Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Suchy lód do usuwania trudnych zabrudzeń

Trudne do usunięcia zabrudzenia w miejscach takich, jak linie montażowe, wymagają zazwyczaj przestojów w pracy do czasu, gdy powierzchnia zostanie oczyszczona. Jednak przestoje nie będą konieczne, jeżeli zostanie zastosowana metoda czyszczenia suchym lodem za pomocą urządzenia Ice Blaster.

Kamera termowizyjna z technologią „wyceluj i rejestruj”

Wprowadzono do sprzedaży w Polsce Kamerę termowizyjną Beha-Amprobe IRC-110-EUR z technologią typu „wyceluj i rejestruj” dla profesjonalistów. Przyrząd ułatwia wyszukiwanie i usuwanie awarii w zastosowaniach związanych z połączeniami elektrycznymi, silnikami i urządzeniami HVAC oraz w zastosowaniach mechanicznych i motoryzacyjnych, a także wykrywanie nieszczelności izolacji wokół budynków w celu identyfikacji potencjalnych oszczędności energii.

Czyszczenie powierzchni w magazynach i firmach logistycznych

Gdy porządków i sprzątania wymagają duże powierzchnie, takie jak hale magazynowe, liczy się tempo prac i zachowanie odpowiedniego standardu. Nie mniej ważne, by koszty tych prac były jak najniższe. Dobrym wyborem są więc urządzenia czyszczące, które zautomatyzują proces czyszczenia.

Zintegrowany bęben kablowy z funkcją przechowywania, rozwijania i transportu kabli na budowie

Profesjonalne i bezpieczne wykonawstwo instalacji elektrycznych jest silnie uzależnione od zapewnienia odpowiedniej logistyki na placu budowy. Nowe rozwiązanie QADDY® łączy w sobie bęben kablowy, stojak ułatwiający odwijanie przewodu i wózek, dzięki czemu sprzyja większej mobilności instalatora na placu budowy, a przy tym dba o jego zdrowie.

Śruby bez tajemnic – mini poradnik

Najbardziej wdzięcznym materiałem konstrukcyjnym, stosowanym w budownictwie jest oczywiście drewno. Posiada ono wiele zalet, ale równocześnie wymaga ciągłej konserwacji. Konstrukcje drewniane wyglądają lekko i bardzo estetycznie. Łatwo się je kształtuje i montuje. Jest twarde i mocne, jednak nie powinno mieć ciągłego kontaktu z wodą, ponieważ może ulec gniciu. Jednak dobrze zaizolowane i odpowiednio konserwowane jest długowieczne (często podziwiamy drewniane dworki sprzed stu i więcej lat). Oprócz drewna, do budowy konstrukcji stosuje się również stopy metali. Są one bardziej wytrzymała od drewna, ale dużo cięższe i trudniejsza w obróbce. Konstrukcje stalowe również wymagają konserwacji, ponieważ łatwo rdzewieją. Można oczywiście korzystać z aluminium, materiałów stalowych typu inox, czy malowanych proszkowo, ale są one dużo droższe. Do montażu i łączenia w/wym. konstrukcji używa się odpowiednich śrub.

Pracujesz w trudnym, błotnistym terenie? Zobacz, jak ułatwić sobie codzienne zadania

Praca na budowie, jako architekt krajobrazu, ogrodnik czy osoba parająca się ceramiką, wydobywająca samodzielnie glinę - to ciężkie fizycznie zajęcia, do wykonywania których przydaje się nie tylko dobra kondycja, ale też odpowiednia odzież robocza. Dziś pokażemy, jakie elementy ubioru mogą ułatwić Wam te czynności.

Dlaczego warto mieć taśmę mierniczą? 4 przykładowe zastosowania

Jednym z narzędzi o wszechstronnym zastosowaniu jest taśma miernicza. To urządzenie, bez którego nie da się wykonać prawidłowo większości prac budowlanych czy remontowych. Trudno wyobrazić sobie budowę ściany czy szafki bez dokonania dokładnego pomiaru. Taśma miernicza to rzecz, która z pewnością przyda się w każdym mieszkaniu. Dlaczego? Oto cztery przykładowe zastosowania taśmy mierniczej.

Czyszczenie urządzeń przemysłowych od A do Z

Urządzenia przemysłowe charakteryzują się dość dużą różnorodnością i... podatnością na zabrudzenia. Specyficzna, często utrudniająca eksplorację konstrukcja sprawia, że dotarcie do poszczególnych elementów z klasyczną ścierką i płynem do czyszczenia nie byłoby możliwe. Jak zatem odbywa się czyszczenie powierzchni przemysłowych? Oto konkretne fakty!

Praktyczny poradnik początkującego majsterkowicza - jak wybrać narzędzia

„Będę mistrzem majsterkowania!” – postanowiłeś. Chęci są, pieniądze też. Pora kupić elektronarzędzia. Tylko jak wybrać te odpowiednie? Zebraliśmy garść fachowych podpowiedzi od naszych ekspertów, żeby ułatwić Ci wybór.

Narzędzia wspierające pracę na nowoczesnych budowach – sprawdź, czy je znasz!

Branża budowlana w Polsce ma się całkiem dobrze, ale jednocześnie musi mierzyć się z problemami takimi jak rosnące koszty materiałów czy brak wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Kryzys bywa siłą napędową innowacji, dlatego nowoczesne firmy budowlane muszą szukać nowych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań, by pozostać konkurencyjne. Dziś przedstawimy kilka dość zróżnicowanych przykładów, koncertując się na technologii, oszczędzaniu energii i wielofunkcyjności jako ich wspólnych mianownikach.


Stron: 84 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17997 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >