Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów

Zbiorniki retencyjne, czyli inwestycja w bezpieczną przyszłość

Woda jest bezcenna. Naukowcy nie mają złudzeń, że już wkrótce brak dostępu do wody może okazać się poważnym problemem dla rolnictwa, jak i zwykłych gospodarstw domowych. Ale woda może również stanowić zagrożenie. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy byli świadkami powodzi. Aktualny brak stabilności w pogodzie ma ogromny wpływ na gospodarkę wodną, dlatego zapotrzebowanie na zbiorniki retencyjne jest teraz wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Chcesz wiedzieć więcej?

Rodzaje pomp głębinowych

Jeżeli do swojego domu lub na działkę nie możesz podłączyć miejskiego wodociągu, konieczne może być wywiercenie studni głębinowej. Na głębokości 20, 30 lub więcej metrów może znajdować się woda, zazwyczaj bardzo dobrej jakości. Przesączając się przez tak grubą warstwę ziemi, zostaje bardzo dokładnie przefiltrowana. W jaki sposób można tę wodę wydostać na powierzchnię? Oczywiście używając pompę głębinową.

Czy warto stosować bakterie startowe do oczyszczalni ścieków?

Coraz częściej decydujemy się na założenie przydomowej oczyszczalni ścieków, która jest ekologiczną alternatywą dla przydomowego szamba lub podłączenia budynku mieszkalnego do kanalizacji. Jednak sama budowa oczyszczalni nie będzie jeszcze świadczyć o jej prawidłowym funkcjonowaniu. Powinniśmy stworzyć odpowiednie warunki, które będą wspomagać rozkład nieczystości, a także zapobieganie powstawaniu zatorów.

Dlaczego w budownictwie wielomieszkaniowym warto stosować stacje mieszkaniowe?

Miniwęzeł, mieszkaniowy węzeł cieplny albo po prostu stacja mieszkaniowa. Kompaktowe urządzenia do indywidualnego przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz dystrybucji ciepła dla instalacji ogrzewania mają potencjał, by stać się dominującym rozwiązaniem w budownictwie mieszkaniowym. Ich stosowanie przynosi szereg korzyści, wpływających na komfort, zdrowie, a także finanse użytkowników.

Jak trzeba zabezpieczyć instalację wodną w domku letniskowym na zimę?

Domek letniskowy to inwestycja przynosząca ogrom korzyści od wiosny do jesieni. Aby cieszyć się nim już od początku sezonu, należy zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie przed niskimi temperaturami, które niesie za sobą zimą. Jak zatem odpowiednio przygotować domek letniskowy do najchłodniejszej pory roku?

Dmuchawa membranowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Stosowana jest w przydomowych oczyszczalniach ścieków, w akwarystyce i hodowli ryb, a także w branży medycznej. Mowa o dmuchawie membranowej. Wyjaśniamy, czym jest i w jaki sposób działa oraz do tego właściwie służy.

Nowa generacja stacji mieszkaniowych - jest energooszczędna i szybka w montażu

Kompaktowe, przyjazne środowisku i użytkownikom – to stacje mieszkaniowe dostępne w kilku gotowych konfiguracjach, wyróżniają się między innymi krótszym czasem montażu oraz mniejszym zużyciem energii.

Jak można polepszyć jakość wody w domu i jednocześnie zmniejszyć jej zużycie?

Czysta woda jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów, natomiast jej jakość w domu nie zawsze odpowiada naszym oczekiwaniom. Czego oczekujemy od wody? 75% badanych Polaków zwraca uwagę na smak i jakość wody pitnej, a 66% przykłada wagę do jej twardości – jak pokazują najnowsze badania. Dwóch na trzech badanych Polaków uważa za istotne, aby posiadać system pozwalający oszczędzać wodę.

Czujnik zalania wodą - jak wybrać i zainstalować?

Czujnik zalania wodą powszechnie znany jako detektor wody to niezwykle przydatne urządzenie, którego instalację zalecamy w każdym domu. Niekontrolowany wyciek wody, zwłaszcza pod nieobecność mieszkańców domu może przyczynić się do konieczności poniesienia wysokich kosztów remontu mieszkania, lub nawet do płacenia odszkodowania, jeżeli wyciek “przeniknie” do sąsiadów w sytuacji, gdy nasze lokum jest nieubezpieczone. Nowoczesne czujniki zalania skutecznie chronią przed takimi zdarzeniami, warto więc wiedzieć jak zabrać się za wybór odpowiedniego urządzenia, które zapewni odpowiedni stopień bezpieczeństwa i pozwoli nam spać spokojnie.

Co można zrobić, aby ogrodowy zawór czerpania wody nie zamarzł?

Już niebawem nadejdzie wiosna, a wraz z nią czas na uruchomienie zewnętrznej instalacji wodnej. Ta zima przyniosła surowe mrozy, które mogły być trudnym testem jakości zewnętrznej armatury. Jeśli uległa awarii, być może pora wymienić zawór czerpalny na mrozoodporny!


Stron: 19 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17566 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >