Budowa domu - porady – lista artykułów

Arkada - Opinie to nie wszystko

Planując budowę domu, rozglądałam się za firmą, która pomoże zrealizować mi marzenie. Przeszukując internet, trafiłam właśnie na Arkadę. Po zapoznaniu się z profilem firmy, przeczytaniu opinii na temat Arkady i krótkim telefonie do biura, wiedziałam, że to temu przedsiębiorstwu powierzę budowę domu. Powodów miałam kilka.

Jak wybrać idealny projekt swojego przyszłego domu?

Myśli o własnym, pięknym, wygodnym, idealnym domu prześladują zapewne sporo osób. Nie ma w tym nic dziwnego, bo faktycznie mieszkanie w domu jednorodzinnym, bez sąsiadów pod nami czy nad nami, mając do dyspozycji swój prywatny ogród, jaki możemy urządzić po swojemu, to kusząca perspektywa. Niektórym osobom udaje się zrealizować takie marzenia i przechodzą z fazy pomysłu, do fazy realizacji. Jednym z etapów takiej realizacji jest wybór idealnego projektu. No właśnie, idealnego, czyli jakiego?

Tradycyjna murowana czy szkieletowa - jaką technologią wybudować dom?

W 2016 roku zdecydowana większość sprzedanych projektów domów obejmowała nieruchomości budowane technologią murowaną. Ta najpopularniejsza metoda uznawana jest za najsolidniejszą i najtrwalszą.

Jaki wybrać projekt domu, aby spełnił warunki programu MdM?

„Mieszkanie dla młodych” oferuje wsparcie dla osób inwestujących w swoją pierwszą nieruchomość. Szereg zmian w regulaminie programu już w początkowym etapie jego działania poszerzył grupę potencjalnych odbiorców także o osoby budujące dom. Projekt musi jednak spełniać odpowiednie warunki.

W jakiej technologi można najtaniej wybudować dom?

Budowa domów i obiektów kubaturowych jest dość dużym wydatkiem. Niektóre koszty można jednak ograniczyć dzięki optymalizacji systemów budowlanych. Przed dokonaniem wyboru warto też porównać oferty producentów prefabrykatów, które pozwolą określić orientacyjny zakres wydatków i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Wybór projektu domu - kiedy parterowy z poddaszem a kiedy wielokondygnacyjny?

To, jaki projekt domu wybierzemy, zależne jest nie tylko od naszych preferencji. Istotne są także kwestie formalne, którym inwestor musi się podporządkować. Jeśli nie ma przeciwwskazań do budowy domu wyższego niż parterowy, trzeba po prostu zdefiniować swoje potrzeby i oczekiwania. Jak pokazują dane, wybór pada najczęściej na dom parterowy z poddaszem.

Dom w chłodnych kontrastowych kolorach.

Szukając kreatywnych i niecodziennych pomysłów warto poszukać inspiracji w naturze. Nie inaczej jest w przypadku projektowania domu i jego otoczenia. Spoglądając na zimowy pejzaż dostrzeżemy wiele podpowiedzi dotyczących tego, jak połączyć ze sobą chłodne barwy oraz stworzyć kompletną całość, decydując się na zastosowanie bardzo oszczędnych rozwiązań.

Zima to najlepszy czas na wybór projektu domu

Największa sprzedaż projektów domów przypada na okres zimowy. Właśnie wtedy decydjemy się na budowę, a kilka chłodnych miesięcy pozostawiamy na załatwienie niezbędnych formalności, zanim wiosną rozpoczniemy pracę nad inwestycją.

W domu jak w pałacu – dlaczego warto zbudować dom w stylu dworkowym?

Projekty domów dworkowych cieszą się w Polsce popularnością od wielu lat, niejako na przekór modzie na minimalistyczne budownictwo. Pomimo wyglądu nawiązującego do architektury XIX w. lub dwudziestolecia międzywojennego domy dworkowe mogą cechować się także funkcjonalnością, która nie odbiega od tej znanej z nowoczesnych projektów. O czym pamiętać przy przeglądaniu projektów domów w stylu dworkowym? Jak sprawić, aby budynki nawiązujące do szlacheckiej tradycji jednocześnie nie wydawały się anachroniczne?

Domy bliźniacze – wady i zalety

Domy w zabudowie bliźniaczej mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Tak jak każda sporna kwestia, również i ta ma swoje plusy i minusy. Ich sedno można rozważać pod względem organizacji budowy i kosztów z nią związanych, a także relacjami międzyludzkimi. W przypadku tego pierwszego punktu wszystko wydaje się jasne. Wprawdzie koszty domów bliźniaczych w Lublinie, Gdańsku czy Poznaniu będą się od siebie znacząco różnić, to jednak zawsze będzie to opłacalna i uzasadniona inwestycja. Druga kwestia już tak oczywista nie jest – wszystko zależy od nastawienia do siebie osób, które na taki dom chciałyby się zdecydować.


Stron: 43 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22220 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >