Jak zabezpieczyć fundamenty przed działaniem wody? Przeciwwodna ochrona

Jak zabezpieczyć fundamenty przed działaniem wody? Przeciwwodna ochrona

Fundamenty wymagają zabezpieczenia przed niszczącym działaniem wody. Gdy są one posadowione na gruntach nieprzepuszczalnych, gdzie zalegające wody gruntowe wywierają destrukcyjne w skutkach parcie hydrostatyczne, potrzebują najsolidniejszego zabezpieczenia. Czytaj dalej

Tak skuteczną ochronę przed szkodliwym  oddziaływaniem wody zapewnia dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa Abizol ST Tytan Professional. Abizol ST stosowany jest jako klej do styropianu oraz jako masa hydroizolacyjna, która dzięki dużej elastyczności i zdolności niwelowania pęknięć podłoża nawet do 5mm jest rekomendowana do zastosowania w najtrudniejszych warunkach.

Wybór rodzaju izolacji przeciwwodnej – lekkiej, średniej lub ciężkiej zależy od poziomu wód gruntowych i specyfiki gruntu. Izolację ciężką wykonuje się, gdy podziemne elementy budynku mają stały kontakt z wywierającą parcie hydrostatyczne wodą gruntową. Odpowiednie zabezpieczenie wodoszczelne chroni konstrukcję przed działaniem wody. Masa asfaltowo-kauczukowa Abizol ST Tytan Professional polecana jest do każdego rodzaju izolacji wodochronnych - duża zawartość asfaltu modyfikowanego kauczukiem sprawia, że masa szczególnie dobrze sprawdza się w hydroizolacjach typu ciężkiego.

 

 

Elastyczna powłoka – niweluje pęknięcia do 5 mm

Abizol ST Tytan Professional dzięki zawartości kauczuku syntetycznego tworzy zwarte, wyjątkowo elastoplastyczne powłoki, które niwelują powstałe w podłożu pęknięcia o szerokości nawet do 5 mm. Izolacja przeciwwodna wykonana za pomocą Abizolu ST Tytan Professional jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne,  także na działanie mrozów i odwilży, będących częstą przyczyną nieszczelności w powłokach wodochronnych. Masa przeznaczona jest do stosowania na zimno, co znacznie ułatwia i przyspiesza jej nakładanie. Dzięki właściwościom tiksotropowym, Abizol ST Tytan Professional można stosować na powierzchniach o skomplikowanych kształtach, nie spływa nawet z pionowych powierzchni.

Przystępując do zabezpieczenia fundamentów trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni. Podłoże należy osuszyć, wyczyścić i zagruntować. Do gruntowania powierzchni rekomendowany jest Disprobit Grunt Koncentrat Tytan Professional, który głęboko wnika w podłoże trwale się z nim wiążąc i tworząc warstwę sczepną dla Abizolu ST. Po wyschnięciu gruntu, można przystąpić do wykonania hydroizolacji. Masę asfaltowo-kauczukową Abizol ST Tytan Professional należy nakładać w dwóch lub więcej warstwach (w zależności od rodzaju hydroizolacji), prostopadle względem siebie,  każdą kolejną po wyschnięciu poprzedniej. Czas schnięcia w temp. +23oC powłoki o grubości 1mm wynosi około 2 dni . Po wyschnięciu nałożonych warstw izolacji wodochronnej można przystąpić do wykonania izolacji termicznej fundamentu - do przyklejania płyt styropianowych doskonale sprawdzi się Abizol ST Tytan Professional.

 

 

Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS PR Agency / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 182

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >