Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Wynajem osuszacza w Warszawie - gdzie warto?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest utrzymywanie prawidłowej wilgotności w pomieszczeniach.

Drewniana drabina - przeżytek? Niekoniecznie

Choć znakomita większość oferowanych obecnie na rynku drabin wykonana jest z aluminium, to niezwykle popularne niegdyś modele drewniane w dalszym ciągu znajdują swoich zwolenników. Są nieodłącznym atrybutem ekip malarskich, ale równie chętnie korzystają z nich także elektrycy. I mają ku temu ważne powody!

Znajdź szybko wyciek gazu i awarię urządzenia z ultradźwiękowym detektorem wycieków

Detektor umożliwia wizualne i „odsłuchowe” identyfikowanie nieszczelności (wycieku gazu lub płynu). Podczas skanowania obszaru docelowego za pomocą czujnika mikrofonu odbiornika wyświetlany na ekranie urządzenia wykres słupkowy wskazuje bliskość źródła wycieku. Z kolei przez słuchawki podłączone do odbiornika można usłyszeć wyciek i zweryfikować jego źródło (np. wycieki powietrza wytwarzają więcej syczącego dźwięku, podczas gdy wyładowanie elektryczne zmieniają się w tykający dźwięk).

Tarcze szlifierskie do metalu - na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Mając dostęp do praktycznie nieograniczonej oferty producentów narzędzi szlifierskich, niezwykle trudno jest wybrać te najbardziej odpowiadające przeciętnemu wykonawcy. To, co można zalecić każdemu, to zakup narzędzi wykonanych z najnowszych materiałów szlifierskich. Do cięcia lub szlifowania stali konstrukcyjnych czy stali szlachetnych, najlepsze będą narzędzia wykonane z materiałów ceramicznych. Tarcze wykonane z nich cechują się zmniejszonym poziomem generowanego hałasu i znacznie szybszą obróbką materiałów - w porównaniu do stosowania w identycznych warunkach tarcz korundowych.

Specyfikacja prętów gwintowanych

Pręty gwintowane to wyroby hutnicze, które charakteryzują się długością dużo większą od przekroju. Powstają w wyniku procesu walcowania lub przeciągania surowca metalowego. Pręty metalowe wykazują się dużą sztywnością. Do ich deformacji konieczne jest użycie znacznej siły oraz specjalnych urządzeń. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się nieco bliżej specyfikacji prętów gwintowanych.

W jakich sytuacjach stojak do wiertarki jest niezbędny i jak go dobrze kupić

Precyzja pracy, większy zakres zadań możliwych do wykonania, bezpieczeństwo narzędzi i użytkownika – takie korzyści (i kilka innych) zapewnia użycie statywu do wiercenia. Na jakie jego parametry trzeba zwrócić uwagę?

Elektroniczny skaner przewodów elektrycznych - sprawdź ścianę zanim zaczniesz wiercić

Gdy potrzebne są nowe otwory w ścianie, należy sprawdzić, czy wiercąc, nie uszkodzisz przewodu elektrycznego, instalacji grzewczej albo ważnych elementów metalowych lub drewnianych. Ich zlokalizowanie jest proste – wystarczy sięgnąć po nowoczesny, elektroniczny detektor.

Opalarka elektryczna – do czego można jej użyć?

Opalarka elektryczna to coraz popularniejsze elektronarzędzie, które doskonale się sprawdza zarówno do zastosowań amatorskich, jak i w profesjonalnym warsztacie. Opalarka ma szerokie zastosowanie i często ułatwia oraz przyspiesza wykonywanie różnych prac.

Śrutowanie to niezawodny i szybki sposób na uzyskanie pożądanej powierzchni wielu materiałów. Sprawdź, czy nie pomoże Ci w pracy

Śrutowanie sprawdzi się w przypadku wykańczania różnych części - od tych ważących kilka gram do tych osiągających wagę kilkuset kilogramów. Oczyszczanie i przygotowywanie do dalszej obróbki wybranych powierzchni odbywa się tutaj poprzez wyrzucanie małych metalowych lub mineralnych kulek na powierzchnię obrabianego przedmiotu z ogromnymi prędkościami sięgającymi nawet 244 metrów na sekundę. To świetny sposób m.in. na pozbycie się rdzy, kamienia, ostrych krawędzi, czy odprysków. Wystarczy odpowiednio dobrać śrutownicę. W wielu branżach to rozwiązanie zdecydowanie ułatwiające pracę. W Twojej także?

Potrzebujesz sprzętu budowlanego do prac wykonywanych w Norwegii? Najprościej będzie wynająć. Pamiętaj jednak o kilku kwestiach

Jeśli prowadzisz na terenie Norwegii firmę budowlaną, remontową, dokonujesz różnego typu prac instalacyjnych lub planujesz rozpoczęcie takiej działalności (Polacy mogą prowadzić w Norwegii działalność gospodarczą tak, jak Norwegowie oraz każdy obywatel Unii Europejskiej, a samo założenie firmy sprowadza się w zasadzie do wypełnienia odpowiedniego formularza urzędowego oraz założenia konta bankowego) - z pewnością niezbędny jest Ci do prac podnośnik, koparka lub innego rodzaju sprzęt umożliwiający realizację prac. Najprościej pozyskasz go poprzez wynajem. Jak to zrobić najpewniej i najtaniej, i o czym pamiętać wynajmując sprzęt w Norwegii?


Stron: 92 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15708 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >