Budowa domu - porady – lista artykułów

Jak budować dom, aby w przyszłości był zdrowy dla domowników?

Zdrowy styl życia to najlepsza profilaktyka przeciwko wielu chorobom – wie o tym każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że podstawą dbania o dobre samopoczucie jest nie tylko zrównoważona dieta i aktywność fizyczna, lecz także przyjazny mikroklimat wnętrz oraz jakość powietrza, którym w nich oddychamy. Dlaczego jest to tak istotne? Co możemy zrobić, by móc dobrze czuć się we własnych czterech kątach oraz co wspólnego z tym wszystkim ma Mały Książę – postać stworzona przez Antoina De Saint Exuperiego?

Czym się sugerować w procesie wyboru koloru elewacji, dachu i okien?

Wybór odpowiednich materiałów jest priorytetem przy budowie domu. Kwestie kolorystyki w pierwszych etapach schodzą zwykle na dalszy plan, dlatego potem może się okazać, że nasza elewacja nie pasuje do stolarki okiennej czy dachu. Odpowiednio zestawione odcienie poszczególnych elementów wpływają na finalny wygląd i charakter domu. Dobrze, jeśli pomyślimy o nich wcześniej, by potem nie spotkać się z przykrym rozczarowaniem.

Budujemy dom - co kupić pierwsze: działkę czy projekt?

Według danych Eurostatu w ostatniej dekadzie Polacy częściej decydowali się na kupno lub budowę własnego domu. Schody, poddasze, przestronny balkon – przy zmianie mieszkania na dom chętnie decydujemy się na efektowne rozwiązania i dodatkowe metry. Paradoksalnie, inwestorzy budujący drugi dom zwykle wybierają parterowy, o wiele mniejszy i najczęściej niskoenergetyczny. Czy budowa według wytycznych standardu certyfikacji jest problematyczna?

Jak wybrać projekt na działkę z wjazdem od południa?

W ogólnej opinii panuje przekonanie, iż najlepszym rozwiązaniem dotyczącym działki i znajdującego się na niej domu, jest usytuowanie ich frontem od strony północnej lub wschodniej. Nie zawsze jednak istnieje taka możliwość. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli działek z wjazdem od południa, podpowiadamy na co zwracać uwagę, aby nowy dom był w pełni funkcjonalny. Udowadniamy tym samym, że lokalizacja działki nie jest żadną przeszkodą w znalezieniu idealnego projektu.

Mieszkaj jak chcesz

Zakup mieszkania, domu, aranżacja ogrodu albo lokalu usługowego to bardzo ważne momenty w życiu. Jednym dodają skrzydeł, innych paraliżują samą myślą o tym, że trzeba będzie funkcjonalnie stylowo i wygodnie daną przestrzeń zaaranżować. I niezależnie od tego, czy wybraliśmy mieszkanie na podstawie rysunku technicznego czy też z rynku wtórnego, to dylematów, jakie pojawiają się na każdym etapie urządzania, jest całe multum. W rozwiązaniu większości problemów może pomóc nam biuro projektowe Kraków.

Jak wybrać odpowiednią działkę pod budowę domu?

Chcesz wybudować własny dom jednorodzinny, ale nie masz jeszcze działki? W takim przypadku przy jej wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które będą potem miały duże znaczenie w procesie budowy. O czym powinniśmy pamiętać?

5 patentów, jak obniżyć koszty budowy domu jednorodzinnego

Finanse są największym wyzwaniem, z którym muszą zmierzyć się inwestorzy planujący budowę domu. Przyjęło się bowiem, że postawienie domu jednorodzinnego jest bardzo kosztowe i pochłania znacznie więcej pieniędzy niż np. zakup i wykończenie mieszkania, nawet na zamkniętym osiedlu. Czy tak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że istnieją sposoby na obniżenie kosztu całej inwestycji.

Jaki projekt domu powinno wybrać młode małżeństwo?

Młode małżeństwa mają to do siebie, że z dużym prawdopodobieństwem nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa w kwestii rodzicielstwa. Dlatego też, wybierając projekt domu, zwróćmy uwagę na kilka zasadniczych elementów. Poniżej pokrótce je omawiamy. Zobaczcie nasze porady i zainspirujcie się podczas projektowania swojego wymarzonego domu.

Odpowiedni projekt domu dla młodych ludzi

Jak wybrać odpowiedni projekt domu? To pytanie zadaje sobie obecnie wielu młodych ludzi, którzy są gotowi na to, aby wziąć kredyt i budować swój dom. Sprawa ta nie jest wcale taka błaha i prosta, jak by się mogło na początku wydawać (wiele osób uważa wybór projektu za najłatwiejszą część całego przedsięwzięcia).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu?

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo gotowych projektów, z których musimy wybrać ten jedyny. Wiele osób decyduje się na projekt domu, który spełnia ich oczekiwania jedynie pod względem samego wyglądu. Jednak bardzo ważne jest, aby nie kierować się wyłącznie tym wyznacznikiem. Dom powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Tylko wtedy będzie dobrze spełniał swoją podstawową rolę.


Stron: 47 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18201 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 236

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >