Jaką tarczę do szlifowania betonu wybrać?

Jaką tarczę do szlifowania betonu wybrać?

Wygładzanie powierzchni betonowych to nie lada wyzwanie. W tym celu konieczne jest wyposażenie się nie tylko w odpowiednio wydajną i mocną szlifierkę, lecz także w specjalną tarczę do betonu, która pozwoli sprawnie wyeliminować wszelkie nierówności, rysy czy zanieczyszczenia betonowej powierzchni. Jaką tarczę do szlifowania betonu wybrać? Czytaj dalej

 

Rodzaje tarcz do szlifowania betonu

Ze względu na różne rodzaje zastosowań oraz szeroki zakres specyfiki pracy tarcze do szlifowania betonu występują w kilku wariantach konstrukcyjnych. Każda tarcza do szlifowania betonu musi być wyposażona w ziarna ścierne o odpowiednio dużej twardości, które poradzą sobie ze skrawaniem nawet twardego betonu.

 

Jaką tarczę do szlifowania betonu wybrać?

 

Czytaj również: Zamiatarki budowlane - Maszyny do utrzymania porządku na placach budowy

 

Wśród najczęściej wykorzystywanych rodzajów tarcz do szlifowania powierzchni betonowych należy wymienić tarcze trzpieniowe, talerzowe i garnkowe. Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem są garnkowe tarcze do szlifowania betonu. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji zapewniają one odpowiednio dużą wydajność szlifowania oraz wszechstronność, która pozwala szlifować i wygładzać beton również w trudno dostępnych miejscach.

 

Alternatywą dla tarcz garnkowych są tarcze talerzowe, które mocowane są do szlifierek kątowych. Są to tarcze segmentowe lub ciągłe, które mogą być wykorzystywane zarówno do szlifowania, jak i cięcia powierzchni betonowych.

 

Warto zwrócić uwagę, że tarcze do szlifowania betonu z powodzeniem mogą być wykorzystywane również do szlifowania kamienia, jastrychu, ceramiki, cegły, żelbetonu czy gresu i granitu oraz marmuru. Jednak przed wyborem tarczy, warto zweryfikować, czy sprzęt umożliwi obróbkę danego materiału.

 

Na co zwracać uwagę, wybierając tarczę do szlifowania betonu?

Przed wyborem tarczy do szlifowania betonu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów technicznych osprzętu. Poza doborem konstrukcji tarczy konieczne jest zweryfikowanie, czy sprzęt został wyposażony w otwory chłodzące, jakie ma uziarnienie, jakie ma segmenty, a także czy może być wykorzystywane do polerowania na sucho i na mokro. Konieczny jest również dobór średnicy tarczy i średnicy jej otworu montażowego.

 

Otwory na tarczy są niezwykle istotne, bowiem dzięki nim możliwe jest efektywniejsze szlifowanie powierzchni bez ryzyka przegrzania tarczy. Pod względem uziarnienia najczęściej stosowane są tarcze z nasypem diamentowym o dużych i mocnych ziarnach. Zwykle tarcze do betonu mają średnicę 100 i 125 mm oraz są montowane na standardowym mocowaniu 22,23 mm.

 

Czytaj również: Sztaplarki spalinowe czy elektryczne? Dowiedz się, co potrafią!

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >