Drzwi wewnętrzne do pomieszczeń mieszkalnych – co warto wiedzieć przed zakupem?

Drzwi wewnętrzne do pomieszczeń mieszkalnych – co warto wiedzieć przed zakupem?

Osoby przystępujące do aranżacji swoich wnętrz mieszkalnych zdają sobie sprawę, jak trudnym w realizacji jest to zadaniem. Z jednej strony, stajemy przed koniecznością ich pełnego wyposażenia we wszystkie niezbędne meble i sprzęty. Z drugiej – musimy dołożyć starań, by urządzane wnętrza dobrze się prezentowały i spełniały wszystkie nasze oczekiwania estetyczne. Do często pomijanych elementów aranżacji wnętrz należy kwestia wyboru drzwi. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – dlaczego wybór drzwi ma duże znaczenie zarówno z perspektywy praktycznej, jak i estetycznej – oraz jak dobrać „drzwi idealne” do twojego mieszkania lub domu. Czytaj dalej

 

„Drzwi” drzwiom nierówne – czyli jak wybrać drzwi, by nie żałować zakupu

Wielu z nas wydaje się, że drzwi to po prostu – płaski, prostokątny kawałek drewna (lub innego materiału) wyposażony w klamkę. Tak upraszczający sprawę pogląd jest wart odrzucenia – o czym się przekonamy, wchodząc do pierwszego lepszego salonu z drzwiami. Dowiemy się wówczas, że drzwi to skomplikowane mechanizmy, występujące w rozmaitych i różnorodnych wersjach.

 

Drzwi wewnętrzne do pomieszczeń mieszkalnych – co warto wiedzieć przed zakupem?

fot. jurpol-meble.pl

 

Czytaj również: Czym kierować się podczas zakupu drzwi wewnętrznych?

 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że w budowie drzwi wyróżnia się 3 stałe elementy. Są nimi skrzydło – zazwyczaj utożsamiane jako „drzwi właściwe” – ościeżnica oraz klamka. Dodatkowo poszczególne rodzaje drzwi mogą być wyposażone w specjalne rodzaje akcesoriów, związane zarówno w ich przeznaczeniem, jak i miejscem użytkowania.

 

Drzwi wewnętrzne – otwierane, przesuwne i liczne inne…

W wyborze drzwi wewnętrznych warto rozpocząć od zupełnie prostej sprawy – czyli policzenia ilości drzwi, których będziemy potrzebować. Istotne będą zarówno kierunek ich otwierania się, miejsce zamontowania, a także pomieszczenie, do którego będą stanowić wejście.

 

Drzwi wewnętrzne powinny przede wszystkim odpowiadać swoim rozmiarem możliwościom stawianym przez konkretne pomieszczenia. W przypadku łazienki lub toalety – warto sięgnąć po drzwi umożliwiające swobodną cyrkulację powietrza – czyli wyposażone w kratki wentylacyjne lub specjalne szczeliny. Pozwolą one zachować odpowiedni poziom wilgoci w danym pomieszczeniu, a także będą stanowić zabezpieczenie na wypadek problemów z pracą piecyka gazowego.

 

Drzwi do takich pomieszczeń jak salon lub sypialnia mogą być maksymalnie szczelne. Szczególnie w przypadku pokojów dzieci i nastolatka warto zainwestować w drzwi ze specjalnym mechanizmem wyciszającym, redukującym ilość wydostających się z pokoju odgłosów. Warto sięgnąć po te, które gwarantują wyciszenie na poziomie przynajmniej 32 decybeli (przyjęto, że jest to standardowa granica akceptowanych dźwięków tła).

 

Drwi przesuwne (jak te dostępne pod adresem: https://www.jurpol-meble.pl/drzwi-przesuwne/) nadają się zarówno do oddzielania pomieszczeń sypialnych, jak i dziennych. Mechanizm ich przesuwania jest bardzo prosty (najczęściej, są instalowane naściennie, na prowadnicach) i estetyczny. Zgodnie z opinią dekoratorów wnętrz, z drzwi przesuwnych korzystają zarówno właściciele mieszkań urządzonych w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, industrialnym oraz rustykalnym.

 

Czytaj również: Proste i funkcjonalne drzwi będą odporne na zmieniające się trendy

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17213 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >