Budowa i remont – lista artykułów

Obróbka strumieniowo ścierna - przygotowanie do pracy

Obróbka strumieniowo-ścierna polega na opracowywaniu powierzchni materiału za pomocą odpowiednio dobranego ścierniwa, które jest wyrzucane z powietrzem (metoda na sucho) lub strumieniem wody (metoda na mokro) pod odpowiednim ciśnieniem. Do przeprowadzenia takiej pracy konieczne jest odpowiednie przygotowanie – zarówno stanowiska pracy, jak i środków ochrony osobistej czy materiałów.

Jak dopasować schody do wnętrza?

Schody są najczęściej „pomostem” między kondygnacjami domu. Mogą mieć różną formę a sukcesem jest, kiedy harmonijnie wtapiają się we wnętrze. Schody pełnią ważną rolę komunikacyjną, ponieważ często przemieszczamy się po nich, muszą być stabilne, wygodne i funkcjonalne. Wszystkie parametry, zastosowane podczas projektowania schodów mają służyć wygodzie mieszkańców. Duże znaczenie ma wysokość stopni i kąt nachylenia całej konstrukcji.

Dekoracyjna płytka elewacyjna inspirowana szlifem diamentów

Podobno kto raz był w Amsterdamie, zakocha się w tym miejscu i będzie do niego wracać. Nic więc dziwnego, że to ukształtowane malowniczymi kanałami i kilkusetletnią tradycją obróbki diamentów miasto zainspirowało twórców wyjątkowych płytek dekoracyjnych. Od pierwszego wejrzenia zwracają uwagę niepowtarzalną rzeźbą ręcznie ciosanego kamienia, oferując wysoką trwałość i ponadczasowość projektu realizowanego na zewnątrz lub wewnątrz budynku.

Najczęstsze błędy wykonawcze w budowie przegród energooszczędnych - jak ich unikać

Dom energooszczędny to kusząca perspektywa dla większości inwestorów. Jednak, aby właściwie spełniał oczekiwania i rzeczywiście był tani w eksploatacji, nie wystarczy do jego budowy wybrać materiałów o niskim współczynniku przewodności cieplnej. Dla końcowego efektu równie ważne co parametr izolacyjności termicznej budulca jest poprawne i staranne wykonawstwo. Na co zwrócić uwagę przy murowaniu ścian, aby zapobiec błędom powodującym nadmierną ucieczkę ciepła z budynku, podpowiada ekspert budowlany.

Ściany chroniące przed zimnem i upałami wznosi się z bloczków silikatowych

Przyjemnie chłodne wnętrze jest bardzo pożądane w czasie letnich upałów. Taki efekt można osiągnąć bez nadużywania klimatyzacji, jeśli ściany budynku zostaną zbudowane z odpowiedniego materiału. Na czym polega akumulacyjność cieplna i dlaczego silikaty mogą zapewnić optymalną temperaturę pomieszczeń przez cały rok - wyjaśnia ekspert budowlany.

Gwałtowne ulewy i susze, jakie rozwiązania stosują ekologiczne miasta

Ilość wody przypadająca na jednego mieszkańca Polski jest 2,5 razy mniejsza od europejskiej średniej. W wyniku zmian klimatu coraz więcej miast może mieć problemy z zaopatrzeniem w wodę, ale również z powodziami. Jak temu zapobiegać? Można wprowadzić w życie koncepcję miasta-gąbki, które magazynuje wodę zamiast odprowadzać ją na zewnątrz.

Ocieplenie stropu pianką PUR – jakie korzyści niesie ze sobą ocieplenie poddasza?

Przez nieodpowiednio ocieplone poddasze i strop ucieka znaczna część ciepła z wnętrza domu. Brak izolacji termicznej wpływa negatywnie nie tylko na komfort życia mieszkańców, ale i wzrost rachunków za ogrzewanie. Jednym z najskuteczniejszych materiałów ociepleniowych jest pianka PUR. Sprawdź, jak prawidłowo ocieplić strop pianką poliuretanową i jakie niesie to ze sobą korzyści.

Membrana dachowa - jaką wybrać ?

Z badań rynkowych wynika, że wielu klientów przy zakupie membran dachowych bierze pod uwagę nie tylko cenę, ale też jakość oraz "żywotność" materiału. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze membrany są jej parametry techniczne. Powinna być trwała, wytrzymała i skuteczna.

Czym naprawiać pęknięcia i rysy na elewacji domu

Lato to sezon intensywnych prac budowlanych na zewnątrz. To dobry czas, aby m.in. skontrolować stan elewacji i naprawić jej ewentualne uszkodzenia. W przypadku mniejszych ubytków poradzimy sobie z takimi zadaniami samodzielnie. Wystarczy dobrać odpowiednie do tego celu produkty. Z pomocą przychodzą specjalne akryle do tynków.

Drewniane drzwi wewnętrzne z oryginalną fakturą lnu

Drzwi wewnętrzne o powierzchni przypominającej strukturę lnu oraz w modnym kolorze taupe – między innymi takie propozycje zawiera nowa seria drewnianych drzwi wewnętrznych. Concepto DesignLine składa się z wielu rozmaitych wzorów, które dobrze podkreślą nowoczesny charakter wnętrza.


Stron: 990 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19298 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >