Budowa domu - porady – lista artykułów

Jak budować wymarzony dom, aby nie tracił na cenie rynkowej?

Budując dom powinniśmy sprawdzić, jakie rozwiązania i materiały izolacyjne warto zastosować, aby nasz budynek spełniał nie tylko minimalne wymagania prawne obowiązujące dzisiaj, ale był korzystną inwestycją na długie lata. Na co zwrócić uwagę, aby był również atrakcyjną ofertą na rynku nieruchomości?

Poprawny montaż stolarki w domu pasywnym

W budownictwie pasywnym nie ma miejsca na jakiekolwiek kompromisy. Aby uzyskać zamierzony efekt, niezbędne jest wykorzystanie rozwiązań o bardzo dobrych parametrach energooszczędności. Oprócz samych produktów, niezwykle istotny jest też ich prawidłowy montaż, zapewniający skuteczne ograniczenie strat ciepła. Jak powinien zatem wyglądać dobry montaż stolarki okiennej i drzwiowej w budynku pasywnym?

O czym należy pamiętać zanim rozpocznie się budowę domu? Zmiany w prawie budowlanym w 2018 r.

W ciągu ostatnich miesięcy w przepisach prawa budowlanego pojawiły się znaczące zmiany – wprowadzono m.in. możliwość stawiania domów na podstawie zgłoszenia budowy. Od 1 stycznia zaczęły także obowiązywać nowe przepisy dotyczące warunków technicznych zabudowy, a ceny za materiały budowlane ponownie wzrosły. Osoby, które w 2018 roku chcą postawić dom, muszą więc na bieżąco śledzić wszystkie zmiany w prawie.

DOMY TANIE W BUDOWIE - prostota, standard, tempo!

Domy tanie w budowie mają zwartą bryłę, standardowe rozwiązania konstrukcyjne, najprostsze wyposażenie instalacyjne i skromne wykończenie. Te najtańsze są także niewielkie, ale przez to nie spełniają oczekiwań wszystkich inwestorów. Duży czy lepiej wyposażony dom jest często koniecznością życiową wynikającą z uwarunkowań rodzinnych, względów zdrowotnych albo specyficznej pracy. Zawsze jednak istnieje możliwość różnicowania kosztów w przestrzeni określonej warunkami brzegowymi.

Mieszkanie dla Młodych – wygodnie i funkcjonalnie na 50 metrach

Tylko 2 dni zajęło wykorzystanie ostatniej puli środków z programu Mieszkanie dla Młodych. Czas na kolejne etap na drodze po wymarzone „M” - jak urządzić kilkudziesięciometrowe mieszkanie, by było w pełni wygodne i funkcjonalne?

Co mozna zmienić w domu jednorodzinnym, aby podnieść komfort życia mieszkańcom?

Miejsce, w którym mieszkamy i spędzamy większą część naszego życia, powinno zapewniać przede wszystkim komfort i zdrowe warunki użytkowania przestrzeni. Zbyt niska, bądź zbyt wysoka temperatura, nieodpowiednia wilgotność pomieszczeń czy nieefektywna wentylacja to tylko niektóre czynniki, które w niekorzystny sposób wpływają na nasze samopoczucie.

Jakie zmiany lokatorskie warto wprowadzić w projekcie mieszkania od dewelopera?

Projekt mieszkania, które kupujemy od dewelopera nie zawsze w stu procentach spełnia nasze oczekiwania. Zdarza się, że nasza wizja rozmieszczenia ścian działowych, umiejscowienia drzwi wewnętrznych czy urządzeń sanitarnych w łazience jest odmienna od koncepcji architekta. Chociaż plan mieszkania jest z góry ustalony, mamy możliwość dokonania w nim zmian aranżacyjnych. Kiedy najlepiej je wprowadzać, tak aby zminimalizować koszty ewentualnych poprawek? Co wchodzi w ich zakres? I dlaczego warto zdecydować się na takie modyfikacje?

Siedem kroków do udanego remontu

Remont domu to nie lada wyzwanie. Na szczęście w dużych miastach, takich jak Wrocław, bardzo łatwo go przeprowadzić ze względu na mnogość ekip budowlanych działających na terenach całego miasta. Podpowiadamy, jak skutecznie zaplanować modernizację mieszkania!

Jak zmiany klimatu wpływają na budowę współczesnych domów

Białe święta Bożego Narodzenia już za kilka lat mogą być wyłącznie miłym wspomnieniem. Szybkie i odczuwalne zmiany klimatyczne, jakich jesteśmy świadkami sprawiają, że do kwestii budowy domu powinniśmy podejść jak do długoterminowego planu. Wzrost średniej temperatury, duża ilość opadów czy częstsze występowanie gwałtownych zjawisk atmosferycznych to tylko niektóre z tych, które należy wziąć pod uwagę.

Komu powierzyć budowę wymarzonego domu - gdzie szukać sprawdzonych wykonawców?

Decyzja o budowie domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu i zarazem jedno z najbardziej angażujących przedsięwzięć – zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym. Gdy budujemy dom, szukamy zaufanych i sprawdzonych fachowców, którzy pomogą nam urzeczywistnić nasze marzenia o idealnym miejscu na Ziemi. Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry fachowiec? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy szukamy pracowników, którym chcemy powierzyć tak ważne zadanie?


Stron: 46 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17994 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 302

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >