Które podłogi są proste w montażu? Podłogi z litego drewna austriackiej firmy BERTHOLD

Które podłogi są proste w montażu? Podłogi z litego drewna austriackiej firmy BERTHOLD

INTERNO wprowadza innowacyjne podłogi z litego drewna austriackiej firmy BERTHOLD. Czytaj dalej

Podłogi z litego drewna tworzone są z jednego, masywnego kawałka drewna. To odróżnia je od innych podłóg drewnianych, które w większości produkowane są z kilku sklejonych warstw. Lite drewno jest twardsze i odporniejsze. Dzielnie stawia czoło upływowi czasu i użytkowaniu, można je wielokrotnie poddawać renowacji.

Zastosowanie podłogi BERTHOLD z litego drewna jest dużo prostsze niż tradycyjnych paneli, czy parkietu. Specjalne wyprofilowane kanty z czterech stron ułatwiają układanie paneli i zwiększają dokładność ich dopasowania. To właśnie na precyzję wykonania producent zwracana największą uwagę. Dlatego też może on pochwalić się dokładnością do 0.5 mm w szerokości i maksymalnie 0.2 mm różnicą w wysokości położonych paneli. Wszystko to dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym przy produkcji.

Wilgotność podłóg BERTHOLD osiąga optymalną wartość 9%. Panele pakowane są w folię termokurczliwą, co chroni je przed wilgocią podczas transportu i magazynowania. Dlatego po ułożeniu podłoga nie deformuje się i rozsycha przy zmianach pogodowych.

W ofercie INTERNO  znajdziemy podłogi z wielu gatunków drewna. Każdy panel jest indywidualny. Szczegółowe kontrole jakości pozwalają na zachowanie jednolitego koloru i wzoru, tym niemniej lite drewno pozostaje naturalnym produktem, który nigdy nie będzie przypominał produkcji maszynowej. Obcujemy z naturą i niepowtarzalnym rysunkiem drzewa. I to właśnie wyróżnia taką naturalną, zmysłową podłogę od sztucznej imitacji. Sami też możemy wybrać sposób  pokrycia powierzchni. Do wyboru są: naturalny olej, lakier lub wosk. Olej impregnuje drewno, pozostawiając jego powierzchnię naturalną. W tym przypadku czeka nas nieco więcej pracy przy pielęgnacji. Z kolei lakier tworzy pokrywę ochronną z żywicy syntetycznej. To oznacza łatwiejszą pielęgnację, ale także bardziej widoczne zarysowania, które trudniej jest usunąć. Niezłym rozwiązaniem jest wosk, który wnika w drewno, jednocześnie tworząc powierzchnię, która nie jest tak bardzo delikatna. Naturalny wygląd i niedużo pracy przy impregnacji – to niewątpliwe zalety wosku.

Wybierając panele musimy zwrócić uwagę na wytrzymałość drewna, na które się zdecydujemy. Porównując poszczególne gatunki posługujemy się „gęstością drewna”. Im gęstsze drewno, tym twardsza i odporniejsza podłoga. Najgęstsze są gatunki drzewa egzotycznego. Prym wiodą tu: jatoba (0,9 g/cm3), merbau (0,85 g/cm3), kempas (0,84 g/cm3)  i mahoń (0,73 g/cm3). Panele z tych gatunków sa najbardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania. Dobrze sprawdzają się w miejscach o największym natężeniu ruchu jak korytarz, hol, czy salon. Twarde są także panele z buku (0,68 g/cm3), amerykańskiego orzecha (0,65 g/cm3), czy jesionu (0,65 g/cm3). Najmniejszą odpornością charakteryzują się panele świerkowe (0,47 g/cm3), z sosny (0,52 g/cm3), brzozy (0,58 g/cm3) i wiśni (0,58 g/cm3).

Paneli BERTHOLD nie przykleja się do podłoża. Układane są w formie podłogi pływającej. Nie ma także potrzeby klejenia ich do siebie. Posiadają one precyzyjne łączenia pióro-wpust, które idealnie łączą ze sobą panele. Dzięki temu podłoga nie tworzy sztywnej całości, przez cały czas pracuje i dlatego jest mniej narażona na deformacje i zniekształcenia.
Źródło: PO PROSTU PR/BLACK & WHITE PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17354 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 511

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >