Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Drabiny dedykowane niewielkim pomieszczeniom w przemyśle

Zadania wykonywane na wysokości są wpisane w charakter prac produkcyjnych oraz magazynowych. Pracodawca zobowiązany jest więc tak zaplanować oraz przygotować stanowiska robocze, by zagwarantować swoim podwładnym maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Pomogą mu w tym pomosty robocze, schody aluminiowe, jezdne schody z podestem, ale także drabiny specjalne. Te ostatnie są często jedynym rozwiązaniem w przypadku mocno ograniczonej przestrzeni na terenie zakładu.

Czym się sugerować podczas zakupu profesjonalnej latarki

Moc, materiały i źródło zasilania – to trzy kategorie cech odróżniające latarki do zadań domowych od oświetlenia do zadań specjalnych. Jak zwykle wszystko zależy od potrzeb. Ważne, aby przed zakupem odpowiedzieć na kilka pytań i pamiętać, że do szperania w piwnicy nie potrzebujemy latarki używanej przez siły zbrojne, a do spacerowania z psem przeznaczony jest inni sprzęt niż do nocnej wspinaczki po górach.

Jakich narzędzi do pracy potrzebuje mechanik

Pracować wydajnie, bezpiecznie i wygodnie – jak spełnić te trzy warunki w przypadku mechanika? Zaoferować mu odpowiednie narzędzia: wkrętaki, kombinerki, klucze itd. Zapytaliśmy eksperta branży narzędziowej, na co zwrócić uwagę, wyposażając warsztat.

W jakich butach latem na budowę

W wielu zawodach warunki pracy są na tyle trudne, że specjalista potrzebuje ochronnej odzieży i butów. O ile ubrania można wybrać stosunkowo łatwo, o tyle wybór butów jest znacznie trudniejszy. Czym się kierować wybierając buty ochronne na lato?

Na co zwrócić uwagę, wybierając elektrody do spawania?

Zarówno w przypadku profesjonalnego, jak też hobbystycznego (podczas domowego majsterkowania) spawania, niezwykle istotne jest posiadanie właściwego materiału i sprzętu. Odpowiednie elektrody spawalnicze ułatwiają pracę i sprawiają, że przynosi ona oczekiwane efekty. Na co konkretnie zwrócić uwagę, wybierając elektrody do spawania? Przeczytaj poniższy artykuł.

Jak wybierać narzędzia ręczne, aby były trwałe i niezawodne

Trwałość narzędzi ręcznych jest z reguły jedną z najważniejszych wartości przy kompletowaniu podstawowego wyposażenia przez każdego profesjonalistę. Posiadając porządne narzędzie możemy być pewni, że nie zawiedzie nas ono w żadnej sytuacji i posłuży przez długie lata.

Niebezpieczne warunki pracy w wysokich temperaturach - w co ubrać pracowników, aby zapewnić im ochronę

Profesjonaliści pracujący w otoczeniu wysokiej temperatury i płomieni muszą być odpowiednio wyposażeni. Jak dobrać odzież ochronną, aby spełniała swoją funkcję przy jednoczesnym zachowaniu komfortu pracy? Odpowiedzią jest nowa kolekcja odzieży zaprojektowana we współpracy z profesjonalistami pracującymi w środowiskach wysokiego ryzyka. Kolekcja zawiera odzież dla obu płci, ubrania odblaskowe i zwykłe oraz akcesoria: czapki, kieszenie, skarpety oraz rękawice.

Jak działa poziomnica wodna

Jednymi z najważniejszych narzędzi w budownictwie są poziomnice. Bez ich udziału ściany nie byłyby proste, a podłogi – równe. Wyróżnia się między innymi poziomnice murarskie, ramowe czy wężowe. W tym artykule skupimy się na tym ostatnim rodzaju.

Maszyna do mycia podłóg na lata - co wybrać?

Maszyny myjące podłogi to urządzenia, które nie tylko myją ale także osuszają podłogę. Wybór takiej maszyny nie jest rzeczą łatwą - zwłaszcza dla kogoś, kto nie miał z nią nigdy styczności. Nie są to jednak urządzenia dla każdego… Prowadząc niewielki punkt handlowo – usługowy lub mały, osiedlowy sklep, na pewno zakup takiego urządzenia nie będzie miał sensu. Dlaczego? Dlatego, że w takich miejscach powierzchnia użytkowa zwykle nie przekracza 50 m2 . Aby nabycie czyszczarki się opłacało, powierzchnia musi spełniać odpowiednie kryteria, opisane w dalszej części teksu.

Obrotowe poziomnice laserowe do prac wewnętrznych i zewnętrznych

Poziomnice laserowe to instrumenty stosowane powszechnie w budownictwie i geodezji, cieszące się w ostatnich latach coraz większą popularnością dzięki możliwościom pomiarów poziomów oraz różnic wysokości pomiędzy punktami w dużo szybszy i prostszy sposób niż za pomocą metod tradycyjnych. Szczególnie ważne jest to np. na dużych placach budów, w miejscach gdzie wykonać należy wiele pomiarów. Poziomnice laserowe wysyłają wiązkę światła, która tworzy linię referencyjną dla całej budowy, a jej wysokość może być odczytywana na bieżąco przez jedną osobę.


Stron: 89 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19107 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >