Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Zabezpieczenie maszyn budowlanych pracujących zimą

Dawniej okres zimowy w branży budowlanej przeważnie wiązał się z przestojem oraz koniecznością oczekiwania na cieplejsze dni. Obecnie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych materiałów budowlanych, zewnętrzne prace mogą być prowadzone niemal przez cały rok. Maszyny wykorzystywane do pracy w trudnych zimowych warunkach powinny być jednak do nich odpowiednio przygotowane. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii?

Urządzenia akumulatorowe na mrozie - jak przedłużyć ich żywotność?

W niskich temperaturach każdy rodzaj akumulatora traci pojemność, przez co skraca się czas świecenia latarki. Spadki mocy dotyczą także baterii. Co robić, aby zminimalizować straty i przedłużyć żywotność źródeł energii?

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie standardowy jest nie wystarczający. Jest to narzędzie pożądane i potrzebne we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, gdzie w wyniku pracy powstaje dużo trudnego do usunięcia pyłu, ścinków i innych odpadów. Są to także maszyny do zadań specjalnych oraz odkurzania zanieczyszczeń niebezpiecznych dla zdrowia - wystarczy że wybierzemy odpowiedni rodzaj odkurzacza. Jak zatem dobrze go dobrać do naszych potrzeb? Na co zwrócić uwagę? Co oznaczają kolejne klasy odkurzaczy przemysłowych?

Precyzyjne pomiary niezależnie od sytuacji

Dokładność wskazań urządzeń w wielu przypadkach z pewnością nie jest bez znaczenia. Tylko odpowiedni dobór sprzętu, a także posługiwanie się nim w należyty sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia błędu. Gdzie więc i w jaki sprzęt zaopatrzyć się, kiedy dokonujemy nieustannych pomiarów wagi, czy siły nacisku?

Jak bardzo szkodliwy jest pył powstający przy pracach budowlanych? Czy najnowsze urządzania wytwarzają go mniej?

Obecnie ludzie mają świadomość tego, jak szkodliwe dla zdrowia jest wdychanie cząsteczek okrzykniętego złą sławą azbestu. Jednak nadal niewiele osób wie o zagrożeniu, jakim jest unoszący się na placach budowy pył, który powstaje w procesie cięcia, wiercenia i szlifowania betonu, cegieł oraz podobnych materiałów budowlanych.

Które części do maszyn budowlanych trzeba regularnie wymieniać?

Maszyny budowlane to sprzęt, który na co dzień pracuje w ekstremalnych warunkach. Deszcz, kurz, mróz, błoto to tylko niektóre z nich. Dlatego tak istotna jest prawidłowa i systematyczna konserwacja. Brak przeglądów może skutkować poważnymi awariami, które mogą spowodować przymusową wymianę całej maszyny. Regularne dbanie o wszystkie komponenty, wymianę elementów eksploatacyjnych oraz przegląd podzespołów jest również o wiele tańszą opcją niż naprawa poważnej usterki. Jakie elementy wymagają zatem szczególnej uwagi i które trzeba wymieniać najczęściej?

Wybór agregatów prądotwórczych - jakimi kryteriami powinniśmy się kierować podczas zakupu?

Własne źródło energii elektrycznej zapewnia możliwość generowania prądu tam, gdzie w danej chwili go potrzebujemy i jednocześnie daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nowoczesne osiągnięcia naukowo-techniczne oferują różne rozwiązania, ale najbardziej popularnym i niezawodnym sposobem wytwarzania własnego prądu jest agregat - nowoczesny, generujący prąd wysokiej jakości, o kompaktowej konstrukcji, przenośny i oferujący uniwersalne zastosowanie. Właśnie to rozwiązanie jest bardzo praktyczne w sytuacjach pozornie bez wyjścia, jak rozładowany akumulator samochodu elektrycznego w trasie zaledwie parę kilometrów przed najbliższą stacją ładowania.

Konserwacja i przegląd maszyn rolniczych po sezonie

Efektywność prac rolnych, niezależnie od wielkości gospodarstwa, w dużej mierze zależy od kondycji oraz funkcjonalności wykorzystywanego w nich parku maszynowego. Właściwe użytkowanie ciągników, kombajnów czy siewników, oraz ich odpowiednie przechowywanie po sezonie z pewnością pomogą w długiej bezawaryjnej eksploatacji. Ogromną rolę, podobnie jak w przypadku innych pojazdów, odgrywają także systematycznie prowadzone prace konserwacyjne, które mogą przedłużyć żywot niejednej maszyny. A że koniec sezonu za pasem, podpowiadamy jak wykonać je bezpiecznie.

Jak wybrać rusztowanie przejezdne, by praca przebiegała sprawnie i szybko?

Mobilne rusztowania pozwalają znacznie przyspieszyć przeprowadzanie prac budowalnych. Można je z łatwością przenieść z miejsca na miejsce, co stanowi dużą zaletę. Nie każdy model na kółkach będzie jednak w takim samym stopniu funkcjonalny. Na co warto zwracać uwagę, wybierając rusztowania przejezdne?

Jakiego doświetlenia do precyzyjnych prac potrzebuje majsterkowicz?

Latarka czołowa, ręczna czy typowo warsztatowa? Czy bardziej liczy się czas działania, czy moc? Podpowiadamy, co się przyda w warsztacie.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18023 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 142

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >