Budowa i remont – lista artykułów

Dalmierz laserowy - instrument na każdą kieszeń

Narzędzia do pomiaru ułatwiają życie wielu ludziom na całym świecie. Także tutaj, w Polsce, dzięki łatwej dostępności instrumentów pomiarowych, można w prosty sposób wykorzystać to narzędzie. Wbrew pozorom dalmierze laserowe sprawdzą się nie tylko na placu budowy, ale także w wielu innych miejscach.

Kalkulator Łączników SSO do realizacji projektów ociepleniowych

Kalkulator Łączników SSO, dostępny na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) od października 2018 roku, zyskał już ponad pół tysiąca użytkowników. Narzędzie, oparte na oryginalnych założeniach obliczeniowych, umożliwia prawidłowe określenie mocowania mechanicznego termoizolacji w instalowanych na elewacjach systemach ociepleń ETICS.

Hale stalowe w rolnictwie - nie tylko na potrzeby hodowli

Rolnictwo jest sektorem gospodarki, który wywiera największy wpływ na nasze życie. To m.in. dzięki rozwojowi uprawy roli cywilizacja osiągnęła tak wysoki poziom.

Wybierając projekt przyszłego domu warto brać pod uwagę jego efektywność energetyczną

Inwestor, który zdecyduje się na budowę swojego wymarzonego domu, musi wziąć pod uwagę wiele aspektów związanych m.in. z lokalizacją działki czy źródłem finansowania, ale także podjąć najważniejszą decyzję, czyli wybrać optymalny projekt domu. Podczas selekcji, przyszły właściciel domu w pierwszej kolejności skupia się na jego wielkości, walorach architektoniczno-estetycznych czy funkcjonalności. Niestety zdarza się często, że zapomina o tak istotnej kwestii jak efektywność energetyczna budynku, która gwarantuje nie tylko zdrowy i komfortowy klimat wnętrz, ale także oszczędności pieniędzy na ogrzewaniu.

Rodzaje bloczków z betonu komórkowego - na co zwrócić uwagę podczas kupna

Dzięki swoim licznym zaletom beton komórkowy jest materiałem chętnie wybieranym zarówno do budowy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, jak też wznoszenia obiektów niemieszkalnych. Decyzja o rodzaju materiału to jednak nie koniec dylematów. Na rynku można znaleźć bowiem szeroką ofertę elementów z betonu komórkowego, które różnią się między sobą nie tylko pod względem kształtu czy wymiarów, ale również właściwości użytkowych.

Negatywne skutki smogu na elewację domu - jak ją chronić

O negatywnych skutkach smogu dla naszego zdrowia i kondycji wiemy już wiele. Mieszanka związków chemicznych – dwutlenku węgla i siarki, związki azotu – oraz pyły zawieszone fatalnie wpływają również na stan budynków. Zagrożone są zarówno zabytki, jak i domy jednorodzinne. Jakich materiałów używać, aby ochronić elewacje?

Hale namiotowe "szyte na miarę"

Hale namiotowe, czy inaczej magazynowe to nowatorskie i bardzo korzystne rozwiązanie. Dlaczego? Przede wszystkim krótki czas produkcji, prosty i szybki montaż oraz ogromna różnorodność zastosowania sprawiają, że jest to bardzo praktyczne i tańsze rozwiązanie, a dodatkowo mocno konkurencyjne, w stosunku do tradycyjnych hal murowanych czy stalowych.

Wnętrza z pomysłem – wybieramy drzwi

Drzwi stanowią o pierwszym wrażeniu, kiedy wchodzi się do każdego pomieszczenia, dbają o naszą prywatność, a także pozwalają czasami zamknąć się w pokoju i odpocząć sam na sam ze sobą. Jak widać pełnią one bardzo ważne funkcje, dlatego wybór drzwi wewnętrznych powinien być dobrze przemyślany i dopasowany do Twoich potrzeb. Dlatego właśnie znajdziesz poniżej kilka wskazówek odnośnie ich zakupu.

Wiertarka rdzeniowa ze stopą elektromagnetyczną do wierceń w konstrukcjach metalowych

Kompaktowa elektromagnetyczna wiertarka rdzeniowa do wiercenia otworów o maksymalnej średnicy 35 mm, która jest wyposażona w pas zabezpieczający, zbiornik płynu chłodzącego i klucz imbusowy. Solidna i wytrzymała konstrukcja wraz z dużą mocą silnika gwarantują najwyższe parametry jakościowe stawiane tego rodzajom urządzeń, z kolei niska waga umożliwia łatwy transport. Uchwyt mocujący typu Weldon. Siła magnetyczna 9000 N. Moc wejściowa 1100 W. Waga 10 kg. Zakres wiercenia: 12-35 mm.

Czy wynajem urządzeń transportowych jest korzystny dla najmujących?

Przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej często sporym problemem jest zakup kosztownych urządzeń transportowych. W odpowiedzi na te trudności z nabyciem własnych urządzeń transportowych intensywnie rozwinęła się sfera wynajmu nowych oraz używanych urządzeń transportowych. Praktyka pokazuje, że tej postaci rozwiązanie jest bezpieczne i bardzo przydatne dla przedsiębiorców.


Stron: 975 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19017 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >