Burze, deszcze i silne wiatry to pierwsza zapowiedź srogiej zimy. I chociaż dom zapewnia nam odpowiednie schronienie, musimy pamiętać także o jego ochronie. Zdradzamy, co zrobić, aby odpowiednio przygotować dom na chłodne miesiące.

6 prostych kroków budowy domu do stanu surowego zamkniętego

Odkąd w Polsce zastosowano szybszą procedurę gromadzenia dokumentów i wprowadzono zgłoszenie z projektem, wydano około 120 tys. pozwoleń na budowę domu jednorodzinnego – wynika z analiz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Szacuje się, że w tym roku liczba nowych domów jednorodzinnych jeszcze wzrośnie, a inwestorów nie zniechęci nawet nadchodząca jesień i pierwsze gruntowe przymrozki.

Projekt domu w stylu skandynawskim

Jeszcze niespełna kilka lat temu o stylu skandynawskim nie było głośno. Dziś zarówno budowanie domów, projektowanie wnętrz, jak i styl życia podporządkowany został filozofii wywodzącej się z dalekiej Północy. Jakie są główne wyznaczniki stylu inspirowanego surową Skandynawią oraz na które elementy projektu należy zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego domy skandynawskie są coraz bardziej popularne?

Obok domów budowanych tradycyjną metodą coraz częściej spotykamy domy budowane w stylu skandynawskim, kanadyjskim lub śródziemnomorskim.

Detale architektoniczne: wykusz, ryzalit i lukarny - czy warto urozmaić nimi projekt domu

Projekty domów nowoczesnych bardzo często charakteryzują się minimalistyczną bryłą budynku, pozbawioną zbędnych detali. Czy jednak zawsze musi tak być? Warto dowiedzieć się więcej o elementach urozmaicających wygląd domu, takich jak wykusz, lukarna czy ryzalit, i zastanowić się, jakie są wady oraz zalety ich posiadania.

Jak legalnie pozbyć się odpadów budowlanych i gruzu?

Remont czy to domu, czy mieszkania, a także jakiekolwiek prace budowlane zawsze generują różnego rodzaju odpady. Większości z nich nie wolno nam pod żadnym pozorem wyrzucać do kosza na śmieci, który przeznaczony jest na odpady ogólne. Jak więc legalnie pozbyć się odpadów budowlanych i gruzu? Rozwiązania są co najmniej dwa.

Generalne wykonawstwo coraz bardziej popularne

Generalne wykonawstwo to kompleksowa usługa, dzięki której możliwa jest budowa dowolnej nieruchomości "pod klucz".


Stron: 45 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17547 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 263

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >