Budowa domu - porady – lista artykułów

Dom tani w budowie - co ma największy wpływ na cenę budowy

Budowa domów i obiektów kubaturowych jest dość dużym wydatkiem. Niektóre koszty można jednak ograniczyć dzięki optymalizacji systemów budowlanych. Przed dokonaniem wyboru warto też porównać oferty producentów prefabrykatów, które pozwolą określić orientacyjny zakres wydatków i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Dlaczego warto wybudować własny dom?

Zastanawiasz się: kupić mieszkanie, czy wybudować własny dom? Przed tym dylematem staje wiele osób, które nie tylko chcą się usamodzielnić od rodziców, ale także spełnić własne marzenia o posiadaniu domu. Dowiedz się więcej, dlaczego naszym zdaniem, wybudowanie domu to zdecydowanie lepsza opcja!

Ogólnopolska kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ" promuje ideę prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej

Burze, silne wichury, fale upałów i związane z nimi pożary… Przyczynę tych gwałtownych zjawisk można zawrzeć w zaledwie dwóch słowach: zmiany klimatyczne. Aby sceny z filmów katastroficznych nie stały się naszą codziennością, trzeba powziąć działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii już na poziomie gospodarstw domowych. Pierwszym krokiem ku większej energooszczędności może być wymiana stolarki otworowej i jej dobry montaż, a także wykonanie izolacji termicznej. To inwestycja, która zwróci się nam z nawiązką.

Ile kosztuje remont mieszkania?

Każdy dom czy mieszkanie wymaga regularnego odświeżania i remontu. Co kilkanaście lat wymagany jest remont generalny, ponieważ mieszkanie traci swój pierwotny wygląd, sprzęty tracą swoje właściwości. Często nie wystarczy samo malowanie, trzeba również wymienić płytki, armaturę łazienkową oraz podłogi. Generalny remont to duża operacja, która wymaga dużego przygotowania, zarówno wybrania wykonawców remontu, jak i zdobycia pieniędzy na wykonane wszystkich robót. Jeżeli nie posiadamy gotówki, można zdecydować się na kredyt lub kupić potrzebne produkty na raty. Planując remont, warto przemyśleć zakres prac i dokładnie zaplanować budżet.

Jak zmodernizować stary dom - kostkę w nowoczesną designerką bryłę

Domy typu „kostka” to proste, dobrze znane bryły. Pierwsze, modernistyczne, pojawiały się jeszcze przed wojną, następnie ich uproszczone wersje stały się modne w latach 70. Z upływem lat zdominowały krajobraz polskich przedmieść i prowincji, opatrzyły się i niezbyt ciekawie zestarzały. Jednak ich ponadczasowy minimalizm wciąż pozwala na udaną modernizację – zarówno przy dużych, jak i skromniejszych nakładach finansowych. Dziś nabierają wyrazu, dzięki modnym kolorom, dużym przeszkleniom i nowoczesnym rozwiązaniom typu smart home.

Budowa domu z nowymi wytycznymi WT 2021

Początek roku to czas postanowień i nowych wyzwań. Dla wielu Polaków nowa dekada rozpocznie się pracowicie, od planów związanych z budową nowego domu. Aby dom był komfortowy i bezpieczny, warto pamiętać o kilku kwestiach już na początkowym etapie planowania. Jak sprawić, by dom służył nam na lata i był tani w utrzymaniu?

Mały, zgrabny domek prefabrykowany z keramzytobetonu - szybko i ekonomicznie wybuduj swój dom

Prefabrykacja kojarzy się w pierwszej chwili z domami z wielkiej płyty. A to tylko część prawdy. Równie dobrze rozwiązanie to sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym. Zwłaszcza prefabrykacja oparta na keramzytobetonie.

Oryginalny, designerski projekt domu niskoenergetycznego

Niskoenergetyczny dom ERH H7 to innowacyjna propozycja dla osób kochających wyjątkową architekturę i niebanalny design. Projekt łączy w sobie nowoczesność, przestrzenność wnętrz oraz wysoki komfort użytkowania. Pierwszy w Polsce model tego domu został zbudowany w Solcu Kujawskim.

Remont w domu - wskazówki fachowców, jak sprawnie przeprowadzić prace

Jak wynika z raportu „Remonty w Polsce 2018” opracowanego na zlecenie Fixly, co 3 Polak twierdzi, że potrafi samodzielnie wykonać większość prac remontowych. Deklarujemy, że najczęściej samodzielnie wykonujemy takie zadania jak: malowanie lub tapetowanie (68%), szpachlowanie i gładzenie ścian (58%) oraz układanie podłóg (56%). Te prace należą również do najczęściej wykonywanych prac remontowych.

Stolarka okienna i drzwiowa w domu bez barier

Kilkanaście procent populacji ludzkiej to osoby z niepełnosprawnością. W Polsce jest ich kilka milionów, z czego wielu porusza się na wózkach inwalidzkich. Jedną z ważnych kwestii jest wykończenie i aranżacja domu czy mieszkania – bez barier. Proponujemy rozwiązania, które to umożliwiają, ułatwiając niesprawnym ruchowo domownikom codzienne funkcjonowanie.


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15863 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 132

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >