Budowa i remont – lista artykułów

Bezpieczeństwo prac budowlanych w pobliżu linii wysokiego napięcia

Prace na wysokości, w obrębie linii i urządzeń elektroenergetycznych należą do szczególnie niebezpiecznych. Porażenie prądem jest w tym przypadku jednym z najczęstszych powodów śmiertelnych wypadków. Jakich zasad należy przestrzegać, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa?

Elektronarzędzia i smartfon możesz zasilać jednym powerbankiem

Nie każdy jest specjalistą od remontów i prac wykończeniowych, nie wszyscy są też zapalonymi majsterkowiczami. Jednak większość z nas z pewnością zgodzi się, że warto mieć w domu przynajmniej podstawowe elektronarzędzia, najlepiej bezprzewodowe – one na pewno się przydadzą. Ale co z akumulatorem? Ma leżeć w szufladzie i się marnować? Otóż nie! przedstawiamy gamę podstawowych elektronarzędzi zasilanych akumulatorem pełniącym również funkcję… powerbanku dla twojego smartfona!

Materiał ścierny – czym jest jego ziarnistość? Jak dobrać granulację do materiału obrabianego? Materiał ścierny – czym jest jego ziarnistość?

Często w kontekście różnorodnych materiałów ściernych mówi się o tak zwanej ziarnistości, zwanej również gradacją oraz granulacją. Czym ona jest? I jak wybrać odpowiednią ze względu na pracę, jaką mamy do wykonania?

Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich

Kompleksowe rozwiązanie do odwadniania dachów płaskich to system polskiego producenta, w skład którego wchodzi 12 gotowych zestawów, składających się z trzech głównych elementów: wpustu dachowego, rury kanalizacyjnej oraz specjalnego adaptera. To właśnie on zapewnia pionierskość kompletów i umożliwia łączenie ich ze znanymi już systemami: Galeco STAL2 i Galeco BEZOKAPOWY.

Dogrzewanie pomieszczeń klimatyzacją - czy to się opłaca?

Klimatyzatory zamontowane w budynkach mieszkalnych to komfort nie tylko w upalne dni. Jesienią i zimą możemy za ich pomocą skutecznie dogrzewać pomieszczenia, przy okazji oczyszczając powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń.

Zielony dach nową przestrzenią dla sportu - budowa boiska na dachu budynku

W wielkich miastach coraz trudniej o wolną przestrzeń, dlatego wykorzystanie dachu obiektu użyteczności publicznej pod budowę boiska sportowego szybko zyskuje na popularności zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Zakup komina - jakie gwarancje ma konsument?

Słowa gwarancja i reklamacja budzą najczęściej niepokój. Każdy z nas ma bowiem, co najmniej jedno doświadczenie z trudnym i czasochłonnym procesem zwrotu lub naprawienia wadliwego produktu. Defekt butów czy zegarka to nieduży problem, biorąc pod uwagę awarie produktów, od których prawidłowej pracy może zależeć nasze zdrowie bądź życie. Warto wiedzieć, co oznacza, że producent udziela gwarancji i jakie prawa przysługują nam przy zakupie systemu kominowego.

Nowoczesny system rurowy do wykonania instalacji wodnej lub c.o.

Czego oczekujemy od systemu instalacyjnego? Przede wszystkim bardzo dobrych parametrów technicznych, wysokiej trwałości, szybkiej metody montażu oraz gwarancji bezawaryjnej pracy przez długie lata. Wszystkie te cechy charakteryzują kompletny i w pełni profesjonalny system Cleverfit.

Jak budować wymarzony dom, aby nie tracił na cenie rynkowej?

Budując dom powinniśmy sprawdzić, jakie rozwiązania i materiały izolacyjne warto zastosować, aby nasz budynek spełniał nie tylko minimalne wymagania prawne obowiązujące dzisiaj, ale był korzystną inwestycją na długie lata. Na co zwrócić uwagę, aby był również atrakcyjną ofertą na rynku nieruchomości?

Najwyższa jakość cyklinowania nową cykliniarką z taśmą bezkońcową

Gwarantująca wysoką wydajność pracy taśma bezkońcowa, konstrukcja ułatwiająca pracę blisko ścian i łatwość obsługi i transportu. Tak prezentuje się najnowsza cykliniarka Novatec BELT HD.


Stron: 938 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17724 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 255

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >