Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Jesienne chłody na budowie - w co się ubrać?

W świecie ubrań roboczych nie organizuje się zazwyczaj pokazów mody. Ale gdyby jednak tak było, to kolekcje jesienne budziłyby szczególne zainteresowanie. Ta pora roku wymaga bowiem wyjątkowo przemyślanych strojów, które dzięki swoim właściwościom gwarantują użytkownikom odpowiednie bezpieczeństwo oraz wygodę pracy. Prezentujemy cztery wskazówki, o których warto pamiętać, kompletując robocze odzienie do pracy w jesiennej aurze.

Czy warto wynająć agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy to niezbędne urządzenie, za pomocą którego w sytuacjach, gdzie nie mamy dostępu do energii elektrycznej, możemy nadal zasilać urządzenia elektryczne, zarówno te nieduże, jak i te całkiem spore, jak np. sprzęt AGD. Mimo, że trudno sobie to wyobrazić, to tak naprawdę zdarzają się sytuacje, gdzie taki agregat okazuje się bardzo potrzebny. Agregaty prądotwórcze wytwarzają energię elektryczną przy pomocy silnika i prądnic. Urządzenie to, jest bardzo przydatne w wielu sytuacjach życia codziennego, wtedy gdy mamy do czynienia z przerwą w dostawie prądu, spowodowaną np. nawałnicą. Agregat prądotwórczy jest również potrzebny w czasie masowych imprez. Istnieje możliwość zakupu takiego agregatu lub wypożyczenia. Dowiedz się dlaczego warto wypożyczyć agregat prądotwórczy?

Do jakich prac przyda się koparko-ładowarka?

Koparko-ładowarka to urządzenie przeznaczone do robót ziemnych. Jak sama nazwa wskazuje, maszyna ta łączy funkcje koparki oraz ładowarki. To jedna z najbardziej uniwersalnych maszyn budowlanych, wykorzystywana do wielu zadań, głownie związanych z branżą budowlaną, górniczą czy rolną.

Jakie narzędzia będą niezastąpione na leśnym biwaku?

Czy są tu jacyś amatorzy outdoorowych przygód? Taaak! Gdzie można ich doświadczyć? Świetnym pomysłem jest aktywny wypoczynek z rodziną czy przyjaciółmi w otoczeniu przyrody, połączony z biwakowaniem w lesie. Moda na ten rodzaj spędzania wolnego czasu cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – wzmacnia ciało, hartuje ducha, a przede wszystkim daje wytchnienie od zgiełku miasta. Do takiej wyprawy trzeba jednak dobrze się przygotować – co warto wiedzieć i jaki sprzęt opłaca się ze sobą zabrać? Po co nam piechotka z kilofem i siekiera biwakowa? Za chwilę wszystko będzie jasne – ruszamy!

Pomosty aluminiowe - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Szeroki wybór drabin na rynku pozwala idealnie dopasować dany model do typu pracy, który chcemy wykonać. Inne drabiny sprawdzają się w przypadku prac domowych, inne w trakcie pracy na dachu, a jeszcze inne w np. magazynie. Jeśli chodzi pracę w magazynie, halach produkcyjnych i warsztatach, to wyodrębniony specjalnie dla niej został konkretny typ drabin — drabiny i pomosty magazynowe. No dobrze, ale czy w naszym magazynie sprawdzi się pierwszy z brzegu pomost aluminiowy? Niekoniecznie — modele te różnią się między sobą wieloma parametrami, które należy odpowiednio dostosować do swoich potrzeb oraz miejsca, w którym będą pełnić swoją rolę. Jakie to parametry?

Jaki gaz do migomatu - gaz do spawarki mig mag

Spawanie MIG/MAG to metoda spawania przy użyciu elektrody topliwej, które następuje w osłonie gazów- obojętnych w metodzie MIG oraz aktywnych w metodzie MAG. Gazy te mają decydujący wpływ na efekt końcowy spawania, stąd też warto poświęcić im trochę uwagi i poznać bliżej podstawowe informacje na temat gazu do spawarki MIG/MAG.

Kilka podpowiedzi, jak wybrać wygodne ubranie robocze

Mówią, że dobry początek to połowa roboty. A co z resztą? Tutaj fachowcy powinni zgodzić się, co do tego, że kluczowe znaczenie mają też narzędzia. Do nich zaś należy zaliczyć wytrzymałe i praktyczne ubranie robocze. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, by zapewniało odpowiedni komfort i wygodę podczas pracy – zarówno profesjonalisty, jak i domowego majsterkowicza.

Konstrukcja do bezpiecznego załadunku samochodów ciężarowych, przyczep i kontenerów bez pomocy rampy załadunkowej

Problemy z załadunkiem na rampach są dobrze znane zarówno kierowcom, jak i przewoźnikom. Zwykle dotyczą długich kolejek do ramp lub ich wysokości niedostosowanej do różnych typów pojazdów. Kosztują czas, pieniądze i dostarczają wiele niepotrzebnego stresu. A udałoby się ich uniknąć, korzystając z mobilnej platformy z regulowaną automatycznie wysokością. Dzięki niej, załadunek może być prowadzony bez wykorzystania rampy, w dowolnym miejscu oraz czasie, np. za pomocą wózka widłowego.

Narzędzia z metalu, ręcznie kute w ogniu - polska tradycja sztuki kowalstwa

W ogniu rozgrzewa się do czerwoności metal. Stuk-puk, stuk-puk… dźwięczy kowadło w rytm uderzeń młota. Nasłuchując tej wyjątkowej „muzyki”, wśród dymu i iskier uwijają się robotnicy. Dziś taka tradycyjna kuźnia nabiera wręcz magicznego wymiaru, zwłaszcza gdy wracamy pamięcią do barwnych opowieści naszych przodków. Dla tych, którzy chcą poczuć podobny klimat, mamy dobrą wiadomość: klasyczne techniki kowalskie są wciąż żywe w Polsce, m.in. w Sułkowicach, gdzie „z dziada, pradziada” funkcjonuje polski zakład produkcyjny narzędzi ręcznych kutych ze stali – JUCO.

Kontener – uniwersalny produkt, który znajdzie zastosowanie nie tylko w budownictwie i transporcie

Historia kontenerów i ich późniejsza zawrotna kariera rozpoczęły się w latach pięćdziesiątych, kiedy to amerykański przedsiębiorca Malcom McLean wprowadził w życie ideę kontenera morskiego – niezwykle wytrzymałego, łatwego do transportu i załadunku pojemnika do przewozu wszelkiego rodzaju towarów. Sukces kontenerów morskich opierał się na wprowadzeniu standaryzacji, dzięki której zunifikowano wymiary kontenerów i sposób ich wykonania, co przyczyniło się do ich masowego rozpowszechnienia w międzynarodowym transporcie. Szacuje się, że obecnie w użyciu w transporcie morskim jest około 20 milionów kontenerów. Szybko okazało się, że zalety kontenera morskiego można także wykorzystać w innych dziedzinach. Tak powstały izolowane kontenery biurowe i socjalne, które doskonale sprawdziły się jako mobilne zaplecza w budownictwie. Kontenery zaczęły być także wykorzystywane w coraz to nowych zastosowaniach – na przykład jako zaplecza socjalne i biurowe przedsiębiorstw, stróżówki i wartownie, wszelkiego rodzaju kontenery techniczne będące obudowami dla sprężarek, agregatów, czy serwerowni, obiekty handlowe, gastronomiczne, a nawet mieszkalne.


Stron: 95 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16247 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >