Budowa domu - porady – lista artykułów

Budując dom warto wykorzystać poddasze użytkowe

Skosy sprawiają, że poddasza użytkowe to miejsca trudniejsze do zaaranżowania, a jednocześnie wyjątkowe pod względem wizualnym. W jaki sposób zaplanować pomieszczenia na poddaszu, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń?

Budowa domu w zimie - co możemy robić w tym okresie, aby prace nie stały w miejscu

Większość prac związanych z budową domu planujemy na wiosnę, lato i początek jesieni. Nasze założenia czasami weryfikuje rzeczywistość i wydłużające się terminy. Warto wtedy pamiętać, że część działań możemy zrealizować nawet późną jesienią lub zimą, kiedy temperatura mocno spada. Kluczowy jest dobór odpowiednich materiałów.

Projekt czy działka budowlana — czyli co najpierw?

Wiele osób, które podejmuje decyzje o budowaniu domu dla swojej rodziny, popełnia jeden z podstawowych błędów, które mogą znacząco wpłynąć nawet na to, czy kiedykolwiek zamieszkamy w naszym wymarzonym domu. Kiedy decydujemy się najpierw na wybranie projektu domu, a dopiero później kupujemy działkę, którą na siłę próbujemy dostosować do tego projektu, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, z jakim ryzykiem się to wiąże. Sprawdź zatem, co robić i czego nie robić tuż przed rozpoczęciem budowy.

Wykańczamy nasz wymarzony dom co jest najważniejsze?

Przystępując do prac wykończeniowych domu prędzej czy później stajemy przed dylematem: solidnie czy tanio? Często przy tym zapominamy, że prawdziwą oszczędnością jest inwestycja w materiały najwyższej jakości. Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę? Oto 6 wskazówek, które ułatwią ci zaplanowanie solidnego i stylowego wykończenia domu.

Dom kostka - dlaczego ta forma architektoniczna jest tak bardzo popularna wśród inwestorów i architektów

Nowoczesne projekty domów kojarzą nam się z prostą formą i minimalizmem. Duże przeszklenia, otwarte przestrzenie i sporo technologicznych rozwiązań. Dlaczego domy-kostki stały się tak popularne i czy trend będzie się utrzymywał?

Dlaczego czasami lepiej wybudować dom od podstaw niż remontować stary?

Wielu inwestorów jest zdania, że zakup i remont starego domu to dobra inwestycja. Jednak w praktyce może okazać się, że po drodze napotkamy wiele nieprzyjemnych niespodzianek, które mogą kosztować nas dużo nerwów, czasu, a przede wszystkim pieniędzy. Czy korzystniej byłoby zbudować wymarzony dom od podstaw?

Budowa domu z płaskim dachem - jakie rozwiązania trzeba wziąć pod uwagę

Płaskie dachy nie muszą kojarzyć się już wyłącznie z nudnymi, szarymi blokowiskami z wielkiej płyty. Teraz są one wyrazem najwyższej estetyki architektonicznej i odzwierciedleniem niezwykłej wrażliwości inwestora na to, co proste i nieskomplikowane. Dach bowiem, ma ogromne znaczenie w kształtowaniu całościowej bryły budynku, a odpowiednio zaprojektowany potrafi także znacząco zwiększyć jego funkcjonalność.

Czym jest instalator systemowy i dlaczego warto korzystać z jego usług budując dom?

Intensywny rozwój rynku budowlanego i rosnące potrzeby inwestorów wytworzyły zapotrzebowanie na kompleksowe usługi związane z instalacjami. Od tego typu firm wymaga się zaawansowanej i kompleksowej wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań instalacyjnych. Czy powierzenie opieki nad całością prac jednej firmie to dobry pomysł? Na co zwrócić uwagę, weryfikując jej kompetencje?

5 prostych zasad, które warto wprowadzić w domu, aby żyło się zdrowiej mieszkańcom

Już wkrótce, 1 października, będziemy obchodzić Światowy Dzień Mieszkalnictwa. Wśród kluczowych wyzwań związanych z naszymi domami są te dotyczące dobrych warunków panujących we wnętrzach. Mają one olbrzymi wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie energię życiową. Jak wynika z raportu „Barometr zdrowych domów” przeprowadzonego na zlecenie Grupy VELUX, droga do zdrowego domu wymaga działań, które można ująć w 5 krokach.

Budowa domu - na jakie produkty i usługi otrzymamy gwarancję

Decyzja o budowie domu należy do jednych z najważniejszych w naszym życiu, a na pewno do tych przełomowych. Wydarzenie to wzbudza z reguły same pozytywne emocje, ale może być także powodem wielu problemów – szczególnie jeżeli zdecydujemy się powierzyć nasze „cztery ściany” niesprawdzonym producentom i wykonawcom. Zadbaj o to, aby wszystkie ustalenia zostały spisane w umowie i skup się tylko na przyjemnych aspektach tworzenia swojego domu. Nie daj się zaskoczyć i śpij spokojnie!


Stron: 49 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18772 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 269

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >