Elektronarzędzia, narzędzia budowlane – lista artykułów

Wózek paletowy elektryczny - nowy czy używany? Który wybrać? Sprawdź!

Trudno okres związany z pandemią COVID 19 odbił się na kieszeniach wielu przedsiębiorców. Część musiała zamknąć swoje biznesy, inni podjąć decyzję o cięciach czy zwolnieniach pracowników. Jeśli Ty także musiałeś ograniczyć środki, które miały stanowić o rozwoju Twojego magazynu, nie musisz się martwić. Zamiast nowych sprzętów, wybierz używane - wózki paletowe elektryczne czy widlaki sprawdzą się równie dobrze!

Młotek nie jedno ma imię - jak dopasować odpowiedni model do konkretnego zadania?

Młotek to podstawowe narzędzie, bez którego trudno obejść się przy domowym majsterkowaniu i pracach remontowo-budowlanych. Z pozoru może wydawać się, że jest to nieskomplikowany sprzęt – jednak młotek młotkowi nierówny, a dobre dopasowanie produktu do zadania sprawi, że wykonamy je szybciej i dokładniej. Czy wyróżniają się poszczególne rodzaje tego typu wyrobów i do czego są przeznaczone?

Obowiązek odśnieżania TIR-ów - jak zrobić to bezpiecznie

Problem z odśnieżaniem TIR-ów powraca każdej zimy. I choć coraz częściej słychać głosy, że obfitych opadów śniegu już w Polsce nie będzie i problem sam się rozwiąże, to pogoda wciąż potrafi nas zaskoczyć. Tak jak teraz. I co wtedy? Wówczas kierowcy ciężarówek muszą radzić sobie sami, bo wciąż brakuje u nas odpowiedniej infrastruktury do odśnieżania pojazdów. A wystarczyłaby ogólnopolska sieć punktów wyposażonych w specjalne rusztowania, by tę kwestię rozwiązać. Konstrukcje oferują producenci, a co z infrastrukturą?

Niwelatory laserowe. Krok w stronę precyzji

Wszędzie tam, gdzie na placu budowy czy podczas prowadzenia prac ziemnych trzeba wyznaczyć poziom, niezbędne są niwelatory. Na rynku dostępne są trzy rodzaje takich urządzeń: niwelatory optyczne, laserowe oraz cyfrowe (kodowe). Każdy z nich pracuje w inny sposób, charakteryzuje się innymi funkcjami oraz ceną. Jakie urządzenie wybrać? Które najlepiej sprawdzi się przy planowanych pracach?

Bezpieczny montaż paneli fotowoltaicznych na dachu - jak wybrać profesjonalną drabinę

Jak otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki? Czy mogę samodzielnie zamontować panele słoneczne? Ile zyskam dzięki instalacji fotowoltaicznej na dachu? Na te pytania znajdziemy w Internecie mnóstwo odpowiedzi. Trudniej natomiast o porady kierowane do samych instalatorów, mówiące o bezpieczeństwie prac. A z uwagi na to, że są one często prowadzone w bardzo trudnych warunkach wysoko nad podłożem, temat jest niezwykle ważny. Opowiadamy o tym, jak zapewnić pracownikom profesjonalnych firm instalatorskich bezpieczną drogę na dach i pracę na nim.

W co się ubrać na budowę kiedy nadciąga "bestia ze wschodu"

Wiadomo – jest zima, to musi być zimno. Ale tylko na dworze, bo w ubraniu roboczym temperatura zawsze powinna być taka, by zapewniać użytkownikowi komfortową pracę. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze garderoby, by praca na chłodzie i mrozie nie była żadnym problemem.

Jaką tarczę do szlifowania betonu wybrać?

Wygładzanie powierzchni betonowych to nie lada wyzwanie. W tym celu konieczne jest wyposażenie się nie tylko w odpowiednio wydajną i mocną szlifierkę, lecz także w specjalną tarczę do betonu, która pozwoli sprawnie wyeliminować wszelkie nierówności, rysy czy zanieczyszczenia betonowej powierzchni. Jaką tarczę do szlifowania betonu wybrać?

Narzędzia spawalnicze. O czym należy pamiętać?

Każdy, kto zajmuje się spawaniem, doskonale wie jak istotny jest odpowiedni dobór sprzętu i bezpieczeństwo podczas pracy. O czym należy pamiętać kompletując wyposażenie i do czego służą poszczególne jego elementy?

Niwelator optyczny – budowa i sposób działania

Niwelatory optyczne są podstawowymi urządzeniami wykorzystywanymi przez profesjonalistów do wykonywania precyzyjnych pomiarów na placach budowy. Można je stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Niwelator laserowy jest szczególnie przydatny podczas wykonywania prac ziemnych, układania instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz realizacji pozostałych prac ogólnobudowlanych. Wewnątrz budynków urządzenia te doskonale sprawdzają się przy wylewaniu posadzki, jak również przy przenoszeniu wysokości pomiędzy kondygnacjami.

Przedłużki do wideł - jak je dobrać? Podpowiadamy!

Widły do jedne z najczęściej montowanych i wykorzystywanych elementów osprzętu wymiennego do wózków widłowych. Jeśli pracujesz z paletami (czy po prostu ładunkami) różnej wielkości, konieczna bywa wymiana wideł nawet do kilku razy dziennie. Co zrobić, by tego uniknąć? Zastosować praktyczne przedłużki do wideł!


Stron: 98 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16330 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >