Instalacje elektryczne i gazowe – lista artykułów

Prąd na budowie, czyli kilka słów o taryfie budowlanej

Własny dom to marzenie większości młodych rodzin. Aby jednak budowa mogła ruszyć, niezbędny jest prąd. Bez zaopatrzenia budowy w energię elektryczną wynajęta przez nas ekipa nie będzie w stanie wykonać najmniejszych prac, nie mówiąc już o większych przedsięwzięciach. Z uwagi na to, warto odpowiednio wcześnie pomyśleć nie tylko o wyborze taryfy dostosowanej do naszych potrzeb, lecz także o zawarciu umowy z dostawcą. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest taryfa budowlana, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Funkcjonalne, w prostej, estetycznej formie włączniki światała do minimalistycznych, nowoczesnych pomieszczeń

Występuje w każdym pomieszczeniu w domu i używany jest wielokrotnie w ciągu dnia. Łącznik światła to niewielki, ale bardzo znaczący element wykończenia. Dlatego tak ważne jest, aby był zarówno funkcjonalny, jak i spójny wizualnie z wystrojem wnętrza. W ofercie rynkowej znajdziemy gamę łączników tak szeroką, że każdy znajdzie kolekcję idealną do swojego domu lub apartamentu. Wielbicielom minimalizmu przypadnie do gustu zwłaszcza linia future® linear, która zwraca uwagę bezpretensjonalną prostotą, a towarzyszące jej szlachetne kolory współgrają z nowoczesną architekturą wnętrz. Nie są to jedyne jej zalety projektanci zadbali również o odpowiednią akustykę przełącznika, a nawet o to, by był przyjemny w dotyku.

Bezpieczne przewody elektryczne - jak sprawdzić ich jakość przed montażem instalacji

Przewody to najtrudniejszy do wymiany element instalacji elektrycznej. Choć ich nie widać, ich jakość w kluczowym stopniu wpływa na nasze codzienne bezpieczeństwo. Wadliwa lub źle zaprojektowana instalacja elektryczna może nie tylko spowodować usterki domowych urządzeń, lecz nawet pożar, dlatego warto zainwestować w produkty sprawdzonej jakości.

Dlaczego wspólnoty mieszkaniowe ociągają się z przeglądami instalacji gazowych w budynkach

Roczne zużycie gazu przekracza w Polsce 17 mld m3, ale zapotrzebowanie systematycznie rośnie. Do gazociągów podłączane są nowe obiekty użyteczności publicznej, zakłady przemysłowe i budynki mieszkalne. Stopień gazyfikacji obszarów zabudowanych w Polsce wynosi obecnie ok. 75%. Bezpieczeństwo użytkowania instalacji gazowych ściśle uzależnione jest od wykonywania regularnych przeglądów i podejmowania niezbędnych działań serwisowych.

Nowa linia włączników i gniazdek klasycznych oraz inteligentnych

Pierwsza na rynku kolekcja zawierająca inteligentne gniazda oraz gniazda klasyczne, znane ze wszystkich domów. Nowe włączniki posiadają rozwiązania, którymi można sterować także przy pomocy asystentów głosowych, są znacznie łatwiejsze w montażu, dają bardziej zaawansowane możliwości ustawień, a ich wyjątkowy design sprawia, że wzbogacają estetykę każdego wnętrza. Ponadto, oprócz gniazdek ściennych linia będzie zawierać sterownik, któremu będzie można przypisać dowolną funkcję i umieścić go w dowolnym miejscu domu!

Planując rozmieszczenie gniazdek we wnętrzu, róbmy to tak , aby nie zaburzyć akustyki ścian

Izolacyjność akustyczna ma znaczący wpływ na komfort mieszkania. Aby zadbać o „ciche” ściany, należy przede wszystkim wykonać je z ciężkich i masywnych materiałów, które trudno wprawić w wibracje i drgania. Na utrzymanie tej właściwości mają jednak również wpływ inne czynniki m.in. prawidłowe sytuowanie osprzętu elektrycznego. Jak rozmieścić gniazdka i łączniki, aby nie obniżały izolacyjności akustycznej przegrody?

Instalacja gazowa w domu i mieszkaniu - porady

Istnienie domowej instalacji gazowej na gaz ziemny, w przeciwieństwie do wodociągowej, kanalizacyjnej i grzewczej, jest całkowicie zależne od dostępności sieci gazowej. Warto wiedzieć, jak przebiega podział między siecią a instalacją oraz jakie są prawa i obowiązki użytkownika i dostawcy gazu.

Montaż instalacji silnoprądowych wewnątrz oraz na zewnątrz

Instalacje silnoprądowe montowane są zwykle w budownictwie przemysłowym oraz usługowym. Poszczególne prace wykonywane są na podstawie wcześniej przygotowanego projektu przez doświadczoną ekipę elektryków.

Jak prawidłowo zaplanować instalację elektryczną na poddaszu?

Poddasze użytkowe to bardzo popularne rozwiązanie zagospodarowania powierzchni strychu, który może stać się bardzo komfortową przestrzenią relaksu. Podstawowym warunkiem bezpieczeństwa użytkowania poddasza jako pomieszczenia o funkcji mieszkalnej jest instalacja elektryczna zaprojektowana i wykonana z uwzględnieniem warunków przeciwpożarowych.

Prawidłowe planowanie instalacji elektrycznej w kuchni

Kuchnia to centrum rodzinnego życia, w której nie tylko przygotowujemy posiłki, lecz również miło spędzamy czas z rodziną w weekendowe popołudnia. Ergonomicznie rozplanowana kuchnia nie tylko ułatwia codzienne czynności, lecz również zachęca do wspólnego gotowania. Jednym z kluczowych elementów jest dobrze zaprojektowana instalacja elektryczna.


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15993 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >