Budowa i remont – lista artykułów

Gotowe projekty domów – które ich rodzaje cieszą się największą popularnością?

Gotowe projekty domów to nowoczesne i wygodne rozwiązanie, które ułatwia budowę własnych czterech kątów do granic możliwości. Do jego zalet z pewnością zaliczyć można odgórną znajomość orientacyjnych kosztów oraz dokładne poznanie wyglądu budynku i układu pomieszczeń. W serwisach typu archeton.pl możesz wybierać spośród licznych projektów, tworzonych w najbardziej rozmaitych stylach. Sprawdź, które z nich cieszą się największym uznaniem wśród klientów i co je charakteryzuje.

Co warto wiedzieć o halach modułowych?

Hale modułowe spełniają wszystkie najważniejsze wymagania większości przedsiębiorców. Są tanie, proste w budowie i wytrzymałe. Poznaj ich specyfikę.

Drzwi między kuchnią a salonem, czyli jak stylowo i praktycznie oddzielić te dwie przestrzenie

Na etapie projektowania domu lub planowania remontu mieszkania wiele osób rozważa stworzenie jednej wspólnej przestrzeni dla kuchni i salonu. Takie rozwiązanie daje bowiem poczucie większej przestronności, ale w wielu sytuacjach nie sprawdzi się lub jest wręcz niewykonalne – na przykład w małych mieszkaniach. Ma też jedną zasadnicze wadę, którą można w skrócie określić, jako brak podziału między strefą pracy, czyli kuchnią, a strefą relaksu, czyli salonem. Dobrze więc przeanalizować, czy dobrym rozwiązaniem nie będzie jednak postawienie granicy między tymi dwoma pomieszczeniami. Dlaczego warto to rozważyć i jakie drzwi między kuchnią a salonem wybrać? Oto garść wskazówek!

Idealne rozwiązanie dla architektów, konstruktorów i instalatorów - Protan w systemie BIM

Rosnące oczekiwania wobec branży budowlanej decydują o nieustannym rozwoju technik komputerowych w tej dziedzinie. Jednym z przykładów takiego rozwoju jest system Building Information Modeling (BIM).

Fundamenty - rodzaje i skuteczna formy ochrony

Fundamenty są najważniejszą, chociaż tak naprawdę najmniej widoczną, częścią budynku. To właśnie od nich zależy trwałość i bezpieczeństwo całej konstrukcji. Źle postawione fundamenty mogą być przyczyną uszkodzenia struktury całości, a nawet prowadzić do katastrofy budowlanej. Wznoszenie fundamentu to kluczowy etap budowy domu, dlatego do jego wykonania i zabezpieczenia należy podchodzić z największą starannością.

Jak wybierać materiały wykończeniowe, aby zminimalizować ryzyko reakcji alergicznych

Katar, kichanie, łzawienie oczu, duszności… to tylko niektóre z wielu uporczywych objawów alergii. Ten temat jest bliski wielu osobom – nadmierną wrażliwość na kontakt z alergenami zaczęto nazywać nawet chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Aby poradzić sobie z jej przyczynami wietrzymy mieszkanie czy skrupulatnie pozbywamy się kurzu, jednak te działania mogą okazać się niewystarczające. Jeśli nie chcemy narażać się na działalność szkodliwych dla nas substancji, powinniśmy zatroszczyć się o odpowiedni wybór materiałów wykończeniowych w naszych domach, to od nich bowiem w dużej mierze zależy nasze samopoczucie.

Termodynamiczne ogrzewanie wody - oszczędność energii i chłodzenie pomieszczeń w procesie ubocznym

Wybierając system grzewczy coraz częściej stawiamy na ochronę środowiska i niezależność. W trend ten wpisują się termodynamiczne ogrzewacze wody, które wykorzystują darmową energię z otaczającego powietrza - w garażu czy piwnicy. Zapewniają nam ciepłą wodę bez konieczności spalania gazu, węgla czy zużywania prądu.

Rodzaje tynków zewnętrznych – który sprawdzi się w Twoim przypadku?

Ogromny wybór tynków zewnętrznych może być nie lada przeszkodą w wykończeniu domu. Dokładna analiza własnych potrzeb powinna jednak ułatwić podjęcie właściwej decyzji. Podobnie jak wiedza o tym, jakie właściwości mają poszczególne rodzaje tynków zewnętrznych. Dzięki temu szanse na dokonanie właściwego wyboru wzrosną, a Twoja elewacja będzie dobrze chroniona przed działaniem czynników zewnętrznych.

Narzędzia brukarskie dla wymagających

Efektywne i komfortowe przeprowadzanie prac brukarskich wymaga zastosowania profesjonalnych narzędzi zapewniających operatorom odpowiedni poziom ergonomii i wydajności. Pozwalają one sprawnie układać oraz wyciągać bruk z już ułożonych nawierzchni, eliminując ryzyko uszkodzenia materiałów budowlanych. Sprawdź najlepsze narzędzia brukarskie dla profesjonalistów.

Naprawy elektryczne – jak prawidłowo izolować przewody?

Izolacja przewodów elektrycznych należy do jednej z najprostszych i zarazem najczęściej wykonywanych prac z zakresu elektryki. Naprawa uszkodzonej izolacji lub wykonanie nowej jest elementem najmniejszych modernizacji domowej instalacji.


Stron: 996 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17770 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >