Budowa i remont – lista artykułów

Montaż instalacji silnoprądowych wewnątrz oraz na zewnątrz

Instalacje silnoprądowe montowane są zwykle w budownictwie przemysłowym oraz usługowym. Poszczególne prace wykonywane są na podstawie wcześniej przygotowanego projektu przez doświadczoną ekipę elektryków.

Jak wybrać projekt na działkę z wjazdem od południa?

W ogólnej opinii panuje przekonanie, iż najlepszym rozwiązaniem dotyczącym działki i znajdującego się na niej domu, jest usytuowanie ich frontem od strony północnej lub wschodniej. Nie zawsze jednak istnieje taka możliwość. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli działek z wjazdem od południa, podpowiadamy na co zwracać uwagę, aby nowy dom był w pełni funkcjonalny. Udowadniamy tym samym, że lokalizacja działki nie jest żadną przeszkodą w znalezieniu idealnego projektu.

Docieplenie dachu remedium na nieznośne gorąco na poddaszu w letnie upały

Upały, tak charakterystyczne dla późnej wiosny i lata w Polsce, szczególnie dają się we znaki tym, którzy korzystają z pomieszczeń na poddaszu. Czasem do tego wręcz stopnia, że wejście na górę przypomina wkroczenie w kompletnie inną strefę klimatyczną, a nieznośny skwar, zaduch i stojące powietrze praktycznie uniemożliwiają komfortowe przebywanie na ostatniej kondygnacji domu. Co zrobić, aby żar z nieba nie zamienił się w żal domownika? Jak zadbać o swój komfort termiczny w uzasadniony ekonomicznie sposób?

Zabezpieczenie domu przed włamaniem kamerą WiFi - czy to skuteczna ochrona?

Przebywanie nawet daleko poza domem wcale nie musi oznaczać braku kontroli nad naszą posiadłością. Może ją zapewnić komfortowe, ekonomiczne i proste w obsłudze rozwiązanie – tak właśnie prezentuje się bezpieczeństwo nowej ery. Inteligentny, cyfrowy obserwator pozwoli bowiem doglądać posesję w czasie rzeczywistym. Jak działają tego typu urządzenia?

Monitoring budynków a RODO. Co warto wiedzieć i gdzie szukać profesjonalnej porady

RODO – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie ochrony danych osobowych, które weszło w życie 25 maja 2018 roku – zaostrzyło zasady zbierania i przechowywania informacji. Czy nowe prawo sprawiło, że monitoring budynków stał się w Polsce nielegalny? Absolutnie nie. Sprawdź, kiedy możesz go wprowadzić i jak dostosować procedury do aktualnie obowiązujących przepisów.

Sterowanie ogrzewaniem w Smart Home

Marka Purmo, która jest jednym z największych producentów grzejników na świecie, wprowadziła na rynek TempCoE3, nowy produkt z segmentu SMART Home. Prosty w obsłudze system umożliwia użytkownikowi sterowanie nie tylko ogrzewaniem, ale także oświetleniem i zewnętrznymi urządzeniami takimi jak zraszacze czy brama garażowa.

Cegły, bloczki, pustaki budowlane – z których materiałów budować trwale i ekonomicznie?

Wybór technologii do wznoszenia budynków jedno- i wielokondygnacyjnych może przyprawić o lekki zawrót głowy. Który z materiałów zapewni odpowiednią trwałość i ekonomiczność – cegły, bloczki czy pustaki budowlane? Wybierając materiał do wznoszenia budynku, należy dokładnie zapoznać się z jego specyfiką, wadami oraz zaletami. Do najważniejszych cech materiałów budowlanych zalicza się ich: termoizolację, wytrzymałość oraz komfort akustyczny.

Sprzęty niezbędne podczas budowy domu!

Budowa własnego domu może trwać długo. Jednak efekt końcowy zarówno jak i posiadanie własnego miejsca do mieszkania z pewnością rekompensuje cały włożony w trud w proces jego powstania. Żeby jednak ułatwić sobie wykonywane na budowie prace, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych urządzeń. Sprawdź jakich dokładnie sprzętów możesz potrzebować.

Jak wybrać dobrą szlifierkę kątową?

Szlifierki kątowe to uniwersalne narzędzia – można nimi ciąć, szlifować i polerować różne rodzaje materiałów. Jakie jeszcze inne zastosowania posiadają? Jakie rodzaje tarcz można stosować? Jak wybrać urządzenie dopasowane do konkretnych potrzeb?

Pokrycie dachu w czarnym kolorze - z jakiego materiału?

Konstrukcje dachowe różnią się między sobą kształtami, jednak o ich finalnej estetyce decyduje pokrycie o odpowiednio dobranym wzorze i kolorystyce. Trendem, który już od jakiegoś czasu dominuje w polskim krajobrazie, są czarne i grafitowe blachodachówki. Oprócz efektownego wyglądu oferują także ciekawe możliwości kształtowania architektury nowoczesnych budynków.


Stron: 949 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18203 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >