Budowa domu - porady – lista artykułów

Mieszkaj jak chcesz

Zakup mieszkania, domu, aranżacja ogrodu albo lokalu usługowego to bardzo ważne momenty w życiu. Jednym dodają skrzydeł, innych paraliżują samą myślą o tym, że trzeba będzie funkcjonalnie stylowo i wygodnie daną przestrzeń zaaranżować. I niezależnie od tego, czy wybraliśmy mieszkanie na podstawie rysunku technicznego czy też z rynku wtórnego, to dylematów, jakie pojawiają się na każdym etapie urządzania, jest całe multum. W rozwiązaniu większości problemów może pomóc nam biuro projektowe Kraków.

Jak wybrać odpowiednią działkę pod budowę domu?

Chcesz wybudować własny dom jednorodzinny, ale nie masz jeszcze działki? W takim przypadku przy jej wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które będą potem miały duże znaczenie w procesie budowy. O czym powinniśmy pamiętać?

5 patentów, jak obniżyć koszty budowy domu jednorodzinnego

Finanse są największym wyzwaniem, z którym muszą zmierzyć się inwestorzy planujący budowę domu. Przyjęło się bowiem, że postawienie domu jednorodzinnego jest bardzo kosztowe i pochłania znacznie więcej pieniędzy niż np. zakup i wykończenie mieszkania, nawet na zamkniętym osiedlu. Czy tak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że istnieją sposoby na obniżenie kosztu całej inwestycji.

Jaki projekt domu powinno wybrać młode małżeństwo?

Młode małżeństwa mają to do siebie, że z dużym prawdopodobieństwem nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa w kwestii rodzicielstwa. Dlatego też, wybierając projekt domu, zwróćmy uwagę na kilka zasadniczych elementów. Poniżej pokrótce je omawiamy. Zobaczcie nasze porady i zainspirujcie się podczas projektowania swojego wymarzonego domu.

Odpowiedni projekt domu dla młodych ludzi

Jak wybrać odpowiedni projekt domu? To pytanie zadaje sobie obecnie wielu młodych ludzi, którzy są gotowi na to, aby wziąć kredyt i budować swój dom. Sprawa ta nie jest wcale taka błaha i prosta, jak by się mogło na początku wydawać (wiele osób uważa wybór projektu za najłatwiejszą część całego przedsięwzięcia).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu?

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo gotowych projektów, z których musimy wybrać ten jedyny. Wiele osób decyduje się na projekt domu, który spełnia ich oczekiwania jedynie pod względem samego wyglądu. Jednak bardzo ważne jest, aby nie kierować się wyłącznie tym wyznacznikiem. Dom powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Tylko wtedy będzie dobrze spełniał swoją podstawową rolę.

Słoneczny dom marzeń

Wielu z nas marzy o własnym domu z ogródkiem. Niektórzy są już bardzo blisko realizacji, ale nie do końca wiedzą od czego zacząć. Mamy już ładną działkę pod miastem i teraz zastanawiamy się - co ma na niej stanąć?

Jak budować wymarzony dom, aby nie tracił na cenie rynkowej?

Budując dom powinniśmy sprawdzić, jakie rozwiązania i materiały izolacyjne warto zastosować, aby nasz budynek spełniał nie tylko minimalne wymagania prawne obowiązujące dzisiaj, ale był korzystną inwestycją na długie lata. Na co zwrócić uwagę, aby był również atrakcyjną ofertą na rynku nieruchomości?

Poprawny montaż stolarki w domu pasywnym

W budownictwie pasywnym nie ma miejsca na jakiekolwiek kompromisy. Aby uzyskać zamierzony efekt, niezbędne jest wykorzystanie rozwiązań o bardzo dobrych parametrach energooszczędności. Oprócz samych produktów, niezwykle istotny jest też ich prawidłowy montaż, zapewniający skuteczne ograniczenie strat ciepła. Jak powinien zatem wyglądać dobry montaż stolarki okiennej i drzwiowej w budynku pasywnym?

O czym należy pamiętać zanim rozpocznie się budowę domu? Zmiany w prawie budowlanym w 2018 r.

W ciągu ostatnich miesięcy w przepisach prawa budowlanego pojawiły się znaczące zmiany – wprowadzono m.in. możliwość stawiania domów na podstawie zgłoszenia budowy. Od 1 stycznia zaczęły także obowiązywać nowe przepisy dotyczące warunków technicznych zabudowy, a ceny za materiały budowlane ponownie wzrosły. Osoby, które w 2018 roku chcą postawić dom, muszą więc na bieżąco śledzić wszystkie zmiany w prawie.


Stron: 47 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17965 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >