Budowa i remont – lista artykułów

Roleta do zabudowy spójna estetycznie z elewacją budynku

Współczesne rozwiązania dla domu wyróżnia wielozadaniowość. W przypadku osłony naszych okien to bezpieczeństwo najbliższych jest priorytetem, ale dobrze, jeśli obok ochrony przed nieproszonymi gośćmi możemy liczyć na zapewnienie przyjemnego cienia latem i ciepła w pomieszczeniach zimą. W ofercie rynkowej dostępna jest nowoczesna roleta do zabudowy, która oprócz zabezpieczenia nas przed warunkami atmosferycznymi, współgra z wyglądem elewacji.

Drewniany dom - trwały i ekologiczny

Domy drewniane - choć wciąż nie tak popularne jak te z cegieł - mają wiele zalet. Korzystnie wpływają na środowisko i nasze zdrowie, a ponadto są trwałe i bezpieczne. By wznieść piękny, drewniany budynek warto zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, jak wytrzymałe na warunki atmosferyczne płyty drewnopochodne.

Architektura bez barier - jakie drzwi wejściowe?

Strefa wejścia ma za zadanie chronić budynek przed intruzami, ale też zapewniać komfortowy dostęp jego wszystkim mieszkańcom. Szczególną grupą użytkowników są osoby starsze i niepełnosprawne, które wymagają starannie przemyślanych rozwiązań komunikacyjnych. Nową propozycją dla architektury bez barier są innowacyjne drzwi wejściowe w wersji z ciepłym progiem bez barier 0 mm.

Warunkiem dobrze ocieplonego budynku jest wybór odpowiedniego styropianu

Efekt ocieplania budynku jest w dużej mierze uzależniony od właściwego doboru materiału termoizolacyjnego do konkretnego zastosowania. Choć płyty ze styropianu EPS mogą na pozór wydawać się uniwersalnym materiałem, w rzeczywistości różnią się między sobą parametrami, związanymi m.in. z termoizolacyjnością, twardością i odpornością na obciążenia mechaniczne.

Szklane balustrady - modny trend we współczesnym budownictwie

Popularność rozwiązań szklanych w budownictwie mieszkaniowym i aranżacji wnętrz stale się zwiększa. Innowacje wprowadzane przez firmy z branży szkła i okuć pozwalają dostosować produkty do wymagań konsumentów, nie tracąc przy tym na jakości. Czy wybór balustrady szklanej jest zatem prosty?

Grzejnik łazienkowy, który w sezonie grzewczym podłączony jest do C.O. a poza nim może być elektryczny

Na rynku dostępny jest łazienkowy grzejnik elektryczny, który można podłączyć do instalacji C.O. Wbudowano w niego cichy wentylator, który zwiększa moc urządzenia. Dzięki niemu cieszymy się komfortem cieplnym również wczesną jesienią czy późną wiosną, gdy C.O. nie grzeje, przygotujemy łazienkę do kąpieli, a także wysuszymy ręczniki.

Czyszczenie urządzeń przemysłowych od A do Z

Urządzenia przemysłowe charakteryzują się dość dużą różnorodnością i... podatnością na zabrudzenia. Specyficzna, często utrudniająca eksplorację konstrukcja sprawia, że dotarcie do poszczególnych elementów z klasyczną ścierką i płynem do czyszczenia nie byłoby możliwe. Jak zatem odbywa się czyszczenie powierzchni przemysłowych? Oto konkretne fakty!

Mieszkaj jak chcesz

Zakup mieszkania, domu, aranżacja ogrodu albo lokalu usługowego to bardzo ważne momenty w życiu. Jednym dodają skrzydeł, innych paraliżują samą myślą o tym, że trzeba będzie funkcjonalnie stylowo i wygodnie daną przestrzeń zaaranżować. I niezależnie od tego, czy wybraliśmy mieszkanie na podstawie rysunku technicznego czy też z rynku wtórnego, to dylematów, jakie pojawiają się na każdym etapie urządzania, jest całe multum. W rozwiązaniu większości problemów może pomóc nam biuro projektowe Kraków.

Domofony do domu jednorodzinnego – duże możliwości za rozsądną cenę. Przegląd pięciu modeli

Zakup domofonu do domu jednorodzinnego nie jest wcale łatwym zadaniem. Na rynku dostępnych jest bardzo szeroki wybór modeli. Różnią się od siebie oferowanymi możliwościami – mogą być wyposażone w użyteczne gadżety jak na przykład możliwość otwarcia furtki bez klucza, a jedynie przy pomocy specjalnej karty. Różnice w wyposażeniu pociągają za sobą również znacznie różnice w cenach. W poniższym zestawieniu prezentujemy pięć modeli domofonów dla domu, które oferują duże możliwości, a jednocześnie kupić je można w bardzo rozsądnej cenie.

Materiały budowlane dedykowane fundamentom i piwnicom

Ściany fundamentowe i piwniczne należą do kluczowych elementów konstrukcyjnych budynku. Ze względu na funkcję, jaką pełnią, jak też wymagającą lokalizację, muszą być nie tylko poprawnie zaprojektowane i zbudowane z najwyższą starannością, ale również wykonane z wysokiej jakości materiałów o odpowiednich parametrach technicznych. Na co zwrócić uwagę, wybierając bloczki do wznoszenia ścian fundamentowych i piwnicznych?


Stron: 946 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17997 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >