Duże, aluminiowe drzwi wejściowe z niewidocznym zawiasem

Duże, aluminiowe drzwi wejściowe z niewidocznym zawiasem

Inwestorzy coraz częściej poszukują dużych drzwi wejściowych w nowoczesnym designie. Do takich drzwi powstał nowy zawias ukryty, łączący trwałość i niezawodne zabezpieczenie w klasie odporności antywłamaniowej RC2. Ukryty zawias sprawia, że nawet 140-kilogramowe można otwierać łatwo i bez wysiłku. Czytaj dalej


Ukryty zawias Roto Solid C zaprojektowano z myślą o designie: duże drzwi aluminiowe w połączeniu z niewidocznymi zawiasami to obecnie najmodniejszy trend wzorniczy. W wersji standardowej zawias dostosowany jest do większości systemów profili, a kąt rozwarcia do 110 gwarantuje wygodne szerokie przejście.

 

Trwałość i wygoda

Powłoka zewnętrzna zawiasu spełnia najwyższe wymogi antykorozyjne klasy 5 DIN EN 167, a wytrzymałość produktu potwierdzona została w 400.000 cykli. Ukrycie zawiasu w drzwiach wejściowych sprawia że mycie i czyszczenie jest wyjątkowo proste. Nieprzerwana płaszczyzna uszczelniająca minimalizuje straty ciepła. Dzięki wyposażeniu nowego zawiasu w tuleję samosmarującą, drzwi nie wymagają konserwacji. Zawias dostępny jest w kolorze srebrnym i czarnym.

 

Czytaj również: Wybór drzwi wejściowych - najważniejsze kryteria, które warto brać pod uwagę przed zakupem


duże, aluminiowe drzwi wejściowe z ukrytym zawiasem

 

Uproszczona produkcja

Elementy zawiasu Roto Solid C do skrzydła i ościeżnicy są dostarczane w osobnych opakowaniach. Ułatwia to  produkcję i montaż ciężkich drzwi z aluminium: skrzydło i ościeżnicę można przygotować na odrębnych stanowiskach pracy. Na wydajność produkcji wpływa także fakt, że frezowanie pod zawias i zamek odbywa się przy użyciu jednego narzędzia – a potrzebny otwór ma bardzo małe wymiary.

 

Łatwy montaż

Szybkie i pewne zawieszenie skrzydła umożliwia opracowana przez Roto funkcja FixClick. Całkowite zamocowanie skrzydła sygnalizuje słyszalne klikniecie. Dodatkowym ułatwieniem montażu nawet ciężkich drzwi jest specjalny zestaw - dostępny jako wyposażenie dodatkowe – zawierający klucz kombi, kliny pozycjonujące i zabezpieczenia antywyważeniowe.


duże, aluminiowe drzwi wejściowe z ukrytym zawiasem

Czytaj również: Architektura bez barier - jakie drzwi wejściowe?


Opatentowane przez Roto kliny pozycjonujące blokują skrzydełka zawiasu, tak, aby nie poruszały się one podczas zawieszania skrzydła. Regulacja w pionie w zakresie +4/-2 mm jest szybka i odbywa się dla całych drzwi poprzez najniżej położony zawias. Dobry dostęp do wszystkich zawiasów sprawia, że możliwa jest późniejsza regulacja docisku (+/- 1,2 mm), a także w poziomie (+/-3 mm).

 Źródło: Roto Frank / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15752 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >