Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Co ubrać - kiedy trzeba pracować na zewnątrz i w deszczu?

Jak się ubrać, aby móc pracować w deszczu? Jest kilka zasad, którymi warto się kierować. Podczas całodniowej, intensywnej pracy w ulewne dni należy wybierać oddychającą i wodoszczelną odzież z klejonymi szwami. Do prac o niskiej intensywności w mocnym deszczu lepsza będzie wodoszczelna odzież powlekana poliuretanem (PU) ze zgrzewanymi szwami. Natomiast w trakcie mżawki wystarczy podstawowa ochrona przed wodą, którą zapewnia odzież „oddychająca” i wodoodporna. Gdy na zewnątrz nie tylko pada, ale jest także zimno, konieczne będzie założenie ocieplanej kurtki.

Nowa linia lokalizatorów przewodów elektrycznych

Seria AT-6000-EUR dostępna jest w dwóch różnych zestawach (AT-6020-EUR i AT-6030-EUR) łączących odbiornik i mocny nadajnik do lokalizowania przewodów, wyłączników i bezpieczników.

Siłowniki hydrauliczne – zastosowanie i utrzymanie

Siłowniki hydrauliczne są urządzeniami wykorzystywanymi do konwersji energii cieczy roboczej znajdującej się pod ciśnieniem w ruch prostoliniowy. Z tego też względu siłowniki zwane są również silnikami prostoliniowymi, choć działają one w sposób przeciwny do silników hydraulicznych.

Odzież robocza dla budowlańców - czym się sugerować podczas wyboru

Prace wykonywane na budowie lub na trenie zakładu produkcyjnego, wymagają od pracowników bardzo często dużego wysiłku fizycznego: muszą się oni schylać, kucać, klęczeć, trzymać ręce w górze podczas prac prowadzonych nad głową. Do tego potrzebują oczywiście odpowiedniej i wygodnej odzieży, która nie krępuje ruchów. Jak jednak dobrać odpowiednią odzież, którą można również wynająć? Istnieje kilka zasad, które należy przy tym uwzględnić.

Jak dobrać rękawice robocze?

Praca fizyczna, czy to podejmowana zawodowo, czy w zaciszu domowym, wymaga ochrony. Podejmując się wykonywania konkretnego zawodu, należy zadbać o swoje bezpieczeństwo, kompletując zestaw ubioru ochronnego, by uniknąć uszczerbku na zdrowiu. Ochrona najbardziej narażonych części ciała jest istotna dla utrzymania sprawności podczas dalszej pracy. Rękawice robocze – jak je dobrać?

Najczęstsze błędy podczas spawania elektrodą otuloną (metoda MMA)

Każdy kto zaczyna swoją przygodę z łączeniem metali, niezależnie od tego jaką metodę spawania wybiera, może popełniać kilka błędów które w znaczący sposób mogą wpłynąć na jakość i wygląd spoiny. Omówienie tych błędów warto rozpocząć od spawania elektrodą topliwą, ponieważ jest to metoda, od której większość osób zaczyna swoją przygodę ze spawalnictwem. Wybór wydaje się być oczywisty, jest to najtańsza metoda, która na co dzień przydaje nam się w przydomowym garażu, a w przyszłości ułatwi przejście na inna metodę.

System blokowania kół w stacjach przeładunkowych zwiększa bezpieczeństwo pracy

Rampy i doki przeładunkowe to najważniejsze ogniwo w logistyce magazynowej. Upadek z rampy może stanowić poważne zagrożenie. Aby zapobiegać takim wypadkom i ograniczyć niebezpieczeństwo, opracowano system blokowania kół MWB.

Jak wybrać odpowiedni agregat hydrauliczny?

Agregaty hydrauliczne służą do zasilania cieczą roboczą o wymaganych parametrach różnego rodzaju maszyn o napędzie hydraulicznym – mogą to być prasy, podnośniki czy maszyny budowlane. W zależności od przeznaczenia należy dobrać odpowiednie źródło zasilania.

Sprzęty niezbędne podczas budowy domu!

Budowa własnego domu może trwać długo. Jednak efekt końcowy zarówno jak i posiadanie własnego miejsca do mieszkania z pewnością rekompensuje cały włożony w trud w proces jego powstania. Żeby jednak ułatwić sobie wykonywane na budowie prace, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych urządzeń. Sprawdź jakich dokładnie sprzętów możesz potrzebować.

Jak wybrać dobrą szlifierkę kątową?

Szlifierki kątowe to uniwersalne narzędzia – można nimi ciąć, szlifować i polerować różne rodzaje materiałów. Jakie jeszcze inne zastosowania posiadają? Jakie rodzaje tarcz można stosować? Jak wybrać urządzenie dopasowane do konkretnych potrzeb?


Stron: 85 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18423 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 409

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >