Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów

Dmuchawa membranowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Stosowana jest w przydomowych oczyszczalniach ścieków, w akwarystyce i hodowli ryb, a także w branży medycznej. Mowa o dmuchawie membranowej. Wyjaśniamy, czym jest i w jaki sposób działa oraz do tego właściwie służy.

Nowa generacja stacji mieszkaniowych - jest energooszczędna i szybka w montażu

Kompaktowe, przyjazne środowisku i użytkownikom – to stacje mieszkaniowe dostępne w kilku gotowych konfiguracjach, wyróżniają się między innymi krótszym czasem montażu oraz mniejszym zużyciem energii.

Jak można polepszyć jakość wody w domu i jednocześnie zmniejszyć jej zużycie?

Czysta woda jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów, natomiast jej jakość w domu nie zawsze odpowiada naszym oczekiwaniom. Czego oczekujemy od wody? 75% badanych Polaków zwraca uwagę na smak i jakość wody pitnej, a 66% przykłada wagę do jej twardości – jak pokazują najnowsze badania. Dwóch na trzech badanych Polaków uważa za istotne, aby posiadać system pozwalający oszczędzać wodę.

Czujnik zalania wodą - jak wybrać i zainstalować?

Czujnik zalania wodą powszechnie znany jako detektor wody to niezwykle przydatne urządzenie, którego instalację zalecamy w każdym domu. Niekontrolowany wyciek wody, zwłaszcza pod nieobecność mieszkańców domu może przyczynić się do konieczności poniesienia wysokich kosztów remontu mieszkania, lub nawet do płacenia odszkodowania, jeżeli wyciek “przeniknie” do sąsiadów w sytuacji, gdy nasze lokum jest nieubezpieczone. Nowoczesne czujniki zalania skutecznie chronią przed takimi zdarzeniami, warto więc wiedzieć jak zabrać się za wybór odpowiedniego urządzenia, które zapewni odpowiedni stopień bezpieczeństwa i pozwoli nam spać spokojnie.

Co można zrobić, aby ogrodowy zawór czerpania wody nie zamarzł?

Już niebawem nadejdzie wiosna, a wraz z nią czas na uruchomienie zewnętrznej instalacji wodnej. Ta zima przyniosła surowe mrozy, które mogły być trudnym testem jakości zewnętrznej armatury. Jeśli uległa awarii, być może pora wymienić zawór czerpalny na mrozoodporny!

Co można zrobić, żeby rury w zimie nie zamarzały?

Problem zamarzania wody w instalacji wodno-kanalizacyjnej zimą dotyka zarówno właścicieli mieszkań oraz domów jednorodzinnych, jak i budynków komercyjnych czy użyteczności publicznej. Ujemna temperatura, śnieg oraz trzymający wiele dni mróz zwiększają możliwość wystąpienia awarii rur znajdujących się nie tylko na zewnątrz budynku, ale również tych biegnących w piwnicach, strychach i garażach. W jaki sposób uporać się z problemem zamarzającej instalacji?

Jak wybrać właściwy hydrofor do dużego domu?

W idealnym świecie każdy miałby dostęp do czystej bieżącej wody, w końcu dla większości z nas wydaje się to takie oczywiste. Jednak wbrew pozorom nie jest. Wielu mieszkańców Polski nie jest nawet połączonych do sieci wodociągowej, co nastręcza wielu problemów. Na szczęście są rozwiązania, które umożliwiają pobieranie wody z własnego ujęcia przy współpracy z hydroforem. W dzisiejszym wpisie doradzimy Wam, jak dobrać właściwy hydrofor do dużego domu.

Hydranty

Nawet najlepsi strażacy, z najlepszym sprzętem nie ugaszą pożaru, jeżeli nie będą mieli dostępu do środka gaśniczego. Zdecydowaną większość pożarów, zwłaszcza tych rozległych, gasimy przy pomocy wody. Musi mieć ona odpowiednie ciśnienie i musi być jej pod dostatkiem. To właśnie z tego powodu montowane są różnego rodzaju hydranty, które umożliwiają pobór wody z sieci wodociągowej.

Instalacja wody pitnej - porady

Źle zaprojektowane rozległe instalacje wody pitnej mogą być idealnym miejscem do rozwoju groźnych dla naszego zdrowia bakterii z rodzaju Legionella i drobnoustrojów. Aby tego uniknąć, warto więc stosować materiały najwyższej jakości i regularnie dezynfekować i przewody.

Jak zaplanować instalacje wodno - kanalizacyjne i grzewcze w starych domach?

Indywidualny charakter i niepowtarzalny klimat – kilkudziesięcio- a nawet kilkusetletnie budynki to gratka dla wielu inwestorów, którzy doszukują się w nich wielopokoleniowych tradycji, historii i duszy. Jednak, żeby stary dom spełniał funkcje nowoczesnych kwater, powinien przejść gruntowną rewitalizację. Na co powinniśmy zwrócić uwagę i jakie rozwiązania w zakresie modernizacji instalacji oferuje rynek?


Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >