Instalacje kanalizacyjne, wodne – lista artykułów

Odwodnienie liniowe - efektywne odprowadzanie wody prysznicowej w łazience

Odwodnienie liniowe to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które staje się standardem w nowoczesnych łazienkach. Jednak, aby spełniało jak najlepiej swoją rolę, niezwykle ważna jest prawidłowa realizacja poszczególnych etapów – od wyboru odpowiedniej rynny, przez dopasowanie do posadzki, na uszczelnieniu kończąc. Radzimy, na co zwracać uwagę podczas wyboru dostępnych na rynku rozwiązań.

Jak udrożnić odpływ prysznicowy?

Jeżeli w brodziku prysznicowym rzeczywiście zaczynamy brodzić w wodzie, która nie kwapi się do spływania do kanalizacji, to znak, że najwyższa pora wyczyścić odpływ. W zależności od powagi sytuacji, mamy do dyspozycji kilka metod udrażniania odpływu w prysznicu. Oto najpopularniejsze i najskuteczniejsze z nich.

Procesy zachodzące w przydomowych oczyszczalniach ścieków.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków ze względu na swoje zalety cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli prywatnych domów. Wykorzystują one dwa mechanizmy oczyszczania, dzięki czemu po zakończeniu całego procesu ścieki mogą być bezpiecznie odprowadzone do środowiska.

Kiedy zmiękczacz wody jest konieczny i jaki najlepiej wybrać?

Z kamieniem w wodzie można walczyć na różne sposoby. Montując siatki w kranach, czyszcząc pokrytą szarym nalotem armaturę octem czy też wlewając kwasek cytrynowy z wodą do pokrytego osadem wnętrza czajnika. Wszystko to jednak doraźne działania, które na dłuższą metę nie są skuteczne. Kamień jak był, tak powraca. I to często ze zdwojoną siłą.

Jakoś wody w kranie - kontrolowana specjalistycznym zaworem probierczym

W dniu 13 listopada 2015 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, które szczegółowo określa, jakim wymaganiom powinna odpowiadać woda pitna, a także reguluje sposoby jej monitorowania. Prawidłowy pobór próbek wymaga trzymania się ściśle określonych zasad, a także korzystania ze specjalistycznej armatury.

Jak wybrać filtr do wody?

Woda w kranie musi spełniać określone standardy czystości. Jakość tej, dostarczanej przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne może jednak ulec pogorszeniu głównie ze względu na stan utrzymania instalacji wodociągowych. Zważywszy na ten fakt, jak można poprawić jakość wody?

Innowacyjny system hydroizolacji

Jednym z zadań współczesnego budownictwa jest skuteczne zabezpieczenie przed wodą i wilgocią, które oddziałują na każdy element budynku stykający się z gruntem lub mający kontakt z powietrzem. Bezpieczeństwo i trwałość obiektów zapewnia odpowiednia hydroizolacja. Szczególnie ważną rolę pełni w przypadku tych bardziej „wymagających” konstrukcji np. balkonów, tarasów, dachów, a także zbiorników wodnych czy stref o dużym natężeniu ruchu pieszego lub kołowego.

Łatwy montaż zaworu czerpanego

Montowany na zewnątrz budynku zawór czerpalny to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, gwarantujące dostęp do wody do celów podlewania ogrodu czy mycia samochodu.

Wpływ wody na skórę

Właściwa dieta, odpowiednia ilość snu, a także odpowiednie kosmetyki – to tylko kilka najważniejszych zasad dbania o zdrową skórę. Bardzo ważna jest także jakość wody, której używamy na co dzień - zarówno do picia, jak i do kąpieli.

Woda najwyższej jakości

Planując wyjazd na urlop, warto wziąć pod uwagę jakość wody, z której będziemy korzystać w czasie urlopu. Szczególnie jeśli planujemy pobyt w domku letniskowym, który nie ma podłączenia do sieci wodociągowej.


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17092 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 346

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >