Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Nowoczesne rozwiązania technologiczne - multipilarka dla fachowców

Najnowsza multipilarka tnie płyty, drewno, rury i oszczędza czas! Wielozadaniowa pilarka pozwala na łatwe i precyzyjne cięcie w pracach stolarskich i wodno-kanalizacyjnych, a także podczas tworzenia kuchni na wymiar.

Podnośniki elektryczne – idealny wybór podczas prac w pomieszczeniach

Wykonując precyzyjne prace wykończeniowe lub organizując działania magazynowe i inwentaryzacyjne, ciężko poradzić sobie bez wsparcia specjalistycznych maszyn. Jeśli zależy nam na dużej wydajności oraz zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa, podnośniki elektryczne są wyborem idealnym.

Wyznaczanie pionu i poziomu w budownictwie za pomocą lasera

Co łączy budowę lub remont domu z... motylami? Okazuje się, że bardzo dużo. Według tej teorii, motyl, trzepoczący skrzydłami na jednym krańcu świata, uruchamia reakcję łańcuchową, której efektem jest niszczycielskie tornado pojawiające się tysiące kilometrów dalej. Osoby pracujące w branży budowlanej doskonale wiedzą, że drobna fuszerka, przymknięcie oka na drobiazgi, pozwalanie sobie na „niech tak będzie, może nic się nie stanie” – często są początkiem lawiny nieoczekiwanych, nierzadko dramatycznych zdarzeń. Ot, weźmy na przykład coś tak podstawowego jak… pion i poziom

Drabina na dach, która zapewni bezpieczeństwo pracy dekarzom i kominiarzom

Choć ta wiosna jest inna niż wszystkie i pandemia wielu z nas zamknęła w domach, to jest branża, która nie może sobie pozwolić na postój, a jej specjaliści na pracę zdalną. Mowa o budownictwie – sektorze, w którym rytm i intensywność robót, wyznaczane są przez sezonowość. Podczas budowy domu, czas na przygotowanie fundamentów, stawianie ścian oraz montaż okien i drzwi jest mocno ograniczony. Zwieńczeniem tych działań jest wykonanie dachu, którego konstrukcja powinna zamknąć budynek przed nadejściem zimy. Wiedzą to najlepiej dekarze. Z myślą o nich, przygotowaliśmy przegląd urządzeń do pracy na wysokości, które zapewnią im komfort oraz bezpieczeństwo.

Przecinarki do glazury – ranking najpopularniejszych przecinarek

Trudno wyobrazić sobie układanie kafelków w trakcie prac wykończeniowych i remontowych bez odpowiedniego sprzętu. Przecinarki do glazury umożliwiają efektywne i dokładne docinanie płytek, ceramiki czy kamienia dekoracyjnego, zapewniając wysoki komfort i wydajność realizowanych prac. Szukasz dobrego i solidnego urządzenia? Sprawdź jakie przecinarki do glazury cieszą się największym powodzeniem wśród polskich fachowców.

Wybieramy najlepsze wiertło do drewna

Kompletujesz zestaw podstawowych narzędzi? A może potrzebujesz sprzętu do obróbki drewna? W takim razie z pewnością musisz wyposażyć się w odpowiednie wiertło. W sklepach budowlanych znajdziesz przynajmniej kilka rodzajów tego narzędzia. Dostępne są m.in. wiertła do metalu, wiertła uniwersalne, jak również dedykowane specjalnie do drewna. Ten ostatni wybór okaże się najbardziej praktyczny. Sprawdźmy zatem, co powinno charakteryzować dobrej jakości wiertło do drewna.

Czym jest i do czego służy kompresor

Kompresor to urządzenie, za pomocą którego możemy uzyskać gaz pod dużym ciśnieniem. Najczęściej w tym procesie wykorzystuje się najłatwiej spotykaną mieszaninę gazów – powietrze. Ciśnienie powietrza zostaje podwyższone do odpowiednich parametrów po zassaniu do kompresora, w którym zachodzi proces sprężania. Wydawać się może, że tego typu urządzenia zarezerwowane są wyłącznie na potrzeby przemysłu. Nie jest to jednak prawda. Kompresory możemy spotkać również w szpitalach, gabinetach stomatologicznych, warsztatach, samochodach lub domach. Taką uniwersalność kompresory zawdzięczają swojej budowie, występują bowiem w wielu wariantach i dlatego mogą być wszechstronnie wykorzystywane.

Co mówią przepisy dotyczące odzieży roboczej o wysokiej widoczności

Są sytuacje, w których bycie widocznym w pracy nie wpływa na wysokość wypłaty czy pochwałę przełożonego, ale decyduje o zdrowiu, a nawet życiu pracownika. Dla takich właśnie okoliczności tworzona jest odzież robocza o wysokiej widoczności. Wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób należy, bądź warto ją stosować oraz jak uniknąć błędów często popełnianych przez korzystających z niej użytkowników.

Czym najlepiej malować drewno - przedstawiamy sprawdzone metody

Impregnowanie i malowanie drewna wydaje się niezbyt skomplikowane. Wystarczy przecież wziąć pędzel, zanurzyć w produkcie i… czy aby na pewno każdy preparat kładzie się w ten sam sposób? Ekspert budowlany radzi, jak dopasować metodę do konkretnego zadania.

Smykałka do majsterkowania nie wystarczy, jeśli nie mamy odpowiednich narzędzi - jak skompletować podstawowy zestaw?

Talent do majsterkowania jest na wagę złota. Gdy w domu jest złota rączka, wszystko układa się lepiej. Skręcenie szafy, powieszenie półki, naprawa cieknącego kranu czy przegląd roweru nie są wtedy problemem. Do prostych prac nie trzeba zatrudniać fachowca, kiedy w domu jest doświadczony majsterkowicz. Talentowi i chęciom trzeba pomóc. Podpowiadamy, jak skompletować zestaw do prac domowych i warsztatowych, by skręcić biurko lub krzesła, zmienić kolor ścian lub naprawić zlew.


Stron: 94 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15813 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >