Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów

Dlaczego warto zamontować system odwróconej osmozy w domu - 5 ważnych powodów!

Odwrócona osmoza jest jednym z tych produktów, które powszechnie kojarzą się z zastosowaniem głównie fabrycznym, przemysłowym, dostosowanym do potrzeb produkcyjnych. Osmoza w domu to równie szerokie spektrum korzyści i zalet, które sprawiają, że to coraz bardziej popularne rozwiązanie w przypadku osób dbających o jakość wody stosowanej na co dzień.

Ciepła woda w domu: pompa ciepła, kominek, kocioł kondensacyjny, podgrzewacz na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Obecnie trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez ciepłej wody. Jeśli właściciele domów nie mają dostępu do sieci ciepłowniczej, przygotowują c.w.u. za pomocą urządzeń grzewczych. Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej pochłania jednak znaczne ilości energii cieplnej. Dlatego tak istotny jest dobór urządzenia, które zrobi to w sposób efektywny, energooszczędny, a zarazem ekologiczny. Jego wybór często jest uzależniony od kosztów instalacji, eksploatacji oraz komfortu użytkowania. Na jakie rozwiązanie zatem postawić?

Ogrzewacz wody o dużej pojemności - jak dopasować wielkość do ilości użytkowników i warunków technicznych

Pojemnościowe ogrzewacze wody i zasobniki c.w.u. mogą pomieścić nawet 3 tys. litrów wody. Znajdziemy w nich takie elementy jak grzałka ceramiczna czy wymiennik spiralny (także podwójny), anoda magnezowa czy tytanowa, emalia ceramiczna oraz zabezpieczenie antybakteryjne. Niektóre z tych urządzeń posiadają procesor ze sztuczną inteligencją.

Jaką pojemność szamba wybrać?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań wśród osób, które stają przed zakupem szamba. W tym konkretnym przypadku podjęcie ostatecznej decyzji powinno być jak najdokładniej przemyślane. Czym zatem należy kierować się przy wyborze rozmiaru nowego szamba? Otóż jego pojemność ustosunkowana powinna być do kilku czynników, co z kolei przełoży się na prawidłowe funkcjonowanie i komfortowe korzystanie z zamontowanego zbiornika bezodpływowego.

9 najczęściej popełnianych błędów w domowej instalacji wodnej

Błędy wykonawcze w instalacji wodnej mogą przysporzyć niemałych problemów i narazić na spore straty. Omawiamy te najczęstsze, byś wiedział, na co zwracać uwagę i mógł zweryfikować, czy instalator fachowo wykonał zleconą mu usługę.

Dobrze zaplanowana łazienka, to nie tylko designerski wystrój - podstawą jest prawidłowy system wodno-kanalizacyjny

Podczas remontu lub urządzania pomieszczeń sanitarnych często największą wagę przywiązuje się do efektów wizualnych – wielkości i koloru płytek czy rodzaju armatury i ceramiki. Jednak to, co najważniejsze, jest zarazem niewidoczne dla oczu. Mowa o systemach instalacyjnych, które – ukryte pod posadzką lub w ścianie, stanowią niezbędny element wyposażenia i umożliwiają swobodne korzystanie z łazienki.

Ciepła woda w domku letniskowym - czym najprościej ją ogrzać

W domku letniskowym czy działkowej altanie mamy do dyspozycji małą przestrzeń. Dlatego stały dostęp do ciepłej wody może zapewnić pojemnościowy ogrzewacz, który ma płaski kształt i może być zainstalowany w poziomie lub pionie. Dzięki 2 zbiornikom i 2 grzałkom ceramicznym, a także sterowaniu za pomocą aplikacji mobilnej, bez przeszkód umyjemy się lub weźmiemy prysznic podczas wypoczynku na działce.

Na co ma wpływ woda w domu? Przekonaj się, jakie ma znaczenie!

Podczas przeprowadzki do nowego domu lub generalnego remontu woda należy do aspektów, na które nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. Traktujemy ją jako coś oczywistego i z góry zakładamy, że jej użytkowanie nie będzie się wiązało z przykrymi skutkami. Czy jednak na pewno?

Uzyskiwanie wody pitnej na działce – pompy hydroforowe

Naturalnym sposobem pozyskania czystej wody pitnej na działce lub w ogrodzie jest wykopanie studni kręgowej lub głębinowej. Metoda czerpania wody zależy od głębokości zalegania pokładów wodonośnych oraz od miejscowych warunków hydro-geologicznych. Wybór rodzaju pompy do czerpania wody jest uzależniony od poziomu wód gruntowych oraz od głębokości lustra wody względem poziomu na jakim ustawiona będzie pompa. Jest on także uzależniony od wielkości działki. Na działkach o niewielkiej powierzchni buduje się najczęściej studnię kręgową, gdyż nie wymaga ona stosowania ciężkiego sprzętu. Do czerpania wody ze studni należy wybrać odpowiedni rodzaj pompy hydroforowej.

Sterowany cyfrowo ogrzewacz wody odpowiedni dla małej i większej rodziny

Na rynku pojawił się elektryczny ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem, którego zbiornik ma pojemność od 30 l do 150 l. Zaprojektowano go więc zarówno dla jednej osoby, rodziny, jak i małego biznesu. Posiada intuicyjny panel kontrolny z szybkim dostępem, ceramiczny element grzewczy, do tego współpracuje ze wszystkimi rodzajami wody.


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17978 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >