Budowa i remont – lista artykułów

Bezpieczny montaż paneli fotowoltaicznych na dachu - jak wybrać profesjonalną drabinę

Jak otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki? Czy mogę samodzielnie zamontować panele słoneczne? Ile zyskam dzięki instalacji fotowoltaicznej na dachu? Na te pytania znajdziemy w Internecie mnóstwo odpowiedzi. Trudniej natomiast o porady kierowane do samych instalatorów, mówiące o bezpieczeństwie prac. A z uwagi na to, że są one często prowadzone w bardzo trudnych warunkach wysoko nad podłożem, temat jest niezwykle ważny. Opowiadamy o tym, jak zapewnić pracownikom profesjonalnych firm instalatorskich bezpieczną drogę na dach i pracę na nim.

Remont łazienki i kuchni - niezastąpione kleje i silikony

O ile długie grudniowe wieczory sprzyjały układaniu planów na nowy rok, o tyle wraz z początkiem stycznia przyszedł czas na ich realizację. Łazienka i kuchnia są pomieszczeniami, w których, ze względu na ich przeznaczenie, bardzo dużo uwagi poświęcamy utrzymaniu czystości i porządku. Jest to jednak obszar szczególnie narażony na wilgoć oraz wynikające z jej działania usterki. Jeżeli na liście naszych postanowień znajduje się wykonanie drobnych napraw w domu lub lifting wnętrz – z pomocą przyjdą nam niezawodne i uniwersalne produkty.

W co się ubrać na budowę kiedy nadciąga "bestia ze wschodu"

Wiadomo – jest zima, to musi być zimno. Ale tylko na dworze, bo w ubraniu roboczym temperatura zawsze powinna być taka, by zapewniać użytkownikowi komfortową pracę. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze garderoby, by praca na chłodzie i mrozie nie była żadnym problemem.

Jaką tarczę do szlifowania betonu wybrać?

Wygładzanie powierzchni betonowych to nie lada wyzwanie. W tym celu konieczne jest wyposażenie się nie tylko w odpowiednio wydajną i mocną szlifierkę, lecz także w specjalną tarczę do betonu, która pozwoli sprawnie wyeliminować wszelkie nierówności, rysy czy zanieczyszczenia betonowej powierzchni. Jaką tarczę do szlifowania betonu wybrać?

Czynniki atmosferyczne a pokrycie dachowe. Czyli kiedy możemy spać spokojnie

Wybór pokrycia dachowego ma bardzo istotny wpływ na to, czy i jak często będziemy zmuszeni wykonywać prace konserwacyjne, naprawy oraz remonty. Już na wstępnym etapie, związanym z podjęciem decyzji o konkretnym dachu, możemy zaoszczędzić sobie tych problemów. Dach odporny na podmuchy wiatru, opady, grad o dużej średnicy, a nawet silne zasolenie powietrza czy nasłonecznienie? To możliwe bez konserwacji i przy zachowaniu wszystkich walorów estetycznych.

Dlaczego warto wybrać wielkogabarytowe okna aluminiowe?

Czasy, w których okna postrzegane były wyłącznie jako niezbędny element budowlany odchodzą w zapomnienie. Dziś nowoczesna stolarka stanowi jeden z ważniejszych punktów kompozycji wnętrza oraz wyróżnienia fasady na tle okolicznej zabudowy. Współczesna architektura szczególnie polubiła przeszklenia, a nawet całoszklane ściany ciągnące się od podłogi aż po dach budynku. Realizacja tak śmiałych wizji nie byłaby możliwa, gdyby nie aluminium – wszechstronny wielozadaniowiec stanowiący piękną ramę dla szkła w rozmiarze XXL.

Prezentacja domu wybudowanego w systemie gospodarczym

Budowanie domu systemem gospodarczym wciąż jest w naszym kraju bardzo popularne. Rozwiązanie to wybierają osoby, które chcą zaoszczędzić na budowie, ale często taki sposób realizacji inwestycji daje też pewność, że zostaną zastosowane dokładnie takie rozwiązania i produkty, jakie sobie wymarzyliśmy i nie ma mowy o żadnych kompromisach. Tymi dwoma przesłankami kierowali się inwestorzy domu w okolicy Balic pod Krakowem.

Pompy ciepła – skąd ich popularność?

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie w swoich domach z odnawialnych źródeł energii, popularnie zwanych OZE. Inwestycja w tego rodzaju systemy, pobierające ciepło z wody, powietrza, słońca bądź ziemi jest bardzo opłacalna i co w dzisiejszych czasach niesamowicie ważne - ekologiczna. Wśród najpopularniejszych form ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń znajdują się pompy ciepła. Skąd tak duże zainteresowanie nimi? Czytajcie dalej.

Rządowe dopłaty do termomodernizacji - jak przygotować dokumenty?

Nie czekaj - zacznij oszczędzać na ogrzewaniu i przyłącz się do walki ze smogiem. Jeśli ocieplisz dom możesz się ubiegać o dotację lub pożyczkę w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, jak również masz możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej z tytułu prac ociepleniowych.

Automatyczna brama w ogrodzeniach obiektów przemysłowych

Brama wjazdowa spełnia ważną funkcję. Musi pracować w sposób niezawodny i stanowić skuteczną barierę przed dostępem niepożądanych osób z zewnątrz. Są miejsca, które wymagają specjalnych rozwiązań – tereny przemysłowe, centra logistyczne czy obiekty sportowe nie tylko potrzebują solidnego ogrodzenia, ale też często posiadają wjazdy o dużej szerokości.


Stron: 1049 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16317 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >