Inwestorzy komercyjni stawiają na baterie bezdotykowe

Inwestorzy komercyjni stawiają na baterie bezdotykowe

Najwięksi deweloperzy i inwestorzy obiektów publicznych coraz chętniej sięgają po gotowe rozwiązania zmniejszające koszty eksploatacji budynków. Standarem staje się montaż bezdotykowej armatury.

Trend potwierdza firma Oras, lider na rynku bezdotykowych baterii, której krany montowane są m.in. w restauracjach sieci Mc Donald’s czy kinach Cinema City. Według wyliczeń ekspertów montaż baterii bezdotykowych pozwala obniżyć zużycie wody nawet do 50 proc. Tym samym zmniejszeniu ulegają także koszty energii potrzebnej na jej ogrzanie. Działanie bezdotykowych baterii ogranicza wypływ wody. Dzięki fotokomórce jest ona używana wyłącznie wówczas, gdy użytkownik przystawi dłonie do kranu. To szczególnie istotne w przypadku dużych obiektów publicznych jak biurowce, centra handlowe, hotele czy szpitale. „W miejscach publicznych ludzie nie przywiązują wagi do oszczędności. Dlatego zamontowanie baterii bezdotykowych pozwala właścicielowi inwestycji w znaczny sposób ograniczyć koszty eksploatacji budynku” – zauważa Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras, która od lat jest liderem na rynku nowoczesnej armatury.

Fiński producent jest pionierem w projektowaniu baterii bezdotykowych. Wprowadza je na rynek już od 20 lat. Bezdotykowa armatura Oras montowana jest w największych obiektach jak m.in. popularnym warszawskim centrum handlowym Galerii Mokotów, Galerii Jurajskiej w Częstochowie, supernowoczesnym budynku Centrum Chopinowskiego w Warszawie czy w sieci restauracji Mc Donald’s i multiplexów Cinema City. Linię Oras Electra, kierowaną szczególnie do obiektów użyteczności publicznej tworzy kilkanaście modeli, w tym kilka propozycji baterii umywalkowych. Nowoczesne rozwiązania stosowane przez Oras pozwalają kontrolować zużycie wody. Możliwe jest m.in. ustawienie automatycznego wyłączenia kranu po 2 minutach. Wybrane modele serii Electra mają także regulatory przepływu, które umożliwiają małe zużycie wody jedynie 0,5 l podczas chwilowego użycia.

 

Fot. Oras
Baterie Oras to najczęściej stosowane krany bezdotykowe w obiektach publicznych

Łazienki higieniczne i odporne na zniszczenia

 Dodatkową zaletą rozwiązań firmy Oras cenioną przez inwestorów komercyjnych są modele wandaloodporne. „Baterie te są bezdotykowe, nie mają żadnych uchwytów czy wystających elementów. Ich zniszczenie przez użytkowników łazienki w centrum handlowym czy biurowcu jest niemożliwe” – wyjaśnia Robert Pałka, dyrektor ds. obsługi inwestycji Oras. Nie bez znaczenia w użytkowaniu jest także wysoka jakość higieny jaką gwarantują baterie bezdotykowe. Nie trzeba dotykać kranu by go uruchomić. Zwracają na to uwagę szczególnie deweloperzy centrów handlowych i biur oraz dyrekcje szpitali. Rozwiązanie takie pozwala ograniczyć koszty związane z utrzymaniem czystości łazienek. Oras ocenia, że stale rosnące zainteresowanie bateriami bezdotykowymi będzie rosło wśród inwestorów komercyjnych w najbliższych latach, także ze względu na coraz bardziej popularne budowanie budynków z rozwiązaniami „green”. 

 

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18318 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 144

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >