Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów

Uzyskiwanie wody pitnej na działce – pompy hydroforowe

Naturalnym sposobem pozyskania czystej wody pitnej na działce lub w ogrodzie jest wykopanie studni kręgowej lub głębinowej. Metoda czerpania wody zależy od głębokości zalegania pokładów wodonośnych oraz od miejscowych warunków hydro-geologicznych. Wybór rodzaju pompy do czerpania wody jest uzależniony od poziomu wód gruntowych oraz od głębokości lustra wody względem poziomu na jakim ustawiona będzie pompa. Jest on także uzależniony od wielkości działki. Na działkach o niewielkiej powierzchni buduje się najczęściej studnię kręgową, gdyż nie wymaga ona stosowania ciężkiego sprzętu. Do czerpania wody ze studni należy wybrać odpowiedni rodzaj pompy hydroforowej.

Sterowany cyfrowo ogrzewacz wody odpowiedni dla małej i większej rodziny

Na rynku pojawił się elektryczny ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem, którego zbiornik ma pojemność od 30 l do 150 l. Zaprojektowano go więc zarówno dla jednej osoby, rodziny, jak i małego biznesu. Posiada intuicyjny panel kontrolny z szybkim dostępem, ceramiczny element grzewczy, do tego współpracuje ze wszystkimi rodzajami wody.

Awaria wodociągu - przepływ zwrotny, jak można temu zaradzić?

Statystyki pokazują, że najwięcej awarii wodociągów zdarza się w styczniu i lutym, gdy w wielu rejonach Polski temperatury spadają niekiedy dużo poniżej zera. Jak gospodarstwo domowe powinno być przygotowane na niespodziewany zanik dostaw wody?

Jak założyć przydomową oczyszczalnie ścieków?

Na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków zazwyczaj decydują się osoby, które stawiają dom w miejscu, w którym nie ma pociągniętej sieci kanalizacyjnej. Ten pomysł sprawdza się, o ile wpisuje się w plan zagospodarowania przestrzennego i oczywiście warunki geologiczne i ukształtowanie terenu pozwala na tego typu inwestycję. Ta ekologiczna i wygodna alternatywa dla szamba znajduje sobie coraz więcej entuzjastów. Pomimo tego że w początkowym stadium jest dość kosztowną inwestycją, to po latach poniesione nakłady się zwracają i sam fakt, że jest praktycznie bezobsługowa, pozwala cieszyć się świętym spokojem na długo.

Odwodnienie liniowe - efektywne odprowadzanie wody prysznicowej w łazience

Odwodnienie liniowe to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które staje się standardem w nowoczesnych łazienkach. Jednak, aby spełniało jak najlepiej swoją rolę, niezwykle ważna jest prawidłowa realizacja poszczególnych etapów – od wyboru odpowiedniej rynny, przez dopasowanie do posadzki, na uszczelnieniu kończąc. Radzimy, na co zwracać uwagę podczas wyboru dostępnych na rynku rozwiązań.

Jak udrożnić odpływ prysznicowy?

Jeżeli w brodziku prysznicowym rzeczywiście zaczynamy brodzić w wodzie, która nie kwapi się do spływania do kanalizacji, to znak, że najwyższa pora wyczyścić odpływ. W zależności od powagi sytuacji, mamy do dyspozycji kilka metod udrażniania odpływu w prysznicu. Oto najpopularniejsze i najskuteczniejsze z nich.

Procesy zachodzące w przydomowych oczyszczalniach ścieków.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków ze względu na swoje zalety cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli prywatnych domów. Wykorzystują one dwa mechanizmy oczyszczania, dzięki czemu po zakończeniu całego procesu ścieki mogą być bezpiecznie odprowadzone do środowiska.

Kiedy zmiękczacz wody jest konieczny i jaki najlepiej wybrać?

Z kamieniem w wodzie można walczyć na różne sposoby. Montując siatki w kranach, czyszcząc pokrytą szarym nalotem armaturę octem czy też wlewając kwasek cytrynowy z wodą do pokrytego osadem wnętrza czajnika. Wszystko to jednak doraźne działania, które na dłuższą metę nie są skuteczne. Kamień jak był, tak powraca. I to często ze zdwojoną siłą.

Jakoś wody w kranie - kontrolowana specjalistycznym zaworem probierczym

W dniu 13 listopada 2015 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, które szczegółowo określa, jakim wymaganiom powinna odpowiadać woda pitna, a także reguluje sposoby jej monitorowania. Prawidłowy pobór próbek wymaga trzymania się ściśle określonych zasad, a także korzystania ze specjalistycznej armatury.

Jak wybrać filtr do wody?

Woda w kranie musi spełniać określone standardy czystości. Jakość tej, dostarczanej przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne może jednak ulec pogorszeniu głównie ze względu na stan utrzymania instalacji wodociągowych. Zważywszy na ten fakt, jak można poprawić jakość wody?


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19139 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >