Budowa domu - porady – lista artykułów

Funkcjonalny dom zaprojektowany dla jednego mieszkańca

Dwukondygnacyjny budynek zaprojektowany z myślą o jednym mieszkańcu stanowi doskonały przykład architektury modernizmu w nowoczesnym wydaniu. Dzięki otwartym planom pięter przestrzeń może elastycznie zmieniać przeznaczenie zgodnie z aktualnymi potrzebami właściciela. Przeszklenia w systemie fasadowym Schüco FWS 35 PD zapewniają imponujący efekt przenikania się wnętrza z otoczeniem.

Ekipa budowlana - na co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu fachowców

Planujesz budowę domu lub generalny remont? Wiesz już jak ma wyglądać Twoje wymarzone miejsce na Ziemi, masz wybrane materiały wykończeniowe i elementy wystroju, ale wciąż zastanawiasz się nad wyborem ekipy budowlanej? Profesjonalna ekipa budowlana jest gwarancją poprawnie zrealizowanego projektu architektonicznego lub też przeprowadzonej renowacji budynku. Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby remont był jak najmniej stresujący, koszty zgodne z założonym budżetem, a efekt w pełni satysfakcjonujący.

Gotowe projekty domów – które ich rodzaje cieszą się największą popularnością?

Gotowe projekty domów to nowoczesne i wygodne rozwiązanie, które ułatwia budowę własnych czterech kątów do granic możliwości. Do jego zalet z pewnością zaliczyć można odgórną znajomość orientacyjnych kosztów oraz dokładne poznanie wyglądu budynku i układu pomieszczeń. W serwisach typu archeton.pl możesz wybierać spośród licznych projektów, tworzonych w najbardziej rozmaitych stylach. Sprawdź, które z nich cieszą się największym uznaniem wśród klientów i co je charakteryzuje.

Przepisy budowlane, które będą obowiązywały od 2021 roku sprawią, że każdy budowany dom będzie energooszczędny

Już za dwa lata w Polsce mają powstawać tylko wysoko energooszczędne budynki. Budowa takiego obiektu wymaga m.in. odpowiedniego usytuowania względem stron świata, zastosowania energii odnawialnych czy wstawienia odpowiednich, energooszczędnych okien, które mają odpowiadać bardzo surowym kryteriom izolacyjności cieplnej.

Duże przeszklenia i ciężkie drzwi wymagają specjalnej techniki montażu - jak bezpiecznie przeprowadzić takie prace?

Wielkoformatowe przeszklenia, ważące co najmniej kilkaset kilogramów są obecnie jednym z najgorętszych trendów w architekturze. Zapewniają m.in. widok na najbliższe otoczenie budynku oraz dopływ naturalnego światła. Ich montaż jest jednak wymagający i często niesie ze sobą również konieczność użycia specjalistycznego, ciężkiego sprzętu. Jak powinien zatem wyglądać, aby spełniał najwyższe standardy, był zgodny z oczekiwaniami inwestorów i wspierających ich architektów? Oto zestaw dobrych praktyk.

Zaczynasz budować dom? - oto 5 ważnych zasad przed rozpoczęciem prac

Budowa domu to proces, który wymaga czasu, zaangażowania i dobrego planowania. Jednak radość i poczucie spełnienia, które daje posiadane wymarzonego własnego miejsca na ziemi, jest z pewnością warte podjętego wysiłku. Wielu z nas rokrocznie realizuje to marzenie, podejmując się budowy własnego domu. Zanim jednak rozpoczniemy realizację tego przedsięwzięcia, warto dobrze się do tego przygotować, by cały proces przebiegł sprawnie i satysfakcjonująco! Wystarczy, że podejdziemy do całego procesu na spokojnie i przemyślimy kluczowe kwestie, z pewnością z sukcesem zrealizujemy swoje marzenie o komfortowym i bezpiecznym domu dla siebie i swojej rodziny.

Jaki system ścienny wybrać do budowy domu, żeby było ciepło i cicho

Jedną z podstawowych decyzji podczas budowy własnego domu jest wybór materiału ściennego. To, z czego murujemy ściany, będzie bowiem miało znaczący wpływ zarówno na koszt całej inwestycji, szybkość i bezproblemowość prowadzonych prac, jak również późniejszy komfort życia mieszkańców i wydatki związane z eksploatacją budynku. Warto zdecydować się na wyroby nie tylko cechujące się wysoką jakością i pożądanymi parametrami, ale też dostępne w kompleksowej ofercie kompatybilnych produktów od jednego producenta.

Solidny fachowiec do prac remontowych - jak go znaleźć spośród wielu internetowych ofert

Wybór rzetelnego wykonawcy z branży budowlano-remontowej może przysporzyć nie lada problemów. Choć w Internecie znaleźć można wiele ofert większych czy mniejszych firm, to jednak decyzja nie jest tak oczywista. W grę wchodzi nie tylko ostateczny wygląd naszego domu, lecz także jakość i trwałość zastosowanych rozwiązań. Podpowiadamy jak znaleźć sprawdzonego specjalistę.

Wybór dobrego fachowca - czym się kierować?

Dobry fachowiec, który zna się na swojej pracy jest na wagę złota. Wie o tym każdy, kto choć raz zlecał naprawę sprzętu czy prace budowlane. Nie da się jednak ukryć, że jego znalezienie bywa trudne i długotrwałe. Warto więc wiedzieć czym kierować się podczas poszukiwania fachowca, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Zaprojektuj swój dom, tak aby ciepło nie uciekało przez dach

Zimą ciepło domowego ogniska nabiera jeszcze większego znaczenia. Odczuwamy to szczególnie, gdy stale ogrzewamy dom, rachunki rosną, a domownikom nadal jest zimno. Problem może stanowić niewłaściwa izolacja poddasza, ale także samo pokrycie dachowe. Przedstawiamy akcesoria dachowe, które podniosą energooszczędność domu.


Stron: 50 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17827 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >