Budowa domu - porady – lista artykułów

Jaki system ścienny wybrać do budowy domu, żeby było ciepło i cicho

Jedną z podstawowych decyzji podczas budowy własnego domu jest wybór materiału ściennego. To, z czego murujemy ściany, będzie bowiem miało znaczący wpływ zarówno na koszt całej inwestycji, szybkość i bezproblemowość prowadzonych prac, jak również późniejszy komfort życia mieszkańców i wydatki związane z eksploatacją budynku. Warto zdecydować się na wyroby nie tylko cechujące się wysoką jakością i pożądanymi parametrami, ale też dostępne w kompleksowej ofercie kompatybilnych produktów od jednego producenta.

Solidny fachowiec do prac remontowych - jak go znaleźć spośród wielu internetowych ofert

Wybór rzetelnego wykonawcy z branży budowlano-remontowej może przysporzyć nie lada problemów. Choć w Internecie znaleźć można wiele ofert większych czy mniejszych firm, to jednak decyzja nie jest tak oczywista. W grę wchodzi nie tylko ostateczny wygląd naszego domu, lecz także jakość i trwałość zastosowanych rozwiązań. Podpowiadamy jak znaleźć sprawdzonego specjalistę.

Wybór dobrego fachowca - czym się kierować?

Dobry fachowiec, który zna się na swojej pracy jest na wagę złota. Wie o tym każdy, kto choć raz zlecał naprawę sprzętu czy prace budowlane. Nie da się jednak ukryć, że jego znalezienie bywa trudne i długotrwałe. Warto więc wiedzieć czym kierować się podczas poszukiwania fachowca, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Zaprojektuj swój dom, tak aby ciepło nie uciekało przez dach

Zimą ciepło domowego ogniska nabiera jeszcze większego znaczenia. Odczuwamy to szczególnie, gdy stale ogrzewamy dom, rachunki rosną, a domownikom nadal jest zimno. Problem może stanowić niewłaściwa izolacja poddasza, ale także samo pokrycie dachowe. Przedstawiamy akcesoria dachowe, które podniosą energooszczędność domu.

Jak wybudować dom, który będzie zdrowy dla mieszkańców

Dom to przestrzeń, w której spędzamy ogromną część naszego życia. Abyśmy mogli czuć się w niej naprawdę komfortowo powinniśmy zadbać nie tylko o jej walory estetyczne, lecz także postarać się o to, by przebywanie w niej pozytywnie wpływało na nasze zdrowie. Od czego zacząć? Najlepiej od podstaw, a więc materiałów budowlanych, które zwykle pozostają w budynku już na lata. Pierwszy krok to zapewnienie odpowiedniej termoizolacji ścian zewnętrznych, która wbrew pozorom odgrywa istotną rolę nie tylko zimą.

Ile musimy czekać na dobrą ekipę fachowców do budowy domu

Planując wynajęcie ekipy budowlanej, trzeba być gotowym na nieprzewidziane koszty. W 2018 roku 25% osób budujących nowy dom wydało na robociznę więcej niż planowało. Polacy poświęcili na poszukiwanie wykonawcy najczęściej do trzech miesięcy, a na rozpoczęcie prac czekali nawet dłużej – wynika z najnowszych badań.

Jak stworzyć dom bez barier dla mieszkańca poruszającego się na wózku inwalidzkim

Idea stworzenia domu, który będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych jeszcze do niedawna wydawała się niemal niemożliwa. Jak bowiem poradzić sobie z otwieraniem wysoko położonych okien lub pokonywaniem uciążliwych progów? Wizja uniwersalnej przestrzeni, która pozwoli na wygodę i bezpieczeństwo każdego, kto w niej zamieszka, stała się realna. Wszystko dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które wkroczyły na rynek, otwierając nowy rozdział w architekturze i budownictwie. Jest to rozdział budownictwa bez barier.

Wybierając projekt przyszłego domu warto brać pod uwagę jego efektywność energetyczną

Inwestor, który zdecyduje się na budowę swojego wymarzonego domu, musi wziąć pod uwagę wiele aspektów związanych m.in. z lokalizacją działki czy źródłem finansowania, ale także podjąć najważniejszą decyzję, czyli wybrać optymalny projekt domu. Podczas selekcji, przyszły właściciel domu w pierwszej kolejności skupia się na jego wielkości, walorach architektoniczno-estetycznych czy funkcjonalności. Niestety zdarza się często, że zapomina o tak istotnej kwestii jak efektywność energetyczna budynku, która gwarantuje nie tylko zdrowy i komfortowy klimat wnętrz, ale także oszczędności pieniędzy na ogrzewaniu.

Jak się obecnie buduje domy jednorodzinne - poznaj 3 obowiązujące trendy

Budownictwo to branża, w której od zawsze najważniejsze są jakość wykonania i ponadczasowe rozwiązania. Nie znaczy to jednak, że nie jest ona podatna na trendy. Domy energooszczędne, minimalistyczne i przede wszystkim funkcjonalne – to najpopularniejsze tendencje w budownictwie w 2019 roku. Architekci zebrali najciekawsze trendy nowego roku i wyjaśnili, jak wykorzystać je podczas budowy domu.

Dlaczego warto zbudować dom z betonu komórkowego?

Beton komórkowy to bardzo popularny materiał budowlany, a architekci coraz częściej w swoich projektach sugerują jego wykorzystanie. Dlaczego beton komórkowy jest tak chętnie wybierany i jakie są jego zalety?


Stron: 50 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19219 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >