Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów

Rury tradycyjne, jednorodne czy wielowarstwowe - dlaczego warto robiąc instalację wybrać rury wielowarstwowe?

Podczas każdej realizacji pojawia się pytanie: na jaki rodzaj instalacji się zdecydować? Wybór jest duży – od rur wykonanych z tworzywa sztucznego, aż po tradycyjne przewody miedziane czy stalowe. Co jednak, kiedy połączymy ze sobą zalety wszystkich tych materiałów? Na rynku dostępne są zarówno wysokiej jakości rury jednorodne, czyli tradycyjne oraz rury uniwersalne, wielowarstwowe. To ich rodzaj oraz odpowiedni dobór do wymogów realizacji w dużej mierze wpływają na jakość wykonanej instalacji i warunkują późniejszy komfort użytkowania, koszty eksploatacji, a także bezpieczeństwo i bezawaryjność całego systemu.

Jak być przezornym i chronić swoje mieszkanie i sąsiadów przed zalaniem

Częstą przyczyną zalania jest pęknięta rura, co w konsekwencji może doprowadzić do kosztownego remontu i… problemów z sąsiadem. Podpowiadamy, jak tego uniknąć, wykorzystując wykrywacz i opalarkę.

Legionella w wodzie pitnej - co to jest i jak się przed nią ustrzec?

Jak pokazują statystyki udostępniane przez Europejskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób Zakaźnych na całym kontynencie wzrasta liczba przypadków zakażeń bakteriami rodzaju Legionella pneumophilia. Źródłem zachorowań są w dużej mierze instalacje wodne zlokalizowane w budynkach.

Kiedy mini przepływowy ogrzewacz wody będzie najlepszym rozwiązaniem?

Mała toaleta, biuro czy domek na działce rekreacyjnej – wszędzie tam sprawdzą się mini przepływowe ogrzewacze wody. Nie tylko są wydajne, ale też dobrze wpisują się we współczesny wystrój wnętrz. Wyróżniają się nie tylko bezawaryjnością, intuicyjnym montażem oraz efektywnością energetyczną, ale również minimalistycznym wyglądem pasującym niemal do każdego pomieszczenia. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym pozwalają na długie użytkowanie na najwyższym poziomie.

Dlaczego warto zamontować system odwróconej osmozy w domu - 5 ważnych powodów!

Odwrócona osmoza jest jednym z tych produktów, które powszechnie kojarzą się z zastosowaniem głównie fabrycznym, przemysłowym, dostosowanym do potrzeb produkcyjnych. Osmoza w domu to równie szerokie spektrum korzyści i zalet, które sprawiają, że to coraz bardziej popularne rozwiązanie w przypadku osób dbających o jakość wody stosowanej na co dzień.

Ciepła woda w domu: pompa ciepła, kominek, kocioł kondensacyjny, podgrzewacz na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Obecnie trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez ciepłej wody. Jeśli właściciele domów nie mają dostępu do sieci ciepłowniczej, przygotowują c.w.u. za pomocą urządzeń grzewczych. Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej pochłania jednak znaczne ilości energii cieplnej. Dlatego tak istotny jest dobór urządzenia, które zrobi to w sposób efektywny, energooszczędny, a zarazem ekologiczny. Jego wybór często jest uzależniony od kosztów instalacji, eksploatacji oraz komfortu użytkowania. Na jakie rozwiązanie zatem postawić?

Ogrzewacz wody o dużej pojemności - jak dopasować wielkość do ilości użytkowników i warunków technicznych

Pojemnościowe ogrzewacze wody i zasobniki c.w.u. mogą pomieścić nawet 3 tys. litrów wody. Znajdziemy w nich takie elementy jak grzałka ceramiczna czy wymiennik spiralny (także podwójny), anoda magnezowa czy tytanowa, emalia ceramiczna oraz zabezpieczenie antybakteryjne. Niektóre z tych urządzeń posiadają procesor ze sztuczną inteligencją.

Jaką pojemność szamba wybrać?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań wśród osób, które stają przed zakupem szamba. W tym konkretnym przypadku podjęcie ostatecznej decyzji powinno być jak najdokładniej przemyślane. Czym zatem należy kierować się przy wyborze rozmiaru nowego szamba? Otóż jego pojemność ustosunkowana powinna być do kilku czynników, co z kolei przełoży się na prawidłowe funkcjonowanie i komfortowe korzystanie z zamontowanego zbiornika bezodpływowego.

9 najczęściej popełnianych błędów w domowej instalacji wodnej

Błędy wykonawcze w instalacji wodnej mogą przysporzyć niemałych problemów i narazić na spore straty. Omawiamy te najczęstsze, byś wiedział, na co zwracać uwagę i mógł zweryfikować, czy instalator fachowo wykonał zleconą mu usługę.

Dobrze zaplanowana łazienka, to nie tylko designerski wystrój - podstawą jest prawidłowy system wodno-kanalizacyjny

Podczas remontu lub urządzania pomieszczeń sanitarnych często największą wagę przywiązuje się do efektów wizualnych – wielkości i koloru płytek czy rodzaju armatury i ceramiki. Jednak to, co najważniejsze, jest zarazem niewidoczne dla oczu. Mowa o systemach instalacyjnych, które – ukryte pod posadzką lub w ścianie, stanowią niezbędny element wyposażenia i umożliwiają swobodne korzystanie z łazienki.


Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15803 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 122

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >