Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów

9 najczęściej popełnianych błędów w domowej instalacji wodnej

Błędy wykonawcze w instalacji wodnej mogą przysporzyć niemałych problemów i narazić na spore straty. Omawiamy te najczęstsze, byś wiedział, na co zwracać uwagę i mógł zweryfikować, czy instalator fachowo wykonał zleconą mu usługę.

Dobrze zaplanowana łazienka, to nie tylko designerski wystrój - podstawą jest prawidłowy system wodno-kanalizacyjny

Podczas remontu lub urządzania pomieszczeń sanitarnych często największą wagę przywiązuje się do efektów wizualnych – wielkości i koloru płytek czy rodzaju armatury i ceramiki. Jednak to, co najważniejsze, jest zarazem niewidoczne dla oczu. Mowa o systemach instalacyjnych, które – ukryte pod posadzką lub w ścianie, stanowią niezbędny element wyposażenia i umożliwiają swobodne korzystanie z łazienki.

Ciepła woda w domku letniskowym - czym najprościej ją ogrzać

W domku letniskowym czy działkowej altanie mamy do dyspozycji małą przestrzeń. Dlatego stały dostęp do ciepłej wody może zapewnić pojemnościowy ogrzewacz, który ma płaski kształt i może być zainstalowany w poziomie lub pionie. Dzięki 2 zbiornikom i 2 grzałkom ceramicznym, a także sterowaniu za pomocą aplikacji mobilnej, bez przeszkód umyjemy się lub weźmiemy prysznic podczas wypoczynku na działce.

Na co ma wpływ woda w domu? Przekonaj się, jakie ma znaczenie!

Podczas przeprowadzki do nowego domu lub generalnego remontu woda należy do aspektów, na które nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. Traktujemy ją jako coś oczywistego i z góry zakładamy, że jej użytkowanie nie będzie się wiązało z przykrymi skutkami. Czy jednak na pewno?

Uzyskiwanie wody pitnej na działce – pompy hydroforowe

Naturalnym sposobem pozyskania czystej wody pitnej na działce lub w ogrodzie jest wykopanie studni kręgowej lub głębinowej. Metoda czerpania wody zależy od głębokości zalegania pokładów wodonośnych oraz od miejscowych warunków hydro-geologicznych. Wybór rodzaju pompy do czerpania wody jest uzależniony od poziomu wód gruntowych oraz od głębokości lustra wody względem poziomu na jakim ustawiona będzie pompa. Jest on także uzależniony od wielkości działki. Na działkach o niewielkiej powierzchni buduje się najczęściej studnię kręgową, gdyż nie wymaga ona stosowania ciężkiego sprzętu. Do czerpania wody ze studni należy wybrać odpowiedni rodzaj pompy hydroforowej.

Sterowany cyfrowo ogrzewacz wody odpowiedni dla małej i większej rodziny

Na rynku pojawił się elektryczny ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem, którego zbiornik ma pojemność od 30 l do 150 l. Zaprojektowano go więc zarówno dla jednej osoby, rodziny, jak i małego biznesu. Posiada intuicyjny panel kontrolny z szybkim dostępem, ceramiczny element grzewczy, do tego współpracuje ze wszystkimi rodzajami wody.

Awaria wodociągu - przepływ zwrotny, jak można temu zaradzić?

Statystyki pokazują, że najwięcej awarii wodociągów zdarza się w styczniu i lutym, gdy w wielu rejonach Polski temperatury spadają niekiedy dużo poniżej zera. Jak gospodarstwo domowe powinno być przygotowane na niespodziewany zanik dostaw wody?

Jak założyć przydomową oczyszczalnie ścieków?

Na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków zazwyczaj decydują się osoby, które stawiają dom w miejscu, w którym nie ma pociągniętej sieci kanalizacyjnej. Ten pomysł sprawdza się, o ile wpisuje się w plan zagospodarowania przestrzennego i oczywiście warunki geologiczne i ukształtowanie terenu pozwala na tego typu inwestycję. Ta ekologiczna i wygodna alternatywa dla szamba znajduje sobie coraz więcej entuzjastów. Pomimo tego że w początkowym stadium jest dość kosztowną inwestycją, to po latach poniesione nakłady się zwracają i sam fakt, że jest praktycznie bezobsługowa, pozwala cieszyć się świętym spokojem na długo.

Odwodnienie liniowe - efektywne odprowadzanie wody prysznicowej w łazience

Odwodnienie liniowe to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które staje się standardem w nowoczesnych łazienkach. Jednak, aby spełniało jak najlepiej swoją rolę, niezwykle ważna jest prawidłowa realizacja poszczególnych etapów – od wyboru odpowiedniej rynny, przez dopasowanie do posadzki, na uszczelnieniu kończąc. Radzimy, na co zwracać uwagę podczas wyboru dostępnych na rynku rozwiązań.

Jak udrożnić odpływ prysznicowy?

Jeżeli w brodziku prysznicowym rzeczywiście zaczynamy brodzić w wodzie, która nie kwapi się do spływania do kanalizacji, to znak, że najwyższa pora wyczyścić odpływ. W zależności od powagi sytuacji, mamy do dyspozycji kilka metod udrażniania odpływu w prysznicu. Oto najpopularniejsze i najskuteczniejsze z nich.


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17770 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >