Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów

Hydranty

Nawet najlepsi strażacy, z najlepszym sprzętem nie ugaszą pożaru, jeżeli nie będą mieli dostępu do środka gaśniczego. Zdecydowaną większość pożarów, zwłaszcza tych rozległych, gasimy przy pomocy wody. Musi mieć ona odpowiednie ciśnienie i musi być jej pod dostatkiem. To właśnie z tego powodu montowane są różnego rodzaju hydranty, które umożliwiają pobór wody z sieci wodociągowej.

Instalacja wody pitnej - porady

Źle zaprojektowane rozległe instalacje wody pitnej mogą być idealnym miejscem do rozwoju groźnych dla naszego zdrowia bakterii z rodzaju Legionella i drobnoustrojów. Aby tego uniknąć, warto więc stosować materiały najwyższej jakości i regularnie dezynfekować i przewody.

Jak zaplanować instalacje wodno - kanalizacyjne i grzewcze w starych domach?

Indywidualny charakter i niepowtarzalny klimat – kilkudziesięcio- a nawet kilkusetletnie budynki to gratka dla wielu inwestorów, którzy doszukują się w nich wielopokoleniowych tradycji, historii i duszy. Jednak, żeby stary dom spełniał funkcje nowoczesnych kwater, powinien przejść gruntowną rewitalizację. Na co powinniśmy zwrócić uwagę i jakie rozwiązania w zakresie modernizacji instalacji oferuje rynek?

Przyłącze wodno-kanalizacyjne – wszystko co musicie wiedzieć, by potem nie żałować

Wykonanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego jest istotne już na etapie fundamentowania. Przyłącze wodne potrzebne jest już przy wstępnych pracach, dlatego po uzyskaniu pozwolenia na budowę trzeba dopełnić niezbędnych formalności, by mogło powstać podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej. Czasem konieczna jest umieszczenie w obrębie działki własnego zbiornika na nieczystości, albo też przydomowej oczyszczalni ścieków. Oto nasze kompendium wiedzy na temat przyłączy, czyli wszystko co musicie wiedzieć, by później nie żałować.

Domowa przepompownia ścieków w piwnicy - co warto o tym wiedzieć?

W domach podłączonych do miejskiej kanalizacji nie trzeba myśleć o budowie własnej oczyszczalni ścieków. W innym przypadku jesteśmy zmuszeni, aby stworzyć własną przepompownię ścieków. Żeby dobrze działała, powinniśmy wybrać jak najlepiej - niezawodne, bezawaryjne i wydajne rozwiązanie. O czym pamiętać?

O czym należy pamiętać podczas planowania instalacji wodnej w domu jednorodzinnym?

Jakość wody dostarczanej do naszych domów jest ściśle regulowana nie tylko przez polskie prawo, ale także rozporządzenia Unii Europejskiej. Jednak, żeby z kranu leciała higienicznie czysta i bezpieczna woda, niezbędny jest projekt i technicznie sprawna instalacja wewnętrzna. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas montażu nowej lub modernizacji istniejącej instalacji wodnej w domu.

Wybierając zawór kątowy do instalacji wodnej zwróćmy uwagę na kilka szczegółów

Regulacyjne zawory kątowe pełnią w instalacji wodnej ważną rolę przy ograniczaniu ciśnienia przepływu i odcinaniu dopływu wody w razie awarii lub prac serwisowych. Ich jakość i trwałość ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo użytkowania całego systemu. Na pierwszy rzut oka dwa zawory wyglądają podobnie, jednak różnice mogą być znaczące...

Rury tradycyjne, jednorodne czy wielowarstwowe - dlaczego warto robiąc instalację wybrać rury wielowarstwowe?

Podczas każdej realizacji pojawia się pytanie: na jaki rodzaj instalacji się zdecydować? Wybór jest duży – od rur wykonanych z tworzywa sztucznego, aż po tradycyjne przewody miedziane czy stalowe. Co jednak, kiedy połączymy ze sobą zalety wszystkich tych materiałów? Na rynku dostępne są zarówno wysokiej jakości rury jednorodne, czyli tradycyjne oraz rury uniwersalne, wielowarstwowe. To ich rodzaj oraz odpowiedni dobór do wymogów realizacji w dużej mierze wpływają na jakość wykonanej instalacji i warunkują późniejszy komfort użytkowania, koszty eksploatacji, a także bezpieczeństwo i bezawaryjność całego systemu.

Jak być przezornym i chronić swoje mieszkanie i sąsiadów przed zalaniem

Częstą przyczyną zalania jest pęknięta rura, co w konsekwencji może doprowadzić do kosztownego remontu i… problemów z sąsiadem. Podpowiadamy, jak tego uniknąć, wykorzystując wykrywacz i opalarkę.

Legionella w wodzie pitnej - co to jest i jak się przed nią ustrzec?

Jak pokazują statystyki udostępniane przez Europejskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób Zakaźnych na całym kontynencie wzrasta liczba przypadków zakażeń bakteriami rodzaju Legionella pneumophilia. Źródłem zachorowań są w dużej mierze instalacje wodne zlokalizowane w budynkach.


Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16322 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >