Budowa domu - porady – lista artykułów

Jak budować dom, żeby był nie tylko ciepły, ale miał odpowiednią wilgotność powietrza

Piorąc, gotując, zmywając naczynia, susząc ubrania czy po prostu oddychając – przeciętna, czteroosobowa rodzina każdego dnia wytwarza około 10-15 litrów wody w postaci pary wodnej! Nieodpowiednia wilgotność, czy to zbyt wysoka czy zbyt niska, nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Wilgoć to groźny zawodnik, dlatego ważne jest, by stale mieć ją pod kontrolą i zawczasu przedsięwziąć środki, które pomogą nam ją utrzymać w ryzach. Jakie? Już podpowiadamy.

Budowa ciepłego domu z betonu komórkowego - pytamy eksperta dlaczego warto wybrać właśnie ten materiał budowlany

O termoizolacyjności domu watro myśleć od samego początku jego budowy. Będzie to miało decydujący wpływ na koszt eksploatacji przez wszystkie kolejne lata użytkowania budynku. Jedną z najważniejszych kwestii w tym względzie jest wybór materiału do wznoszenia ścian zewnętrznych, a wśród murowych elementów konstrukcyjnych nie ma „cieplejszych” niż te z betonu komórkowego.

Szybka budowa domu z prefabrykatów keramzytobetonowych - poznaj zalety tej metody

Coraz większym zainteresowaniem i popularnością wśród inwestorów cieszą się materiały keramzytobetonowe. Wszystko za sprawą doskonałych parametrów keramzytu i optymalnych dla człowieka warunków życiowych, jakie można osiągnąć w domach z niego budowanych. Co więcej technologia prefabrykacji pozwala wznieść dom z keramzytobetonu w tydzień.

Gotowe projekty domów parterowych – dlaczego warto je wybrać?

Domy parterowe to jedne z najchętniej wybieranych projektów spośród wszystkich gotowych projektów domów, które są obecnie dostępne na rynku (a należy zaznaczyć, że wybór jest ogromny). Skąd duża popularność gotowych projektów domów parterowych? Jakimi cechami charakteryzują się te projekty? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury wszystkich tych, którzy rozważają kupno gotowego projektu domu parterowego.

Funkcjonalny dom zaprojektowany dla jednego mieszkańca

Dwukondygnacyjny budynek zaprojektowany z myślą o jednym mieszkańcu stanowi doskonały przykład architektury modernizmu w nowoczesnym wydaniu. Dzięki otwartym planom pięter przestrzeń może elastycznie zmieniać przeznaczenie zgodnie z aktualnymi potrzebami właściciela. Przeszklenia w systemie fasadowym Schüco FWS 35 PD zapewniają imponujący efekt przenikania się wnętrza z otoczeniem.

Ekipa budowlana - na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu fachowców

Planujesz budowę domu lub generalny remont? Wiesz już jak ma wyglądać Twoje wymarzone miejsce na Ziemi, masz wybrane materiały wykończeniowe i elementy wystroju, ale wciąż zastanawiasz się nad wyborem ekipy budowlanej? Profesjonalna ekipa budowlana jest gwarancją poprawnie zrealizowanego projektu architektonicznego lub też przeprowadzonej renowacji budynku. Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby remont był jak najmniej stresujący, koszty zgodne z założonym budżetem, a efekt w pełni satysfakcjonujący.

Gotowe projekty domów – które ich rodzaje cieszą się największą popularnością?

Gotowe projekty domów to nowoczesne i wygodne rozwiązanie, które ułatwia budowę własnych czterech kątów do granic możliwości. Do jego zalet z pewnością zaliczyć można odgórną znajomość orientacyjnych kosztów oraz dokładne poznanie wyglądu budynku i układu pomieszczeń. W serwisach typu archeton.pl możesz wybierać spośród licznych projektów, tworzonych w najbardziej rozmaitych stylach. Sprawdź, które z nich cieszą się największym uznaniem wśród klientów i co je charakteryzuje.

Przepisy budowlane, które będą obowiązywały od 2021 roku sprawią, że każdy budowany dom będzie energooszczędny

Już za dwa lata w Polsce mają powstawać tylko wysoko energooszczędne budynki. Budowa takiego obiektu wymaga m.in. odpowiedniego usytuowania względem stron świata, zastosowania energii odnawialnych czy wstawienia odpowiednich, energooszczędnych okien, które mają odpowiadać bardzo surowym kryteriom izolacyjności cieplnej.

Duże przeszklenia i ciężkie drzwi wymagają specjalnej techniki montażu - jak bezpiecznie przeprowadzić takie prace?

Wielkoformatowe przeszklenia, ważące co najmniej kilkaset kilogramów są obecnie jednym z najgorętszych trendów w architekturze. Zapewniają m.in. widok na najbliższe otoczenie budynku oraz dopływ naturalnego światła. Ich montaż jest jednak wymagający i często niesie ze sobą również konieczność użycia specjalistycznego, ciężkiego sprzętu. Jak powinien zatem wyglądać, aby spełniał najwyższe standardy, był zgodny z oczekiwaniami inwestorów i wspierających ich architektów? Oto zestaw dobrych praktyk.

Zaczynasz budować dom? - oto 5 ważnych zasad przed rozpoczęciem prac

Budowa domu to proces, który wymaga czasu, zaangażowania i dobrego planowania. Jednak radość i poczucie spełnienia, które daje posiadane wymarzonego własnego miejsca na ziemi, jest z pewnością warte podjętego wysiłku. Wielu z nas rokrocznie realizuje to marzenie, podejmując się budowy własnego domu. Zanim jednak rozpoczniemy realizację tego przedsięwzięcia, warto dobrze się do tego przygotować, by cały proces przebiegł sprawnie i satysfakcjonująco! Wystarczy, że podejdziemy do całego procesu na spokojnie i przemyślimy kluczowe kwestie, z pewnością z sukcesem zrealizujemy swoje marzenie o komfortowym i bezpiecznym domu dla siebie i swojej rodziny.


Stron: 51 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17971 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >