Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Co mówią przepisy dotyczące odzieży roboczej o wysokiej widoczności

Są sytuacje, w których bycie widocznym w pracy nie wpływa na wysokość wypłaty czy pochwałę przełożonego, ale decyduje o zdrowiu, a nawet życiu pracownika. Dla takich właśnie okoliczności tworzona jest odzież robocza o wysokiej widoczności. Wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób należy, bądź warto ją stosować oraz jak uniknąć błędów często popełnianych przez korzystających z niej użytkowników.

Czym najlepiej malować drewno - przedstawiamy sprawdzone metody

Impregnowanie i malowanie drewna wydaje się niezbyt skomplikowane. Wystarczy przecież wziąć pędzel, zanurzyć w produkcie i… czy aby na pewno każdy preparat kładzie się w ten sam sposób? Ekspert budowlany radzi, jak dopasować metodę do konkretnego zadania.

Smykałka do majsterkowania nie wystarczy, jeśli nie mamy odpowiednich narzędzi - jak skompletować podstawowy zestaw?

Talent do majsterkowania jest na wagę złota. Gdy w domu jest złota rączka, wszystko układa się lepiej. Skręcenie szafy, powieszenie półki, naprawa cieknącego kranu czy przegląd roweru nie są wtedy problemem. Do prostych prac nie trzeba zatrudniać fachowca, kiedy w domu jest doświadczony majsterkowicz. Talentowi i chęciom trzeba pomóc. Podpowiadamy, jak skompletować zestaw do prac domowych i warsztatowych, by skręcić biurko lub krzesła, zmienić kolor ścian lub naprawić zlew.

Wyłącznik bezpieczeństwa - czym kierować się w wyborze?

Bezpieczeństwo pracy - ludzi i maszyn - to priorytet i jednocześnie wymóg, jaki nakładają na nas regulacje prawne. Na co dzień, dla zachowania pełnego bezpieczeństwa pracy, wykorzystywanych jest wiele procedur ochronnych oraz zaawansowanych technologii. Wśród dostępnych rozwiązań mamy m.in. wyłączniki bezpieczeństwa, określane również wyłącznikami awaryjnymi. Ich dobór podyktowany jest najczęściej przeznaczeniem, a działanie określają wykorzystane technologie. Spośród czego możemy wybrać?

Jak wiercić dziury i nie łamać wierteł? Właściwy dobór wiertła i technika wiercenia to podstawa

Wiercenie w metalu wiertłem do drewna nigdy nie jest dobrym pomysłem. Niewłaściwy dobór do materiału to błaha, lecz częsta przyczyna uszkodzenia narzędzia. Jakie są inne? Dlaczego warto czyścić i chłodzić? O czym jeszcze pamiętać?

Na budowę ubrani "na cebulkę" - odpowiedni, kompleksowo zaplanowany roboczy strój

Skandynawowie mawiają, że nie ma złej pogody – są tylko źle dobrane ubrania. Dlatego zwłaszcza przy wyborze stroju roboczego trzymają się sprawdzonej zasady 3 warstw. Pomaga ona zachować komfort cieplny niezależnie od warunków wyznaczanych przez zmieniającą się pogodę i dynamikę pracy. Wyjaśniamy, jakie zadania spełnia każdy z poziomów i w jaki sposób wybrać do niego odpowiednie elementy garderoby.

Jak wybrać mieszarkę do zapraw?

Każdy budowlaniec lub amator remontów zna mieszarkę do zapraw. Jest to niezwykle przydatne urządzenie podczas wszelkich prac o charakterze budowlano-remontowych. Taka mieszarka idealnie nadaje się do przygotowania zaprawy cementowej oraz do odpowiedniego wymieszania farby czy kleju. Niejednokrotnie do tych zadań stosuje się wiertarkę, ale to właśnie mieszarka znacznie lepiej wykona te zadania. Jak wybrać mieszarkę do zapraw i czym się kierować podczas wyboru?

Oświetlenie wykorzystywane w ratownictwie - w jakich innych okolicznościach będzie przydatne?

Dyski, flary, latarki – oświetlenie sygnalizacyjne to podstawowy element wyposażenia służb ratowniczych. Trzeba jednak pamiętać, że ten rodzaj oświetlenia ma szerokie zastosowanie. Dyski na przykład warto mieć w każdym samochodzie. Przydają się także podczas eskapad.

Myjki parowe przemysłowe - naturalne i skuteczne czyszczenie!

Utrzymanie czystości w zakładach przemysłowych stanowi nie lada wyzwanie. Czyszczenie za pomocą tradycyjnych metod nie tylko pochłania mnóstwo czasu, ale także jest uciążliwe. Efekty również nie zawsze w pełni zadowalają. Dlatego warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. Efektywne urządzenia parowe, jakimi są myjki parowe przemysłowe, pozwalają szybko i precyzyjnie wyczyścić linie produkcyjne, przenośniki taśmowe czy urządzenia przemysłowe.

Luksomierz co to jest i w jakich sytuacjach to profesjonalne narzędzie jest niezbędne?

Luksomierz służy do pomiaru natężenia oświetlenia promieniowania naturalnego i sztucznego, źródeł punktowych oraz światła rozproszonego. Może być stosowany przy pomiarach oświetlenia m.in. na stanowiskach pracy, w ciągach ewakuacyjnych, na drogach oraz podczas badania parametrów źródeł światła. Używany jest na przykład przy odbiorach budynków oraz na terenach budów.


Stron: 93 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15864 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >